Witaj
Gość

Ankieta

Tank najlepszy dla nowego w świecie Lineage , pvp i zycie po nabiciu lvl^^

Dark Avenger
25 (45.5%)
Paladin
14 (25.5%)
Temple Knight
5 (9.1%)
Shillien Knight
11 (20%)

Głosów w sumie: 55

Wątek: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC  (Przeczytany 10971 razy)

  • Wiadomości: 0

  • Pochwał: 0

Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« dnia: Listopad 09, 2007, 12:00:54 am »
Wiec zaczynam. Mój pierwszy post.

Witam wszystkich , mam dylemat . A mianowicie jestem poczatkujacym graczem jesli chodzi o Lineage i bardzo pragne zostac tankiem , mam doswiadczenie jesli chodzi o inne gry ale w Lineage (Co mi sie naparwde podoba) Jest wiecej rodzaji tankow i  do tego moga cos zdzialac na PvP.
Chodzi mi o to jaki Tank jest najlepszy dla poczatkujacego , nie chodzi mi tu o Exp bo gram na serwerze z duzym mnoznikiem. Chodzi mi o Tanka ktory daje rady i utrzymuje poziom na PvP , i tez biora go z checia do Party itp.
Slyszalem ze SK jest dobry, ale nie wiem czy dal bym se rade na PVP. Prosze o pomoc i wyrozumiale odpowiedzi,dopiero zaczynam. Po przeczytaniu duzej ilosci postow doczytalem sie ze DA i SK sa dobrzy ale dla poczatkujacego ktory cos chce zdialac w PVP??

PS Jesli mozna , prosil bym takze o miejsca gdzie moge LvL jesli jest taki temat podjacie link plz.


Pozdrowienia!!


  • Wiadomości: 152

  • Pochwał: 0

Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2007, 12:15:06 am »
No wiesz tanki w L2 to nie jakieś uber postacie do pvp jak w WoWie, że biegają z dualami +150 agility... ale SK i DA chyba najbardziej się do tego nadają. Jest jeszcze Paladin ale troszkę dla bardziej zaawansowanych :) Jeśli mówisz dla początkującego to właśnie DA albo SK, z tym że DA chyba jest trochę łatwiejszy do opanowania, chociaż gra SK nie wymaga znowu nie wiadomo czego. Wybierz co Ci się bardziej podoba.


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2007, 01:15:36 am »
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,5923.0.html - podstawa
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,4115.0.html - topic o da
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,4114.0.html - topic o paladynie
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,4129.0.html - topic o temple knight
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,4136.0.html - topic o shillen knight

Generalnie to forum jest stosunkowo logicznie uporządkowane, więc znaleźć ww. nietrudno...

Na serwerze z dużym mnożnikiem nie będziesz miał prawdziwej zabawy tankiem (brak sensownych party/pvp imo), lepiej pobaw się na czymś w rodzaju 7-10x.

Na początek raczej DA, ew. SK... Tk i pal wymagają pewnego poczucia powołania żeby się nimi bawić ;P i to musi być już w pełni świadomy wybór, bo stosunkowo łatwo się zrazić.
wannabe
]|[


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2007, 12:41:48 pm »
lol ta r adzicie SK dla poczatkującego. Tanka który ma najmniej hp i najwięcej skilli xD
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2007, 12:48:10 pm »
lol ta r adzicie SK dla poczatkującego. Tanka który ma najmniej hp i najwięcej skilli xD

Twoje słowa przypomniały mi moje początki z L2. SK był jedną z moich pierwszych postaci. Pamiętam jak na MobL2(x5 bodajze to było) na 28lvl(jako Palus Knight) kosiłem w Full Mithril Secie, z Falchionem w ręku (bez soul shotów of course). Wszędzie łaziłem na piechotę bo nie wiedziałem kim jest GK  :rotfl: Eh to były czasy... teraz L2 takie jałowe jest :P

A wracając do tematu - ja bym brał DA.

/edit

Jak chcesz więcej info to popatrz w odpowiednich do tego tematach, tam również zadawaj pytania jeśli będziesz miał z czymś problem.

« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2007, 12:52:28 pm wysłana przez Inidriel »


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2007, 03:32:03 pm »
tak wlasciwie to ja bym powiedzial ze tankersi nie sa dla newbie , ale jak juz i jak juz taki co ma zdzialac cos w pvp to da , chociaz i tak bedziesz sie gubil , zle dobieral debuffy etc.


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2007, 03:51:35 pm »
dla poczatkujacego-DA bo jest prosty w obsludze jak budowa cepa ;)
SK na dzien dobry.. hmmm jesli nie jestes doswiadczony to wcale latwo nie bedzie,ale tez nie popadajcie w przesade ze skomplikowaniem SK ;) ogolnie L2 jakos potwornie kompleksowa gra nie jest ;)
i da i sk najlepiej sobie z tankow radza w pvp

zas palek i tk to pure tanki,postacie nastawione na defensywe i tankowanie wlasnie i w tych aspektach lepsze od sk i da
wg mnie gradacja jest taka...
zdolnosci defensywne:
tk>pal=sk>da
ofensywne:
da=sk>tk>/=pal

jak ktos ci pisal,to nie Wow gdzie tanker (warrior) byl jednoczesnie swietny w ataku... tu najmocniejszy pure tanker jest w ataku dosc slaby... ogolnie rzecz biorac tankiem w l2 poobijasz sobie archerow i daggerow,natomiast z innymi klasami zaczynaja sie schody ;]


  • Banned
  • Wiadomości: 235

  • Pochwał: -4

  • VODKA - Connecting People
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2007, 03:58:15 pm »
SK - horendalnie trudny w prowadzeniu, nawet ja mam z nim problemy a gram w l2 około 7 miechów
Pal - moja ulubiona postać, bez problemu na dobrym buildzie radzisz w solo i pvp
DA - chyba najlepszy wybór dla początkującego, to tak jakby Mroczny Paladyn z panterką która zadaje dosyć spory DMG, aczkolwiek ja wole pala i na niego zagłosowałem, bo obie postać są dobre dla ciebie
TK - mój 2 pod względem ulubialnośći :) Tank, prawdziwy TANK. Ale to jest także wyzwanie, nie radzę żebyś na razie go robił.
SILENCE! I'll kill you - Achmed, Martwy Terrorysta.




Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2007, 04:04:50 pm »
Cytuj
SK - horendalnie trudny w prowadzeniu, nawet ja mam z nim problemy a gram w l2 około 7 miechów
ee no nie przesadzajmy ... ja od jakiegos czasu juz gram w L2 i gralem wszystkimi tankami a umiem dobrze(no tak mi sie wydaje :D ) grac tylko SK


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2007, 04:24:15 pm »
Cytuj
tk>pal=sk>da

Chciales powiedziec DA=Pal=TK=SK ale liczac ze elfy maja GS i Aegis to raczej ja stawiam wyzej.

Cytuj
da=sk>tk>/=pal

Ofensywnie SK stoi wyzej bo DA jest dobry bo jest prosty w obusludze jak cholera.

Co do tematu,na dniach bedzie gotowy cos na styl prezentacji o tankach(gdzies 4-5 razy dluzsze niz moja prezentacja summonerow) wiec bedzie wszystko opisane.Na poczatku polecam DA,nauczysz sie podstaw a dosc latwo nim walczyc.


  • Wiadomości: 0

  • Pochwał: 0

Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2007, 05:04:11 pm »
Ide w DA , potem zagram sobie SK. Dzieki za pomocXD I czekam na ten bardziej rozbudowany temat o TankachXD


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2007, 05:42:32 pm »
Cytuj
tak wlasciwie to ja bym powiedzial ze tankersi nie sa dla newbie

tą wypowiedź pozostawię bez komentarza.

Cytuj
ee no nie przesadzajmy ... ja od jakiegos czasu juz gram w L2 i gralem wszystkimi tankami a umiem dobrze(no tak mi sie wydaje Very Happy ) grac tylko SK

mam dokładnie tak samo xD nauczyłem się grać tylko SK (co prawda nie grałem wszystkimi tankami, ze względów "rasistowskich" bo jak wiadomo elfy to &%$#^*#, więc TK sobie odpuściłem)


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2007, 07:14:39 pm »
DA- najpopularniejszy, w sumie chyab najprostrzy w prowadzeniu bo malo skili a te co ma to skuteczne, i rb potankuje i w pvp przywali,  taki was&go do wszystkiego,
Paladyn - to taki DA tylko w wersji bez pantery+z mozliwoscia leczenia siebie oraz innych oraz z paroma skilami przeciwko truposzom +maly dodatek do ataku gdy straci sporo hp
SK - swietny tank chociaz dla poczatkujacego moze na poczatku stwarzac pewne trudnosci z uwagi na duza liczbe uzytecznych zdolnosci. zasadniczo ma tylko 1 wade ....... niskie con poza tym pod wzgledem obrony przewyzsza ludzkie tanki
TK  - pure tank ....ofensywne skile? nie dzieki wole bez :D ta postac trzeba pokochac zeby dociagnac do 78 i dalej nia grac co nie zmienia faktu ze w dobrych rekach potrafi byc grozny, na bank nie dla poczatkujacego i nie dla kogos kto ponad dobra zabawe ceni xxxxx w statystyce pvp


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2007, 07:47:39 pm »
No wiesz ja widzialem TK ktory rozwala sam 6 osob(i nie donator z eq +20) a najlepsze jest to ze ich zameczyl xD


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2007, 08:32:26 pm »
Uwazam ze najodpowiedniejszy bedzie DA wybrałem tak poprzez eliminacje konkurentow...
TK - w PvP nie poszalejesz samemu tez nie bedzie Ci łatwo to postac przeznaczona do PT
PALADYN - Czyt. wyzej
SK - Duza ilosc skilli i mala ilosc HP raczej po pewnym czasie odstrasza nowicjuszy choc byla to moja pierwsza postac i nie powiem ze gralo mi sie zle
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2007, 09:14:31 pm »
Paladyn i tk to zupelnie 2 rozne opcje polityczne, to tak jakbys porownywal PiS z PO, no fakt jedno i drugie debile ale jednak roznia sie w swojej glupocie i to znacznie.

Paladyn to jest inna wersja DA , brak mu harmstringa, pantery za to moze sie sam leczyc, dosc szybko eliminowac trupy z walki (holy armor tez mozna dodac czyli resist dark atack) i do tego ma takiego ludzkiego zealota czyli AI ktorym potrafi niezle nakopac.


poza tym ta gra to wlasnie granie w party i zasadniczo kazda postac jest do party ale imo paladynem w pvp samemu mozna poszalec i to calkiem przyjemnie,

@Ryl ale ilu dobrych TK jest na kazdym serwerze, jak jest jeden to jest juz naprawde super :D


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 10, 2007, 01:41:46 am »
ja jestem zdania ze jak ktos umie grac sk to da ma juz opanowany (mi sie da gralo strasznie prosto i zadnej filozofii to on nie wymaga, za to jest przyjemny;p)
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 396

  • Pochwał: 0

  • everything counts in large amounts
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2007, 08:03:40 am »
Jeżeli chcesz się zapoznać z grą i trochę posolować, bierz DA lub SK (doświadczenie nie ma tu nic do rzeczy, w końcu kiedyś trzeba zacząć je zdobywać więc czemu nie od samego początku?), jeśli chcesz już myśleć o raid bossach i party ew. mass pvp i chcesz całkowicie się poświęcać ( :P ) wybierz Paladyna lub Temple Knighta. Paladynem też posolujesz ale na nieumarlakach, TK jest delikatnie mówiąc ciężko, ale ma to swoje korzyści własnie w stricte massówkach. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
Jeśli jednak Twoj serwer ma raty powyżej 30 to już zabawa straci sens. Tanki mają powodzenie na niższych ratach.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 10, 2007, 09:28:32 am »
Dla osob poznajacych l2 proponuje DA :P Skilli za duzo do wciskania nie ma jak w przypadku sk i za malo jak u tk a Pal to taka postac dla tych co niechca byc zbornikiem z hp jak tk ale tez nie lubia za duzo wciskac jak u sk :P

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • ******
  • Wiadomości: 1283

  • Pochwał: -1

  • I SEE YOU!!! DUAL SHIELD!!
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 10, 2007, 09:38:03 am »
i ja sie wypowiem ^^
poczotkujący tank panie wladziu to zależy też od twojego stylu gry jaki preferujesz o to nikt nie zapytal go?? jak lubi grac kazdym tankiem inaczej sie gra postac bierze sie pod swuj styl gry ^^ ja jestem ewenementem bo ja kocham rozpierdzielac masakre w 100 wroguw wladzic :P a gram tk cos ma ale sam musisz sobie na pytanko odpowiedziec jaki styl ci sie gry naibardzije podoba i pod niego wybrac tanka czy to suporter i tank palek miarzdzyciel i gwalciciel da ^^ czy tez postac liniowa ala sk któr potrafi namiszac no albo tk któr jest dla poczotkujocych napewno naitrudniesza postac mimo ze wydaje sie że z braku skili ^^ nie jest trudny ale wlasnie jego trud polega na braku skili co daje do myslenia ^^ jak grac gdzie grac i z kim oczywiscie gra tk to prestisz :p i to wielki ala ubrany  zloto raper amerykanski na polskiej wiosce :P ktos pisal o dobrym tk :P fakt ciezko takiego znalesc jednego macie przed oczami postac ^^ co jak co moge godoc glupoty ale tankowac potrafie jak mistrz :P jak bys jednak zdecydowal sie na tk to z chcecia udziele porad jak od poczotku go prowadzic i puzniej również ^^
EDIT By Shaman: A Thorin to spamer i gada bez sensu... :) jak przeskrobie to lac mu ostrzezenia ile wlezie bo jest na warunkowym :P

                                             
                                                                         


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 10, 2007, 11:22:45 am »
to moze lepiej ja bo sie chlopak nie doczyta  :elf_6_2:



















eee co ty? bo nic nie widze ;p   /Reina
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 01:23:44 pm wysłana przez Reina »


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 10, 2007, 12:25:54 pm »
ja po grze ST pogralem chwile ET kumpla na olimpiadzie. Banalnie prosto sie nim gra a tol rozpierdziela :D
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 0

  • Pochwał: 0

Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 10, 2007, 01:43:35 pm »
Powiem wam ze problem z iloscia skilli to maly problem jak w wowie masz kurde 5 paskow wyswietlonych i zapelnionych skillami XD i trza jakos gracXD Do tego sie przywyczajilemXD Z iloscia skilli ot nie problem tylko  muze wszystkie znac XD a to wystarczy przeczytacXD Mam juz tego DA na 45 XD Ale mam wrazenie ze SK jest bardziej klimatycznyXD


Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 10, 2007, 01:47:03 pm »
Powiem wam ze problem z iloscia skilli to maly problem jak w wowie masz kurde 5 paskow wyswietlonych i zapelnionych skillami XD i trza jakos gracXD Do tego sie przywyczajilemXD Z iloscia skilli ot nie problem tylko  muze wszystkie znac XD a to wystarczy przeczytacXD Mam juz tego DA na 45 XD Ale mam wrazenie ze SK jest bardziej klimatycznyXD
bo jest ^^


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Poczatkujacy Tank (Jesli chodzi o Lineage )POMOC
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 10, 2007, 02:31:37 pm »
Cytuj
Jeżeli chcesz się zapoznać z grą i trochę posolować, bierz DA lub SK (doświadczenie nie ma tu nic do rzeczy, w końcu kiedyś trzeba zacząć je zdobywać więc czemu nie od samego początku?)

Wez sobie podnies sztange o wadze 100 kg bo po co zaczynac od np. 40 kg jak mozesz od 100 kg.

Cytuj
jestem ewenementem bo ja kocham rozpierdzielac masakre w 100 wroguw wladzic

Ta ty rozwalanie TK enemy.Zrob sobie na reload ET i mnie rozwal to ci uwierze.

Cytuj
tank palek miarzdzyciel i gwalciciel da ^^

Palek rozwala DA? W co ty grasz? Bez pantery polozylem PK to z nia rozwale tym bardziej.

Cytuj
tk któr jest dla poczotkujocych napewno naitrudniesza postac mimo ze wydaje sie że z braku skili ^^ nie jest trudny ale wlasnie jego trud polega na braku skili co daje do myslenia ^^

Wez to na chlopski rozum.Jezeli postac ma malo skilli to jak mozesz nia kombinowac? SK moze walczyc jak TK(czyli GS+SF i jazda do zwarcia),nukowac i upieprzyc ci paskudnie statsty.

Cytuj
godoc glupoty ale tankowac potrafie jak mistrz

Moby? Bo PvP to co innego w Tankowaniu.

Cytuj
jak bys jednak zdecydowal sie na tk to z chcecia udziele porad jak od poczotku go prowadzic i puzniej również ^^

Dodaj ze jestes zacofany o kilka czesci.

Cytuj
a to wystarczy przeczytacXD

Mylisz sie.Inaczej jest praktyka a inaczej teoria.