Witaj
Gość

Wątek: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame  (Przeczytany 82599 razy)

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 09, 2011, 03:24:22 pm »
Cytuj
Na litość boską, zazwyczaj nie mogę patrzeć, jak inni cardynałowie zapominają, że mają wtedy takie skille jak miracle, mass cleanse i sublime self sacrifice... Zakładając, że każde party ma cardiego, a w CC jest od kilku do kilkunastu party, teorytycznie co kilka minut aktywnego PvP powinien któryś z tych skilli polecieć. Czemu one są tak rzadko używane? Bo mało kto je ogarnia i o nich pamięta. Sad but true, ale nie bądź tacy jak inni, bądź ten poziom wyżej!  Te skille przechylają szale zwycięstwa na korzyść całego klanu.

mozna jeszcze sprecyzowac ze miracle'a mozna rzucac kiedykolwiek(tak na prawde i tak nie wie sie kto ile ma hp w innych pt, wiec najlepiej tego uzywac z perspektywy swojego pt), sublime tylko! jak brakuje many, mass rr poszedl a mass cleanse to juz chyba tam alarion wytlumaczyl w ktoryms punkcie


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 09, 2011, 04:20:47 pm »
Cytuj
Na litość boską, zazwyczaj nie mogę patrzeć, jak inni cardynałowie zapominają, że mają wtedy takie skille jak miracle, mass cleanse i sublime self sacrifice... Zakładając, że każde party ma cardiego, a w CC jest od kilku do kilkunastu party, teorytycznie co kilka minut aktywnego PvP powinien któryś z tych skilli polecieć. Czemu one są tak rzadko używane? Bo mało kto je ogarnia i o nich pamięta. Sad but true, ale nie bądź tacy jak inni, bądź ten poziom wyżej!  Te skille przechylają szale zwycięstwa na korzyść całego klanu.

mozna jeszcze sprecyzowac ze miracle'a mozna rzucac kiedykolwiek(tak na prawde i tak nie wie sie kto ile ma hp w innych pt, wiec najlepiej tego uzywac z perspektywy swojego pt), sublime tylko! jak brakuje many, mass rr poszedl a mass cleanse to juz chyba tam alarion wytlumaczyl w ktoryms punkcie

Tak, zaraz to dopiszę, bo to oczywiście prawda.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 25, 2011, 10:19:00 pm »
po przeczytaniu poradnika po raz n-ty dopatrzyłem się małego niedociągniecia...

W OE skili w Tier 1 dopisałbym Major Group Heal na Cost oczywiście  8)

Ze zniecierpliwieniem czekam na część dotyczącą OLY
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 10:21:14 pm wysłana przez denishome »
L2 Ex x10
Cardinal Lvl 85 / Vorpal set


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 21, 2011, 07:44:42 pm »
Alarion nie odniosl sie do tego wiec pytam, co mylisz walsnie o GrupMajorHeal ?? Cost czy Power?
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 21, 2011, 08:35:53 pm »
Tylko i wyłącznie cost. Na pełnym buffie (renewal, clarity OE) skill kosztuje grubo o połowę mniej. to lepsze, niż heal lepszy o jakieś 15%
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 24, 2011, 09:47:38 am »
WTB czesc dotyczaca oly  :afro: !!
L2 Ex x10
Cardinal Lvl 85 / Vorpal set


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 24, 2011, 02:57:43 pm »
jestem już na etapie pisania, musiałem dozbierać jeszcze trochę doświadczenia + obserwacji i przejść przez sesję. Mam nadzieję, że już niedługo. : )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 24, 2011, 03:47:03 pm »
To jest w budowie, ale już teraz zaczynam wklejać i po malutku aktualizować. Z dnia na dzień będą kolejne elementy. : )



4.  Cardi na oly w H5


Od razu na wstępie, muszę zaznaczyć, że osoby nie grającego na sprawnym H5 nie skorzystają w pełni z tej części poradnika. Zmiany w tej kronice są kolosalne, a ja dopiero od H5 zacząłem walczyć na oly na tyle poważnie, by móc napisać w miarę profesjonalny poradnik.

4.1 Co potrzebujemy, jakie są nasze priorytety?

Niestety, olimpiada w L2 zawsze wymagała ostrej farmy i odpowiedniego sprzętu, żeby móc ugrać jakiś sensowny wynik. Jak zaraz się przekonacie, wymagania są duże, wręcz bardzo duże.

Bronie:
- Jak najlepsza dostępna dla ciebie broń dla maga pod kątem palenia many. Wskazane augu, to coś z wild magiciem, ew. nuk. Jeżeli nie stać cię na bofesową broń (z racji jej ceny + ceny SA) polecam zakupić kilka broni vespera (u nas np. chodzą po około 100kk) i spróbować zrobić OE. Jeżeli np. z 5-6 broni zostaną ci 2 na +5, spróbuj zrobić jedną na +6. Jak się nie uda, zostaw tą na +5, ew. z najwyższym enchantem. Wyjdzie taniej, albo w tej samej cenie co bofesowa broń + wyższa cena szukanai w niej augu

-Sumarycznie minimum 2-3 bronie z nukiem w augu. Wskazane, by chociaż 1 była vesperowa, bo różnica w damage'u jest bardzo duża.

-Dagger z mentalem
-jakaś C grade broń z mana upem

-Kilak C grade broni z dobrymi aktywnymi skillami, jak np. activie shield, m def etc.

Podstawowa porada szukania augu: Największa szansa na znalezienie skilla w augu jest, gdy lvl LS-a i twój lvl są jak najbardziej zbliżone. Wiem, że są setki teorii na temat szukania augu, ale mówię jaka jest mechanika. Topowe LS-y wbrew powszechnej opinii nie dają większej szansy na active skilla. Jedynie otwierają szansę na znalezienie +1 do atrybutu!

Set:
Niestety, vorpal robe set 1800 atri to niezbędne minimum, że wytrzymać napór części DD/nukerów. Największy nacisk trzeba kłaść na atrybuty magów (fire, water, wind). Wielu DD tych topowych będzie mieć enchant skilli docelowo na ++Duel w tej kronice, ale dalej groźny jest tyrek zbity na zealota i napierający na nas z regualrów. Zadbaj też o minimalny OE seta +4 na każdej części. To zawsze trochę więcej p defa i ciut więcej HP. Bo zrobienie seta +6 to już droga zabawa, a są ważniejsze rzeczy.

Epiki:
Musisz mieć ich wiele. Podam wariant optymalny + kilka tricków zastępczych, gdy nei stać nas na ten top opisany

Wariant optymalny:
Valakas
Antharas
Blessed zakken (lub zakken)
Baium (nie zawsze)
Vorpal ring +6

Wariant ubogi (taki jak mój póki co ; p)
Freya
Zaken
shadow zakken / shutgard earring s80
2 x vorpal ring +5/+6

Tak czy siak potrzebujemy też frintezy (od biedy shadow) głównei pod kątem summonerów.

Talizmany:
Maximum clarity
Life force
ud
alacrity
zerk
speed
wild magic


to podstawa, która powinna być zawsze pod ręką.


Które skille muszą być OE?

pasywy:
- Robe mastery ++ M def (jak najwyżej dasz radę!!)
- Wisdom +15 na mentalen ataki
- Divine lore (min tyle, by dawało dodatkowe 2%. Na +15 są 3%)

te śmieciowe z 2 profki warto wrzucić na +12. Nie jest to drogie, a zawsze coś tam daje.

aktywne:
- block WW +15
- mana burn ++ na cost najwyżej jak dasz radę!
- Magical backfire (jak wyżej)
- Trance +15-20 na time(!)
- erase +15 (tyle wystarczy)
- Greater battle heal ++ najwyżej na cost jak dasz radę
- Atrcane wisdom ~~+12 (dosyć łatwo wbić na +15 więc polecam)



4.2 Areny

Są 4 i niestety na różnych różnie to dla nas bywa. Są gorsze i lepsze.

-Zwykły stadion : Zbawienie, gdy spodziewamy się kite'owania nas (archerzy i wszystkie profki, które próbują wygrać na damage). Przekleństwo gdy to my musimy kogoś wybiegać (np. deskę).

-z gargulcami: Osobiście uważam, najgorsza dla bisha możliwa arena. Łatwo nas kite'ować, nam trudno dogonić, banalna dla archera, który wsadzi nam kilka kapów i będzie sobie biegał do końca walki bez większego kłopotu. Za jego przykładem pójdzie też sporo inncyh DD (glad, tyrek z odległościówek itd.)

- Fontanna: Nie sprawia większych kłoptów, ale łatwo przerywać nasze spelle chowając się za kolumnami. Jednak całośc rozbija się o to, że nie powinieneś mieć kłopotów z wsadzeniem block ww (nawet gdy ktoś schowany częściowo za kolumnę).

- 4 pominki: podobnie jak wyżej, ale nam jest znacznie łatwiej kite'ować gdy zajdzie potrzeba. Osobiście moja ulubiona.



4.3 Początek (60 sec)

1)Na arenę musisz wejść z bronią z mana up-em w ręku!!
2) Jeżeli nei masz nikogo kto ci może sprawdzić z kim walczysz, musisz wejść na arenę z otwartą listą aktywnych meczy, żeby sprawdzić sobie chociaż nick. Generalnie jak wiemy zasada jest dosyć prosta:  Znasz nick? To chyba masz problem / Nie znasz? To pewnei random ; p     Ale tak serio dobrze wiedzieć z kim walczysz, jeżeli jest taka możliwość. To daje naprawdę dużo w fazie przygotowania.

-Bierzesz od NPC 3 buffki: Empower, acumen, conc (w takiej kolejności).
-Wykorzystując bonus z mana up'a wrzucasz BoA + Prayer.
-Zmieniasz broń na hell knife'a i wrzcuasz shielda + ww. Jeżeli mental nei zaskoczył, to powtarzasz sobie ww (OE cost, żeby kosztował mniej many niż shield)
-Teraz dorzcuasz sobie resist fire + divine protection i ostatnie 2 buffy od NPC są zależne od sytuacji:

1) Masz kite'ować? (Deska na limitach) zerk + death whisper (albo inny sh1t którego nie masz ze swoich buffów)
2) spodziewasz się ew. cancela? Death whisper + buffek na celność + multum twoich beznadziejnych buffów (focus, nobles, kiss of eva, regenration, might etc.).

Gdy box się otwiera, w 90% przypadków musisz stać odpowiednio zwrócony (głównei ze względu na daggerów). w przypadku wszystkich aren poza tą z 4 pomnikami, stój w swoim boxie za winklem, plecami do rogu. Możesz patrzeć kto idzie i dagger nie wleci na hide na plecy. Jeżeli to arena z 4 kolumnami podejdź do kolumny i do niej stań plecami.

Zakładam, że wiesz z kim masz do czynienia, żeby móc przygotować talizmany i zmienić zestaw jew. Np. walcząc z nukerem mieć konieczne resisty na fear (zaken + antek lub zaken + shutgard earring), podczas gdy z wojami mieć ++ mental atack i resista na stuna i roota (wskazany baium + AQ)




4.4 Właściwa rozgrywka

Po kolei zaczynamy z posczególnymi profkami. To będę uzupełniał na bieżąco.

Dagger

Jeżeli to jest TH, ściągaj wszystkie damage reflecty z sibie, głównei freye/frinte! Inaczej taki TH ma free fraga na tobie!


Mimo tego co się wielu wydaje, to jest tak naprawdę jedna z łatwiejszych dla nas walk. Trzeba tylko wiedzieć, jak sobie w H5 z nimi radzić.
Głównie bazujemy na 10% szansy każdego debuufa

1) Zaczynamy plecami do ściany, jeżeli to możliwe. Większość daggerów będzie od razu na nas lecieć, ale co mądrzejszy, postara się dowiedzieć z kim ma do czynienia i przygotuje sobie talizman (maximum clarity). Taka walka wydaje się tylko z pozoru trudna.

Gdy dochodzi już do konfrontacji, zacznij od enli (jeżeli on spali hide, to przepada jego jedyna szansa, na skuteczne użycie life force'a itd.). Cała idea polega na szybkim refleksie i na przemiennym używaniu sekwencji "Next target" (mam go na przycisku bocznym od myszy) --> trance --> heal (zależnie od potrzeby. Trance jak pisałem we wstępie musi być min +15-20 na time!. Kiedy taki trance w końcu wejdzie w przeciwnika (min szansa 10%), to już wygrałeś. Jak masz trance +30 time, idź sobie po coś do picia, wróc spokojnie i spamuj roota. Gdy root wejdzie, wkładasz magical backfire (jeżeli nie zrobiłeś tego na początku), mass block ww, odsuń się poza odległość shadow stepa i radośnie nukuj sobie daggera, aż on z bluzgami na twarzy przegra.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu, twierdzisz, że ta taktyka jest lamerska/idiotyczna/dla noobów itd. można to wygrać bez roota.

Powtarzasz wcześniej opsianą sekwencję, koniecznie upewniając się, że wejdzie block ww, magical backfire i dokładasz mana burna. Pamiętaj, że jeżeli dagger ma jakikolwiek talizman, którego będzie próbował użyć, w trakcie casta wrzuć mana burn'a (zakładając, że robi to na resztkach MP) i przerwiesz mu efekt końcowy. W ten sposób też wygrasz, ale wymaga to świetnego refleksu przez cała walkę, w tym trzeba się pilnować,  by nei dać z regularów się wycancelować (po to jest ci tona useless buffów na końcu).

Cała idea tej taktyki polega na tym, że dagger mając focus death będzie cię bił w plecy, bo inaczej zadaje ciulowy damage. Sekwencja "next target" --> "trance" uniemożliwia mu to, choćby zrobił 1 krok w kierunku twoich pleców. Jeżeli wyłączy focus deatha, to nie musisz się bać o plecy. Proste logiczne i skuteczne.  H5 to zabwienie w walce z daggerami.

Aha, jak nie trudno się domyśleć, to wymaga wprawy i treningu. Nie jest to łatwe, więc nie oczekujcie, że po samym przeczytaniu tego od tej pory wygrywacie  z każdym daggerem. To też kwestia sprzętu i jego OE skilli. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2011, 03:50:53 pm wysłana przez Alarion »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 27, 2011, 10:23:58 pm »
jak na ofie wyglada sprawa ze Erease? gdy summon ma 85lv i summoner rowniez, Bishop 85?
mianowicie czy jestes w stanie przyblizyc szanse na wejscie erase? summon ofc Mental
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 27, 2011, 10:28:22 pm »
opiszę walkę z summonerem, ale ogólnie powiem tak:

Jak najwięcej epików na ++ Mental atack. Mental na pecie daje około 50% (może trochę mniej). Wystarczy erase na około +20 (dla lvlu skilla). Epiki summonera nie przechodzą na peta. Wynik jest taki, że max po kilku erase'ach pet musi być odwołany.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 27, 2011, 11:06:43 pm »
wedlug pewnych inforamcji lv skila Erase nie ma znaczenia z wejsciem go na summona? wiec to mit?
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 27, 2011, 11:08:17 pm »
z tego co mówił mi Jassin, o na ma na +15 i nie ma kłopotów z tym skillem, podczas gdy EE z jego klanu na +30 ciągle klnie, że nie może odesłać summona enemy.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 29, 2011, 12:06:44 pm »
Niezły poradnik ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2011, 12:09:30 pm wysłana przez STOBEK »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 29, 2011, 01:49:58 pm »
(...) stój w swoim boxie za winklem, plecami do rogu. (...)
Zawsze mnie zastanawiały tego typu porady. Dlaczego?
Odpal dualboxa i zrób screeny jak bijecie tego samego moba (np. kamaloka). W _wielu_ przypadkach pozycja postaci na _obu_ screenach będzie inna... Wniosek - Ty stoisz sobie w winklu, Twój przeciwnik ma cię na widelcu :)
Tak, tak, wiem zaraz się odezwą moi antagoniści. Ja tylko wyrażam swoją opinie z własnego doświadczenia.
I tylko mi nie mówicie, że nigdy nie mieliście takiej sytuacji gdy na rajdzie/w party widzicie, że gość leje bossa w twarz mówicie mu/piszecie - "bij w plecy" a on odpowiada - "przecież biję w plecy"...

Znasz nick? To chyba masz problem / Nie znasz? To pewnei random ; p   
A to najlepsza porada jaką kiedykolwiek dostałem :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 1

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 29, 2011, 02:06:05 pm »
to zależy komu sie screen stacknął... na dualboxie nie jest o to trudno bo konto w tle moze lagowac wiec nie wyrobi z odwzorowaniem graficznym do faktycznej pozycji :>

więc przykład z boxem byl lekko nie trafiony bo tylko twoje box konto bedzie widzialo kogos w innym miejscu.
Franc/TooHotForYou


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 29, 2011, 02:24:51 pm »
Sry za offtopic

(...) stój w swoim boxie za winklem, plecami do rogu. (...)
Zawsze mnie zastanawiały tego typu porady. Dlaczego?
Odpal dualboxa i zrób screeny jak bijecie tego samego moba (np. kamaloka). W _wielu_ przypadkach pozycja postaci na _obu_ screenach będzie inna... Wniosek - Ty stoisz sobie w winklu, Twój przeciwnik ma cię na widelcu :)
Tak, tak, wiem zaraz się odezwą moi antagoniści. Ja tylko wyrażam swoją opinie z własnego doświadczenia.
I tylko mi nie mówicie, że nigdy nie mieliście takiej sytuacji gdy na rajdzie/w party widzicie, że gość leje bossa w twarz mówicie mu/piszecie - "bij w plecy" a on odpowiada - "przecież biję w plecy"...

A ja zawsze sądziłem, że to bug z privów :P
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 29, 2011, 02:40:54 pm »
(...) stój w swoim boxie za winklem, plecami do rogu. (...)
Zawsze mnie zastanawiały tego typu porady. Dlaczego?
Odpal dualboxa i zrób screeny jak bijecie tego samego moba (np. kamaloka). W _wielu_ przypadkach pozycja postaci na _obu_ screenach będzie inna... Wniosek - Ty stoisz sobie w winklu, Twój przeciwnik ma cię na widelcu :)
Tak, tak, wiem zaraz się odezwą moi antagoniści. Ja tylko wyrażam swoją opinie z własnego doświadczenia.
I tylko mi nie mówicie, że nigdy nie mieliście takiej sytuacji gdy na rajdzie/w party widzicie, że gość leje bossa w twarz mówicie mu/piszecie - "bij w plecy" a on odpowiada - "przecież biję w plecy"...

Znasz nick? To chyba masz problem / Nie znasz? To pewnei random ; p   
A to najlepsza porada jaką kiedykolwiek dostałem :D

Pozdrawiam

Człowieku, na dualboxie to jest normalne, jak masz okno w tle otwarte to wszystko doczytuje się z opóźnieniem.

Zawsze podczas walki z daggerem trzeba stać plecami do ściany jak chcesz przeżyć. Walka wtedy jest dużo prostsza - dager nie wpadnie shadow stepem na plecy, ani nie może Cię obejsć. Wystarczy tylko stać w miejscu i odwracać się przodem do daggera (trance, wind shackle, magical backfire itp.)
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 29, 2011, 03:08:05 pm »
Wystarczy, że wejdzie "na Ciebie" i backstab powinien siadać, przynajmniej tak było kiedyś.

Akurat MastJedi dobrze pisze i to nie tylko na boxie tak jest. Ale to chyba akurat nie ma znaczenia w tym przypadku, bo każdy swoją postać widzi dobrze ustawioną, co najwyżej przeciwnik może mieć fake obraz, że jesteś plecami odwrócony zamiast przodem, a to już jego problem.

We ride together, we die together.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 29, 2011, 03:33:18 pm »
Wystarczy, że wejdzie "na Ciebie" i backstab powinien siadać, przynajmniej tak było kiedyś.

Akurat MastJedi dobrze pisze i to nie tylko na boxie tak jest. Ale to chyba akurat nie ma znaczenia w tym przypadku, bo każdy swoją postać widzi dobrze ustawioną, co najwyżej przeciwnik może mieć fake obraz, że jesteś plecami odwrócony zamiast przodem, a to już jego problem.

Na nowych arenach są areny gdzie łatwo się ustawić plecami do winkla (głównie ten zwykły stadion) i są takie, gdzie próbujesz i nie możesz idealnei utrafić. Dagger ma wtedy jakąś małą szansę, że mu się uda. Z drugiej strony w dobie topowych setów i 1800 resista na atri, prawie żaden nie powinien cię ściągnąć na staba. Jeżeli tego nei zrobi jednym stabem, to już nie powinien z tobą wygrać, ale o tym zaraz napiszę.


update o rozgrywkę z daggerami na oly.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2011, 03:51:35 pm wysłana przez Alarion »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 29, 2011, 07:48:01 pm »
Ostatnio jak walczyłem moim PP na oly to właśnie ustawiłem się plecami do ściany i dagger po shadow stepie wylądował mi na głowie i nie wsadził żadnego backstaba.

A jeśli chodzi o ten bug graficzny to IMO ważne jest żeby to u Ciebie twoja postać stała plecami do ściany a nie u przeciwnika

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 29, 2011, 11:39:16 pm »
to zależy komu sie screen stacknął... na dualboxie nie jest o to trudno bo konto w tle moze lagowac wiec nie wyrobi z odwzorowaniem graficznym do faktycznej pozycji :>

więc przykład z boxem byl lekko nie trafiony bo tylko twoje box konto bedzie widzialo kogos w innym miejscu.
Tak tak, wierz w to dalej.
Pytanie do wszystkich niedowiarków - ile razy nie udało wam się kliknąć w GK/WH managera, bo _dokładnie_ w tym samym miejscu stał delikwent albo i nie jeden? Głowę dam, że na swoim kompie on stał obok NPCa a nie na/w nim...
I to nie były dualboxy.
A co do ustawiania się plecami do ściany podczas oly - nie mówię, że nie. Owszem - trzeba, tylko również się trzeba liczyć z tym, że jednak się nie stoi w koncie, chociaż się w nim stoi :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 29, 2011, 11:45:14 pm »
sytuacja w której dagger mimo wszystko ląduje ci za plecami, a w której ląduje ci na głowie i missuje jest nieporównywalnie rzadsza. Dlatego jest to niemal pewna szansa, na uniknięcie shadow stepa.

Z drugiej strony wg mojej obserwacji, żaden dagger co ma jakieś osiągnięcia na oly, nie zacznie od shadow stepa jak stoisz plecami do ściany (nie będzie ryzykował), a większość nawet nie wejdzie do boxa jeżeli będzie wiedzieć, że tam siedzi EE/ Bishop. Zazwyczaj wymusi on na Tobie wyjście i ma to sens. Dlaczego?

Bo pod koniec walki wbije na ciebie, zaspamuje cię DPS-em (który pewnei sobie wyleczysz) i zacznei uciekać do końca walki. Wygra w ten sposób na damage.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 30, 2011, 06:09:23 pm »
Pozwolę sobie dodać od siebie kilka uwag odnośnie sprzętu na oly:

1. Koniecznie posiadać talisman - reduce critical. Bardzo przydaję się w walce przeciwko fighterom. (niezbędny w walce vs dagger)

2. Pasek z wbitym skilem PVP Defence - może nie daję to nie wiadomo jakiego bonusu, ale w połączeniu z talismanem wyżej opisanym, daje to naprawdę widoczną różnicę w otrzymywanym dmg.

3. Tarcza oraz koszulka z HP! na jak największym OE! Technika podpatrzona u kolegi. Kupujemy koszulki za KE z zamku bądź z fortu. Staramy się wbić jak najwyżej się da i wbijamy do shirt-a HP. Mając tarczę na poziomie +10 dostajemy ok 300 hp bonusu. Mało? Dodajmy do tego koszulkę na takim samym ++ z dodatkowym bonusem do HP, kilka części setu na +4 lub więcej i tym sposobem mamy ok 800-900 pkt HP więce - na oly taka wartość bywa zbawienna, zwłaszcza jak wyrwiesz krytyka z backa od przekoksanego daggera.

Tutaj mała uwaga. Nie warto kupować koszulek/ tarcz S-grade. Bonusu z tarczy od setu i tak nie dostaniemy a po co mamy wydawać dużą kasę na EAS-y czy też BEAS-y, jak możemy o wiele taniej kupić np EAC czy EAB - bonus do HP jest zawsze taki sam. Jeśli chodzi o różnicę miedzy koszulką TOP S a TOP C (obie na +4) jest tylko 60 HP różnicy!

Osobiście używam koszulki C grade, tarczy DC i jestem zadowolony.
Jeśli sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę...
L2 Ex x10
Cardinal Lvl 85 / Vorpal set


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 1

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 01, 2011, 12:39:35 pm »
bonus jest nieznacznie różny w zależności od grade:
http://www.pirateninjas.net/articles/lineage-2/hp-bonus-overenchanted-armor/


  • Wiadomości: 174

  • Pochwał: 2

Odp: Cardinal - Poradnik, dyskusja flame
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 22, 2011, 11:38:08 pm »
chyba najbardziej wartosciowy poradnik na forum!