Witaj
Gość

Wątek: Prawo jazdy.  (Przeczytany 11165 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Prawo jazdy.
« dnia: Styczeń 12, 2009, 08:41:30 pm »
Nie było nigdy takiego tematu na forum więc trzeba i rozwinąć :> Postujta, jak wam idzie prowadzenie pojazdu, na jaką kategorię robicie, jak testy wewnętrzne i zewnętrzne? Na czym was egzaminator uwalił? Porady, pytania, proszę tutaj :>



Ja mam takie pytanie odnośnie jazdy podczas egzaminu praktycznego o klimatach zimowych.

Czy uwaliłby egzaminator jak np. najedziesz na 2x linie przerywaną, nie widząc jej? (Zasypana śniegiem)
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • Wiadomości: 587

  • Pochwał: 2

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2009, 08:45:29 pm »
Wiesz Sys to raczej indywidualna decyzja egzaminatora :) jak będzie spoko to Cie nie uwali a jak będzie chciał być chamski to jak najbardziej :P

hahah przypomniało mi się :D OWNED POWNED
Z mojego kolegi klasy chłopak zdawał w piątek praktykę i wiecie na czym nie zdał?
Potrącił pieszego na pasach <owned>  :D :D


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2009, 08:53:39 pm »
Kategoria B, ale mam marzenie zrobic A, jak zostanie mi troche kasy ze sprzedawania postaci, to sobie zrobie, bo bede mogl przynajmniej troche na sprzecie porzyczonym od brata posmigac.
Egzaminy wewnetrze praktyczny i teoretyczny to sciema. Teoria wygladala tak, ze zrobilem bledy, a potem je poprawil goscio, no i zostal 1, wtedy wydrukowal i uznalismy ze zaliczony, a wewnetrzny praktyczny poprostu zostal zaliczony jak jezdzilem.
Jak mi idzie prowadzenie pojazdu - uwazam ze dobrze, ale uwazam takze, ze na razie mam za male jaja, bo jak to bez prawka - malo sie jezdzilo samemu. Jak przyjdzie mi decydowac jakimi drogami jechac i nie bedzie opcji sie spytania, czy ja to moge aby napewno zrobic na drodze czy nie to bedzie inaczej. Z drugiej strony pewnie glownie bede jezdzil jak pojade na wies, bo póki co do wakacji nie mam auta w Bstoku, a na wsi do najblizszego miasta mam 9km(ktore jest duza wsia), a do Bielska Podl jakies 33km i nigdy tam nie jezdzi nikt, a nawet jak jezdzi to w porownaniu do Bstoku srednio to skomplikowane miasto ;) Chyba najbardziej boje sie parkowania prostopadlego, jakto bedzie moj samochod i bede chcial w cos waskiego sie wcisnac no i to byloby na tyle. Cipqa na drodze ostatnia nie jezdze, jak wielu co ma juz prawko i zdalo, a jezdze z nimi, chodz z drugiej strony wszystkich rozumow nie pozjadalem tez i mam respekt do predkosci(pedu) oraz tego co sie moze wydarzyc na drodze, wiec szalenst nie uskuteczniam.

Nie System, nie moze Ciebie oblac, jego dowodem jest film z kamery, ale jezeli na filmie zamiast linii jest snieg, to on sobie moze naskoczyc ;)
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2009, 09:34:45 pm »
Też tak myślałem, ale lepiej upewnić sie przed egzaminem, niż będzie za późno ;>


Egzaminy wewnetrze praktyczny i teoretyczny to sciema.
To samo było u mnie ;D

------------


Moją wadą jest to, że jestem niecierpliwy  i np. na mieście jak czasami sie trzeba pospieszyc to nie wychodziło mi za bardzo zamiana biegów ( tzn masz czasami "wyrwanie" samochodu ), nie było płynności jazdy i często nie obserwowałem znaki które są istotne na danym odcinku ( jak instruktor każe ci zawracać na drodze jednokierunkowej :) ), ale jestem z niego zadowolony, ponieważ z nim po prostu nie jeździsz, próbuje wyostrzyć twoją czujność i koncertację:

- kilkanaście metrów przed jakimkolwiek zakrętej do drogi podporądkowanej : "Skręć w lewo!" - i musisz szybko kierunkowskaz,  redukcję na 2, hamowanie, skręt i dalej jazda.

- na początku zawsze przed znakiem stop sie nie zatrzymywało, więc kiedy się tam zataczasz do lini zatrzyania, nic nie jedzie, więc sobie pomyślisz "a jadę!", dodajesz gazu a on pohamulcach przed linią, samochód gaśnie i robisz korek... ludzie na ciebie trąbią i śmieją. Jaki morał? Szybko się nauczysz, że przed stopem sie trzeba zatrzymać!!!!

- jeśli widzi, że prowadzenie nie spraia ci juz wiekszego problemu, zaczyna  robic z ciebie "pirata amatora". A to na drodze dwu pasmowej o ograniczonej prędkosci 40/60 km/h każe ci wdepnąc gaz do dechy, żeby zdążyć przed czerwonym światłem jadąc 80 km/h, wyprzedzanie na ośnieżonej drodze przy 70-90 km/h jakiegos busa. Jednym słowem koleś jest czasami szalony :>, nie było możliwości żeby on jechał spokojnie. jadąc z nim na plac manewrowy wpadł w poślizg z 2-3 razy a na plac mam z 2 km :o.



A najbardziej z egzamina obawiam się teorytycznego, bo nic nie umiem a nie mam motywacji, żeby te 490 pytań wykuć :s
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2009, 10:08:18 pm »
LOL Faza, ja to tylko po 130km/h po za miastem ganialem, albo obwodnicami jakimis czy wiaduktami przyciskalem, w miescie to tak 60km/h raczeh.
A ten no, z fajnych rzeczy to jezdzilem do ruskich po fajki dla szefa(w sumie co jazde) albo wozilem jego corke studentke po miejcie (fajna dupa)
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 7

  • Thi0ridazin
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2009, 10:21:03 pm »
Cytuj
- na początku zawsze przed znakiem stop sie nie zatrzymywało, więc kiedy się tam zataczasz do lini zatrzyania, nic nie jedzie, więc sobie pomyślisz "a jadę!", dodajesz gazu a on pohamulcach przed linią, samochód gaśnie i robisz korek... ludzie na ciebie trąbią i śmieją. Jaki morał? Szybko się nauczysz, że przed stopem sie trzeba zatrzymać!!!!

tak oblalem drugi raz dawno temu  :D od tego czasu zatrzymuje sie na kazdym STOPie

<br />PVP in EvE is consentual, you agree to it when you login.<br />


  • Wiadomości: 380

  • Pochwał: 5

  • pwned!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:00:10 pm »
Mam egzamin 27.01, a moja rada dla was : teoria lol śmieszna rzecz masz 25min na 18 śmiesznych pytan PAMIĘTAJ! mozesz zrobic 2 błedy!!1

praktyka: nie wiem jak u was, dla mnie jazda stała się czymś w miarę normalnym, nie robie mi to zbytnia, true mam juz 20+ wyjeżdzone i zdarza mi się na linię najechać (ciąłą ofc), ale sory 2h jazdy po mieście może znudzić >.>

może pare rad:

1. jak coś się dzieje z auto, głównie z silnikiem przy małych prędkościach SPRZĘGŁO! od razu wdepnąć do oporu
2. zawsze jeździj deczko wolnej niż ten przed tobą, zostaw nawet z 30m przerwy przed sobą, ale zostaw
3. lusterka, szyby boczne - patrz co jakiś czas, nie wiem co 3-4min


to tyle jak coś to dopisze
 
eeh... a jeszcze pamiętam jak chodzilismy co niedziele z Strykiem do kościoła i stał taki maly Pawełek pod sklepem już, i do Strykusia "wujek wujek daj na lizaka" aż sie łza w oku kreci... a teraz o juz dorosły mężczyzna, pewnie jzu za dziewczynami sie ogląda! :)
http://www.wsku.yoyo.pl/


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:08:27 pm »
Mam egzamin 27.01, a moja rada dla was : teoria lol śmieszna rzecz masz 25min na 18 śmiesznych pytan PAMIĘTAJ! mozesz zrobic 2 błedy!!1

w sumie ta, testy robisz w 5 min... a następne 20 to poprawianie? ;>
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:56:23 pm »
6h robilem testy non stop, ale i tak mialem 2 bledy na egzaminie, no ale zdalem, wiec powiem tak. Jak Ci nie szkoda 22pln to nie badz taki chojrak i popatrz troche bo tam naprawde pierdolowate rzeczy sa, a mozna je zjebac.
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 380

  • Pochwał: 5

  • pwned!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2009, 06:03:16 pm »
A jak jeździcie? 1 instruktor + 1 czy 2 kursantów? bo wczoraj z takim koleśiem jeździłem, 4h za kółkiem i no coż z miejsca nie ruszy bez przygód :>
 
eeh... a jeszcze pamiętam jak chodzilismy co niedziele z Strykiem do kościoła i stał taki maly Pawełek pod sklepem już, i do Strykusia "wujek wujek daj na lizaka" aż sie łza w oku kreci... a teraz o juz dorosły mężczyzna, pewnie jzu za dziewczynami sie ogląda! :)
http://www.wsku.yoyo.pl/


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2009, 06:38:52 pm »
instruktor + 2 kursantów, 4 godziny w plecy :/, w tym 2 samego siedzenia
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:21:28 pm »
Ja i instruktor ;) Place = wymagam ;)
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 380

  • Pochwał: 5

  • pwned!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:02:57 pm »
Ja i instruktor ;) Place = wymagam ;)

ale jak np jeździć nie potrafisz to dodatkowy kursant, potrafiący jeździć cię kilku rzeczy poduczy ;0
 
eeh... a jeszcze pamiętam jak chodzilismy co niedziele z Strykiem do kościoła i stał taki maly Pawełek pod sklepem już, i do Strykusia "wujek wujek daj na lizaka" aż sie łza w oku kreci... a teraz o juz dorosły mężczyzna, pewnie jzu za dziewczynami sie ogląda! :)
http://www.wsku.yoyo.pl/


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:55:06 pm »
Najbardziej denerwujące jest to, że to od egzaminatorów zależy czy zdasz test (no wiadomo), ale głównie chodzi o jego "humorki" trafisz na jakąś kosę, można zapomnieć o zdaniu,trafisz na którego machnie ręką aby przebimbać te 8h, luuz.To jest głupie, że czasami by zdać nie liczą się doświadczenia tylko samopoczucie  egzaminatora, a zdawając 1 raz bez bliższej znajomości z samochodem przed rozpoczęciem kursu, leżysz... :/
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • Wiadomości: 380

  • Pochwał: 5

  • pwned!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2009, 06:00:23 pm »
Najbardziej denerwujące jest to, że to od egzaminatorów zależy czy zdasz test (no wiadomo), ale głównie chodzi o jego "humorki" trafisz na jakąś kosę, można zapomnieć o zdaniu,trafisz na którego machnie ręką aby przebimbać te 8h, luuz.To jest głupie, że czasami by zdać nie liczą się doświadczenia tylko samopoczucie  egzaminatora, a zdawając 1 raz bez bliższej znajomości z samochodem przed rozpoczęciem kursu, leżysz... :/



nie mów że na kurs poszedłeś "zielony"
 
eeh... a jeszcze pamiętam jak chodzilismy co niedziele z Strykiem do kościoła i stał taki maly Pawełek pod sklepem już, i do Strykusia "wujek wujek daj na lizaka" aż sie łza w oku kreci... a teraz o juz dorosły mężczyzna, pewnie jzu za dziewczynami sie ogląda! :)
http://www.wsku.yoyo.pl/


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2009, 06:19:18 pm »
A co to trzeba wiedziec? 5 korkow pod maska i od czego sa? 9 swiatel? i Zeby zapiac pasy, ustawic fotel, pomacac zaglowek i nie ruszac na recznym, bo ZAWSZE gdzies Ci ch00yek go zaciagnie ? No kurde, to jak prawko jest takie ciezkie dla Ciebie, to kobiety chyba Ciebie przerastaja :P Wala wieksze fochy niz egzaminator :D
Ja i instruktor ;) Place = wymagam ;)

ale jak np jeździć nie potrafisz to dodatkowy kursant, potrafiący jeździć cię kilku rzeczy poduczy ;0
No i jezdze na pusto, zamiast se spac w domu
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2009, 06:59:55 pm »
Może i zielony to nie, akurat wiedziałem gdzie jest hamulec czy skrzynia biegów, przed rozpoczeciem kursu jeżdzilem samochodem może 6-7 lat temu ?


A co to trzeba wiedziec? 5 korkow pod maska i od czego sa? 9 swiatel? i Zeby zapiac pasy, ustawic fotel, pomacac zaglowek i nie ruszac na recznym, bo ZAWSZE gdzies Ci ch00yek go zaciagnie ?
nie mówię o placu.

Btw odnośnie zdawalności, ostatnio kumpel opowiadał, że spośród 55 zdających, tylko 5-10 ukończyło egzamin, większość zawaliła na placu. I nie mów mi, że ludzie w moim regionie są tak tępi, żeby nie zdać egzaminu. Jeden z egzaminatorów potrafi 1 osobę na dzień " nie oblać", reszta kicha. Zresztą, zobaczymy czy zdasz.


No kurde, to jak prawko jest takie ciezkie dla Ciebie, to kobiety chyba Ciebie przerastaja :P

j/w
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2009, 07:41:26 pm »
Ja nie ide w sobote zdac, a sprawdzic na czym mnie ojebie, wiec mam zupelnie inne podejscie.
W bstoku zdawalnosc to 28,91% wiec 3-4 razy bede musial isc :D
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2009, 07:43:30 pm »
Ja nie ide w sobote zdac, a sprawdzic na czym mnie ojebie, wiec mam zupelnie inne podejscie.
W bstoku zdawalnosc to 28,91% wiec 3-4 razy bede musial isc :D
A widzisz, więc masz odpowiedź :]
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • Wiadomości: 380

  • Pochwał: 5

  • pwned!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:14:14 pm »
zależy co uważasz za bycie zielonym przed kursem, takie rzeczy jak hamulec, sprzęgło itp mam na co dzień. Idąc na kurs przejeżdziłem ok 200km z moim ojcem po "mało uczęszczanych trasach" więc szczegółów dot. jazdy nauczył mnie instruktor.

System mówisz że z Elbląga jestes? Kur... nie zdam za 1. razem :d
 
eeh... a jeszcze pamiętam jak chodzilismy co niedziele z Strykiem do kościoła i stał taki maly Pawełek pod sklepem już, i do Strykusia "wujek wujek daj na lizaka" aż sie łza w oku kreci... a teraz o juz dorosły mężczyzna, pewnie jzu za dziewczynami sie ogląda! :)
http://www.wsku.yoyo.pl/


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:29:20 pm »
Ja z 10h eLka wujka, ale to inna niz egzaminacyjna bo Punto a nie Micra :P
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:34:31 pm »
System mówisz że z Elbląga jestes? Kur... nie zdam za 1. razem :d
niestety nie. okolice Piły


----------

Ale to nie można się sugerować na czym cię obleje, bo dostaniesz innego egzaminatora, zrobisz inny błąd i lipa. Jedynie co to można zobaczyć jak się to jeździ z egzaminatorem, który ci nic nie pomaga, nie mówi że masz zrobić to czy to, jest wtedy większy stres i oblewają.
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 0

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2009, 11:47:41 pm »
a+b w grudniu zdalem za 1. w deszczu na motorze smigalem przy ledwo dodatniej temp  :D :D
.. We're all afraid of dark inside ourselves...


  • Wiadomości: 258

  • Pochwał: 1

Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2009, 12:13:03 am »
Cytuj
Czy uwaliłby egzaminator jak np. najedziesz na 2x linie przerywaną, nie widząc jej? (Zasypana śniegiem)
Mnie tak uwalil pare lat temu przy 1 podejsciu >< zdawalem w grudniu i wpisdu sniegu bylo na drodze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 12:15:47 am wysłana przez pix3l »
:O


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Prawo jazdy.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2009, 12:44:44 am »
Egzamin mam 25 lutego w swoje 19 urodziny, jak myślicie jest szansa, że specjalnie mnie z tego powodu udupi, czy może przymknie oko na drobne wpadki ?