Witaj
Gość

Wątek: Prophet [PP]  (Przeczytany 106655 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Prophet [PP]
« dnia: Grudzień 10, 2005, 12:31:17 am »
Tutaj opisujcie wszelkie taktyki co do tatuazy,questow,broni,armorow itp. dla danej klasy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 06:13:09 pm wysłana przez Marc1n »


  • Wiadomości: 715

  • Pochwał: 25

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2006, 08:47:59 am »
A wiec:
-Najlepiej expilo mi sie lukiem, root i walisz
-C grade, jesli expisz glownie w party to Karmian +15% cast speed, natomiast jesli nastawiasz sie na expienie solo zalorz thece +5 def. B grade tylko BW light.

skeema - sagittarius/sorcerer @ambereye


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2006, 01:43:40 pm »
bw robe daje Ci dodatkowa mane co jest przydatne do buffowanie, szczegulnie jak czesto chodzisz w duzym party (co jest najleszym sposobem expienia) avadon daje Ci casta wiec to sie przydaje glownie przy healu, luk u pp jest bardzo przydatny tak samo jak heavy armor
-_-


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2006, 12:14:24 pm »
Ja osobiście polecam jakiegos sworda z focusem... sprawdza sie lepiej niz duale... szybszy a po zbuffowaniu czeste krytyki i t0 jakie! a i niezaszkodzi miec przy sobie dobry łuk na wypadak PvP...Nieprawdą jest że Prophet niema szans na PvP... no chyba że z magami :P W każdym razie jest to bardzo dobra klasa  :D Gram Prophetem i gra sie miło polecam wszystkim  8)


  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2006, 09:11:16 am »
Fajny ten Prophet.. można latać w czym sie chce i z czym sie chce, a i tak da sobie rade  :P


  • Wiadomości: 23

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:01:53 pm »
Mój prophet ma 66 level i wiem sporo o nim. Po pierwsze jak dla mnie to załatw sobie klan - nie będzie problemów. Mając już klan chodzisz z nim w party, więc zabawy w light armory sobie odpuść, na 40 karmian set; od 52 różnie - niektórzy noszą dalej karmiana bo daje % bonus do cast speeda, co z bufkami daje niezłego kopa, inni noszą ( w tym ja) Blue Wolf Robe. Daje dużo many, zwiększa tempo jej regeneracji i dodaje ok. 20% do cast speeda, a te rzeczy są przydatne w party. A grade osobiście nie testowałem, ale na party najlepiej chyba ubrać Majestic Robe (duża ilość many) albo Dark Crystal Robie (duża ilość cast speeda). Bronie to wszystkie na jakie można założyć Mana Up bądź Acumen. Większość preferuje ten drugi SA i ja osobiście go polecam, czyli Homunkulus's Sword, Sword of Vallhala i Sword of Miracles. Opcjonalnie można dodać sobie tarczę dla defa (paździerzowo wygląda to niestety).


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2006, 09:44:58 am »
Ja prophetem grałem na Lekkie zbroje i łuk.
Wtedy zarzucasz mobkowi(ew. graczowi:P) roota, koleś nie może się ruszyć a ty go z łuku miażdżysz :)
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2006, 06:32:38 pm »
Jeśli myślisz o prophecie w Heavy pomyśl o 3 najwazniejszych skilach pasywnych z mystic'a:

1 - Magician's Movement 1 - Increases attack speed when wearing a robe jacket and robe pants.

2 - Mana Recovery 1 -  Increases MP recovery speed when wearing a robe jacket and robe pants.

3 - Spellcraft 1 - Doubles the spell casting speed when wearing a robe jacket and robe pants.

teraz widzisz roznice ?

Edit by Dohid
Dohid: Czyli nie chodźcie prophetem w heavy ;]
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2006, 12:07:08 pm »
Zrobilem na hight rate propha i o to moje spostrzezenia.

LvL 78 jakby ktos byl ciekawy
Sprzet :Imperial Crusader Set +4 ,Infinity Bow+8 i duale top S +10 ,Set bizuteri top S +4 .
Postac mi sie bardzo podoba na self buffach mamy takie statystyki ze mozemy powalczyc w PvP i mamy duze szanse wygrac!!
Walczylem wczoraj z DA takze w top S grade sprzecie -walka trwala jakies 20min co prawda padlem ale uzywalem luku bo pole pod raka nie mialem ,a DA tez mial luk .Panterke mialem na 4 strzaly .
Oczywiscie nie leczylem sie bo gdybym sie leczyl to pewnie bym go pojechal .
O ile z mele fighterami da sie wygrac to ciezej juz jest z lucznikami i magami  Chociaz mamy szanse na zwyciestwo .Z SpSem jest o tyle trudniej ze jak mu wejdzie Cancel to juz praktycznie po walce (no chyba ze ktos jest na tyle szybki ze zrobi full rebuff xD ) .
Lucznicy tu sprawa ma sie roznie -walczac z SR zostalo mu 1900HP .Truno ich trafic ,a stun shot za ktoryms razem wejdzie  Tyle ze on mial wiecej enchantowany luk niz ja :P
Z destro nie walczylem ale podejrzewam ze przegralbym  poprawka jestem tego pewien xD
Tak samo ciezko by bylo z WC albo OL .
Daggerzy - Root i pole i dagger lezy . No chyba ze ma luk pod reka xD albo zaatakuje nas z nienacka  Ogolnie pole polecam przy wszystkich postaciach meele .

AD.do magow -majac imperial crusader to mamy szanse poniewaz szansa ze mag nas zesleepuje jest mala (jedynie sps jest powazniejszym zagrozeniem bo ma cancel) .

PvE.
Ja majac Heavy armor i daule moge bc spokojnie nawet 3 moby naraz - a jak ktos lubi mniej inwazyjna walke to rot i nawalamy z luku .

Do buffow polecam jakis robe z +do MP i Casting Speeda + bron z accumen .

Podsumowujac.
Prophet to niedoceniana postac ,ktora moze czesto zrobic komus kuku jezeli gracz ktory nim steruje wie co ma robic
Zastanawiam sie wlasnie teraz czy zamiast WL nie zrobic Propheta :D bo naprawde to bardzo fajna postac i super wyglada w zbrojach light(pomijajac drake leather armor w ktorej wyglada jak wiesniak) i heavy

PS.Jak tylko wejde do gry zrobie screena i zamieszcze tutaj statystyki na full buffie ,jakby ktos nie dowierzal

Jak stocze wiecej PvP i nabiore wprawy to dopisze jeszcze cos do tego mini poradnika :P

Obiecane statystyki:
1.W top S grade Light Rmor secie +4


2.W secie imperial crusader +4


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2006, 09:01:03 pm »
Tak się przyglądam i widze, że masz bronie mogące byc używane tylko przez Herosów. Takich broni nie da się enchantować to 1 po 2 musisz byc hero żeby ich używać. Jak widze, że takie tu staty wyciąga prophet, to już widze jak będzie zamiatały inne postacie. Nie rozumiem tylko jak mogłeś prawie wygrać z Dark Avengerem. Prophet zwykle ze stuna nie wychodzi  :P

Zrobiłeś troche błąd dając takiego posta. Ktos to przeczyta, kupi duale, założy Heavy armora i weźmie na klate 3 moby po czym się zdziwi jak ten koleś tak wymiatał, jak ja w 10 sekund padłem :)

--------------------------------------------

Nie mam nic przeciwko prophetowi to świetna postać. Każde party, każdy klan porząda propheta, ale prophet i wymiatanie to dwie całkiem różne rzeczy

Edit by Dohid
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2006, 07:42:23 pm »
Mam pytanie  jak dzialaja te skile:
1.Block Shield-Removes buffs that increase P. Def from a targeted enemy. Temporarily decreases P. Def and prevents enemy from receiving the buff that will increase P. Def. again???????????
2.Block Wind Walk-Removes buffs that increase Speed from a targeted enemy. Temporarily decreases Speed and prevents enemy from receiving removed buffs that will increase Speed again.?????????


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2006, 12:17:08 pm »
Ten 1 - Zdejmuje buffy zwiększające obronę fizyczną, zmniejsza chilowo p.def i uniemożliwia ponowne rzucenie na cel buffa ktory zwiększy obronę.

2 - tak samo jak powyżej tylko dotyczy szybkości poruszania się.

Dohid: Na tym poście robotę zakończyła wielka łapa usuwająca offtop,
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2006, 06:53:22 pm »
HEjo pałe pytanko mam PP na 25 lvl i nie wiem gdzie teraz expic na razie expiłem w ruinach w gludio ale już mi sie nieopłaca . Niekojaże gdzie som ajkieś umarlaki bo tylke nanie mam atakujoncy czar :/ z gury dzięki za pomoc :)


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: 3

    • Turbo Szatan \n/
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2006, 07:06:42 pm »
Mmm...

Słuchaj, postaraj się zachować chociaż podstawy polskiej otrografi. Wtedy tekst stanie się o wiele bardziej czytelny, co spowoduje, że więcej osób na niego odpowie 8) .

Idź koniecznie na do EG. Bij tam Ghoule. Dropią z niego enchanty oraz jakiś dagger d-grade[nie pamiętam dokładnie czy napewno ten dagger, ale enchanty wypadają ostro].

Jednakże myślę[?], że najwyższy czas chodzić w mały partym z fighterami :).

Btw. Z zarobionej kasy nie składaj żadnych duali, tylko zainwestuj koniecznie w devotion set[o ile go jeszcze nie masz].
Jaka dobra kawa... Zdejm kapelusz?!



To nie jest photoshop. ;]


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2006, 07:12:28 pm »
mam Devotiona a co potem mykać w nim 40 lvl ? A co z bronim luk ?? i od któr lvl :)


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: 3

    • Turbo Szatan \n/
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2006, 07:19:15 pm »
Słuchaj...

Tak naprawdę Pros nie nadaje się zbytnio do pvp. Praktycznie w devotionie możesz chodzić do 78. Jedynym zakupem, który może cie czekać jest Homu Sword na 40 lvl, albowiem może mieć SA na cast. speed'a[zwiększa szybkość rebuff'u i leczenia].

Jeśli już koniecznie chcesz pvp to potrzebujesz łuku, jakiejś broni o sporym m.atck[do rootowania] i lighta.
Jaka dobra kawa... Zdejm kapelusz?!



To nie jest photoshop. ;]


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2006, 07:21:40 pm »
nie pp niepotrzebuje do pvp tylko chce go zybko wyexpic i dlatego sie pytam czyli z NG stafem pociongne do 40  :)


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2006, 07:22:18 pm »
niezapominajmy ze w party bez healera pp może za healera robić ;) można ten BW poskładac :)
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 46

  • Pochwał: 1

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2006, 07:36:47 pm »
Cytat: mik0s
Słuchaj...

Tak naprawdę Pros nie nadaje się zbytnio do pvp.

A zamiast kostki masla mozna kupic kostke toaletowa...
Cytuj
Praktycznie w devotionie możesz chodzić do 78.

Powodzenia w buffowaniu party i wytrzymalosci na uderzenia. W devotionie jestes na hita.
Cytuj

 Jedynym zakupem, który może cie czekać jest Homu Sword na 40 lvl, albowiem może mieć SA na cast. speed'a[zwiększa szybkość rebuff'u i leczenia].

dziwne ze kazdy prophet woli bron z mana up, ciekawe czemu.
i ciekawe czemu biegaja w a/b grade zamiast trzymac 'jedyny zakup' czyli devotiona i homu....naprawde zastanawiajace.


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: 3

    • Turbo Szatan \n/
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2006, 09:05:31 pm »
Hm... A wiesz, że mana up nie zabaradzo daje do regeneracji many?

A co do devotiona... Jak biegasz w party do 3-4 osób zupełnie many starczy... No chyba, że zarzucasz wszystkim buffy pokroju kiss of eva? Ja rozumiem doskonale, że doda nam to troche many i p.def'a, ale brałem pod uwage fakt, że kolega, do którego mój post się zwracał, miał spore problemy z gotówką.
Jaka dobra kawa... Zdejm kapelusz?!



To nie jest photoshop. ;]


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 07, 2006, 10:22:06 pm »
Wielkie dzięki za odpowiedz i za pomoc :) thx mik0s :)


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2006, 10:25:23 pm »
Dla buferów i healerów tylko broń z mana upem. Te "troche" many to +30%.

C grade -divine set
B grade - BW robe
A grade - tallum robe
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: 3

    • Turbo Szatan \n/
Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 07, 2006, 11:33:55 pm »
Ja swoim SE jeździłem do 58 lvl wytrzymałem w devotionie + mage staffem. Zarabiałem sobie nim na mojego Ol'ka. Nie miałem żadnych problemów z party , ekspem i kasą. Generalnie czysty zysk  8)
Jaka dobra kawa... Zdejm kapelusz?!



To nie jest photoshop. ;]


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2006, 11:51:45 pm »
Gram prophetem już od jakiegoś czasu i mogę powiedzzieć że lepiej zainwestować w ilość many  czyli takie sety ktor mają jej najwięcej.
Dlaczego?
Ponieważ do buffowania i nawet do leczenia dużo zużywa i nawet sety lub broń dające szybszą regenerację nie zrównoważą  małej ilości mp.
Co do casting speed to broń z acumenem+ buff acumen dają przyzwoity cast. speed .Jeżeli jest na serwie tatoo to dający mp ,jezeli są dyesy to
+men dodajacy mp i zwiększa szybkość regeneracji.
Ja osobiście w a grade biegam z miraclesem+acumen i set nightmare robe ,dodaje najwięcej mp (jest jeszcze majestic dający tyle samo mp plust 15% cast. speed ale nie mam na razie dostępu).
Idąc w dużym party nie szybkość rzucania buffów a ilość mp decyduje o tym czy odniesiecie sukces.
Najlepsze party dla mnie jako buffera to takie gdzie są łucznicy albo kolesie z bronią dystansową czyli pole.łucznik z daleka zadaje pierwszy cios ja wrzucam roota i reszta dobija a ja spokojnie obseruje sytuacje i lecze jeżeli trzeba(bo skile leczące propheta nie są aż takie słabe)


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Prophet [PP]
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 24, 2006, 04:12:19 pm »
Cytuj
Dla buferów i healerów tylko broń z mana upem. Te "troche" many to +30%.

Generalnie najlepszy set B grade dla bufferow to BW robe=] Broni z mana upem jakos nie lubie (taki niemal nic nie dajacy badziew), acumen sprawuje sie o niebo lepiej.