Witaj
Gość

Wątek: słuchawki + głośniki  (Przeczytany 4468 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
słuchawki + głośniki
« dnia: Styczeń 20, 2013, 11:52:53 am »
Szukam nowych słuchawek nausznych do gier fps (bf3,cod4). Jeżeli chodzi o słuchawki powinny być one także do muzyki,ale w mniejszym stopniu.Przez ostatnie dwa lata używałem Fatality i czas na coś lepszego. Słuchawki muszą mieć dobre pozycjonowanie. Nie chciałbym robić żadnych modyfikacji w słuchawkach (wymiana kabli itp.). -200zł + niewielka dopłata
Co do głośników - przede wszystkim filmy i muzyka 5.1 lub 7.1 do 250zł.  W tej kwestii myślałem nad logitech x-530
Liczę na uzasadnione odpowiedzi.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2013, 02:44:52 pm »
5.1 i 7.1 to dźwięk przestrzenny więc po pierwsze musisz mieć miejsce na ich rozstaw. Jeżeli wzorem supeR-uB3r-pr0 ownatorów kupujesz 5.1 żeby sobie postawić je na biurku to tak jakbyś kupił sobie jeepa żeby nim jeździć na zakupy w mieście. Dobry rozstaw  i odpowiednia kubatura pokoju to podstawa. Przy dobrym rozstawie dźwięk wydobywający się z głośników zaczyna tworzyć przestrzeń dźwiękową wokół słuchacza który przy zamkniętych oczach z trudnością lub wcale nie lokalizuje jego źródła. Jeżeli tego nie uzyskasz to masz po prostu dźwięki wydobywające się z kilku głośników naraz. Ja sam w ostatniej chwili zrezygnowałem z 5.1 na rzecz 2.0 właśnie przez złą kubaturę pomieszczenia.
5.1 zaczyna się dopiero od Geniusów 5050 za 350zł, niżej czyli te wszystkie logitechy i creativy inspire to raczej sprzęt do grania gdzieś na bazarze. Na nich nawet filmy średnio się ogląda nie mówiąc już o czystości muzyki. Natomiast na geniach nawet można muzy posłuchać, pomimo że ogólnie 5.1 są gorsze do grania niż 2.0 czy 2.1.

Co do słuchawek to dobrze że wymieniasz bo nazwa Fatality jest adekwatna do jakości ich brzmienia. Najpierw powiedz czy masz kartę dźwiękową a jak nie to podaj model płyty gł.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2013, 03:31:06 pm »
mam kartę dźwiękową ,nie pamiętam nazwy ale xonar jakoś tak   płyta Asus M4A87TD


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2013, 04:27:27 pm »
NALe.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2013, 07:22:32 pm »
Roccat kave 5.1

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2013, 07:46:21 pm »
Roccat kave 5.1

R U sure?
Cytuj
Muzyka

Roccat - Alice In Chains brzmi strasznie. Gitara stłumiona, środek pasma ukryty. Bas się rozpływa na pół pasma, brak wyraźnej kontroli i trudności z niskimi partiami basu. Góra - czynel znika gdzieś z resztą dźwięków. Brak dynamiki i separacji kanałów, nawet trudno to nazwać stereofonią. Ogólne brzmienie jest bardzo stłumione, jakby głośniczki grały z jakiegoś zamkniętego pudełka i jeszcze ten nieszczęsny pogłos, który psuje rzeczywistą jakość nagrania. Scena jest bardzo blisko i pojawia się w jak by w środku głowy....
Filmy

Może na początek G.I.Joe, Matrix i Władca Pierścienia. Wracając do Roccat-ów słuchawki nadal nie pozbyły się pogłosu, za to już tak bardzo nie przeszkadzał. Kanały RL i FL, RP i FP zlewają się, czyli brak rozróżnienia między kanałem lewym i lewym surround, tak samo prawa strona. Centralny nie pojawia się przed nami, lecz bardziej w środku głowy. Bas niestety bardzo słaby i urywa się gdzieś na 50hz ( test bas Youtube ). Poniżej 50hz funkcję basu przejmują wibracje, które drgają w rytm uderzeń. Przechodząc do dalszego pasma, to zamiast wysokich tonów ujawniła się dość intensywna wyższa średnica. Myślę że to dzięki temu, że pozostałe głośniczki zaczęły działać. Reszta jak w muzyce. Co do efektu 5.1 to właściwie bardziej powiedziałbym że wreszcie pojawiła się stereofonia.

Gry

Na test poszedł CoD 2-6 i Bfbc2. Pierwsze wrażenia z Roccat-ów, to jakość dźwięku jest bez zmian. Określenie pozycji niestety nie było tak dobre jak na cmss i słuchawkach stereo. Dla przykładu podam sytuację w której krążący helikopter w Cod 6, po włączeniu cmss jest słyszany na szerokiej linii i bez trudu można określić jego pozycję. W Roccat-ach dźwięki pojawiają się w jednej słuchawce raz ciszej raz głośniej, podczas przejścia między kanałami FL i RL i zlewają się. Gdy helikopter przelatuje z tyłu to jest bardzo słabo słyszany, a znajdując się centralnie z tyłu to w ogóle go nie słychać. Z przodu obiekt nie pojawia się przed nami, tylko słychać go w środku głowy. I najważniejsze, brak im tej towarzyszącej przestrzeni, jaka prezentuje się w HD545. Te same efekty są przy każdej innej próbie lokalizowania wroga. Próba regulacji kanałów na pilocie nie przynosi poprawy, a przełącznik game-move powiększa subtelnie efekt echa, które próbuje imitować scenę.
Nie chce mi się więcej przeklejać. Całość testu i opinie tutaj: http://forum.pclab.pl/topic/657479-Roccat-Kave-51-recenzja/

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2013, 10:32:40 pm »
Mam je ja, delios i bubacz i tyle mogę powiedzieć, że są świetne a już na pewno nie trzeba się bać o przypadkowe ich rozwalenie (chyba, że lubisz po pijaku walić słuchawkami w kamienny parapet)

Micro też jest bardzo dobre i bez problemu można używać Voice detection na TS3

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2013, 10:29:52 pm »
Jak masz Xonara to już jest bardzo dobrze. Teraz druga kwestia. Na czym ci bardziej zależy, na wytłumieniu słuchawek (żebyś nie słyszał głosów z pokoju ani inni w pokoju nie słyszeli ciebie) czy na precyzyjności w pozycjonowaniu. Niestety te 2 kwestie się wykluczają bo tak się składa że to słuchawki otwarte mają największą scenę, czyli są najbardziej przestrzenne (nie duszą dźwięku).

Zamknięte
Tutaj albo Creativy Aurvana Live + Zalman ZM-MIC1 (wierz mi że ten duet jakościowo sprawdzi się lepiej niż większość headsetów) albo (w zależności gdzie kupisz) AKG GHS-1. Te drugie są ciut wyżej niż twoje zapędy finansowe ale warto np. zrezygnować tymczasowo z głośników (tym bardziej że i tak masz ciut za małą kwotę). Można jeszcze zwrócić uwagę na linię koss SB (40,45,49) jeżeli nie chcesz szaleć z kasą a koniecznie chcesz mieć zintegrowany mikro ale nie wiem jak jest u nich z basami.

Otwarte
Tutaj niespodzianek nie będzie - koss ur40+zalman i tyle w temacie. W zasadzie nie widziałem żadnych lepszy alternatyw i jeżeli masz swój własny pokój to zdecydowanie najlepiej się sprawdzą w grach ze wszystkich proponowanych wyżej.


Jak niektórzy zauważą nie proponowałem też ostatnich hiciorów czyli półotwartych Superluxów 668b lub 681 które ostro podbiły segment 100-200zł i które sam też posiadam. Niestety sl'ki grają mocno górą, co nie tylko nie każdy lubi ale też będzie się dublować z górnie grającymi xonarkami. Gdyby autor miał jakiegoś creativa np. Music, gamera czy titanum to na pewno bym je wymienił. Jednak w przypadku xonara zdecydowanie slki bym odradzał.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2013, 10:57:29 pm »
roccat>dat bass, nuff said  8)

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:08:37 am »
@Arimas
Jesteś kolejnym przykładem osobnika "mam więc polecam". Niektórzy wciąż mają i polecają maluchy bo po prostu nie wiedzą jaki komfort może im zaoferować normalny samochód. Nie mają porównania. A właśnie żeby cokolwiek polecać trzeba mieć porównanie z innymi modelami w zbliżonej cenie. Odnieś się do jakiegoś modelu Philipsów, Kossów, Sennheiserów czyli producentów nawet z tej średniej półki słuchawkowej i wtedy wydaj osądy. Autor recki właśnie tak zrobił porównał kilka modeli słuchawek i jego własne odczucia opisał w recenzji. Dlatego on jest dużo bardziej wiarygodny niż ty z hasłem typu "dat bass, nuff said". Jeżeli stwierdzasz to bo wcześniej miałeś jakieś pierdziawki esperanzy , e5, emteca czy inne marketówki to to nie jest żadne porównanie.

NA temat słuchawek "for gamers" i bajecznych systemów "5.1" napisano tony materiałów. Wystarczy pogooglać po forach zajmujących się ogólnie dźwiękiem a nie grami. Tanie i słabszej jakości przetworniki są "ubierane" w gamingowski design i system 5.1 czyli emulację przestrzeni. Podkreślam EMULACJĘ, która tworząc sztuczny efekt przestrzenny. Słuchawki stereo natomiast mają nie tylko jak najwierniej odtwarzać dźwięki ale jak najwierniej odzwierciedlać rozmieszczenie instrumetów. Mówimy wtedy o tzw. "scenie". Przykładowo gdy kiedyś słuchałem Kaji - to nie jest ptak, no to słyszałem tam gitarę akustyczną i chórek śpiewający jednym głosem. Natomiast teraz na Fiio e10+superlux 668b słyszę że tak naprawdę tam są 2 gitary uzupełniające się i słyszę ich dokładne położenie. A w chórkach słyszę że są 3 wokalistki i słyszę każdy ich głos z osobna mimo że śpiewają razem naraz.
To bezpośrednio się przekłada w grach bo także występuje tzw. scena tyle że ruchoma. Im lepsze przetworniki tym wierniej oddają nie tylko czystość dźwięku albe właśnie owo rozmieszczenie.

Natomiast w przypadku twoich roccatów jeszcze byłoby pół biedy gdyby tak jak w Tactic 3d alpha dźwięk był emulowany. Przestrzenne stereo zawsze pobije emulowane 5.1 ale przynajmniej emulacja nie ma efektów ubocznych i przy dobrym softwarze może jakoś tam oszukiwać. Natomiast prawdziwą tragedią tych słuchawek jest fakt że wsadzono w nie po 3 prawdziwe przetworniki do kopułki. Już pomijam jak ciężko jest zgrać i ułożyć kilka przetworników żeby nie interferowały ze sobą tak blisko siebie. Pomijam też fakt że samo ułożenie głośników jest od czapy. Ale chodzi o to że aby się przekonać jaki jest bezsens samego założenia co do takiej budowy wystarczy sobie w systemie 5.1 prawą część głośników postawić przy prawym uchu a lewą przy lewym i posłuchać jak to będzie grało. Bo ta zasada właśnie tak wygląda. W systemach przestrzennych jak sama nazwa wskazuje MUSI być przestrzeń. Wtedy się uzyskuje efekt taki jaki opisałem w pierwszym poście - efekt zlania się dźwięku w tzw. przestrzeń dźwiękową. W tym uczestniczą oprócz samych głośników także ściany , echo odbić dźwięku i sam dźwięk odbity.
Więcej sensu już ma pomysł w arcydrogich słuchawkach Psyko 5.1 które mają przetworniki w pałąku i ów dźwięk jest transportowany do kopułek przez kanały w samym pałąku. Dzięki temu nie ma interferencji głośników i dźwięk który się wydobywa nie jest zniekształcany. Ale to wciąż za mała przestrzeń żeby móc się porywać na dźwięk przestrzenny a za tą cenę (ok 1k zł) można sobie już sprawić prawdziwe 5.1.

Konkludując. 5.1 istnieje nie od dzisiaj bo gdzieś około od lat 70 i gdyby było osiągalne przez proste wsadzenie kilku głośników w kopułkę i ich odpowiednie wysterowanie w softwarze to już dawno by to stosowano jako standard. A jest dopiero stosowane ostatnio, dlaczego? Bo firmy takie jak Roccat, Razer, Creative, Steelseries, Ozone, Saitek, Logitech nie są firmami które stricte zajmują się dźwiękiem a ich główny cel to sprzedanie produktu. Dlatego bieorą oni kilka średniej jakości przetworników (bo tanio) ładują je w gamerskie obudowy, budują software który ma jakoś te przetworniki skoordynować ze sobą i drukują na pudełku wielkimi literami "super hiper 3d 5.1 ". A gracze to łykają tak jak zwykli ludzie łykają słuchawki Monster Beats.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2013, 04:00:06 pm »
100% agree
Heheh wczoraj wieczorem zacząłem pisać podobnego w wymowie posta, co Twój, doman, ale "ugryzłem się w palec" i dałem se na luz :)
I jeszcze bawią mnie uzasadnienia zakupu sprzętu, "no bo to Roccat..." :)

I już kiedyś pisałem - zajebiste pozycjonowanie dźwięku miałem na słuchawkach od walkmana za bodajże 20 czy 30 złotych (nauszne, nie douszne) jakieś 15 lat temu. Na karcie Aural Vortex 2.0

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2013, 05:53:45 pm »
Jeśli ja jestem fanboyem roccat to ty jesteś audiofilem a to jeszcze gorzej a recenzje z pclab można sobie schować w buty :*

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:35:44 pm »
gorzej? Zależy ak dla kogo. Ja tam nie narzekam.
Jak sie nie podobaja recenzje z pclab, to zamieść własne. Ja przynajmniej zamieściłem jakąś. Pierwsza jaka spotkałem. A ze była niezbyt przychylna, nie moja wina.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2013, 08:35:45 pm »
Recki pclabu są do ... jeżeli chodzi o stronę. Tak samo recki peryferiów w CDA. Jednak na forum w większości przypadków ludzie wiedzą o czym piszą.

Audiofil to człowiek który potrafi wydać np. 2-3000zł  na słuchawki i więcej. Audiofil np. kupuje Stax SR-009 za 19 000zł plus wzmacniacz w analogicznej kwocie. Ja mam słuchawki za 150zł i DACa za 250zł. Po prostu nie sztuka wydawać kupę kasy. Bardziej chodzi o to by jak najoptymalniej wydać kasę którą się ma. Np nawet SHP/SHM1900 za 30zł zagrają lepiej niż Creative Fata1ty za 70zł czy tam ileś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 08:41:58 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 429

  • Pochwał: 0

Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:36:21 am »
Recki pclabu są do ... jeżeli chodzi o stronę. Tak samo recki peryferiów w CDA. Jednak na forum w większości przypadków ludzie wiedzą o czym piszą.

Audiofil to człowiek który potrafi wydać np. 2-3000zł  na słuchawki i więcej. Audiofil np. kupuje Stax SR-009 za 19 000zł plus wzmacniacz w analogicznej kwocie. Ja mam słuchawki za 150zł i DACa za 250zł. Po prostu nie sztuka wydawać kupę kasy. Bardziej chodzi o to by jak najoptymalniej wydać kasę którą się ma. Np nawet SHP/SHM1900 za 30zł zagrają lepiej niż Creative Fata1ty za 70zł czy tam ileś.
nie przesadzaj. ja np lubię dużo niskich tonów i mało wysokich i takie fatality które dla mnie grają lepiej niż senki hd 205 np, odczucia audio każdy ma inne, najlepiej było by iść do sklepu i przetestować każde z osobna =) nie nie jestem fanbojem kreativa i nie używam już fatality bo mam coś lepszego ale nie uważam że są to złe słuchawki bo to nie prawda są dobre jak na swoją cene i solidnie zbudowane w porównaniu do kossów czy innych wynalazków.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2013, 09:49:37 pm »
Co myslicie o tych sluchawkach?
http://www.in4.pl/news_Natec_Genesis_HX77_USB_Real_5.1_,25876.htm

Szukam sluchawek obowiazkowo pod USB (w kazdych sluchawkach co mialem uszkodzily sie jacki) i z dobrym dzwiekiem przestrzennym.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2013, 07:58:17 pm »
Ehh widzę że mój flame nie odniósł żadnego skutku. No ale cóż, to nie ja wydaję tą kasę. Jeżeli już chcesz te 5.1 to jedyne znane mi słuchawki jakoś grające to Creative Tactic 3D alpha. Główną ich siłą jednak nie jest 5.1 bo tutaj jak wspominałem żadne słuchawki nie dadzą rady (MOOOOŻE Psyko ale to też nie wiadomo) ale dość dobra w tej cenie karta dźwiękowa. Zawsze można później sprzedać same słuchawki i coś lepszego podpiąć.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2013, 08:28:19 pm »
Ryane - wbrew pozorom lepiej uszkodzić jacka i go wymienić, niż spieprzyć wtyczkę USB i wyrzucić słuchawki do śmietnika :) Tutaj masz w dodatku jakiś durny kwadracik, który łatwo chociażby zalać ;) Poza tym kupując słuchawki pod USB jesteś zmuszony do korzystania z nich tylko na komputerze.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 08:30:25 pm wysłana przez Kamal »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2013, 08:26:15 am »
Kamal plizz wprowadzasz ludzi w błąd. To że akurat te szmelcowe Natec'i mają zintegrowaną kartę usb z wtyczką na stałe ze słuchawkami to nie znaczy że tak ogólnie jest. Np. przytoczone wcześniej Tactic 3d alpha mają normalną wtyczkę jack audio i od mikrofonu, które się wpina w kartę dźw. zakończoną wtyczką USB. Więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby używać ich gdziekolwiek indziej. Dlatego właśnie radziłem żeby sobie kartę zostawić a same słuchawki wymienić na coś lepszego. A wtyczkę USB wymienia się jeszcze prościej niż jacka, jedynie ryzyko jest większe bo można coś uszkodzić jak się nie tu gdzie trzeba zapoda napięcie.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2013, 03:35:14 pm »
Jednak wole USB, bo prawdopodobienstwo uszkodzenia wtyczki USB jest duzo mniejsze od tego przy jacku. Karty dzwiekowej nie moge osobno kupic, bo sluchawki glownie pod laptopa :)
Czytalem troche recenzji i wydawalo mi sie, ze dobry system 5.1 beda posiadaly, 8 glosniczkow + karta dzwiekowa. Tak samo oceny za jakosc dzwieku byly bardzo wysokie, a jedynymi wadami waga i pilot.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 03:53:26 pm wysłana przez Ryane »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 12, 2013, 05:23:54 pm »
Cytuj
Czytalem troche recenzji i wydawalo mi sie, ze dobry system 5.1 beda posiadaly, 8 glosniczkow + karta dzwiekowa. Tak samo oceny za jakosc dźwieku byly bardzo wysokie, a jedynymi wadami waga i pilot.
Właśnie dlatego powinieneś przeczytać mój flame. A dokładnie 3 akapit jak ci się nie chce całości. Wpakowanie 4 głośniczków do jednej kopułki nie tylko nie jest zaletą ale jest ewidentną wadą. Już znacznie lepsza jest emulacja. Ale pomijając już całkowity bezsens rozwiązania wystarczy tylko zwrócić uwagę ilość głośniczków w stosunku do ceny za słuchawki. To tylko potwierdza fakt że przetworniki są marnej jakości.

Co do recenzji to nawet nie ma co gadać, większość to po prostu albo kopiuj/wklej albo jakieś takie wymysły wyssane z palca. Naprawdę nie jest łatwo znaleźć rzetelne źródło wiedzy w dzisiejszych czasach. To co np. robi CDAction to są cyrki. Abstrahuję już od sprzetu audio ale bardziej chodzi mi o inne peryferia jak myszki, klawiatury czy gamepady. Kolejny raz przytoczę zonka z padem XEOX który dostał tam rekomendację podczas gdy grać się na nim za bardzo nie dało bo budowa mechaniczna (spusty na jednej osi) kolidowała z zastosowanym interfejsem (Dinput). Dlatego wciskając spusty naraz ich funkcje się wzajemnie znosiły. Bardzo jestem ciekaw czy ktokolwiek z redaktorów chociaż wypakował tego pada z pudełka przed posłaniem tekstu do druku.
Speedlink po flejmie skarg użytkowników (na forach i w meilach) w końcu wyposażył nową serię w oba interfejsy i przełącznik do nich. Dopiero teraz można XEOXa jako tako polecać.

Myszki to samo. Praktycznie większość recenzentów nie za bardzo orientuje się co to jest akceleracja pozytywna i negatywna, i nadal robią pętelki w paincie albo mylą z testem na interpolację. Nie mam pojęcia jak można zmierzyć akcelerację za pomocą tak niemiarodajnej rzeczy jak ruch ludzkiej ręki. Chyba że ktoś jest buddystą i tak jak oni ćwiczył latami żeby zrobić idealny okrąg.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2013, 06:21:22 pm »
To jakie sluchawki bys polecal do laptopa? Glownie zalezy mi na dobrej jakosci, solidnym wykonaniu i wtyczce USB :) Budzet powiedzmy tak do 400zl, ale jesli cos bedzie <300 tak jak te Nateci to bedzie elegancko :)


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 15, 2013, 08:09:21 pm »
Możliwości jest kilka i w każdej z nich musisz iść na jakiś kompromis.
1. Creative 3d tactic alpha - jedyne znane mi opłacalne rozwiązanie na usb. Droższe rzeczy pokroju razerów czy roccatów są nie opłacalne w stosunku do ich jakości. Myślę że tutaj będziesz naprawdę zadowolony. Aczkolwiek nie jest to "the best from the best"
2. Xonar DS + akg 514/518 - no to już jest ciekawe combo. W miarę neutralna karta + basowe słuchawki powinno to dać ciekawy efekt. No ale musiałbyś przeboleć jacki.
3. FiiO E10 + Superlux668B albo wspomniane wyżej 2 modele akg - cót, mjut, malina i Pamela Anderson! Fiio to absolutny hit w kategorii cena/jakość , tak samo superluxy. Sam mam takie combo i jest po prostu poezja. Jeżeli słuchasz muzy instrumentalnej to bardzo polecam, jeżeli więcej klubowych i rapu to weź 518. No cóż... tylko ta cena :P Zawsze możesz rozejrzeć się za używkami (ja fiio kupiłem za 250zł)
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: słuchawki + głośniki
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 15, 2013, 09:35:54 pm »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;