Witaj
Gość

Wątek: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D  (Przeczytany 8241 razy)

  • Wiadomości: 37

  • Pochwał: 0

L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« dnia: Październik 19, 2011, 10:00:18 pm »
Czesc,daggerem gram od zawsze,jednak z H5 stycznosc mialem krotka,zapoznalem sie z zmianami attri (tabelka przed Freya i po).
Tutaj mam dylemat,widzialem frapsy z offa/ruoffa,no i wiele osob jednak lata z dualami,Itherus o ile tez.

Jedyna rzecz z jaka mam problem,dagger czy duale,enchant skilli itp.


Na poczatku kupilem dynasty knife,wbilem 90 attri water (sa najdrozsze=mniejsza szansa na resist u ludzi).
Jednak nasuwaja mi sie takie wnioski,serwer jest duzy,gra duzo osob,a ja nie chce tylko latac i bic ludzi w a gradach,u nich tez kiedys nadejdzie s80+resisty,i wole jednak wysunac sie troszke bardziej w przyszlosc.
Mianowicie ja przedstawie swoje spostrzezenia,a ktos kto zna sie na rzeczy aby mnie utwierdzil w tym przekonaniu,lub doradzil,dodal cos od siebie.

Po pierwsze 150 Water (Fire/Water sa najdrozsze na serwerze) to zaden problem,jednak juz 300 attri to troszke wiekszy,jeden CRY +150 to okolo 25kk,a nawet i 30 bo juz FS stoja po 6kk).I wlasnie te 300 attri nie nadeszlo by predko.
Poczatek serwera,rozumiem ze attri jest na razie oplacalne w skillach,ale czy na dluzsza mete?
Tym bardziej,ze przy buffach na element,protectionach,zaken/frinta plaszczach te 150 attri i tak zostanie zniwelowane resistami u ludzi?
300 attri to 70 % aktualnego boosta,z tym,ze nie jest to tak latwo na tym etapie zdobyc,a przy buffach i nawet 120 resist water w secie,ten procentowy boost zostanie zniwelowany.

Bo zalozmy ma sie ten dagger 300 attri-70 % boosta do dmg,jednak ktos ma z 60 resista i wtedy spada to do ostatniej bariery? (40 %),tak patrzac na tabelke. A liczac protectiony+cloak+nawet buffek od wc+te 60 resist w armorze wychodzi okolo 100,a wbic z 120 to nie jest nic niezwyklego.Czy jest sens?
I tutaj nasuwa sie moje pytanie:
Chce sprzedac daggera z tym 90 water,i kupic Icarus Daggera,zrobic duale i wklepac do nich holy (nie kazdy sie skupia na tym,aby ladowac duzo holy w resisty). Z drugiej strony nie wiem czy skillami jak backstab,db na +15~ przez jakis okres (wbije sobie gckami),lethal blowem na 7-8+,i skillem nowym,blowem wymagajacym duali do uzycia bede w stanie zadawac sensowny dmg? Czy jednak dyn knife 150 attri water (40 % o ile pamietam boosta,co pewnie i tak przez nawet buffy,ksiazke zostanie zmniejszone)
*Zamiast ladowania kasy w krysze i 300 attri,skupic sie od razu na enchant skilli w duel i miec spokoj (na razie mierze w mozliwosci,tak +15~duel pvp) i Lethal +7-8.Na razie mam 82 lvl,no prawie 83 kwestia 2 dni.
*Mowicie 1 handed dagger,wiem ze land blowow jest nieco wyzszy,ale jednak nie dostane Cry np do takiego Vesper daggera predko,co uniemozliwi mi takze wsadzenie w niego PvP bez SA
*Dodatkowy blow wymagajacy uzywania dual daggerow.

Mianowicie chce zrobic Icarus Duale,wladowac w nie 150 holy (bedzie to i wygodne do farmy),moze powoli 300,bo tu nie sa one tak drogie za 1 Cry Water/Fire dostane z 3-4 Holy okolo.
Wbic w nie PvP co takze daje Cancela i latac od razu z skillami Enchantowanymi na PvP Duel.

To sa na razie tylko przypuszczenia,takie gdybanie,patrzenie na ceny.

Moj aktualny sprzet to Moirai Light Set (bez resistow),Dyn Dagger 90 water,gram solo kasy na 150 mam,ale na razie sie wstrzymalem z tym.

Reasumujac,czy jak bede latac z dual daggerami 150 holy+PvP niedlugo,i skillami +15 z 2 profy,Lethal Blow +7-8 (Musze podbic lvl zeby zwiekszac dalsza szanse enchantu) to bedzie to oplacalne w PvP? Czy jednak dyn knife 150 watter,attri skills,co jednak dla mnie przy ksiazkach jak protectiony,buffach od wc np chant of elemental,zaken/frint cloaku (latwo dostepny do kupienia z 60-100kk) jakos slabo to widze.

Oczywiscie dalej moge gangowac ludzi w commonach,ale czy o to chodzi? Chce od poczatku pomyslec aby pozniej nie zmieniac broni,drogi enchantu itp (wiem sa ksiazki do zmiany bez utraty).

Mam nadzieje ze ludziska z ruoffa,w tym Itherus jakos doradza.

BTW.Gram bez CP w klanie z sporym online (maja cp)ja to jako alternatywny,samowystarczalny dd gram spontanicznie,niedlugo zaczne wsadzac resisty w set.Patrzac na mase ludzi w CP moj progress nie jest zly.
Sorry ze tak troszke chaotycznie opisane,czekam na opinie.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 10:16:00 pm wysłana przez Me7hod »


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2011, 01:00:16 pm »
   Od 81 do 84 duale to najlepszy wybor moga byc holy ale to glownie do farmu (tu polecam rift z 2 boxami na plecach) albo jakas solo lokacja pod szhutt gdzie leca kamienie. W pvp dualami z holy dmg  nie zadasz szczegolnie ze chcesz robic juz na poczatku skille na pvp co Ci zdecydowanie odradzam, element da ci sporo wiekszego boosta, bo raczej watpie zeby przy waszych cenach ludzie juz biegali w top sprzecie z max atri ressist. Jak juz wiele razy pisalem na paczatku serwa skille tylko na atri jak wbijesz 85 i serwer zacznie byc bogaty a co za tym idzie przeciwnicy, wtedy duel, przejscie prawie nic nie kosztuje. Duale holy to najleszy sprzet zeby sie dofarmic, nie zapomnij o aq i ringu oly. Wbijesz 84 zakladasz solo daggera 300 i tak juz zostajesz. Jak masz kase to zatrzymaj sobie 2 sztylety na pvp dyna water do farmu dyna dual holy. Z solo daggerem nic nie zrobisz poza gankami z dualami nie pogankujesz ale sie dofarmisz. Wybor nalezy do ciebie.


  • Wiadomości: 37

  • Pochwał: 0

Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2011, 01:40:44 pm »
Chcialem być cwaniak i mieć 300 water,z początku było to realne bo ceny FS oscylowały do 3.5kk w skupie,teraz po 6kk i to trzeba się dużo nasiedzieć w mieście bo inni także robią cenową konkurencję.
Z earth jest o połowę łatwiej,jednak nie jestem pewny czy iść w tą stronę,wbić więcej earth (założmy 300),nasz serwer to jednak x5 zdobywa się szybciej rzeczy niż na offie,ale z drugiej strony,łatwiejsza dostępność tych kamieni od water/fire=większa szansa,że ludzie będą mieć w to większy resist.
Twoja opcja z dualami i daggerem jest okej,tylko że na razie planowałem zrobić resisty i tak zapewne będzie (chodzi mi o set)i w takim razie dokończę 150 attri +jakoś tam podbite skille +15.

na razie kwestie duali odkładam,jak myślisz,podbije dyn daggera do 150 water,skille +15~ i wtedy brać się za resisty w secie?
Myślę,że tak będzie rozsądnie,a pózniej sobie najwyżej sprawie duale do farmy i coś przyfarmie,aby wyciągać lepszy hajs (bo w random pt raczej tylu kamyków się nie "nachapie") A set z resistami fajnie jest mieć,żeby też nie składać się za szybko.

A miejscówka przy shuttgart co miałeś na myśli? (Bo chyba nie Pavel Ruins :D)
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 01:42:23 pm wysłana przez Me7hod »


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2011, 06:34:24 pm »
      Solo dagger na h5 bez 300 atri to zaden szał wolalbym miec juz duale 150. Ressist w armorze to podstawa na pvp na expie juz nie, wystarczy jedynie zrezistowac dark i to w zasadzie wystarczy do farmu. Jesli masz 81 i wykupionego hide zdecydowanie polecam zbieranie malych krysztalów 150+ na seed of destruction level Ci nie urosnie ale zarobisz bardzo duzo pieniedzy a tam w zasadzie sprzetu nie potrzebujesz. 2 tyg posiedzisz i zarobisz na caly ekwipunek... Jesli grasz sam to najpierw patrz na gear pod wzgledem expa potem pvp.


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2011, 04:38:56 pm »
A to ja napiszę tak: w obecnych kronikach od 81 tylko i wyłącznie dual daggery + oczywiście książka na mastery. Dobierasz sobie  SE na swoim levelu i siedzicie na przemian w nowym MOSie i Delu Eastern Seal . W dagery włóż cokolwiek i skile enchantuj na ten atrybut. Jeżeli masz dynasty to wbij ese II i zostań w tym secie do 84. Jak się zgrasz z SE to małe salki w MOS będziesz robić bez shotów , później też duże - bez szotów oczywiście:). Od 83 lv polecam Delu - Eastern Seal w duo i to właśnie z SE na plecach (stigma + vampir + POF z vampierem ROX ) + potka na atk speeda. Jak SE dobije 83 to w Eastern Sealu jesteś nieśmiertelny - z Lord of Vampiere wbijasz na środek dużej salki i po prostu bijesz moby - a HP praktycznie Ci nie spada :) Mniej więcej od tego momentu małe salki w Eastern Seal zaczynasz robić też bez shotów. Co do expa to w MOSie niby dostajesz mało z moba ale zabijasz ich straszne ilości do tego bijesz bez szotów ;). A w Delu to hmm w duo na jedno wejście (40 min) masz ok 1% na 85 lv w zależności od vita/nevita itp i znowu przypominam ze małe salki robisz bez SSS :) . W Delu samej kasy masz sporo z dropa + Atrybut Stony - czasami po 5-6 na wejście. Oczywiście jak masz CONSTANT PARTY TO GRAJ Z NIM  bo im uciekniesz z levelem i się będziesz nudzić ;)

« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 04:43:09 pm wysłana przez siedle »
NAIA:  ADV 85 - Sold
CORE:  OTHEL 98 - Sold
CORE:  FEO 94 - i już nie rośnie :(


  • Wiadomości: 116

  • Pochwał: 0

Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2011, 12:18:10 pm »
Oczywiście jak masz CONSTANT PARTY TO GRAJ Z NIM  bo im uciekniesz z levelem i się będziesz nudzić ;)

Słuchaj Siedle on wie co mówi szczególnie w tej częsci którą zacytowałem  :D
jedyne co zapominał dopisać, czyli że jak uciekniesz z lv i do tego będziesz marudził, że lepszego expa masz w duo z box SE niż z party to możesz zdenerwować swojego HK Tanka z party a wtedy to on ci może z siedzenia jesień średniowiecza zrobić  hahaha a w tym momencie nawet dual daggery vespera na +4 300 elementu mogą ci nie pomóc  :D

Inny słowy póki Kard na CORE nie zostanie Hero dopóty CORE nie wolno nazywać dead serwerem.
[/quote]


  • Wiadomości: 37

  • Pochwał: 0

Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2011, 09:51:40 am »
Level to nie problem, z resztą od 2 tyg już mam 85.

Teraz robie 300 attri Vesper Shapera,Moirai 900 mam.

Pózniej zakupię frytkę bo jest tania , bardzo tania, freya też w zasięgu.

AQ,Zaken z oly.


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2011, 02:39:13 pm »
Lepiej pozostan przy opcji frintezza ale chyba wolalbym double ringa niz wydawac bezsensownie kase.


  • Wiadomości: 37

  • Pochwał: 0

Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2011, 03:13:59 pm »
W jakim sensie "double ringa"?
Masz na myśli Baium+AQ?

Bo jeśli tak,to na razie po za moim zasięgiem,nie wiem jak Baium ale AQ było może 2x na rynku za 1.5kkk o ile pamiętam.

A frytkę spokojnie kupię za 200kk~,czyli jak widzisz jest różnica bardzo duża,a za taką kasę to chyba lepiej sobie sprawić już tą frytkę,ale to dopiero po wbiciu 300 attri.

I zastanawiam się nad dye,solo w ogóle nie expię,interesuję mnie tylko build pod PvP (Mass,Ganki,Oly),czyli bardziej uniwersalne.
I tu myślę,czy pozostać bez dye jak jest,czy coś tam dodać do STR,z jednem strony,jak odejmę CON to lipa,bo i tak białas niezle stuny wyłapuje,z drogiej strony odejmować dexa mi szkoda kosztem speeda,evasion (tutaj mam agu z prawie 2 eva,no i moirai daje +3 % speeda,zawsze coś jakby się tak chwytać szczegółów).

« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 03:16:26 pm wysłana przez Me7hod »


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2011, 03:15:08 pm »
Chodzi o aq + oly aq, tak przykładowo.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2011, 07:49:17 am »
  W mojej opinii powinieneś wsadzic jedynie +5wit. Na end game WR sprawdza sie bardzo dobrze w bulidzie bez dye z solo daggerem. Nie zapomnij o enchancie FD,assasination,mortal strike bo to daje sporego boosta. 


  • Wiadomości: 37

  • Pochwał: 0

Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2011, 02:23:58 pm »
PW może +WIT?

FD na razie lekki enchant jest,pali mi się :D Całą kasę kiszę na attri cry,będzie koniec miecha to z reszty tokenów sobię pobawię się GC.

Assasination i Mortal Strike enchantować chyba na Critical Rate,tak?

To podobno podnosi szansę blowów x2,chyba bardziej opłacalne?


Odp: L2.WS -Wind Rider Enchant Skills (Dylemat,Itherus please come here) :D
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2011, 10:46:13 pm »
Może +WIT.
Tak na crt rate.