Witaj
Gość

Wątek: Quest na lvlowanie soul crystal  (Przeczytany 34838 razy)

  • Banned
  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: -10

  • One_Hit_Killer
Quest na lvlowanie soul crystal
« dnia: Lipiec 16, 2009, 03:32:39 pm »
Witam, szukam quest na lvlowanie soul crystali bo chcę dorobić SA do mojej borni C-grade a do tego potzrebuję Soul Crystal lvl 5 Green
Kronika C5, serwer: Azure Celes :)
ja gram w lineage 3 mies. chodze na boared keltir i mam 21 lvl =D
Epic fail :)


  • Wiadomości: 23

  • Pochwał: 0

Odp: Quest na lvlowanie soul crystal
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2009, 03:53:01 pm »
jak c5 to te krysze sa w luxury o ile sie nie myle i to nawet tanio ;P a q to chyba sie w gildi bralo u grand mastera ale nie jestem pewien ;P


  • Banned
  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: -10

  • One_Hit_Killer
Odp: Quest na lvlowanie soul crystal
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2009, 03:58:51 pm »
W luxury są krysze od 7 lvl a ja potrzebuję na 5 lvl
ja gram w lineage 3 mies. chodze na boared keltir i mam 21 lvl =D
Epic fail :)


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Quest na lvlowanie soul crystal
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2009, 06:07:35 pm »
Giran magister jurek tam zaczynaszquesta ;p
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • Banned
  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: -10

  • One_Hit_Killer
Odp: Quest na lvlowanie soul crystal
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2009, 06:55:12 pm »
A ma ktoś opis tego questa?
I jak się lvluje te krysze?
Niech ktoś to wyjaśni, bo nigdy tego nie robiłem.
Z góry dzięki.
ja gram w lineage 3 mies. chodze na boared keltir i mam 21 lvl =D
Epic fail :)


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Quest na lvlowanie soul crystal
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2009, 07:34:32 pm »
Google czynia cuda, poszukaj... jest masa takich poradnikow


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Quest na lvlowanie soul crystal
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2009, 07:35:17 pm »
Poradnik lvlowania kryszy:

* Robienie krysza dla siebie

Idź z bronią do blacksmitha, on ci powie jaki krysz potrzebujesz aby uzyskać żądane SA.

Start
Bierzemy quest "Enhance your weapon" od Magister Jurek w Giran Magic Guild. Można go również pobrać od Magister Gaiden w Oren i od Magister Winonin w Aden. Pobieramy pewną ilość kryształów wybranego koloru i idziemy levelować kryształ. Po zlevelowaniu idziemy do blacksmitha w dowolnym mieście i dodajemy Special Ability (SA) do broni.

Pobieranie kryształów
Będzie nam potrzebne więcej niż 1 kryształ, ponieważ przy levelowaniu kryształu czasem kryształ zostaje zniszczony. Nie mamy na to wpływu i jest to całkowicie przypadkowe.
NPC nie da nam kryształu jeżeli mamy jakiś w ekwipunku, dlatego aby pobrać więcej niż 1 wywalamy ten który dostaliśmy na ziemie i prosimy o następny. Kiedy już uzbiera się nam u stóp, powiedzmy 5 możemy zacząć go levelować.

Levelowanie
Jeżeli mamy w ekwipunku więcej niż 1 kryształ, nie będziemy mogli podnieść jego poziomu. Proponuje wywalić gdzieś w okolicy. Lepiej gdzieś w mało widocznym miejscu bo niektórzy je sobie "biorą".

Atakujemy potwora. Kiedy jego HP będzie mieć mniej niż 50% używamy kryształu. Dobrze jest przenieść go na pasek żeby nie szukać w inventory.

Kiedy potwór umiera pojawia się komunikat, co się stało:
a) brak efektu (znacząca większość prób)
b) kryształ podniósł level (czasami)
c) kryształ się popsuł, znika z ekwipunku i musimy zaczynać od nowa (rzadko)
d) inny błąd spowodowany: zbyt niskim levelem potworka, więcej niż 1 kryształ w ekwipunku, zły potworek.

Obszar
Jest kilka obszarów na których można levelowac kryształ. Osobiście korzystałem z dwóch: forest of mirror (moby lvl ok.50, można podnieść do 5), giants cave (ok.60, do 7), okolice devastated castle i FG (doom knighty lvl 65, stage 10). Lista obszarów i potworów na jakich można levelowac znajduje się w opisie questu w samej grze i w dalszej części poradnika.


Zakładanie SA
W celu dodania SA do broni idziemy do blacksmitha w dowolnym mieście, z bronią, kryształem i wymagana ilością gemstonow. Balcksmith, powie wam ile i jakie. Dla kryształu lvl 7 jest to jakieś 1.2kk za same gemstony. Dla krysza 9 jest to 2.2kk.

Inne informacje
- krysze najszybciej robią magowie, zrobienie 1 krysza na st.7 wymaga położenia ok. 80 mobków.
- duale nie potrzebują kryształów, zyskują SA automatycznie jeżeli uda się wyenchantowac je do +4 albo wyżej.
- W przypadku zamiany broni u mammona na inna SA znika.
- Nie ma znaczenia na jakich potworach levelowaliśmy pierwsze levele kryształu, mimo ze z opisu wynika ze potwory powinny być silniejsze. Można wylevelowac chociażby od 0 do 7 na paliotach, tylko ze łatwiej jest najpierw np na mirrorach.
- Można levelowac kryształy w party, ale ten kto leveluje musi zabić ostatni.
- SA można nałożyć na bron klasy C i wzwyż

* w ten sposób robi się SC dla siebie. a jak na tym zarabiać? w sumie nie rożni się to bardzo od tego powyżej.

- bierzemy duuuuzo kryszy. wrzucamy większość do wh, na exp bierzemy kilka najwyżej.
- najlepiej bić moby koło CH, ze względu na buffki i regen
- nie zdejmuj targetu z padłego moba, dopóki nie będzie komunikatu co się stało z kryszem, częsty blad. nie odchodź za daleko od niego.
- lepiej bić moby pojedynczo, bo w grupie mogą cię utłuc, poza tym trzeba target zmieniać.
- krysze lepiej robić na zamówienie, na sklepik tylko stage 7 bo od razu schodzą
- nie przejmuj się zepsutymi kryszami. odkąd mi pod rząd padły trzy green 9, a parę dni wcześniej 11 na stage 6 nic mnie nie zdziwi


* i jeszcze podam orientacyjne ceny za jakie sprzedaje krysze wylevelowane

lvl 5 - 500-700k
lvl 6 - 600-800k
lvl 7 - 900-1100k
lvl 8 - 1400-1700k
lvl 9 - 2000-2500k
lvl 10 - 3.5-5kk

* Teraz lista mob'ów z którym można zassać dusze (i osiągnąć odpowiedni stage):

Stage 1   - patrz stage 2
Stage 2   Garden of Eva: Light Worm, Nos, Blade Stakato, Blade Stakato Worker, Blade Stakato Warrior.
Timak Outpost: Timak Orc, Timak Orc Warrior, Timak Orc Soldier, Timak Orc Archer, Timark Orc Troop Archer, Timak Orc Troop Warrior.
Stage 3   Devils Isle*: Unpleasent Humming, Light Bringer
The Forest of Mirrors: Forrest of Mirror Ghost(L46), Forrest of Mirror Ghost(L47)
Garden of Eva: Blade Stakato Drone, Water Giant, Queen Undine Lads.
Timak Outpost: Timak Orc Overlord, Timak Orc Shaman, Timak Orc Troop Leader, Timak Orc Troop Shaman
Stage 4   Devils Isle*: Death Flyer, Fiend Archer, Musveren
The Forest of Mirrors: Mirror, Forrest of Mirror Ghost (L48)
Garden of Eva; Evas Seeker, Theeder Piker, Theeder Mages, Garden Guard
Stage 5   Devils Isle*: Zakens Royal Guard, Kaim Vanul, Pirate Zombie Captain
The Forest of Mirrors: Harit Lizardman, Harit Lizardman Grunt, Harit Lizardman Archer
Garden of Eva: Doll Masters, Garden Guard Leader.
Stage 6   Devils Isle*: Doll Blader, Sairon, Sairons Doll, Sairons Puppet , Vale Master
Giants Cave: Halingka, Yintzu
Stage 7   Giants Cave: Paliote, Hamrut
Stage 8   Giants Cave: Kranrot
Stage 9   Devastated Castle: Doom Servant
Stage 10   Devastated Castle: Doom Guard, Doom Archers, Doom Knights
Tower of Insolence: Erin Edunce, Platinum Tribe Series, Angel Series.
Antharas Lair: Malruk Knight, Malruk Beserker, Malruk Lord, Limal Karinness, Karik, Pytans, Pytan Knight


Teraz zaczyna sięprawdziwa jazda. Krysze o levelach powyżej 10 potrzebne sądo broni A i S. Krysz levelujemy w ten sposób - tłuczemy rb, gdy będzie mu się kończyć pasek, używamy krysza. Aby sięwylevelował, twoje party musi RB dobić. Najlepiej dać każdemu w party po jednym st.10/11. 100% szans na wejscie.

Stage 11   Boss/Raid Monsters: Anakim, Baium, Lilith, Antharas, Valakas, Zaken, Ember, Anakazel(68)
Stage 12   Boss/Raid Monsters: Anakim, Baium, Lilith, Antharas, Valakas, Zaken, Ember, Anakazel(68)
Stage 13   Boss/Raid Monsters: Antharas, Valakas, Ember, Anakazel(78)

jakie SA do jakiej broni:
Crystal Level     Type                       Weapons (examples)
Stage 5    C-grade (lowest)      Cursed Dagger
Stage 6    C-grade (low-mid)     Stiletto
Stage 7    C-grade (high-mid)    Dwarven Warhammer, War Axe, etc.
Stage 8    C-grade (highest)     Samurai Longsword, Eminence Bow, Orcish Poleaxe, Ghoul Staff
Stage 9    B-grade (Low)          Keshanbrek
Stage 10    B-grade (High)        Sword of Damascus, Art of Battleaxe, Bow of Peril, etc.
Stage 11    A-grade (Low)          Meteor Shower, Carnage Bow
Stage 12    A-grade (High)        Branch of the World Tree, Soul Bow
Stage 13    S-grade                   Arcana Mace, Draconic Bow

by Lamsen i Moks (helpers)
Poradnik z l2forum.eu ;P Drugi link w google...              


//Soulern: Zamykam, wystarczyło użyc opcji "Szukaj" na forum, bez zaglądania do Wyroczni Google...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 01:30:13 pm wysłana przez Soulern »
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej