Witaj
Gość

Wątek: Laptop za 2-2,5 tys.  (Przeczytany 2626 razy)

  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Laptop za 2-2,5 tys.
« dnia: Styczeń 05, 2011, 10:42:01 pm »
Witam
Jakoż, że w domu jestem raczej gościem niż mieszkańcem planuję sobie kupić laptopa.
Wiadomo - priorytet nauka ale bez kitu rozerwać też się trzeba  :P
A tak w ogóle należy mi się coś konkretnego po tylu latach na złomskich pc'tach, wybór padł na lapka bo stacjonarnego jak wspominałem powyżej nie ma sensu kupować.

Dobra do konkretów: budżet wstępnie planuję ok. 2000-2500 zł, nie znam się kompletnie na sprzęcie komputerowym oprócz podstawowych rzeczy więc nijak nie wiem jak się za to zabrać
Chcę aby laptop był dobry jak na taką cenę i te czasy (chciałbym zagrać w końcu w jakąś porządną grę :D )
Tak aby mi służył dobrze przez jakieś 3 lata albo i dłużej  :)
Wiadomo szybki i mocny procesor (nie potrafię określić jak szybki bo się nie znam),dobra karta(1024 i wzwyż i też solidna ),dobre ramy i dysk min 500 gb

Liczę na pomoc

edit: Chyba w Hardware to miało być, mam nadzieję że tu też może, jeżeli nie proszę o przeniesienie  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 11:49:09 pm wysłana przez lukasz09091 »


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: Laptop
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2011, 11:21:45 pm »
nie znam sie za bardzo na laptopach, ale raczej na 100% mogę ci polecić markę Toshiba.
z opini wielu ludzi mozna wnioskowac ze solidna marka, solidne laptopy, z mocną baterią etc.
polecalem ją ostatnio znajomym, kupowali lapki (studia zaczeli), i jak dotąd all zadowoleni.

+ dodatkowo ich nowa promocja/gwarancja -> zeroproblemu.pl

Cytuj
Aby wziąć udział w promocji i uzyskać gwarancję ZERO PROBLEMU, należy spełnić kolejno trzy warunki:

   1. Zakupić dowolny notebook firmy Toshiba w dniach od 1 września 2010 roku do 31 marca 2011 roku zachowując oryginał lub kopię dowodu zakupu
   2. Zarejestrować standardową gwarancję firmy Toshiba na stronie www.toshiba.pl/rejestracja
   3. Zarejestrować promocyjny notebook na stronie promocji ZERO PROBLEMU, czyli tutaj, w ciągu 7 dni od daty zakupu

Cytuj
Zakres gwarancji

    * Nieumyślne mechaniczne uszkodzenie laptopa przez użytkownika
    * Kradzież laptopa dokonana w wyniku włamania lub użycia przemocy. Firma Toshiba zastąpi skradziony laptop nowym.
    * Utrata pracy w trakcie trwania gwarancji i jej brak przez kolejne 3 miesiące. Firma Toshiba zwróci koszty zakupu notebooka, który w dalszym ciągu pozostanie własnością użytkownika.

jak widać gwarancja/promocją wydają sie bardzo korzystne
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 11:23:51 pm wysłana przez Rival »


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Laptop
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2011, 11:42:15 pm »
nie znam sie za bardzo na laptopach, ale raczej na 100% mogę ci polecić markę Toshiba.
z opini wielu ludzi mozna wnioskowac ze solidna marka, solidne laptopy, z mocną baterią etc.
polecalem ją ostatnio znajomym, kupowali lapki (studia zaczeli), i jak dotąd all zadowoleni.

+ dodatkowo ich nowa promocja/gwarancja -> zeroproblemu.pl

Cytuj
Aby wziąć udział w promocji i uzyskać gwarancję ZERO PROBLEMU, należy spełnić kolejno trzy warunki:

   1. Zakupić dowolny notebook firmy Toshiba w dniach od 1 września 2010 roku do 31 marca 2011 roku zachowując oryginał lub kopię dowodu zakupu
   2. Zarejestrować standardową gwarancję firmy Toshiba na stronie www.toshiba.pl/rejestracja
   3. Zarejestrować promocyjny notebook na stronie promocji ZERO PROBLEMU, czyli tutaj, w ciągu 7 dni od daty zakupu

Cytuj
Zakres gwarancji

    * Nieumyślne mechaniczne uszkodzenie laptopa przez użytkownika
    * Kradzież laptopa dokonana w wyniku włamania lub użycia przemocy. Firma Toshiba zastąpi skradziony laptop nowym.
    * Utrata pracy w trakcie trwania gwarancji i jej brak przez kolejne 3 miesiące. Firma Toshiba zwróci koszty zakupu notebooka, który w dalszym ciągu pozostanie własnością użytkownika.

jak widać gwarancja/promocją wydają sie bardzo korzystne


dzięki, naprawdę interesujące i obiecująco to brzmi, a szczególnie   * Nieumyślne mechaniczne uszkodzenie laptopa przez użytkownika   :)

jednakże to daje mi markę na początek ale nie jestem w stanie sam coś wybrać :)


  • Wiadomości: 604

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:40:09 am »
Przede wszystkim w tej cenie nie kupisz laptopa ktory sprostalby wszystkim Twoim wymaganiom. Mimo wszystko najlepszym wyborem, jezeli chodzi o specyfikacje wydaje sie byc Samsung NP-R580-JS0DPL

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/r-series/NP-R580-JS0DPL/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Laptop
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2011, 02:26:51 pm »
Jezeli nie bedzie nowych sugesti to prosze o zamkniecie tematu za 3 dni powiedzmy.
Juz raczej wiem co kupie.
Dziekuje za pomoc :)


up up 
wiem, że double post ale moderator śpi i  nie ma komu zamknąć 

już kupiony i śmiga aż miło
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 11:07:43 pm wysłana przez Acid »


Odp: Laptop
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:39:16 pm »
Proszę nie robić double postów.
Mod nie śpi tylko nie widzi potrzeby zamykania tematu.
Lepiej mieć jeden temat niż 10 o tej samej tematyce w razie czego. :)


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Laptop za 2-2,5 tys.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2011, 12:01:30 pm »
ano to przepraszam  :oops:

dodam, że zakupiłem lenovo i jestem baaaardzo zadowolony z tego wyboru, alternatywą była jeszcze toshiba ale nie mieli na stanie 
wyrobiłem się w założonym przedziale i hula, że hej  :)


Odp: Laptop za 2-2,5 tys.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2011, 11:42:27 pm »
Skoro już się tak chwalisz to daj linka do tego lapka, albo chociaż parametry wypisz. ;P


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Laptop za 2-2,5 tys.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:43:53 am »
                                                            Lenovo Ideapad G560

 

Procesor:    

Intel® Core™ i3- 370M (2.4 GHz, 3MB Cache),
Pamięć RAM:    4096 MB DDR3  1066MHz
Napęd:    DVD +/- R/RW
Dysk twardy:    500 GB 5400 rpm SATA
Matryca:    

15.6 HD " (1366 x 768 pikseli) podświetlana LED (nowa technologia - wyświetlacz LED zapewnia dłuższy czas pracy akumulatorów i jaśniejszy, bardziej wyrazisty obraz)
Karta graficzna:    

nVidia GeForce 310M 512MB DDR3
Karta dźwiękowa:    

High Definition Audio Codec

Głośniki o mocy 4W
Bateria:    Litowo-Jonowa  6 cell   ( praca na baterii do 4h )
Typ Wskaźnika:    TouchPad
Wymiary i waga:    376x249x34 mm / 2.6 kg
Oprogramowanie:    

MS Windows 7 Premium PL  (64bit)

VeriFace 3.5; EasyCapture 3.0; OneKey Recovery 6.0; Lenovo Energy Management 3.1; Lenovo Desktop Navigator; Adobe Reader 8.1; Power2GO 5.5; WinDVD; Dolby Control Center; McAfee Antivirus (możliwość aktualizacji definicji wirusów przez 90 dni); portal Microsoft Windows Live™; Microsoft Office® (wersja próbna)

MS Office Starter 2010 PL
   
Komunikacja:    Lan 10/100
Bluetooth
WiFi 802.11a/g/n Intel® PRO/Wireless 5100 AGN
Wbudowana kamera internetowa
Porty wejścia / wyjścia:    

Gniazdo VGA
1x Express Card 34/54mm
USB 2.0 x3 ( eSATA )
HDMI
Wbudowane czytniki pamięci:    SD - Secure Digital
MS - Memory Stick
MS Pro- Memory Stick Pro
MMC - Multimedia Memory Card
xD - Picture Card
Wejścia / wyjścia audio:    

Line Out
Wejście mikrofonowe

wydzielona klawiatura numeryczna


i można się czepiać, że mogłem wziąć coś o lepszych parametrach, ale parametry to nie wszystko, bardzo przyjemna pani z którą spędziłem około godziny idealnie ukazała mi wszelki chwyty jakie stosując producenci laptopów  :)


  • Wiadomości: 367

  • Pochwał: 4

  • dtsug
Odp: Laptop za 2-2,5 tys.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2011, 09:23:55 am »
laptop nigdy nie bedzie tak wydajny jak stacjonar, wiec jezeli nie potrzebujesz mocnej maszyny do gry to sobie kup lapka. ja swojego kupilem za 3k, 3 lata temu, fakt faktem zajebiscie jest leżeć na łózku i korzystac z kompa, ale stacjonara bym wolał teraz :p
L II status - retired
- 85/79/79/78 EE - l2ex - retired
- 85/80/79/75 Titan - l2ex - retired
- 80/80/78 BD/Bish/SH - Abyss x7 - retired
- 79/80/79 Sorc/WL/TH - Abyss x7 - retired




  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop za 2-2,5 tys.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:44:36 am »
assus X52J w najmocniejszej wersji


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Laptop za 2-2,5 tys.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2011, 01:34:57 pm »
ja właśnie muszę z nim jeździć, więc laptop -> stacjonarny
wracając do tematu podzespołów musiały by się znacznie różnic abym zauważył jakąkolwiek różnice na laptopie, więc po co przepłacać? ma mi długo służyć i być wygodny w eksploatacji :)


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop za 2-2,5 tys.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2011, 01:07:45 pm »
Polecam Acer Aspire 7738G :) sam na nim gram:) jedyne co można uznać za jego wade to dziwne działanie niektorych klawiszy:) ale tak sprawuje się wyśmienicie :)