Witaj
Gość

Wątek: Aion - free to play  (Przeczytany 74814 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #300 dnia: Kwiecień 08, 2012, 05:09:02 pm »
czyli zdobywa się curse za zabijanie enemy w rifcie?

@Grande

Dlatego to był 1 z głównych pwoodów, dla których wróciłem do L2. Wl 2 z racji open PvP, gdy 1 strona dominuje zbyt długo, to słabsze albo się łączą, albo znudzone osoby z czołówki odchodzą na rzecz tych słabszych (czasem dobrowolnie, ale zazwyczaj z powodu dramy) i balans tworzy się naturalnie. W Aionie i WoW'ie i innych tego typu gierkach niestety ostatecznie ratuje cię transfer na inny serwer, ale nie o to chyba w tym chodzi wszystkim... 
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #301 dnia: Kwiecień 08, 2012, 05:11:12 pm »
czyli zdobywa się curse za zabijanie enemy w rifcie?


Ta :(, to strasznie utrudnia wbijanie AP...
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #302 dnia: Kwiecień 08, 2012, 05:12:32 pm »
To co to za gra gdzie jest limit pvp jakich możesz zrobic. Ja pamiętam jeszcze przed 2.1 bodajże to było jak się szło z legionem na rift wieczorem i robiłeś nocke to takim gladem byłeś kilkaset pvp do przodu. Jeżeli teraz są limity to ja nie wiem jaki jest sens takiej gry. Chyba tylko clerem w pt aby AP łapać i to też nie używać skili ofensywnych w ogóle.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 05:16:50 pm wysłana przez Grande »


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #303 dnia: Kwiecień 08, 2012, 05:15:31 pm »
Nie... To nie tak. Jak jesteś asmo i biegasz po elyo, to tylko wtedy ten kurs "działa". Gdy już biegasz po terenach asmo/abyss to ten curse, mimo że jest nie jest aktywny :)
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #304 dnia: Kwiecień 08, 2012, 05:17:58 pm »
To co to za gra gdzie jest limit pvp jakich możesz zrobic.

niestety coraz bardziej w stronę PvE i coraz mniej na PvP. Gdy czytałem też zmiany w dredgionie, również mi sięsmutno zrobiło, ale na szczęście akurat w sumie kończyłem wtedy grać.

Ogólnei nie piszę tego by was zniechęcać do tej gry, mówić, że L2 jest jedynym słusznym. Mi pierwsze 2 miesiące Aion podobał się zajebiście i myślałem początkowo, że o L2 już nie pomyślę więcej. Niestety utrudnienia w PvP (z patcha na patch coraz większe), dysbalans między frakcjami powodowały, że gra robiła się w 95% grą PvE, gdzie iść na PvP trzeba było 10 x skalkulować rachunek zysków i strat, bo zgon przy randze generał 1-3 kosztował czasem kilka dni wbijania AP. Pójście na mass pvp z taką rangą, to było samobójstwo, bo każdy chciał cię zabić za wszelką cenę...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #305 dnia: Kwiecień 08, 2012, 05:24:21 pm »
Ja do l2 wróciłem głównie z tego że Aion po prostu jest nudny na end game ileż można robić to pvp albo zarabiać kase po 2-3 mięsiącach zaczyna się to robić nudne tak samo jak bicie mobów w l2, a i zmiany właśnie coraz większe nie były trafione do końca. A co do rang i strat to kwestia ogarniętego legionu, jeżeli jest dobra guildia ogarnięta na pvp i nigdzie się nie ruszasz z randomami tylko zawsze w legionowym pt to straty wcale takie dotkliwe nie są. Pamiętam jednego sma który był w pierwszej dwódziestce AP na serwerze i wszystko farmił sam bez legionu fakt czasem stracił ze 3 dni gry jak w złe miejsce pobiegł ale on lubił takie pvp poprostu. To kwestia poznania gdzie przeciwna rasa ma questy, guardy, miasta i miejsca do expienia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 05:30:15 pm wysłana przez Grande »


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #306 dnia: Kwiecień 08, 2012, 05:30:51 pm »
Aion.... nie jest taki zły dla osób, które mało grają. Wchodzą porobić inste, w weekendy jakieś pvp. Ale dla osób, które grają po 8h+ to pikuś wyfarmić eternale. No, ale nic. Taka polityka NC i tyle... z L2 robią powoli to samo ;/
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #307 dnia: Kwiecień 08, 2012, 05:53:47 pm »
Są penelty, ale nie za samo riftowanie. A za zabijanie elyosów, próg jest w granicy 20-30 killi, a curse trwa.... jak skończysz od razu to z 3-5h.. a jak zabijasz dalej to jeszcze dłużej :P. Ja jak dostałem curse to pojechałem grać, wróciłem o 21 to po 4 godzinach mi zlazł, kumpel jak dostał to jeszcze bił elyo, to cursa miał z .... 10h? :D
Ehh mi zszedł po 6h  :?


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #308 dnia: Kwiecień 08, 2012, 11:28:10 pm »
Tam gadacie o tych dysproporcjach asmo/elyos, dopoki nie ma czegos takiego, ze jedna frakcja ma 80-100% to da sie grac, szczerze mowic taki system podoba mi sie bardziej niz w l2, bo farmiac moge jednoczesnie spodziewac sie tego, ze ktos mnie zgankuje/ chodzic po kontynentach enemy i zabijac ich bezkarnie. W l2 tak jest tylko jak masz wary z klanami, a to juz nie jest to samo.
Szkoda tylko, ze ilosc zdobytych AP/EXPA nie jest adekwatna do tego jakiego przeciwnika zabijesz (sory, ale 10k expa za zabicie typa na moim lvlu to jakis zart), tak samo ilosc ap (chociaz tutaj jest troszke lepiej).
Wolalbym cos takiego, ze za zabicie typka dostajesz 100-200k expa, wtedy naprawde bylby sens bicia przeciwnikow, a teraz ludzie maja taktyke /carebear wyfarmie 55, eternal itemy i dopiero sobie powalcze.
Do samego aiona i tak sie nie przywiazuje, bo wiem ze jak wyjdzie gw2 od razu aion laduje do kosza.
Jedyne czego mi bedzie zal to tego systemu latania, naprawde super pomysl.



  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #309 dnia: Kwiecień 09, 2012, 11:20:48 am »
Właśnie pomysł latania też dość słabo wypada w tej grze, jak ktoś grał całe życie w l2 to rzeczywiście jakaś innowacja, ale ograniczenie w lataniu do pewnych okolic wypada słabo w porównaniu z takim wowem.


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #310 dnia: Kwiecień 09, 2012, 12:19:10 pm »
Właśnie pomysł latania też dość słabo wypada w tej grze, jak ktoś grał całe życie w l2 to rzeczywiście jakaś innowacja, ale ograniczenie w lataniu do pewnych okolic wypada słabo w porównaniu z takim wowem.
Wlasnie ograniczenie w lataniu mi sie podoba, bo zawsze masz to szybowanie, a gdybys mogl wszedzie latac to polowa questow gdzie masz wbic w srodek miasta elitek i uwolnic typka bylaby zbyt prosta.



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #311 dnia: Kwiecień 09, 2012, 12:31:59 pm »
co do latania to bardziej ubolewałbym nad PvP. Sorc łąduje wszystko i archer w powietrzu, a taki glad czy sin 90% widzi taki komunikat "The target is too far away". Na ziemi nawet w połowie nie mają takich kłopotów
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #312 dnia: Kwiecień 09, 2012, 01:05:22 pm »
SIN to ?
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #313 dnia: Kwiecień 09, 2012, 01:06:00 pm »
assassin
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 91

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #314 dnia: Kwiecień 09, 2012, 05:54:26 pm »
Jesteś Seken w jakimś legionie na Nexusie? Gra ktoś jeszcze stąd na Nexusie po stronie Asmodian?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 06:09:45 pm wysłana przez Nerisu »


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 09, 2012, 06:32:14 pm »
Gram w jakims lol legionie, jezeli szukasz jakiegos ogarnietego to Crazy Hamsters jest dobry.



  • Wiadomości: 91

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 09, 2012, 06:52:15 pm »
Podaj nazwę. Do Crazy Hamsters spróbuje się wbić jak złapię trochę 'skilla' jako sorcerer , ogaru w grze i wbije lvl. Teraz to ja potrzebuje mentora do questów na coiny i jakąś pomoc do grupowych/kampanijnych questów w Morheim  :D.


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 09, 2012, 10:02:29 pm »
Jestem w Furya, ale nie oplaca sie tam isc, jacys lol ludzie co pisza "prubuje".



  • Wiadomości: 91

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 09, 2012, 10:23:45 pm »
Prubuje  :o . Może kiedyś przyjmie się to jako poprawne jak już chcieli przyjąć 'pisze na tablicy' jako forma równie poprawna razem z "jest napisane na tablicy"... Nie to faktycznie może jednak dam sobie spokój i poczekam :D.

34 lvl a ja dalej z Fledglingiem i Elite Rank 7. Jak patrzyłem te bronie za AP to trochę dużo (170k a tańsza wersja 60k) na 30 lvl biorąc pod uwagę, że jest jakiś Curse za zabicie więcej niż iluś tam w rifcie, cienko to widzę. Zastanawiam się jaki set założyć teraz, czy uzbierać sobie na ten za Silver Coiny Elite czy jednak ten złoty, ale za ten złoty też trochę trzeba się namachać.

Liczę, że ktoś się machnie na Brokerze i wystawi Silver Coiny za 2500 Kinahów za sztukę  :P albo chociaż po 15k.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 10:43:15 pm wysłana przez Nerisu »


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 09, 2012, 11:08:03 pm »
Złotego za silvery nie warto... wystarczy blue, ewe. złoty dolan. Buty muszą być ze speed.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 91

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 09, 2012, 11:18:34 pm »
No właśnie tak spojrzałem ten Rank 6 i całkiem całkiem, buty Speed 10% i jakaś tam jeszcze część Casting Speed 3%,  117 Coinów to nie dużo, na razie mam 50.

Sprawdziłem sobie questy i jest jeden fajny za zabicie Kromede The Corrupt, powtarzalny. Wystarczy znaleźć tylko party do bicia. Jeszcze ani razu nie byłem w FT :D. Pewnie bez znajomych osób jest 'fajna zabawa'? Od kogo się bierze ten quest? Jakoś nie mogę znaleźć na necie. Wnioskuje, że w środku insty jest jakiś typek?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 11:21:01 pm wysłana przez Nerisu »


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 09, 2012, 11:34:04 pm »
No właśnie tak spojrzałem ten Rank 6 i całkiem całkiem, buty Speed 10% i jakaś tam jeszcze część Casting Speed 3%,  117 Coinów to nie dużo, na razie mam 50.

Sprawdziłem sobie questy i jest jeden fajny za zabicie Kromede The Corrupt, powtarzalny. Wystarczy znaleźć tylko party do bicia. Jeszcze ani razu nie byłem w FT :D. Pewnie bez znajomych osób jest 'fajna zabawa'? Od kogo się bierze ten quest? Jakoś nie mogę znaleźć na necie. Wnioskuje, że w środku insty jest jakiś typek?
Jak robisz flight teleport na slag(?) bulwark czy jakos tak to w tym "obozowisku" masz npca o nazwie "Schwaben" u niego bierzesz tego q.
Usmiac sie mozna, niestety jak po raz 5ty failujesz ft to przestajesz sie smiac, a zaczynasz plakac.
Najlepsi sa SM'owie, ktorzy rzucaja feara na srodku sali w moba, a potem sie dziwia czemu maja na plecach 5 mobow.



  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 10, 2012, 10:04:07 pm »
ja już rzygam tym FT. A po ubiciu kromede To CD 15min+ non stop ;p


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 10, 2012, 10:25:27 pm »
Oj tam, 10 minut robienia - 20 na sprawy domowy. Ja jakoś mogłem tak całymi dniami farmić na if ;p Tylko tam coś leciało ^.^
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Aion - free to play
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 10, 2012, 10:26:23 pm »
Tez chcialbym robic, ale znalezienie normalnego pt to rzecz niemozliwa.