Witaj
Gość

Wątek: Problem ze sprzętem  (Przeczytany 1203 razy)

  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Problem ze sprzętem
« dnia: Czerwiec 27, 2011, 10:03:59 pm »
Witam

Kupiłem niedawno nowego kompa, ale jest jakiś problem z prockiem[najprawdopodobniej]. Intel core i3 i dzieją się takie rzeczy, że przy wzroście temperatury do około 60 stopni restartuje się automatycznie komp(win7). Testowany IntelBurnTestem, nie może przejść nawet jednego cyklu, pada po kilkunastu sekundach. Przełożyliśmy z ojcem jego proc(też i3) do mnie i przeszedł ten test na maximum bez żadnych problemów z temperaturą max do 70 stopni. Podejrzewamy wadę fabryczną, ALE jak go oddam to będę ze 3 tygodnie czekał przy czym mogą mi go oddać spowrotem jak się okaże, że to nie to. Dlatego pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał, rozwiązał lub ma pomysł na inna przyczynę niż dennej jakości procek. Ja po dniu testów jestem w punkcie wyjścia nadal.

Podsumowując:
MOBO jest ok, procka nie da się podkręcić nawet minimalnie(kładzie się zawsze i na moim kompie i na drugim), nie może przekroczyć 60 stopni(kładzie się u mnie, na drugim nie mogę włączyć IntelBurna coś nie chce ruszyć na XP), chłodzenie ma dobre, jest dodatkowo nasmarowany pastą.

Druga sprawa/wskazówka - jak włączam google grafika i przewijam na dół to komp się restartuje, nie zawsze, ale co najmniej w 50% przypadków. Używam google chrome i strasznie mnie to wkurwia, nie wiem czy to ma jakiś związek z poprzednim problemem, ale pewnie ma.

We ride together, we die together.


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Problem ze sprzętem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2011, 11:50:33 pm »
Problem raczej w ustawieniach MOBO,  sprawdź czy nie masz ustawionej granicy max temperatury lub poboru mocy (POWER LIMIT [W] )

jaki i3 ?  na 1156  czy  SB 1155?      jaką masz płytę, chipset?  jeśli h67  to zapomnij o podkręcaniu.

jakie chłodzenie, zasilacz,  na niekręconym 70C?  raczej na boxowym chłodzeniu tak?

mój i5 2500k @ 4.5       łapie max 65 C przy prime95/Orthos
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2011, 11:56:02 pm wysłana przez Thorns »

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Problem ze sprzętem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2011, 10:27:26 am »
Zapomniałem dodać, że ten co przeszedł test na 70 stopni jest kręcony, a chłodzenie mają standardowe oba. Mój dochodzi do max 58 i pada. Obydwa testowane na tej samej płycie głównej \/

Max temp itp. jest powyłączane. Procek jest 1156 intel i3-540, płyta asus P7H55D-M PRO. Zasilacz chieftec 600 albo 650 nie pamiętam dokładnie.

Temperatura jest +-36 stopni w idle dosyć dużo, ale nie o to chodzi, tylko o to, że umiera przy dużo za niskiej.

We ride together, we die together.


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Problem ze sprzętem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2011, 10:44:50 am »
Obstawiam raczej walnięty procek.. Imo jeśli leżało by to po stronie płyty/ramu  to drugi procek też by zdychał, ew jeszcze zresetuj bios o ile tego nie zrobiłeś w co wątpie ;)


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Problem ze sprzętem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2011, 11:05:15 am »
Procek idzie do wymiany dzisiaj i jutro będzie nowy, wtedy przetestuje znów.

@edit

Ok mam nowy procek. W idle temperatura o 6-7 stopni niższa chociaż już jest lekko kręcony. Burn test idzie max do 60 kilku stopni. Wydaje się lepszy, ale i tak się okazało, że główną przyczyną był ram, czego się nie spodziewałem.

Temat do zamknięcia raczej :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 06:00:29 pm wysłana przez Apocalyptik »

We ride together, we die together.