Witaj
Gość

Wątek: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera  (Przeczytany 32343 razy)

  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 24, 2017, 12:41:24 am »
Low b na interlude? Masakra juz wole retail, znowu bedzie pogon za levelem.... X7 ujdzie, mp z dropa ujdzie ale,, za,,  nie jestem. Valhala low ale z acu, avadon low.. A co dla fighterow?

Sprawa wygląda tak że Low B Będzie za Cry B i Cry C więc nie będzie to takie tanie, trzeba będzie rozważyć czy lepiej wydać na to, czy Craft A :)

Bez przesady. Będą zamki, będzie manor, krysze B będą tanie, pewnie na tyle, żeby sobie pozwolić na enchant +4, a matsy na craft A lepiej zostawić na craft S, a chwilę pobujać się z low B, choćby na +3. Nawet przed manorem z ratami x9 pewnie dosyć szybko wpadną jakieś armory B z dropa. Kryszy mało, ale co z tym robić...

W sumie nukiem grałem tylko na GF albo H5 na mainie, więc nie wiem, jak taki nuk sobie radzi z bronią bez shadowa/common itemu... Homkiem expi aż mu jakiś B grade nie dropnie i u mammona sobie nie wymieni?
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2017, 12:49:44 am wysłana przez Unc »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 24, 2017, 12:51:06 am »
Musisz zdać sobie sprawę, że sporo ludzi dowie się o istnieniu serwera już po starcie. Nie ma lepszej opcji obecnie jak zastosowanie limitów na zdobywanie lvlów. Np. pierwszy miesiąc max 60lvl, drugi miesiąc kolejny limit itc.

Trzeba patrzeć z perspektywą. Powinna być jakaś równowaga między nolifami a tymi co maja pracę i obowiązki a chcieliby poczuć ten dreszczyk jak za dawnych lat, o którym tak w mailu pisaliście. Tak naprawdę to klimat na serwerze bardziej tworzą Ci drudzy.

EDIT:
Druga sprawa to nolify mają dużo czasu i mało kasy. Ci drudzy mają mało czasu ale dużo kasy bo pracują. Chyba nie trudno się domyślić jak równowagę miedzy nimi zachować.

//haran: Edytuj zamiast pisać double postów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2017, 01:10:59 am wysłana przez haran »


  • Wiadomości: 187

  • Pochwał: 0

  • Hollow's Power
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 24, 2017, 07:00:01 am »
Tak czy siak woje dostają po dupie jak jest LOW B W shopie ;p
i wracamy do punktu już poruszonego, że balans tej gry ssie, 3/4 itemów jest o kant dupy rozbić (low b dla melee w porównaniu do low b dla magów) i przydało by się to zmienić

ale zaraz, przecież tylko retail, zero customów, to kto narzeka? albo rybki, albo akwarium


Nie ma lepszej opcji obecnie jak zastosowanie limitów na zdobywanie lvlów.
jest jest, trzeba mieć trochę wyobraźni, a nawet nie, jako że w baaaaardzo łatwy sposób można utrudnić wybicie się nolajfom i zmotywować ich do krótszych serii dziennie, lub skupianie się na czym innym niż tylko na expieniu

Trzeba patrzeć z perspektywą. Powinna być jakaś równowaga między nolifami a tymi co maja pracę i obowiązki a chcieliby poczuć ten dreszczyk jak za dawnych lat, o którym tak w mailu pisaliście. Tak naprawdę to klimat na serwerze bardziej tworzą Ci drudzy.

powinna być, i jak pisałem wyżej, można zatrzeć możliwość zergu serwera przez nolajfów, jedynie trzeba mieć trochę wyobraźni i nie bać się zmian, no ale z tego co wiem, nie ma nikt chęci na takie pomysły
Żadna z historii , jakie ludzie opowiadają o mnie,
nie zmieni tego faktu, kim naprawdę jestem.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 24, 2017, 07:31:16 am »
Tak czy siak woje dostają po dupie jak jest LOW B W shopie ;p
i wracamy do punktu już poruszonego, że balans tej gry ssie, 3/4 itemów jest o kant dupy rozbić (low b dla melee w porównaniu do low b dla magów) i przydało by się to zmienić

ale zaraz, przecież tylko retail, zero customów, to kto narzeka? albo rybki, albo akwarium

Zmiana Statystyk armorów Heavy oraz Light to dosłownie chwila, trzeba tylko przemyśleć co i jak aby to funkcjonowało...
Problem jest w tym że ludzie tego nie chcą, po testach widzę że wystarczy że jeden NPC stoi o kilka metrów dalej niż powinien i już jest problem... A co dopiero było by po zmianie statystyk...
Może dodam pytanie o edycję statystyk armorów LOW B do ankiety?

Nie ma lepszej opcji obecnie jak zastosowanie limitów na zdobywanie lvlów.
jest jest, trzeba mieć trochę wyobraźni, a nawet nie, jako że w baaaaardzo łatwy sposób można utrudnić wybicie się nolajfom i zmotywować ich do krótszych serii dziennie, lub skupianie się na czym innym niż tylko na expieniu
Jak masz jakiś pomysł to napisz, zobaczymy co inni na to powiedzą.

Trzeba patrzeć z perspektywą. Powinna być jakaś równowaga między nolifami a tymi co maja pracę i obowiązki a chcieliby poczuć ten dreszczyk jak za dawnych lat, o którym tak w mailu pisaliście. Tak naprawdę to klimat na serwerze bardziej tworzą Ci drudzy.

powinna być, i jak pisałem wyżej, można zatrzeć możliwość zergu serwera przez nolajfów, jedynie trzeba mieć trochę wyobraźni i nie bać się zmian, no ale z tego co wiem, nie ma nikt chęci na takie pomysły
Napisz jak zobaczymy jak to ludzie ocenią, ja się zmian nie boję, to wy się bójcie czy po nadmiernej ilości zmian będzie z kim grać, niestety takie jest community L2.
Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, jak sobie serwer ustawicie tak będziecie mieć ;)



  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 24, 2017, 10:10:13 am »
Tak czy siak woje dostają po dupie jak jest LOW B W shopie ;p
i wracamy do punktu już poruszonego, że balans tej gry ssie, 3/4 itemów jest o kant dupy rozbić (low b dla melee w porównaniu do low b dla magów) i przydało by się to zmienić

ale zaraz, przecież tylko retail, zero customów, to kto narzeka? albo rybki, albo akwarium

Zmiana Statystyk armorów Heavy oraz Light to dosłownie chwila, trzeba tylko przemyśleć co i jak aby to funkcjonowało...
Problem jest w tym że ludzie tego nie chcą, po testach widzę że wystarczy że jeden NPC stoi o kilka metrów dalej niż powinien i już jest problem... A co dopiero było by po zmianie statystyk...
Może dodam pytanie o edycję statystyk armorów LOW B do ankiety?

Może czas podejmować bardziej samodzielne decyzje, zamiast pytać graczy o każdy detal?
Wiem, wiem... serwer dla graczy. Problem jest taki, że połowa chce coś innego, a druga połowa nawet nie wie co chce.
Gdyby nie było pytania o low B w ankiecie, to ten temat by nie istniał.
Bo powiedzmy sobie szczerze... Jaki jest w ogóle sens tych low B?

Jeszcze ten argument przewagi dla magów. Bo co? Bo będą mieli 11 więcej m atk w broni i trochę wiecej p defa w avadonie?
Każdy szanujący się gracz (jeżeli tacy w ogóle grają na Interlude) będzie od razu w dc wskakiwał. Na x7 zdecydowanie omija się B grade.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 24, 2017, 10:45:00 am »
Oczywiście, że omija się B grade. Ale dlaczego? Bo matsów się nie chce marnować na craft, kiedy od razu te matsy mogą pójść na DC. Jeśli będzie w luxury shopie za krysze, a cena będzie niewygórowana, to pewnie sporo osób sobie kupi, bo DC to nie jest takie hop-siup w końcu, zwłaszcza na początku servera.

Różnica między homkiem a sovem jest ogromna.


Jako były nolife mogę powiedzieć, że gdyby mnie ktoś próbował ograniczać, to by mnie szlag trafił. :) Ciekawią mnie te pomysły na ograniczenia, co to będzie. ;-)
Edycji statystyk setów i w ogóle itemów nie chciałbym widzieć, ale to tylko moja opinia.


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 24, 2017, 10:47:41 am »
Dokladnie mag tylko koks poco ma crafcic skoro kupic moze a dc kiedys sie tam zlozy  a fighterzy dupa


  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 24, 2017, 11:39:12 am »


Zmiana Statystyk armorów Heavy oraz Light to dosłownie chwila, trzeba tylko przemyśleć co i jak aby to funkcjonowało...
Problem jest w tym że ludzie tego nie chcą, po testach widzę że wystarczy że jeden NPC stoi o kilka metrów dalej niż powinien i już jest problem... A co dopiero było by po zmianie statystyk...
Może dodam pytanie o edycję statystyk armorów LOW B do ankiety?

Wystarczy, że ich po prostu nie będzie - po co utrudniać i robić customy.


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 24, 2017, 11:51:14 am »
Ja wiem czego chce. Limity na lvl i z biegem czasu go zwiększać. Max C grade w shopie. B grade set do kupienia za co najmniej 200zł.

W końcu jak ma złożyć set ktoś kto ma pracę i gra raptem 1-2h dziennie a chciałby nie być na 2 hity?

Praca admina, utrzymanie serwera - to wszystko kosztuje.

Jeszcze jedno. Jak z dagerami w tej kronice? Ssie?


  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 24, 2017, 11:59:54 am »
th wymiata :P


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 24, 2017, 12:22:17 pm »
Mam też nadzieje, że będzie TvT event w późniejszym okresie. To da dużo radochy.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 24, 2017, 12:26:54 pm »
Ja wiem czego chce. Limity na lvl i z biegem czasu go zwiększać. Max C grade w shopie. B grade set do kupienia za co najmniej 200zł.

W końcu jak ma złożyć set ktoś kto ma pracę i gra raptem 1-2h dziennie a chciałby nie być na 2 hity?

Praca admina, utrzymanie serwera - to wszystko kosztuje.

Jeszcze jedno. Jak z dagerami w tej kronice? Ssie?

Widzę grubo z ta dotacja poleciałeś :D
Raczej planuje podstawę, kolorowe nicki/title, czapki, jakieś potki, może scroll buffy, książki dla leniwych, i w sumie nie mam więcej pomysłów.
Ofc jeżeli będziecie chcieli możemy zrobić jakieś starter packi, np D grade.
Sam kiedyś korzystałem z takiego czegoś jak grałem sobie na pewnym serwerze 4fun, był starter pack D i c grade, wygodnie gra sie wtedy solo z pp na plecach mając tylko 2h dziennie :)



  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 24, 2017, 01:07:19 pm »
Na wyższych kronikach były takie fajne mounty - np. Steam Beetle: . Prędkość Stridera i super wygląd. :D

Za 200 zł to może bym sobie kupił pół epic seta, a nie avadona. :)

Limit na lvl? Robiłbym sobie maina i kolejno bufferów, spoila, crafta... Albo bym się wylogowywał. :)


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 24, 2017, 01:13:44 pm »
Ja wiem czego chce. Limity na lvl i z biegem czasu go zwiększać. Max C grade w shopie. B grade set do kupienia za co najmniej 200zł.

W końcu jak ma złożyć set ktoś kto ma pracę i gra raptem 1-2h dziennie a chciałby nie być na 2 hity?

Praca admina, utrzymanie serwera - to wszystko kosztuje.

Jeszcze jedno. Jak z dagerami w tej kronice? Ssie?

Widzę grubo z ta dotacja poleciałeś :D
Raczej planuje podstawę, kolorowe nicki/title, czapki, jakieś potki, może scroll buffy, książki dla leniwych, i w sumie nie mam więcej pomysłów.
Ofc jeżeli będziecie chcieli możemy zrobić jakieś starter packi, np D grade.
Sam kiedyś korzystałem z takiego czegoś jak grałem sobie na pewnym serwerze 4fun, był starter pack D i c grade, wygodnie gra sie wtedy solo z pp na plecach mając tylko 2h dziennie :)

Specjalnie taka cena żeby nie każdy mógł sobie na to pozwolić (jeden poświeci czas na jego skrafcenie bo go ma drugi kasę bo ją ma bo poświecił czas na jej zarobienie). To taka opcjach dla tych co dużo pracują a jednocześnie chcą w miare rywalizować z nolifami na serwerze.

Starter packi też swietny pomysł ale żeby za tanie nie były - bo każdy kupi i nie zostanie zachowana równowaga (paradoksalnie zostanie zachowana ale to nie będzie wtedy sensu).


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 24, 2017, 01:38:37 pm »
Pierwszy raz sie spotykam żeby ktoś chciał by była dotacja :D
Jak dla mnie to mogą być te starter packi, cena nie moze być tez nie wiadomo jak wygórowana, D grade myśle ze może być w cenie dla każdego, bo to tylko D grade, C grade musi mieć już jakaś wartość, gdyż sety trzeba krafcic i trochę czasu na to poświecić, a na interlude krasnale maja na tym dobry monopol :)
Co do B grade to mam bardzo mieszane uczucia, wydaje mi sie ze to już za dużo...
Ale masz racje, nie każdemu praca pozwala na gonienie tych co maja czas.... Pamiętaj tez ze nie każdemu praca pozwala na takie wydatki w grze :)

Niech sie może inni gracze wypowiedzą na ten temat.



  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 24, 2017, 02:19:21 pm »
Co do dotacji to wystarczyłoby dodać donate coiny, które są tradeable i można wystawić na sell/buy (jak to teraz na większości serwerów jest).
Za donate coiny mounty/pety, itemki na bonus XP,SP, spellboki, zmiana klasy. Rynek się wykształci i ci co mają mniej czasu, a będą chcieli dogonić resztę to zdotują. Na topowych serwerach nikt o to nie płacze :P


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 24, 2017, 03:14:05 pm »
To ma byc interlude czy gf? Jak ma byc low to ma byc low, nie czaje was ludzie pisza ze chca postawic serwer jak dawniej a teraz ze b grady mozna kupic jeszcze moze lody i czekolada z dostawa do domu.. To bez sensu cos takiego stawiac . Moze Baiuma na 1 lvl toi postawic bo ludzie pracuja i beda 2 dni tam biegli.... Masakra. Jak ktos nie ma czasu to na mida i tyle


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 24, 2017, 03:25:52 pm »
To ma byc interlude czy gf? Jak ma byc low to ma byc low, nie czaje was ludzie pisza ze chca postawic serwer jak dawniej a teraz ze b grady mozna kupic jeszcze moze lody i czekolada z dostawa do domu.. To bez sensu cos takiego stawiac . Moze Baiuma na 1 lvl toi postawic bo ludzie pracuja i beda 2 dni tam biegli.... Masakra. Jak ktos nie ma czasu to na mida i tyle

Ale spokojnie, nerwy tutaj nic nie pomogą :D
Ponad 60% graczy zagłosowało ze chce Low B w luxury, prawda jest taka ze i tak tego nikt nie skład... A w luxury przeszkadzać tez nie będzie, zwłaszcza ze cena tego też będzie odpowiednia.



  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 24, 2017, 03:32:27 pm »
To ma byc interlude czy gf? Jak ma byc low to ma byc low, nie czaje was ludzie pisza ze chca postawic serwer jak dawniej a teraz ze b grady mozna kupic jeszcze moze lody i czekolada z dostawa do domu.. To bez sensu cos takiego stawiac . Moze Baiuma na 1 lvl toi postawic bo ludzie pracuja i beda 2 dni tam biegli.... Masakra. Jak ktos nie ma czasu to na mida i tyle

Ale spokojnie, nerwy tutaj nic nie pomogą :D
Ponad 60% graczy zagłosowało ze chce Low B w luxury, prawda jest taka ze i tak tego nikt nie skład... A w luxury przeszkadzać tez nie będzie, zwłaszcza ze cena tego też będzie odpowiednia.

Jakbyś pół roku na bezrobociu siedział i nie mógł pracy znaleźć też byś miał nerwa  :D


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 24, 2017, 03:40:25 pm »
Ja sie denerwuje? Moze tak to wyglada ale tak nie jest.  Poprostu lubie jak jest normalnie bez udziwnien i na bezrobociu nie jestem :) bo dla mnie te lowy gre rozwala chodzi o roznice pomiedzy mage a fighter gdzie avadon ma casta i valhala z acu tez o to chodzi 


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 24, 2017, 03:45:53 pm »
Ja sie denerwuje? Moze tak to wyglada ale tak nie jest.  Poprostu lubie jak jest normalnie bez udziwnien i na bezrobociu nie jestem :) bo dla mnie te lowy gre rozwala chodzi o roznice pomiedzy mage a fighter gdzie avadon ma casta i valhala z acu tez o to chodzi

nie rozwali to gry, bo koszt B grade może przerosnąć koszt craftu A grade, w wolnej chwili policzę koszt broni B w kryształach i wam tu podam :)



  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 24, 2017, 03:51:39 pm »
jak to czytam to głowa boli wszystko retail i tyle ...  jak sie serwer wysypie z ludzi to stawiasz nowy i łączysz z tym tak jak na l2themegax10


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 24, 2017, 03:54:33 pm »
Popieram poza tym gralem na takim serwie z lowami polowa to sps , fighterow tyle co na lekarstwo nieopylalo sie dc skladac bo po co


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 24, 2017, 04:00:14 pm »
Co do dotacji to wystarczyłoby dodać donate coiny, które są tradeable i można wystawić na sell/buy (jak to teraz na większości serwerów jest).
Za donate coiny mounty/pety, itemki na bonus XP,SP, spellboki, zmiana klasy. Rynek się wykształci i ci co mają mniej czasu, a będą chcieli dogonić resztę to zdotują. Na topowych serwerach nikt o to nie płacze :P

popieram


  • Wiadomości: 101

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 24, 2017, 06:04:27 pm »
Jeśli chodzi o EXP i SP to można by postawić NPCa który zabiera punkty i daje coś w zamian. Była by możliwość wykorzystania punktów po wbiciu max lvl. Lub możliwość wyłączenia expa postaci w party i jakiś ułamek jej punktów szedł by do reszty PT.
Ja chcę moby championy! :).