Witaj
Gość

Wątek: Sypie artefaktami po formacie i instalacji win 7  (Przeczytany 2586 razy)

  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Sypie artefaktami po formacie i instalacji win 7
« dnia: Kwiecień 27, 2015, 02:50:23 pm »
Siema, mam problem z moim pc polegającym na sypaniu artefaktami i migotaniu obrazu. Problem pojawił się zaraz po instalacji świeżego systemu win 7. Instalacja przebiegła bezproblemowo i zaraz po odpaleniu się pulpitu zaczęła się zabawa. Obstawiałem grafe (9800 gtx),  wymieniłem na drugą 280 gtx. Odziwo identyczny problem. Kompa i styki odkurzalem. Dziwi mnie tylko ciepło karty po tak krótkim czasie od odpalenia pc. Jest dosyć ciepła jak na odpalony czysty system. Zasilacz modecom feel 3 500w, mam go od ok 5 lat. Teraz podejrzewam właśnie jego. Dobrym tropem idę?  :oops:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 02:52:43 pm wysłana przez P4CZU »


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Sypie artefaktami po formacie i instalacji win 7
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2015, 03:31:21 pm »
Sprawdź temperatury programem np. speedfan

Also this
https://www.youtube.com/watch?v=sJJ0nvCz5uA

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Sypie artefaktami po formacie i instalacji win 7
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2015, 05:38:28 pm »
obstawiam zdecydowanie zasilacz, drugi w kolejności RAM


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Sypie artefaktami po formacie i instalacji win 7
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2015, 01:17:49 pm »
Jedyne co mogę to na obecną chwilę sprawdzić tempy w biosie. Max to procek 32 stopnie. Z grafa byłem u ziomka i działa perfect. Czyli pewnie tak jak mówicie zasilacz padaka.


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 7

Odp: Sypie artefaktami po formacie i instalacji win 7
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2015, 06:34:07 pm »
EDIT:

Problem rozwiązany. Co dziwnego w całej sytuacji? Otóż podejmowałem się z siedem razy do instalacji win7 w różnych wersjach i bez skutecznie. Cała instalacja przebiegała prawidłowo lecz pod koniec za każdym razem przy aktualizowaniu rozdzielczości ekranu (w tym samym momencie, w którym ukazuje się okno tworzenia konta) komputer siadał, czyli artefakty i migotanie obrazu.

Co najlepsze zainstalowałem win 8.1 i problem zniknął. Komputer chodzi jak gdyby nigdy nic, jeszcze zabawniejsze jest to, iż moja poprzednia grafa działa. hahaha :oops: