Witaj
Gość

Wątek: Monster  (Przeczytany 3798 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Monster
« dnia: Sierpień 31, 2008, 11:47:50 pm »

Ktoś oglądał anime "Monster"?

Jakies komentarze? Smile

Dla mnie póki co najlepsze anime jakie widziałem w życiu:

1) 72 odcinki. Akcja narasta stopniowo, ale konsekwentnie. Nie ma jakoś specjlanie sztucznych sytuacji i wszystkie wątki, nawet z pozoru poboczne idealnie się łączą w jedną spójną całość.

2) Brak typowego, mangowego poczucia humoru (łezki, X_x na oczach, czyli to co mnei bardzo wkurza) Wszystko bardzo poważne, a bohaterów jest dużo i są niezwykle różnorodni

3) Normalna kreska!!! Wg mojej definicji: Brak oczu większych od głowy, proporcje ciała zachowane, twarze dostosowane do scenerii (Niemcy)

4) Najważniejsze - Fabuła. Po prostu geniusz. Przyznam, że takiej fabuły nie widziałem dawno w żadnym filmie ani Anime. A główny zły bohater, to taki zimny -_-'iel (ale zarazem super ciekawa psychika i spojrzenie na świat). w 2-3 kulminacyjnych momentach podczas fabuły przeszły mnie takie dreszcze jak zobaczyłem jego spojrzenie, takie wyprane z emocji uczuć, przeszywające na wylot, masakra Smile


Jeżeli rozwinie się dyskusja, chętnie jeszcze pogadam na temat tego Anime ;]
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Monster
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2008, 05:45:49 pm »
Naprawde takie dobre to anime? Mialem zassac, ale jakos nie moglem sie zdecydowac :P No nic to ide szukac w jakosci HD i zassysam ;)


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Monster
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2010, 06:54:30 pm »
Szukam czegos z ciezkim klimatem w stylu Monster, bez wielkich oczu i mechow, poleci ktos cos?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Monster
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2010, 07:02:17 pm »
Bardzo mało takich anime jest. Z chęcią sam posłucham propozycji.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker




  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Monster
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2010, 11:38:32 pm »
Cytuj
A główny zły bohater, to taki zimny -_-'iel (ale zarazem super ciekawa psychika i spojrzenie na świat). w 2-3 kulminacyjnych momentach podczas fabuły przeszły mnie takie dreszcze jak zobaczyłem jego spojrzenie, takie wyprane z emocji uczuć, przeszywające na wylot, masakra Smile

W sumie bym sie nie przjemowal tym anime gdyby nie ten fragment.Od jakiegos czasu mialem ochote na anime gdzie bohater jest zly/niby jest zly cos jak bylo w Death Note.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Monster
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2010, 11:41:14 pm »
Cytuj
A główny zły bohater, to taki zimny -_-'iel (ale zarazem super ciekawa psychika i spojrzenie na świat). w 2-3 kulminacyjnych momentach podczas fabuły przeszły mnie takie dreszcze jak zobaczyłem jego spojrzenie, takie wyprane z emocji uczuć, przeszywające na wylot, masakra Smile

W sumie bym sie nie przjemowal tym anime gdyby nie ten fragment.Od jakiegos czasu mialem ochote na anime gdzie bohater jest zly/niby jest zly cos jak bylo w Death Note.

Jeżeli nie przeszkadza ci, że w tym anime nie ma super nadprzyrodzonych mocy jak w Death note i całość rozgrywa się na emocjach i psychice (z dodatkiem akcji i czasem dynamicznych scen) to anime będzie ci pasować w 120%.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

Odp: Monster
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2010, 11:44:40 pm »
Cytuj
W sumie bym sie nie przjemowal tym anime gdyby nie ten fragment.Od jakiegos czasu mialem ochote na anime gdzie bohater jest zly/niby jest zly cos jak bylo w Death Note.

Ale tu chodzi o czarny charakter tego anime. Główny bohater, jako taki, jest ucieleśnieniem dobra ;] No może prócz tego ,ze chce zabić tego złego ;p


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Monster
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2010, 08:56:53 am »
Cytuj
A główny zły bohater, to taki zimny -_-'iel (ale zarazem super ciekawa psychika i spojrzenie na świat). w 2-3 kulminacyjnych momentach podczas fabuły przeszły mnie takie dreszcze jak zobaczyłem jego spojrzenie, takie wyprane z emocji uczuć, przeszywające na wylot, masakra Smile

W sumie bym sie nie przjemowal tym anime gdyby nie ten fragment.Od jakiegos czasu mialem ochote na anime gdzie bohater jest zly/niby jest zly cos jak bylo w Death Note.

Jeżeli nie przeszkadza ci, że w tym anime nie ma super nadprzyrodzonych mocy jak w Death note i całość rozgrywa się na emocjach i psychice (z dodatkiem akcji i czasem dynamicznych scen) to anime będzie ci pasować w 120%.

Nie przeszkadza.

Cytuj
Ale tu chodzi o czarny charakter tego anime. Główny bohater, jako taki, jest ucieleśnieniem dobra ;] No może prócz tego ,ze chce zabić tego złego ;p

Szkoda troche bo nie widzialem anime ze zuym bohaterem ale i tak sobie obejrze.


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Monster
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2010, 03:10:23 pm »
Szukam czegos z ciezkim klimatem w stylu Monster, bez wielkich oczu i mechow, poleci ktos cos?
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1278-mouryou-no-hako/rec/1321?

Czytał tutaj ktoś 20th Century Boys btw (manga twórcy Monstera)?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Monster
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2010, 05:13:29 pm »
tylko manga?
ahh już wiem co to. Obejrzałem 1 odcinek. Ogólnie to anime stricte psychologiczne i trzeba się naprawdę wczuć, aby to załapać. Podobno genialne i tylko 6 epów. Muszę się za to zabrać w końcu, to napiszę coś więcej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 05:15:00 pm wysłana przez Alarion »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Monster
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2010, 12:10:10 am »
Tylko manga tego jest.


  • Banned
  • Wiadomości: 201

  • Pochwał: 0

  • BOGACZ QRWA #1
Odp: Monster
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2010, 08:53:03 pm »
Tylko manga tego jest.
szkoda :/


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 0

Odp: Monster
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2010, 03:30:57 pm »
Jest jeszcze live action movie, ale wiadomo jak to z takimi filmami bywa, chociaż nie oglądałem i powstrzymam się od dalszych komentarzy.


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Monster
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2011, 02:13:24 am »
Na +
Klimat, fabuła, miejsce akcji (akurat dla mnie, bo mieszkam w tych rejonach i odwiedzam miejsca, w których dzieje się akcja), jedno z niewielu dzieł (i nie mówie tu o tylko o anime), które pokazuje jak targa człowiekiem świadomość, gdy w gre wchodzi odbieranie komuś życia
genialne kreacje postaci: "niesamowity Steiner" Grimer, inspektor Lunge, Roberto

Na -
Przeciąganie budowania tajemnicy w okół głównego antybohatera, ostateczne wyjaśnienie tajemnicy nie sprostało oczekiwaniom zbudowanym na bardzo ciekawych elementach układanki (Kinderheim, neo-nazi, czeska specjalna policja)