Witaj
Gość

Wątek: Rewolucyjne rozwiązanie w świecie MMORPG!  (Przeczytany 1514 razy)

  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Rewolucyjne rozwiązanie w świecie MMORPG!
« dnia: Czerwiec 05, 2012, 10:04:22 am »
Hej, zdaje sobie sprawę, że raczej niewielu kojarzy grę Everquest, która jest praprzodkiem rodziny MMORPG, ale wiem, że wielu z was tnie w różne MMO i warto abyście dowiedzieli się, jaką rewolucje nam szykuje ekipa Everquest2! Zobaczcie ten materiał, to świetne rozwiązanie, które wyznaczy kierunek rozwoju gier MMORPG. Dla fanów RPG - obowiązkowo :)

Linka do materiału!

Co o tym sądzicie?


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Rewolucyjne rozwiązanie w świecie MMORPG!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2012, 11:26:18 am »
mnie wszystkie nowe bajery w grze jaraja :P ciekawe sie prezentuje zobaczymy jak wyjdzie w praktyce ;D
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Rewolucyjne rozwiązanie w świecie MMORPG!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2012, 11:30:04 am »
Wszytko fajnie, ładnie pięknie ale jak oni zamierzają ogarnąć ruch sieciowy? Przecież każde wykrzywienie twarzy itp to zmiana zmiana jakiegoś wektora, który jest powiązany i iluśtam innymi. Samo ogarnięcie przesyłu tylu informacji to już będzie nie lada sztuka nie mówiąc już o synchronizacji tego z głosem. Ba! postawić dobry protokół przesyłania to też nie w kij dmuchał czego dowodem jest fakt że jedynie TS oferuje teraz godną jakość dźwięku a wszelkie protokoły zaaplikowane w grach mogą mu buty całować.

Pomysł świetny ale realizacja może być ciężka.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Rewolucyjne rozwiązanie w świecie MMORPG!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2012, 11:47:06 am »
Doman, zakładam, że robią to ludzie, którzy z grami MMO mają do czynienia od ostatnich 13 lat (tyle ma EQ 1, w tym roku miał rocznicę :)) i wiedzą czego można się spodziewać i co może przeszkadzać. Nie jestem specem w tej materii, więc nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć. Dla mnie to ogromny krok na przód, o ile technika nie powstrzyma tego postępu :)



  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Rewolucyjne rozwiązanie w świecie MMORPG!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2012, 01:36:10 pm »
Ja czaję everquesta, kiedyś nawet w Resecie o nim czytałem, to chyba drugie mmo (po ultimie) z prawdziwego zdarzenia a pierwsze z grafiką 3d. Więc to już o czymś świadczy. Jednak bardzo jestem ciekaw jak sobie poradzą z technikaliami bo na dzień dzisiejszy zadanie jest bardzo trudne.
Oczywiście pewnie się mylę bo skoro już są MMO z dość ciężkim do aplikacji systemem non-target (TERA, GW2) to i w tym aspekcie to kwestia włożonej pracy i dobrego pomysłu a nie ograniczeń sprzętowych.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Rewolucyjne rozwiązanie w świecie MMORPG!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2012, 01:57:04 pm »
Też mi się tak wydaje, to kwestia optymalizacji kodu gry i nowych rozwiązań, które będą wdrożone. Pamiętam, kiedy trzeba było co roku upgrade kompa robić, bo nowe gry czy nowy win wymagał zdecydowanie więcej (pamiętam prezentacje win 95 - prezenter powiedział wówczas, żeby działał wystarczy 4 MB, ale żeby śmigał to 8 MB RAM jest niezbędne...) Śmieszne, co? Dziś, do 3 lat mam ten sam sprzęt i daje radę z nowościami, bynajmniej nie jest to jakiś kombajn.



  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Rewolucyjne rozwiązanie w świecie MMORPG!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2012, 03:48:55 pm »
Gaaaannniissszzz :) Yo brachu :)

Zajrzę do tego linka głównie dlatego, że Ty go umieściłeś :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Rewolucyjne rozwiązanie w świecie MMORPG!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2012, 04:27:06 pm »
Mast! Ty żyjesz!? Kupę lat!  :afro: Odezwij się na PW!