Witaj
Gość

Wątek: Sprzedam Procesor oraz Ram  (Przeczytany 4081 razy)

  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Sprzedam Procesor oraz Ram
« dnia: Luty 25, 2011, 05:14:14 pm »
Witam!Mam do sprzedania procesor Athlon x2 4200+ Toledo na s.939.
Używany, 100% sprawny
Do procesora dorzucam wentylator
Cena 300 zł

http://allegro.pl/amd-64-x2-toledo-4200-wentylator-s-939-i1470668240.html
Kontakt pw lub mail([email protected])


Superszybka Pamięć RAM GoodRam DDR400MHz (1GB!-2x512MB) działająca w trybie
DUAL CHANNEL

Architektura dual-channel (dwukanałowa) – technologia stosowana w kontrolerach pamięci, do wydajniejszej obsługi pamięci RAM. Polega na podwojeniu przepustowości przesyłu danych pomiędzy kontrolerem pamięci, a pamięcią RAM. Technologia dual-channel wykorzystuje dwa 64-bitowe kanały, co razem daje magistralę o szerokości 128 bitów dla przesyłu danych pomiędzy pamięcią RAM a kontrolerem pamięci.!!!!


Pamięci używane, 100% sprawne.
Real forto

http://allegro.pl/ddr-pc3200-goodram-1gb-dual-channel-i1470668409.html
Cena 115 zł
Oczywiście + koszty przesyłki, bądz odbiór własny(Michałowice k.Warszawy)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 01:18:44 pm wysłana przez delirek »


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2011, 08:40:15 pm »
Mogę prosić o real foto ramek?

P.S.: Panowie Moderatorzy i co z tym działem giełda dla Sprzetu i Hardware?


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2011, 09:24:15 pm »
Jutro wyjmę z Pc to Ci cykne:)


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 1

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2011, 09:54:11 pm »
przydał by sie ten dział giełda bo mam Hd4870 (1GB ddr5 + rok gwarancji) do opchnięcia lub wymiany za X10 mini pro :>
Franc/TooHotForYou


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2011, 10:23:19 am »
A co, allegro upadło, czy jak? To jest forum o L2. Toczyła się dyskusja o takim topicu, ale póki co jest to projekt martwy.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2011, 11:41:32 am »
Jak już założyliście bez sensowne działy o mangach i tym podobnych włącznie z tym (bo to w końcu forum o L2 a nie jakieś bajeczki czy hardware) to czemu by nie założyć jednego działu giełda do tego? Przecież to jest forum. Allegro jest od tego, aby nie kantować ludzi (wiem wiem, że nawet tam się da, ale jakoś przez allegro daje nam to uczucie pewności). Do L2 potrzeba kompa tak? To czemu nie dać by nam działu do tego aby powymieniać się, sprzedać bądź kupić  sprzęt? Proszę w imieniu zapewne wielu użytkowników o ponowne rozpatrzenie prośby o ten dział. Jak nie to trudno, pozostaje wylogowywać się i zakładać tematy na benchamatku/pclab i robić reklamę tych serwisów tutaj na forum.

P.S.: Dzięki za fotki, uzgodnię parę rzeczy, posprawdzam i odezwę się. ; )


///  Hellsign
Od tego masz odpowiedni dział, odpowiednich ludzi, funkcja "PM" nie boli.
Ma dział Hardware i tyle mu powinno wystarczyć.


Dlaczego? Ponieważ taki dział byłby martwy, sprzedaż/kupno części na takim forum się nie uda, a nikt nie będzie brał odpowiedzialności  za scam, przysyłanie cegieł itd.
A dział anime i mangi kwitnie dyskusją :D
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 12:01:28 pm wysłana przez HellSign »


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2011, 12:21:25 pm »
A co, allegro upadło, czy jak? To jest forum o L2. Toczyła się dyskusja o takim topicu, ale póki co jest to projekt martwy.

Pewnie ma nadzieje, ze znajdzie sie ktos na tym forum kto przeplaci za taki sprzet.

Maxtor - http://allegro.pl/pamiec-ram-1gb-400mhz-ddr-goodram-od-reki-i1462233900.html  nowy RAM za 4zl drozej. Pewnie tez z dozywotnia gwarancja.

Rozumiem idee powstania takiego dzialu, jesli bedzie sie bardziej oplacac kupowac od userow tego forum, niz na allegro. W przeciwnym przypadku tak jak ten to jest bezsensowne.


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2011, 12:32:39 pm »
Cytuj
Pewnie ma nadzieje, ze znajdzie sie ktos na tym forum kto przeplaci za taki sprzet.

 - http://allegro.pl/pamiec-ram-1gb-400mhz-ddr-goodram-od-reki-i1462233900.html  nowy RAM za 4zl drozej. Pewnie tez z dozywotnia gwarancja.
Ziomek nie wiem z czym ty mi tu wchodzisz. To są całkiem inne moduły pamięci..... ogar


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2011, 01:05:44 pm »
Cytuj
Dolicz jeszcze koszty przesyłki.... A ile ? 20/25zł
Przesyłka pobraniowa 16.50 zł
Paczka pocztowa(to z perzedpłatą na konto) 11.00zł


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2011, 01:06:09 pm »
I wychodzi taniej u Ciebie ; )


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2011, 01:09:24 pm »
Tak tylko dalej zupełnie nie rozumiem co Ryane miał na myśli rzucając całkiem inne pamięci......
A i tak na Ramy zawsze jest Gwarancja wieczysta u producenta...


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2011, 01:12:25 pm »
Zapewne ktoś zaraz wskoczy i nam wytłumaczy.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2011, 03:58:09 pm »
To sa te same pamieci. Jedyna roznica polega na tym, ze to co ja dalem jest w jednej kosci. Roznica miedzy dual, a single nie jest tak ogromna jak moze sie wydawac. W dodatku mamy jedno dodatkowe miejsce na kolejna kosc RAM. Na allegro pamiec jest nowa, a Twoja jest uzywana. Dlatego lepiej kupic na allegro nowe pamieci, niz uzywane od Ciebie za prawie taka sama cene. A z ta "superszybka pamiecia" powaznie przesadziles.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2011, 04:39:36 pm »
To sa te same pamieci. Jedyna roznica polega na tym, ze to co ja dalem jest w jednej kosci. Roznica miedzy dual, a single nie jest tak ogromna jak moze sie wydawac. W dodatku mamy jedno dodatkowe miejsce na kolejna kosc RAM. Na allegro pamiec jest nowa, a Twoja jest uzywana. Dlatego lepiej kupic na allegro nowe pamieci, niz uzywane od Ciebie za prawie taka sama cene. A z ta "superszybka pamiecia" powaznie przesadziles.

Nie porównuj tak... Jedna kość a 2 to jest różnica, nie są to TAKIE SAME kości. Każdy sprzedawca reklamuje jak się da, to chyba normalne


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2011, 05:18:21 pm »
Widze ze dalsza rozmowa z Panem Ryanem nie ma dalszego sensu. Najpierw pomyśl potem pisz.


  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2011, 06:00:52 pm »
Pamięci w duo są najlepszym rozwiązaniem, różnica jest duża (10-20%~~)


Poza tym na system 32bitowe takie jak WINDOWS XP PRO SP 3, WIND 7 z racji tego, że są 32bitowe mogą maksymalnie wykorzystywać 3.8~~gb ramu, więc tyle slotów nie potrzeba.



na 64bitowych można więcej, ale nie wiem czy będzie wszystko działać(64bitowa architektura się różni od tej 32bitowej, gry są głównie pod 32-bitowe systemy robione)



a to, że wam na nowszych systemach 32bitowych pokazuje 6gb itd. to nie znaczy, że ten ram jest w jakikolwiek sposób wykorzystany.





To tak jakby mając 160 cm, chciano sięgnąć na równi ręka w góre z osobą, która ma 180cm
RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2011, 06:53:47 pm »
Widze ze dalsza rozmowa z Panem Ryanem nie ma dalszego sensu. Najpierw pomyśl potem pisz.

Ja mam racje w tym co napisalem. Ja nigdy bym nie kupil uzywanych pamieci DDR za cene nowych...


Pamięci w duo są najlepszym rozwiązaniem, różnica jest duża (10-20%~~)

Poza tym na system 32bitowe takie jak WINDOWS XP PRO SP 3, WIND 7 z racji tego, że są 32bitowe mogą maksymalnie wykorzystywać 3.8~~gb ramu, więc tyle slotów nie potrzeba.

na 64bitowych można więcej, ale nie wiem czy będzie wszystko działać(64bitowa architektura się różni od tej 32bitowej, gry są głównie pod 32-bitowe systemy robione)

a to, że wam na nowszych systemach 32bitowych pokazuje 6gb itd. to nie znaczy, że ten ram jest w jakikolwiek sposób wykorzystany.

To tak jakby mając 160 cm, chciano sięgnąć na równi ręka w góre z osobą, która ma 180cm

Roznica na wydajnosci w grach nie jest wieksza, niz 5%. Niektore plyty glowne maja tylko 2 wejscia na pamiec RAM, wiec 1 wolny slot wiecej duzo daje. Komputer z takim RAMem nie moze pracowac pod systemem 64 bitowym. Dla takiego komputera to max Win XP.

http://www.tomshardware.com/reviews/PARALLEL-PROCESSING,1705-11.html
http://www.youtube.com/watch?v=rgLCEMW-kfY
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 06:55:47 pm wysłana przez Ryane »


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 28, 2011, 07:46:43 pm »
Dla takiego komputera to max Win XP.

Kto Ci tak powiedział?


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2011, 10:09:27 pm »
Ależ fajne teorie tutaj wysnuwacie, normalnie boki zrywać :D
Co ma piernik do wiatraka? A konkretnie architektura kości do zastosowanej wersji systemu? Jedyna różnica w systemie 32 i 64 bitowym polega na _fizycznej_ niemożliwości zaadresowania więcej niż 2 do potęgi 32. A to daje ciut powyżej 4 Gb pamięci. Dokładnie 4 096 Mb. Minus bity potrzebne na kontroli parzystości, minus BIOS, minus to co potrzebuje płyta główna i sprzęt na uruchomienie minus sterowniki płyty no  robi się 3,2Gb- 3,6Gb dla systemu - różnie dla różnych producentów płyt i sterowników.
System 64 bitowy pozwala na zaadresowanie 2 do potęgi 64 pamięci. Czyli - jak na razie - nieskończoną ilość pamięci - 18 446 744 073 709 600 000 bitów).
Jak będziecie liczyli jednostki sami pamiętajcie o dzieleniu przez 1024, a nie 1000 :P

Pamięć w jednej kości i w 2ch
Oczywiście, że DuallChannel przyspiesza wykonywanie operacji. Co prawda nie dwukrotnie, jakby sugerowały to wykresy, ale przyspiesza.

Że gry nie działają aż tak bardzo szybciej? Bo obróbka grafiki 3D w niewielkim stopniu opiera się na operacjach zmiennoprzecinkowych, a w takich właśnie działaniach widać to przyspieszenie. Ale wystarczy pobawić się renderingiem scen 3D i raytracingiem (obliczaniem scen z zastosowaniem dużej ilości źródeł światła). O obróbce video, czy grafik bitowych nie wspominając.

Na grach nie kończy się świat i zastosowanie kompa. Chyba, że u Was.

To tyle co mi się chciało napisać.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2011, 10:46:40 pm »
Ależ fajne teorie tutaj wysnuwacie, normalnie boki zrywać :D
Co ma piernik do wiatraka? A konkretnie architektura kości do zastosowanej wersji systemu?

bezposrednio nic, ale jak ktos kupuje 2 x 512mb ddr to znaczy, ze na lepsze pamieci go nie stac. Plyty glowne tez sa bardzo ograniczone w porownaniu do tych co juz obsluguja nowsze modele pamieci. Ale nie o to mi chodzi. Dalej podtrzymuje swoja teze, ze lepiej kupic nowa pamiec w jednej kosci, niz uzywana w 2 za taka sama cene.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2011, 04:24:30 pm »
Według mnie lepiej kupić 2x ileś tam niż wszystko w jednej, proste jeśli nie mamy kasy na lepsze to na pewno nie będzie nam za fajnie jak nam jeb**ie kość i nie będziemy mieli wgl, a tak druga na zapas. ;p

Więc to wiesz, zależy z której strony na to spojrzeć. Bo i tak kupując tak stare rodzaje RAMów nikt raczej nie wymaga od tego kompa Bóg wie czego więc te parę % różnicy nas nie zbawi w ogólnym wyniku.


Odp: Sprzedam Procesor oraz Ram
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2011, 05:40:28 pm »
http://allegro.pl/amd-athlon-x2-4200-s939-gw-1mc-fvat-i1476754629.html

Tak spojrzałem na pierwszego posta, zobaczyłem cenę. Fajnie jak ktoś za taki procek da Ci 300 zł.