Witaj
Gość

Wątek: Spellsinger vs Spellhowler  (Przeczytany 19279 razy)

Spellsinger vs Spellhowler
« dnia: Maj 26, 2007, 03:44:09 am »
Proszę o pisanie konkretnej porady/zestawienia statystyk/opisu stylu gry w pvp dotyczące klas w temacie w którym się wypowiadacie


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2007, 04:56:56 pm »
tak krociutko to z punktu widzenia Spsa
Stajemy jak najdalej spellhowlera aby nie rzucil ciszy.
jak podbiegamy lub on podbiega w zasieg nuka to walimy frost bolta, hydro blast, solar flare, czyli poprostu nukujemy, powinien pasc. Taktyka nie jest trudna, jesli mamy w miare taki sam lvl i sprzet to powinno wystarczyc. Innej taktyki tu nie ma jak rzucac czary na przemian jak najszybciej starajac sie mu przerywac czary. Choc jesli nie przerwiemy to on nam moze latwo przerwac bo zadaje duzy dmg a my mamy slaba koncentracje na selfbuffach.  Mozna takze ryzykowac i stanac blizej i liczyc na to ze nasz cancel wejdzie szybciej niz cisza :P i przerwie wtedy to juz SH jest nasz


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2007, 07:35:37 pm »
tak krociutko to z punktu widzenia Spsa
Stajemy jak najdalej spellhowlera aby nie rzucil ciszy.
jak podbiegamy lub on podbiega w zasieg nuka to walimy frost bolta, hydro blast, solar flare, czyli poprostu nukujemy, powinien pasc.
Hmmmmm ja to bym zesleepowal cancel (albo na odwrot) surender i dopiero nuk bo jakbym gral SH i SPS by mnie nukowal to bym mu sleepa walnal podszedl i wrzucil .... "cisze" :P
Innej taktyki tu nie ma jak rzucac czary na przemian jak najszybciej starajac sie mu przerywac czary.
Naucz mnie ... starac sie przerwac czar bo jak bede potrafil to OMG WTF jestem bogiem ;P

Mozna takze ryzykowac i stanac blizej i liczyc na to ze nasz cancel wejdzie szybciej niz cisza  i przerwie wtedy to juz SH jest nasz
to cancel przerywa rzucany czar ..... hmmmm
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 94

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2007, 08:02:12 pm »
Ja mam spsa i lalem sie z sh.po1 kiedy sh chcial mnie sleepnac, ja go nukowalem i tym sposobem stracil ok 1k hp.    W koncu rzucilem ice dagger i mu przerwalem czar. Smolek tu jest odpowiedz na twoje pytanie, sps ma ice daggera, ktory czesto przerywa czar i powoduje dodatkowo krwawienie. Ja bycmoze mialem w tej walce szczescie ale ja sie skoncentrowalem na nukowaniu.
Aktuaknie:
Core: Sigel Eva's Templar 96


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2007, 08:25:09 pm »
Walka polega na wymianie nukow, po prostu sh castuje surrender huragan na zmiane z vampiric claw, kto komu czesciej przerywa czar ten wygra, jesli sps podejdzie na cancel, to praktycznie przegral bo jest o 2 hity sh do tylu, sleep jaki sleep u mnie na servie sie nie uzywa.
Mozna rownie dobrze sh sporobwac tak podbiec silence , fear, vc , silence, fear .... jesli ktory debuf wejdzie wygrales
Walka w kontakcie, czyli stoimy obok siebie, zaczynamy surrender potem aura flash, huragan, aura flash, mozna rowniez rzucac vc, jesli zdejmiesz target spsowi praktycznie wygrales
Gdy mamy malo hp tak mniej niz 700 mozemy probowac cdl, a noz sie uda tak trafic ze bedziemy mieli mniej niz 100hp a wtedy mamy naprawde ladny dmg

szanse imo sps 60% sh 40%, gdy juz mamy strom screamera na 77 lvl szanse wygrana sh wynosi 90% 10 daje na to ze sps przerwie rzucanie wind vortexa, wind vortex - 30% do cast speed, czyli sps wolniej castuje od sh

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • Wiadomości: 94

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2007, 10:43:17 pm »
Jesli sps dostanie wing vortexa to w tedy moze ratowac sie ucieczka bo szybciej biega :D Moim zdaniem to pojedynek dwoch najlepszych magow w grze. Wygra ten ktory potrafi lepiej grac i ma wiecej szczescia. Nie uzywalbym w niej sleepa lub cancela bo ta proba kosztuje sporo hp.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2007, 10:45:18 pm wysłana przez Finwe »
Aktuaknie:
Core: Sigel Eva's Templar 96


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

  • oO rly?;p
Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2007, 11:55:38 pm »
gram spsem i moje pvp z sh wyglada mniej wiecej tak: (zakladajac ze obaj jestesmy na full buffach)
(mowa tu o c4)
pierwszy powinnien zostac wrzucony cancel (przy odrobinie szczescia zdejmiemy mental shielda,acumena i empowera),potem od razu sleep,surrender to water,nuke,sleep,nuke,sleep....nuke
gf +1

jezeli sh wrzuci nam silenca pierwszy (co nie powinno mu sie udac) to wiadomo...najwyzej mozemy zaczac uciekac lub probowac zabic go wrecz ^^


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:00:48 am »
gdy juz mamy strom screamera na 77 lvl szanse wygrana sh wynosi 90% 10 daje na to ze sps przerwie rzucanie wind vortexa, wind vortex - 30% do cast speed, czyli sps wolniej castuje od sh
Zauważ, że sps ma Ice Vortexa który również zmniejsza casting, a jak wiadomo SpS teoretycznie pierwszy wsadzi Ci vortexa. Czyli jak zwykle wszystko sprowadza się do loterii, wejdzie czy nie wejdzie.


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2007, 01:14:41 am »
ice vortex - 10% cast speed, nawet jak go wrzuci to wtedy obaj maja ten sam speed :D Sh silniejsze nuki i drain

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • Wiadomości: 94

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:00:09 pm »
Jesli walczay Mistic Muse ze storm Screamerem to duzo zalezy od tego kto pierwszy sie sflaguje. JesliSS to MM powinien dac cancela, jesli SS jest na selfbufkach to bez koncentracji duzo nie zdziala. Duzo szybszy MM powinien przerywac mu wiekszosc czarow, jednak latwo jest o tym pisac a trudniej wykonac. Jesli MM sie sflaguje to SS powinien od razu dac vortexa i nukowac. Obnizenie casta MM o 30% to dla nie go prawie wyrok smierci. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2007, 12:14:03 pm wysłana przez Finwe »
Aktuaknie:
Core: Sigel Eva's Templar 96


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2007, 03:57:58 pm »
ech.. Slomek nie rozumiem Ciebie, tylko krytykujesz. Sam jakiejs dobrej techniki nie podasz, ja tu napisalem z wlasnego doswiadczenia. Moze Cie to zdziwi ale jak probowalem sleepa wrzucic SH to nic z tego nie wychodzilo bo szybciej mi rzucal cisze-silence a wtedy juz bylo po walce. SH ma wiecej Int i ta cisza wchodzi mu lepiej niz nam sleep. Sps nie ma za dobrej koncentracji bo na 2 lvlu a SH ma bardzo mocne nuki takze o przerwanie czaru spsowi nie jest trudno.


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2007, 09:35:39 pm »
ech.. Slomek nie rozumiem Ciebie, tylko krytykujesz. Sam jakiejs dobrej techniki nie podasz, ja tu napisalem z wlasnego doswiadczenia. Moze Cie to zdziwi ale jak probowalem sleepa wrzucic SH to nic z tego nie wychodzilo bo szybciej mi rzucal cisze-silence a wtedy juz bylo po walce. SH ma wiecej Int i ta cisza wchodzi mu lepiej niz nam sleep. Sps nie ma za dobrej koncentracji bo na 2 lvlu a SH ma bardzo mocne nuki takze o przerwanie czaru spsowi nie jest trudno.
( Mowimy o C4)
O jaaa czyli sh rzuci szybciej silence niz SPS sleep i jeszcze pewnie silence mozna rzucac z zasiegu powyzej 900
Nie no wolny kraj wyrazam swoja opinie. Ja nie podam informacji z wlasnego doswiadczenia bo nie gralem wystarczajaco dlugo SH czy SPS. Jedyne na czym moge sie opierac to statystyki dzieki ktorym wiem ze BW robe set dla nuka to błąd i ze na pewno sps szybciej wrzuci Sleep niz SH silence. Silence nie wchodzi lepiej niz sleep .... sleep wchodzi zawsze praktycznie (jesli mowimy o self buffkach a wydaje mi sie ze tak jest)
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2007, 10:29:55 am »
omg! Slomek teraz to mnie zagiales... Sh ma najmocniejsze nuki i co za tym idzie najwiecej Int i najwieksza szanse na udane wejscie klatwy. Silence ma mniejszy zasieg niz nuk dlatego sps musi stac dalej zeby silence nie dal mu rady wrzucic i uwierz silence sie rzuca szybciej niz sleepa. Wiem z doswiadczenia bo mam w klanie SH na tym samym lvlu ktory chodzi w avadonie i z valhalla z acu. I jak stawalem w zasiegu jego silence to rzucal mi za kazdym razem... Jesli stanalem dalej to z tego wzgledu ze szybciej rzucam nuki wygrywalem. Ale to jeszcze nic bo ja jestem na tym samym lvlu czyli 68, walczyl takze z innymi z mego klanu czyli 77 arcymag ktoremu tez wrzucil silence i arcymag polegl... ratowal sie ucieczka ale za wiele mu to nie dalo, oraz 76 mistic musowi tez wrzucil silence, jak tylko byl w zasiegu. Wiadomo jak sie to skonczylo dla nich. Odebral im bron i nic nie mogli poradzic, uciekali biedni ale i tak padli ;p Mowie tu o self buffach i ewentualnie potkach. Takze nikomu nie polecam w walce z SH probowac stawac blisko. Kiedys probowalem i aura flare walilem jak najszybciej ale i tak dostalem silence :shock:


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2007, 01:00:02 pm »
wiec tak ostatnio walczylem swoim SH(bez buffow jedynie potka na acu, sprzet: abadon + homek +4 acu) z SpSem(buffniety, wrog klanu, avadon i valhalla prawdopodobnie z acu) i wszystko dzialo sie pod brama Dion, walka wygladala nastepujaca: ja stalem pod samym wejsciem i czekalem az wyjdzie, gdy wyszedl ja walnolem silence a on mi cancela(nic nie sciagnąl ale dostal silence), zanim sie polapal ze ma silence dostal surrendera i huricana :) wbiegl do miasta :( i czekal az silence zejdzie, uzupelnil cp i hp i znowu wyszedl systuacja sie powtorzyla on cancel ja mu tylko silence i surrendera, wbiegl do miasta, jak zeszlo silence to wybiegl i mnie zanukowal na smierc :( (oczywiscie chcialem mu wcisnac silence ale nie zdazylem:( )wiec podsumowujac jak walka odbywa sie na niewielkiej odleglosci to SH powinien walnac silence i ma wygrana (pod warunkiem ze nie zostanie zanukowany lub przeciwnik nie wbiegnie na peace zone) moja taktyka ogolnie na magow jest taka silence(pod warunkiem ze jestem juz wczesniej na odpowiedniej odleglosci), surrender i huricane az padnie jak zejdzie surrender (widze po zmniejszonym dmg) a przeciwnik stoi to ponawiam surrendera, i tak az ktorys z magow nie padnie :P


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2007, 04:10:36 pm »
Karpiu prawie dobrze, tylko nie potrzebnie ten surrender  :P tylko niepotrzebnie tracisz czas, walisz od razu nuki. Na magow sie nie oplaca surrendera bo i tak sa slabi bo maja strasznie malo hp. Potwierdza sie to co mowilem, ze SH najczesciej wchodza debuffy, praktycznie zawsze bo maja najwiecej m ataku.


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 12, 2007, 04:31:16 pm »
Co do wchodzenia czarów, to nie powinny zawsze wchodzić. Tz. że cuś jest raczej nie tak...
Co do wyższego INT SH w stosunku do SPS, to nie do końca tak działa, bo SPS ma więcej MEN, tyle że najczęściej zdejmuje się 8 MEN, aby dać do INT i WIT, więc zwracam honor... Ale mimo wszystko SH szybciej rzuci silent, niż SPS sleep, bo sleep dłużej się rzuca...

Co do przerywania czarów, to też jest różnie, jeśli cast speed jest już bardzo duży, to czarów sie nie przerwie, byle mieć trochę wyczucia. A dlaczego?? Bo z dużym castem to różnica rozpływa sie podczas dojścia zaklęcia, tz zanim czar dosięgnie celu to ty jeż swój rzucisz i przy odrobinie szczęścia przerwiesz kolejny czar przeciwnika (niezła groteska, wolniejszy przerywa czar szybszego). Ale i to nie zawsze się sprawdza, bo to jest loteria.


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:38:58 am »
eee Quczu,a mama w szkole nie uczyla ze wszelakie klatwy czy debuffy maja base land rate?i to ten wspolczynnik wplywa na wejscie klatwy a niekoniecznie int czarujacego?
dalej,dane c4:
sleep base cast:2
silence base cast:4
to sa bazowe szybkosci rzucania,modyfikowane przez wiele innych czynnikow (typu wit rzucajacego) wiec silence NIGDY nie jest rzucany szybciej niz sleep,zapewne wiec grasz na jakims l2j(oke)


  • Wiadomości: 94

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2007, 12:00:14 pm »
Ale po1 po co rzucac spsem sleepa. No w c4 to sie jeszcze zgodze ale w c5 za dlugo sie go castuje. Mozna walnac najwyzej cancel. Dajemy tez surrender to water, to nie strata czasu bo i tak przy cascie ponad 900trzeba czekac pomedzy hydro a solar. Caly czas sie nukuje, mozna walnac tez ice dagger zeby przerwac czar, a jak dopisze szczescie to sh dostanie krwawienia. Wszystcy magowie obnizaja men czyli cancel napewno zdejmie buffki, a w c4 to wiekszosc.
Aktuaknie:
Core: Sigel Eva's Templar 96


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2007, 04:20:21 am »
mam sps na 77 i powiem tak, nie pamietam zebym na fullbuffie dostal od sh, poprostu rzucam surender ice vortex i wbiegam w range cancela, po cancelu dosciu robi mi max 900 dmg a ja mu 2k i nie bylo sprawy :PP a bez buffow na pvp ide z fighterami tylko


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2007, 10:36:13 am »
Surrender ma zasięg 900. Coś ze słabymi przeciwnikami grasz... Wystarczyło by, żeby na cienie Wind Vortexa rzucili i po sprawie.

Może oni zaczynają walkę od silent, to na full buffie bez celowe... SH na buffach przerwie ci serrender i vortexa, później już po walce (mało kto umie grać SH, wiem to z doswiadczenia).


  • Wiadomości: 94

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 13, 2007, 08:26:35 pm »
taaaa... przerwie surrendera, nie wiem w jaki sposob. spsowi ze wzgledu na szybkosc castowania praktycznie nie da sie przerwac czaru. po2 MisticMuse pisal ze gra na full bufie czyli ma grater concentracion lvl6. nie da rady mu przerwac czaru nukiem. w tej sytuacji nawet jak na spsa wejdze wind vortex to bedzie on mial casta mniej wiecej takiego jak sh. a jesli canclem zdejmie empa to i tak wygra. a w c4 nie ma vortexow a cancel zdejmuje przewaznie wszystkie buffy. to + dla spsa.
Aktuaknie:
Core: Sigel Eva's Templar 96


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 13, 2007, 10:21:23 pm »
Heh tu się mylisz. Mimo że dostajesz concentration to m. atc rośnie 3x wiec i tak czary są przerywane (full buff + arcana mace +12 z arcana power + 5INT to 5,6k m. atc...)...

Czyli SH ma o 30% mniejszego casta od SPS'a??

Acha surrender ma zasięg 600. I da się przerwać nawet najszybszy czar, ale im szybciej tym wiecej szczęścia potrzeba.


  • Wiadomości: 94

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 15, 2007, 12:13:40 pm »
lahahahahahahaa no sph, ktory spamuje nukami, czegos takiego jeszcze nie wiedzialem. w dc i z bronia z acumenem ma cos kolo 700 castingspeeda(bez buffow) dla porownania sps ma w tym wypadku 920
Aktuaknie:
Core: Sigel Eva's Templar 96


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 15, 2007, 03:06:43 pm »
SH ma 713, a SPS ma 863... Aż taka olbrzymia różnica to nie jest...

Jak SH pierwszy zacznie nukować nawet nie używając Wind Vortexa to pierwszy czar przerwie SPS'owi, a później nie jest tak łatwo przerwać kolejne czary. A im więcej macie buffów na sobie tym trudniej.


  • Wiadomości: 590

  • Pochwał: -1

Odp: Spellsinger vs Spellhowler
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2007, 07:11:40 pm »
Sh bez buffow z dye +4wit, dc set, som+acu - 620

Sps bez buffow, dye 4+wit, dc set, som+acu - 750

Sh full buff- 1575

Sps full buff- 1907

Sps po dostaniu wind vortexa- 1335

Sh po ice vortex- 1417
L2 DEX x4
Necro79/SwS79/Sps77:D - retired