Witaj
Gość

Wątek: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016  (Przeczytany 12515 razy)

  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 15, 2017, 06:42:48 pm »
Opłaca się tam wgl zaczynac tak dokładnie od zera? Czy już community jest za mocno ubrane?

Zrób sobie sps'a i zliczaj, jak często zaliczysz "attack failed"
 :D
Bugland, nie warland
Zalogowałem się tam 2 tygodnie temu by sobie sprawdzić, jakim cudem ten czyrak jeszcze ciągnie.
Zrobiłem sps'a, chociaż nie gram magami, najszybciej ekspi a chciałem zobaczyć co na wyższych lokacjach.
Żenada - moja przygoda z SR na tym serwerze to pikuś przy SPS'ie - jeszcze gorzej zabugowany.
Graczy znacznie mniej niż pół roku temu.  Żaden bug nie poprawiony, przynajmniej z tych które ja zaobserwowałem, forum jak nie było tak nie ma, za to znów podnieśli nagrody za reklamowanie serwera.  Ludzie w Giran handlują broniami od 10+ do 13++.
Pomimo global chatu wspólnego dla wszystkich lokacji serwera znacznie mniejszy na nim ruch niż na zwykłych przeciętnych serwerach l2 na jednym obszarze.
Samonapędzające się szambo bazujące na przemyślanym marketingu.
Jako, że to emulator javki z małymi wymaganiami, admin ma niskie koszty, więc i doty szalonej nie ma.
Grałeś na javkach, nie znasz plików off, idź, będzie fajnie, albo nie.
Zanim dogonisz towarzystwo z bronią 10++ serwer prawdopodobnie dednie biorąc pod uwagę depopulację serwera w przeciągu ostatnich 8 miesięcy.
Znasz grę na plikach off, potrafisz je docenić, trzymaj się od tego serwera z daleka.
Javka wymaga ogarniętego nie tyle admina co developera.

Z jeszcze innej strony - w takich ratach nie masz nic innego bardziej rozsądnego.
Na plus przemawia wiek serwera - utrzymał się ponad rok, co jak na javkę jest wybitnym osiągnięciem.
Głównie marketingowym. Ale jednak.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2017, 07:47:58 pm »
Ktos tu gra? Jestem zainteresowany tym serwerem po wipe na La2dream :D


  • Wiadomości: 192

  • Pochwał: 0

  • stary wyjadacz
Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2017, 08:51:15 pm »
moge sellnac full S grade glada bez epicow , ktos tam gra wejdz sobie zobacz


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 15, 2017, 09:44:43 am »
Jeśli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek myśli, żeby iść na Warlanda (względnie Nooblanda, Buglanda, Botlanda, Idiotlanda) mówię zdecydowanie NIE ! NO WAY !

Podchodziłem do tego serwera 3 razy, pierwszy raz około rok temu, pograłem 2 miesiące, potem po chwili znów na 2 miesiące, i w lipcu postanowiłem podejść trzeci raz, wtedy już większą ekipą, zrobiliśmy swój klan, no i nie chwaląc się, w pewnym momencie był to największy polski klan i klan z TOP 10.

Przeczytałem Wasze wcześniejsze posty, nie będę cytował konkretnych osób.
GM jest jeden - Zeus. Największy idiota GM jakiego spotkałem przez 10 lat swojej gry w L2. Mając tak dobry setup serwera totalnie o niego nie dba. Geodata - ssała i ssie dalej, bugi, są. Chociaż jeden, który znaleźliśmy naprawił (mając w quest item bagu Caradine's Letter po skończeniu 3 części na nobla wypadał na PK, szło się do Caradiny, rozpoczynało rozmowę, zostawiało się włączone okno, nabijało się pk, dropiło się list dalej, wracasz do Caradine, masz nobla :) )
To wyjątkowy przypadek, innych nie znam, żeby coś naprawił. Zamiast tego zrobił mega hype na event League of Warland, na którym spędził chuj wie ile czasu tworząc mapę identyczną jak w LoLu starając się odwzorować wszelkie mechanizmy. Finalnie w evencie wzięły udział ... 3 drużyny.
Kolejny mega shit event - w skali miesiąca za zabijanie RB przyznawało danej postaci punkty za zabicie RB. NP rb lvl 80 zabiłeś go w 4, dawało po 20 pkt, potem każdej postaci z klanu zliczało pkt i na koniec miesiąca rozdawał epiki za top 3 miejsca dla klanu. Duży klan = wygrana.
Zeus poza tym ma bzika na punkcie handlu za realną kasę. Czy to itemami, czy to wspolmnianym gdzieś Goldem. Jeden z moich klanowiczów na pytanie "How much euro" za amke na 16 dostał bana xD. I tu kolejna wada GM. Idzie go niestety przegadać czasami. Wspomniany kolega po godzinie miał zamienionego bana na 72h jail.
Słyszałem o przypadkach kilku osób odbanowanych za zakup broni na 16, odbanowanych mimo zmieszania GM z błotem.
Hitem był moment w którym GM dorwał handlarza goldem. Bana dostało ok 120 osób na ponad 200 postaci. Dziwnym trafem z top 3 klanów poleciały tylko 2 osoby :)
Nie ma botów, bo jest guard ? Bzdura. Idzie dogonić osoby które mają skille na 15 i itemy na 10 w mniej niż tam ktoś wspominał. Osobiście dorobiłem się DC roba na 10, amki na 10 i tateo na 10 plus skille na 15 w ok 2 miesiace. Czekaj, ja się nie dorobiłem. Boty się dorobiły. Bocenie na 2 konta to standard na tym serwerze, znam przypadki w których jechali na 4-5 okien, a nawet 3 kompy. Jak już ktoś wpadł, to nie było litości, leciało po IP (jedyna rzecz na plus u Zeusa).
A NAJNOWSZY BOT GUARD TO MISTRZOSTWO SWIATA (zresztą dlatego skończyła sie nasza przygoda tam, no oprócz tego, że wśród tych 120 osób zbanowanych było jedno CP od nas ale mniejsza xD)
Już nie porównanie obrazków, czy wskazanie nazwy itemu, nie nie. Teraz jak Ci wyskoczy antybot masz 6 minut na to, żeby zalogować się na stronie lub na SPECJALNIE STWORZONEJ APLIKACJI NA ANDROIDA i wygenerować poprawny pin i kliknąć go w grze.
Jeden z graczy zapytał się co ma zrobić jeśli ktoś ma za słabego kompa zeby mieć jednocześnie gre i przeglądarke (co wydaje się w dzisiejszych czasach troche dziwne, ale dobre pytanie), Zeus odpowiedział o aplikacji na telefon, a na moje "dopytanie" co jeśli nie ma telefonu z androidem ? "Niech kupi sobie taki telefon albo nowy komputer" Ale beczka.
Inne przypadki ?
Ban dla kolegi i potencjalnego klienta za pytanie "How much $$ for Tezza and AQ"
Ban dla mnie za zrobienie eventu, który polegał na rozdawaniu itemów
Ban dla kolegi za próbę wytłumaczenia że nowy antybot to po prostu patologia

Kto tam już gra kupe czasu, ma EQ na mega +++, a dużo takich osób jest, niech tam siedzą. PVP jest na dobrym poziomie, zwłaszcza mass pvp, siegi, epiki
I mam na to dowody, o tu https://www.youtube.com/channel/UC05lyhrfhmm5sexGT3CqddQ

Zaczynać od zera, szkoda czasu.
Tak, to ze długo to już stoi to plus, ale zarazem minus.

P.S. Zapraszam na *** xD
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 10:18:37 am wysłana przez Shanique »


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 15, 2017, 10:18:12 am »
Podsumowując... nie polecasz serwera ze względu na to, że GM jest aktywny, banuje boty, nie pozwoli handlować itemami i adeną za real kasę, tworzy eventy, których nie ma na innych serwerach i od czasu do czasu ma miękkie serce darowując karę jakiemuś ziomkowi...

no spoko, tylko, że to wszystko co wymieniłeś to same plusy...

Jedyny minus (choć nie do końca daję wiarę Twoim słowom) to taki, że nie naprawiają bugów, ale jedyny bug jaki przytoczyłeś został naprawiony xD

Wniosek... brawo Zeus, oby więcej takich GMów!*


*Dla jasności, nie gram na tym serwerze, a opinia moja powstała jedynie na bazie Twojego postu.




PS. Na forum jest zakaz reklamowania innych serwerów w wątkach nie dotyczących tego serwera.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 10:19:55 am wysłana przez Shanique »


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 15, 2017, 10:46:28 am »
Podsumowując... nie polecasz serwera ze względu na to, że GM jest aktywny, banuje boty, nie pozwoli handlować itemami i adeną za real kasę, tworzy eventy, których nie ma na innych serwerach i od czasu do czasu ma miękkie serce darowując karę jakiemuś ziomkowi...

no spoko, tylko, że to wszystko co wymieniłeś to same plusy...

Jedyny minus (choć nie do końca daję wiarę Twoim słowom) to taki, że nie naprawiają bugów, ale jedyny bug jaki przytoczyłeś został naprawiony xD

Wniosek... brawo Zeus, oby więcej takich GMów!*


*Dla jasności, nie gram na tym serwerze, a opinia moja powstała jedynie na bazie Twojego postu.




PS. Na forum jest zakaz reklamowania innych serwerów w wątkach nie dotyczących tego serwera.

No właśnie w tym problem, że macie takie pojęcie o projekcie serwera.
Serwer to nie tylko jeden aktywny GM z problemami emocjonalnymi.
Obcięcie komunikacje graczy do zera (brak forum) czy cenzura na kanałach takich słów jak "leave" mówi wszytko.
Dużo zapału, mało wiedzy, mało chęci na naprawianie bugów i techniczne doskonalenie serwera- zamiast robić idiotyczny anybot-captcha mógł się chwilę zastanowić i zmodyfikowac stary, sam to robiłem, by uchronić się przed automatami wystarczyło dokonać paru zmian w kodzie tego antybota - sam tego nie wymysliłem, przeczytałem poradę na jednym z forum i tak mi się udało dopisac funkcje w projekcie acisa do tego antybota, że żaden automat nie był w stanie odgadnąć w jakiej kolejności będą się ukazywać hasła.
Stołek, zamiast stać na 3 nogach minium stoi na jednym i to pokrzywionym.
Ale jednocześnie przyznaję - z punktu administracji serwera udało mu się utrzymać spory jak na l2j online przez bardzo długi czas.
Trafił z ratami i paroma pomysłami, muszę mu przyznać. I nawet się przyznam, ze jeden z pomysłów sam zgapiłem i zaimplementowałem w swoich plikach.
Ma dużo zapału i kupę roboty - tyle, ze jeszcze raz podkreślę, taki projekt to nie jest na jedną osobę. I nie na z takimi nerwami -będąc gm'em trzeba mieć twardy tyłek a nie banować kogo popadnie za same pytania (to samo spotkało mnie)
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 15, 2017, 11:00:09 am »
Zgadzam się, że serwerem nie da się zarządzać w pojedynkę (za dużo przy tym roboty), nie chcę go bronić, bo kompletnie kolesia nie znam i nie miałam z nim do czynienia, ale z tego co piszecie to chłop ma fantazje i dobre pomysły, potrzebuje tylko kilku równie zapalonych współpracowników.


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2017, 03:21:03 pm »
Zacznę od tego że nie spodziewałem się że w ogóle ktoś zareaguje  :)
I absolutnie nie zamierzam się kłócić. Masz rację, że gm reagujacy na boty, czy robiący innowacyjne eventy. Ok.  Tylko miliony razy widziałem prośby o popracowanie nad geodata, i po pół roku czy roku w tych samych miejscach nie widzi mobów, albo łucznik bije przez pagorek. O tym że w mos moby spadają na dół z wyższych pięter. Albo wylaniaja się z niższych. Nie wypowiadam się o handlu za kasę. Możemy mieć w tym temacie odmienne zdanie. Twoje szanuje, ja uważam że to nie jest grzech żeby od razu 1/5 serwera banowac.  ;)
 Nie ma serwera idealnego. Niestety. Ja wraz z innymi widziałem to od środka. Nie będę świniak i nie powiem " w du*** byłeś ... "
Online nabity przez sklepy z gownianymi ofertami  typu skup łuku c na 10 za 1 adena. Zeus proszony o usunięcie takiego shitu. A po co...
Takich sytuacji jest wiele. Nie pamiętam wszystkich, ale cieszę się że ktoś wyraził swoje zdanie.

Osobiście uważam że jedna osoba do pomocy (np  do robienia eventow czy lapania botów plus wipe i zmiana kilku rzeczy dałby mega efekt.
Dlaczego przypuszczam? Bo do wipe nie dojdzie. A szkoda   )

Pozdrawiam.


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 17, 2017, 11:48:20 am »
 Moim zdaniem to Kiełbik chciałbyś tam grać, ale od początku, na równi ze wszystkimi.
    Facet wziął do ręki oklepanego IL i wyciska z niego co się da. Chwała mu za to bo ma jaja. Czy popełnił kilka błedów...tak.. a kto ich nie popełnia-tylko hypokryci.
  Sam pamiętam jak ten serwer wystartował i nikt mu nie dawał szans. Na starcie wszystkie boty działały,syf, malaria.. Moje pytanie do was jakim cudem utrzymał on społeczeństwo na optymalnym poziomie przez tak długi okres. Chyle czoła przed tym człowiekiem, pokazał wszystkim, ze jak się chce to można wsiąść starego IL  i stworzyć coś długoterminowego, stabilnego.
  Moim zdaniem koleś wręcz "oddaje cząstkę siebie" w tym wszystkim i to jest super. Kocha tą grę, ma do niej sentyment i stara się oddać jej cały szacunek. Ja osobiście życzę mu sukcesów, niech się nie poddaje i chciałbym żeby więcej takich ludzi tworzyło l2 XXI wieku.
  Nawet oficjalne serwery odbiegły od idei "matki" i kasa ich pochłonęła. Dzięki i szacun dla ludzi którzy dostrzegają coś więcej, w tym co większość  uważa za bezużyteczne.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 12:12:13 pm wysłana przez Stefan00 »


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 20, 2017, 06:24:28 am »
To nie jest kwestia 'grać ale od początku, na równi ze wszystkimi"
Gdyby tak było nie rozkręcałbym tam przez 3 miesiące klanu, tylko skakał z nim co chwile po nowej H5 :)
"Długowieczność" serwera ma swoje plusy i minusy, w tym wypadku, po uwzględnieniu kilku szczegółów jest więcej minusów.
Grał ktoś może w okolicach 2010-2012 na L2World ?  Serwer ten stał jeszcze dłużej jak Warland i nie przypominam sobie, żeby był jakiś lament w temacie "bad gm" "bugs" itp.
Chcesz żeby "więcej takich ludzi tworzyło L2 XXI wieku" ? OK :D To od dziś żadnego GM nie pytam się o bugi, nie proszę żeby coś sprawdził/poprawił. Bo na każdym serwerze będę łapać bana ;)


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] L2Warland - IL x20 - START 01.08.2016
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 20, 2017, 05:14:50 pm »
Jak myslisz czemu nie było wtedy lamenty o bugi, bad gm itp. Prosta sprawa bo interlude było na tamte czasy nowym światem, pełnych ciekawych rzeczy do odkrycia. Po za tym wtedy nikt nie wiedział jak to ma działać, a laik cieszył się grą i czerpał przyjemności z niej płynącą.
To teraz mamy specjalistów od wszytkiego, którzy wiedza i znają się na wszystkim, a tak naprawę jak spojrzysz im w oczy to wymiękają na wstępie.
Nie powiedziałem, że gm serwera l2 warland jest idealny i super.  Ukazuje prosty fakt jak koleś "odgrzewa kotleta, a ludzie chcą to jeść i im to smakuje--lepiej bądź, gorzej" Było ich wielu, a jemu się udało.
Prosty przykład Asgota próbował stworzyć coś fajnego, ale tak naprawdę tworząc zapomniał co pragnął stworzyć..wyszło jak wyszło, aczkolwiek mama nadzieje, że się jeszcze nie podda.
Li krytykuje wszystko co wstaje, każdy serwer jest do dupy i gada od lat, że pracuje nad projektem. Lecz tu nic nie widać, nie słychać.
To że gm warland pokazał, że można wierzę że naszym rodakom też się uda. Powodzonka