Witaj
Gość

Wątek: [NA] Problem z L2  (Przeczytany 2088 razy)

  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

[NA] Problem z L2
« dnia: Styczeń 31, 2012, 04:28:31 pm »
Witam wszystkich! Nie wiedziałem za bardzo gdzie to napisać więc piszę tutaj. Już od jakiegoś czasu mam poważny problem z L2, a mianowicie chodzi mi o biały ekran. Gram sobie w L2 i w nowych lokacjach mam gdzieniegdzie biały ekran. Dziwi mnie to, że czasem jak przekręcę kamerę to przez chwile widzę normalnie. Jakoś to znosiłem ale postanowiłem coś z tym zrobić. Na początku próbowałem zainstalować L2 na Linuksie ale tam nie wiem jakie biblioteki dokładnie instalować, ponieważ nie widzę żadnych opcji w NCLauncherze, także darowałem sobie. Potem spróbowałem zainstalować to na XP ale dochodzę do okienka logowania i sie wszystko zacina. Nawet okienko się nie pojawia tylko samo tło. Nie mam pojęcia już co robić. Przede wszystkim chciałbym pograć sobie na Windows 7, bo tu spędzam najwięcej czasu. Info o moim komupterze: Procesor AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor 3.00 GHZ, zainsalowana pamięć: 2.00GB (dostępne 1.97 GB), karta graficzna: ATI Radeon 2100, Directx 11


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2012, 05:44:03 pm »
Jako pierwsze co ci napiszę to ściągnij najnowsze sterowniki. Dużo os. zapomina o tym. Jak to zrobisz, daj znać czy ok


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Problem z L2
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2012, 05:51:09 pm »
Na Linuxie daruj sobie - L2 odpalisz, ale GameGuarda, czy też Frosta (nie wiem co używasz) nie przeskoczysz.

Białe ściany ja też mam czasami - szczególnie jak się patrzy pod określonym kontem na granicach lokacji.

Na 7ce mi śmiga bez problemu. Jak napisał wyżej kolega - przeinstaluj sterowniki do karty (najlepiej NIE najnowsze a te dostarczone z kartą, z pudełka. Chyba, ze nie masz :P), przeinstaluj biblioteki DirectX, JavaJRE. I zobaczymy

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2012, 08:51:13 pm »
Hmm sprawdzałem na sterownikach i z płyty i najnowszych, przeinstalowałem jave i tez, directa instalowalem 9.c bo chyba to potrzebne do l2 i nic, moze poprostu moja karta graficzna nie poradzi sobie z l2? Ale w takim razie dlaczego jak patrze na te elementy z daleka to je normalnie widze a jak do nich podejde to albo ekran mi miga albo robi sie caly bialy :( ?


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2012, 09:38:59 pm »
To jest integra i parametrów na necie nie mogę znaleźć. Zrób bojowe zadanie i ściągnij everesta, powiedz ile shaderów obsługuje karta :). A najlepiej skopiuj to co Ci wyskoczyło.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2012, 10:28:02 pm »
Hmm nie zabardzo wiedzialem o co Ci chodzi ale chyba o to: http://imageshack.us/f/96/10660605.jpg/ Hmm czyli raczej sobie nie pogram bo pixel shader version powinna byc 3 ;/


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2012, 10:30:06 pm »
Tak, dokładnie oto. Tak myślałem, chciałem się upewnić. Ty masz lapka czy pc?
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2012, 10:31:35 pm »
PC, na razie nie mam kasy zeby kupic nowa karte graficzna ;/ nie da sie czegos z tym zrobic?


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2012, 10:47:18 pm »
Nic, a nic. Grafa, która Ci styknie to taka za 50-60 zł, z tych pierwszych radków HD. Nawet tańsze są
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2012, 10:50:20 pm »
Hmm nie za bardzo chce sie bawic w takie rzeczy.. Tzn chce sobie kupic nowa karte graficzna ale myslalem o takiej za 800zl zeby bylo to juz cos pozadnego i na dlugo starczylo.


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2012, 10:52:07 pm »
A takie sprawy to zapraszamy tutaj: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/board,249.0.html
Albo pisz do Razielka na pw!
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 342

  • Pochwał: 0

Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2012, 01:15:46 am »
ati tray tools nie pomoglo? jak nie probowales to wpisz w google "ati tray tools l2" i zrob jak radza


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2012, 02:40:59 am »
ati tray tools nie pomoglo? jak nie probowales to wpisz w google "ati tray tools l2" i zrob jak radza

Co to ma do tego, że ma shader 2.0 a GoD obsługuje 3.0? Tutaj nic się nie zrobi, no chyba że potrafisz czary to zapraszam^^
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 342

  • Pochwał: 0

Odp: [NA] Problem z L2
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2012, 01:45:03 pm »
takie czary pomogly juz niejednemu