Witaj
Gość

Wątek: Wolne dyskusje o Mandze i Anime  (Przeczytany 8479 razy)

  • Wiadomości: 57

  • Pochwał: 3

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:14:06 pm »
http://myanimelist.net/

jak ktos chce pokazac co oglada, ogladal lub ma zamiar ogladac to moze na tej stronie sie zarejestrowac i podac link do profilu :P mozna ocenic anime itp
Zrobię sobie coś takiego później. :)


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 01, 2009, 11:12:32 pm »
Wczoraj obejżałem ostatnie dwa odcinki (Endo of evangelion - 27, 28) Neon Genesis Evangeliona  Boże ! Ostro ryje w głowie :O Chyba najcięższy odcinek ogólnie z anime, jaki oglądałem ...

Co do ulubionych anime - Katekyo Hitman reborn za takie sceny: http://www.youtube.com/watch?v=VjXs6I5X4DY&feature=channel_page  no i ogólnie za świetny storyline z masą ciekawych tajemnic (szczególnie future arc). Do tego świetne anime, jak na shounen.

Drugie ulubione - Nabari No ou. Yoite jest dosyć ciekawą postacią, zwłaszcza patrząc na jego Kirę. Manga była jednak bardziej brutalna :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 11:17:12 pm wysłana przez Dev »
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 02, 2009, 03:55:07 pm »
Jezu...dlaczego ja wczesniej nie ogladnałem GTO ?:O:O ^^

Czasem troche mnie wkurza :P ale ogolnie dobre anime :D haha mozna sie usmiac czasem ^^
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 02, 2009, 04:26:54 pm »
GTO to tytul ktory trzeba znac, po prostu jak Pan Tadeusz w szkole :D



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 06, 2009, 03:29:33 pm »
Widzę Arrisa, że obejrzałeś Darker Than Black! Świetne anime, bardzo mi się podobało. Jeżeli szukasz jeszcze jakiegoś w tym klimacie polecam: Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou coś tam jeszcze :P Wiem, że nazwa porąbana, ale zerknij sobie już wg mnei sam opening dość mocno wgniata. Ja jestem po 5 odcinków i gdy tylko będę miał chwilę oglądam dalej.

1 sezon 14 odcinków (kumpel, który ma podobne gusta do moich ocenił na 8/10) a drugi sezon też koło 14 odcinków ocenione wg niego na 9/10! Jak tylko obejrzę skomentuję, ale bardzo fajny klimat, zbliżony momentami często do DtB. 2 sezon podobno jeszcze bardziej.

Soundtrack genialny, szczególnie motyw openingu wplatany w głównej walce finałowej i ten skrzypcowy już w 1 odcinku.

Ostrzegam, że 1 odcinek jest cholernie chaotyczny, ale jak będziecie oglądać dalej być może zrozumiecie czemu :) 
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2009, 03:38:40 pm »
Widzę Arrisa, że obejrzałeś Darker Than Black! Świetne anime, bardzo mi się podobało. Jeżeli szukasz jeszcze jakiegoś w tym klimacie polecam: Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou coś tam jeszcze :P Wiem, że nazwa porąbana, ale zerknij sobie już wg mnei sam opening dość mocno wgniata. Ja jestem po 5 odcinków i gdy tylko będę miał chwilę oglądam dalej.

1 sezon 14 odcinków (kumpel, który ma podobne gusta do moich ocenił na 8/10) a drugi sezon też koło 14 odcinków ocenione wg niego na 9/10! Jak tylko obejrzę skomentuję, ale bardzo fajny klimat, zbliżony momentami często do DtB. 2 sezon podobno jeszcze bardziej.

Soundtrack genialny, szczególnie motyw openingu wplatany w głównej walce finałowej i ten skrzypcowy już w 1 odcinku.

Ostrzegam, że 1 odcinek jest cholernie chaotyczny, ale jak będziecie oglądać dalej być może zrozumiecie czemu :) 

ok dzis wieczorem sie za to zabiore :D

Wczoraj skonczylem ogladac jeszcze costam Tsukihime :D zrobione przez tych od Fate/ Stay Night :D

Szukam jeszce czegos podobnego do tego :D
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2009, 06:34:16 pm »
Alarion..to anime jest imba genialne!!!!!!!:D:D

Want more :D
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2009, 06:38:23 pm »
ja wole coś w stylu vampire knight albo koukaku no regios


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2009, 03:30:48 pm »
Alarion..to anime jest imba genialne!!!!!!!:D:D

Want more :D

Ja znam tylko same dobre anime :)
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2009, 05:35:29 pm »
koukaku no regios jest genialne i cały czas robią :)


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 09, 2009, 01:28:00 am »
Ja znam tylko same dobre anime :)
Jestem na 40 odcinku Monstera, rozkręciło się, lalala :P

Jak skończę oglądać, to możemy sobie zrobić jakiś topic, bo pewnie chcesz porozmawiać, tylko nie masz z kim -_^


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 09, 2009, 02:08:01 am »
Fro a co z tymi co ja Ci polecilem ?:(
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2009, 01:20:26 pm »

Jestem na 40 odcinku Monstera, rozkręciło się, lalala :P

Jak skończę oglądać, to możemy sobie zrobić jakiś topic, bo pewnie chcesz porozmawiać, tylko nie masz z kim -_^

U mnie w paczce już z większością przedyskutowałem to anime. Trzeba przyznać, że mało kto ma podobne odczucia w stosunku do fabuły/postaci/wydarzeń

Jedni po prostu uważają Johana za zwykłego skur*** co ma trochę nei tak w główce, ja natomiast uważam co innego. Ale trzeba obejrzeć do końca, bo nei chcę spoila rzucić jakiegoś przypadkiem Sam przyznasz, że ryje mózg nieźle...


Ogólnie dodam, że wykorzystałem ten motyw (dot. Johana i jego siostry) w mojej kampanii RPG, którą prowadzę, bagatela już 3 rok, i najlepsze było to, że udało mi się wykorzystać większość ciekawszych wątków (oczywiście mocno pomodyfikowanych i dostosowanych do realiów mojego świata) nim reszta zdążyła to obejrzeć. :)  Wyszło super. Oczywiście nie można powiedzieć o kalce fabuły, bo moja jest zupełnie inna, ale kilka motywów jest całkiem podobnych. Udało mi się na kilku sesjach stworzyć taki nastrój psychozy, że następnego dnia nawet przy śniadaniu gadali wszyscy tylko o wieczornej sesji i co będzie dalej. (wyjazd z paczką na 2 tyg. w sierpniu, w tym ze Słoniem :P)

Dla takich chwil żyje każdy MG ^^

Obejrzałeś już scenę w bibliotece? Rozgryzłeś już większość motywów z openingu i endingu? :P
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 09, 2009, 10:00:52 pm »
Fro a co z tymi co ja Ci polecilem ?:(
Alarion mi strzelił taką reklamę Monstera, że musiałem od tego zacząć :P Z reguły nie mieszam anime, tylko oglądam jedno naraz, więc Twoje będzie po Monsterze :)

U mnie w paczce już z większością przedyskutowałem to anime. Trzeba przyznać, że mało kto ma podobne odczucia w stosunku do fabuły/postaci/wydarzeń

Jedni po prostu uważają Johana za zwykłego skur*** co ma trochę nei tak w główce, ja natomiast uważam co innego. Ale trzeba obejrzeć do końca, bo nei chcę spoila rzucić jakiegoś przypadkiem Sam przyznasz, że ryje mózg nieźle...
No ja na pewno nie uważam, że Johan miał po prostu nie po kolei w głowie. Po tym co już obejrzałem, to widać, że jego dzieciństwo było bardzo znaczące, chociaż jeszcze pewnie sporo się wyjaśni, dlatego wolę nie mówić już tak ostatecznie :P

Ogólnie dodam, że wykorzystałem ten motyw (dot. Johana i jego siostry) w mojej kampanii RPG, którą prowadzę, bagatela już 3 rok, i najlepsze było to, że udało mi się wykorzystać większość ciekawszych wątków (oczywiście mocno pomodyfikowanych i dostosowanych do realiów mojego świata) nim reszta zdążyła to obejrzeć. :)  Wyszło super. Oczywiście nie można powiedzieć o kalce fabuły, bo moja jest zupełnie inna, ale kilka motywów jest całkiem podobnych. Udało mi się na kilku sesjach stworzyć taki nastrój psychozy, że następnego dnia nawet przy śniadaniu gadali wszyscy tylko o wieczornej sesji i co będzie dalej. (wyjazd z paczką na 2 tyg. w sierpniu, w tym ze Słoniem :P)

Dla takich chwil żyje każdy MG ^^
Wow :D W jakim systemie/świecie gracie? D&D/Warhammer/coś innego?

Obejrzałeś już scenę w bibliotece? Rozgryzłeś już większość motywów z openingu i endingu? :P
Tak, widziałem już. Zastanawiam się czy naprawdę ten "zły gość" zginął, ale mi nie mów :P Odnośnie openingu i endingu, to nie wiem czy rozgryzłem - niby wiem o co chodzi, ale myślę, że pewnie dopiero po zakończeniu serii wszystko będzie jasne w 100% :) Oglądałem już odcinek z tą bajką o potworze btw, więc te obrazki z endingu już chyba rozumiem w pełni, ale kto wie ^_^


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 11, 2009, 01:37:31 am »
Ostatnie fragmenty openingu rozgryziesz pod koniec praktycznie. Teraz rozumiessz ich okolo 70% zapewne.

Zwroc uwage na ten motyw Johana, kiedy wskazywał palcem Temmie, gdzie miał strzelać (środek czoła, tam gdzie był postrzelony na początku anime). To było dla mnei tak  -_-' iste (szczególnie jeszcze w dalszych scenach i finałowej), że jestem pełen podziwu dla twórców.

Ending będzie do końca już resztą bajki, ale zobaczysz, jak ta bajka będzie ważna jeszcze dla fabuły :]

Prawda, że coraz trudniej się oderwać od tego? :) Ostatnie 10 odcinków gwarantuję, że przyszpili cię już na amen do monitora ^^ Ja akurat miałem różyczkę w maju zeszłego roku kiedy lezałem w domu i oglądałem na DVD wygodnie z płyty xD


Co do RPG: Gramy w D&D w świecie DragonLance, ale zanim skomentujesz, że DeDek jest taki czy owaki, to musiałbyś zobaczyć moje nowatorskie reguły. Mój DeDek za nic nei przypomina tego podręcznikowego, który jest tak sztuczny i beznadziejny, że szkoda słów. U mnie każda walka, nawet z takimi n00bkami, co wg standardowej mechaniki powinno być niczym pierdnięcie, dla BG może stanowić poważne zagrożenie.

Wystarczy, że dodam jeszcze, że grając po 3 latach wbili od 1 do 8-9 lvlu postacie, a ich najlepszym przedmiotem jest jakiś łuk +2 co może raz dziennie błyskawicą strzelić i magiczny worek, do którego wchodzi 30 Litrów, a waży zawsze 2 KG :) WG podręcznika to powinni mieć już teraz jakiś 5-6x lepszy sprzęt, a lvl to dawno po 20...

Wynika to głównei ze sposobu przyznawianai expa przeze mnie. Po każdej sesji zdobędą raptem około 1-1,5k expa, gdzie walka stanowi 10-20%, wątek fabularny/pomysły ze 40% a reszta to odgrywanie swojej postaci. Im lepiej odgrywają, tym więcej expa. Nawet nasi wojownicy, którzy na początku byli bardzo nijacy i schemtyczni, wyrobili sobie swój własny niepowtarzalny charakter, dzięki czemu zdobywają na równi expa z mhrocznym czarodziejem, którego z pozoru wydaje się, że najłatwiej odgrywać klimatycznie...

Jak obejrzysz anime, mogę ci powiedzieć jakie analogie i elementy z monstera wykorzystałem do kampanii, ale teraz bym ci jeszcze spoila puścił niepotrzebnie :>
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 21, 2009, 03:36:02 am »
Bump: Jak ci idzie Forohike z Monsterkiem? :)
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Wolne dyskusje o Mandze i Anime
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 21, 2009, 07:41:27 pm »
Na razie 58 obejrzałem, zaraz biorę się za następne :) Ogólnie to przez ostatni tydzień nie miałem dostępu do kompa, tak to bym już pewnie obejrzał całość. Btw już widziałem tę inną bajkę i już wiem, skąd się wziął ten motyw z pokazywaniem palcem miejsca na czole :P