Witaj
Gość

Wątek: Warthunder  (Przeczytany 2024 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Warthunder
« dnia: Luty 25, 2013, 08:42:15 pm »
WArthunder to konkurencja dla World of Planes od Wargaming wyprodukowana przez studio Gajin , to samo ktore robi takze Star Conflict. Gra dośc mocno odroznia sie od WoP i jak ktos byl zainteresowany ta gra to warto zeby zobaczyl takze warthundera.

Gra jest w fazie open beta, wzglednie grywalna chociaz wciaz wymaga wielu poprawek i kosmetyki jak to kazda beta.

Strona : http://warthunder.com/

Teraz troche rzeczy ktore odrozniaja Warthundera od WoP:

1. Grafika - nie wiem jakiego silnika graficznego uzywaja ale imo jest swietny jesli chodzi o jakosc i balans wyprzedza WoP o kilka lat. Imo na minimalnych detalach wyglada jak WoP na maksymalnych a na moim starym e4600 z gf 240 spokojnie moge grac na srednich detalach majac stabilne 35-40 fps. Do tego samoloty nie wygladaja jak plastikowe zdalnie sterowane modele , dobrze zrobione mamy takze chmury i obiekty na ziemi.

2. gameplay - mozna podzielic na 3 tryby:

Arcade - popularnie zwany star wars , fizyka jest mocno uproszczona, jest masa ulatwien jak wskaznik gdzie strzelac zeby trafic , nie konczy nam sie paliwo, dzialka automatycnzie przeladowuja jak sie skonczy amunicja, bomby po pewnym czasie odnawiaja sie i mamy dostepne wszystkie samoloty danej nacji ktore wybralismy do naszego hangaru.

Historical Battle - tutaj juz wybieramy jeden samolot na bitwe, zdecydowanie zwiekszona jest ilosc expa i kasy jaka dostajemy po bitwie ale i fizyka lotu jest zdecydowanie blizsza realizmowi, mapy na ktorych walczymy sa zdecydowanie wieksze i zadania do wykonania bardziej skomplikowane. Amunicje mozna uzupelnic tylko po wyladowaniu na lotnisku i trzeba uwazac zeby samemu nie spasc zanim zestrzeli nas przeciwnik.

Full real Battle - pelna symulacja, widok z kokpitu , regulacja mieszanki, skok smigla itp , zero pomocniczych znacznikow gdzie jest przeciwnik, bez joya nie ma co podchodzic. Znam kilku fanow Il-2 sturmovika ktorzy zaczeli w tym trybie grac i chwala sobie ze gra idzie w bardzo pozytywnym kierunku.
 
Do tego w przeciwienstwie do takiego World of tanks gra nie polega na niekonczacym sie grindzie do coraz wyzszych tierow, lata sie wszystkim co sie ma, im wyzszy tier tym wyzsze koszty naprawy i w pewnym momencie moze nas nie byc stac na naprawy samolotow po bitwie pomimo swietnych wynikow w grze. Nie ma czym sie jednak przejmowac, majac samoloty 10 tieru smialo mozna wsiasc w te z 3 tieru i dalej skutecznie latac i rywalizowac z innymi graczami nawet w teoretycznie duzo lepszych maszynach jesli czlowiek wie co robi, a w tym czasie nasze inne uszkodzone samoloty po pewnym czasie automatycznie sa naprawiane calkowicie za darmo, im wyzszy tier tym dluzej , na poczatku jest to kilkanascie minut ale moze dochodzic ten czas do kilku dni.

I na koniec ciekawostka, w przyszlosci w planach jest polaczenie walk samolotow z bitwami pancernymi i morskimi, a wszystko sterowane przez graczy, czas pokaze co z tego wyniknie.


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Warthunder
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2013, 10:05:12 pm »

I na koniec ciekawostka, w przyszlosci w planach jest polaczenie walk samolotow z bitwami pancernymi i morskimi, a wszystko sterowane przez graczy, czas pokaze co z tego wyniknie.


Oby rozwiązali to lepiej niż ma to w planach Wargaming i nie byli tak greedy. Coś wiadomo o subskrypcji/PA/item shop?


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Warthunder
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2013, 11:38:00 pm »
Free to play , premium konto daje cos w okolicy podwojonego expa i kasy. Samoloty premium sa ale to przewaznie "zdobyczne" samoloty innych nacji nie rozniace sie tak bardzo dramatycznie od ich odpowiednikow w swoim rodizmym kraju, co najwyzej 1 -2 tiery nizej. szalu na nie nie ma bo bardzo malo sie je widuje.


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Warthunder
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2013, 06:52:29 pm »
gram od 2 dni! latwo sie tam nie jest wyfarmic, ale sporo frajdy daje gdy da sie rade uciec wrogowi ktory na ogosnie siedzial :D
wkurza mnie najbaciej gdy 2-3 mysliwce z sojuszu gonia ten sam samolot, maielm 2x sytuacje gdy we mnie wparowali xD
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 236

  • Pochwał: -1

Odp: Warthunder
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2013, 11:09:38 pm »
Tylko nie wiem, czy bedzię wipe po tej becie, sam nie wiem, czy dalej farmic lvle, czy poczekać :), na razie 6 lvl :P
nope


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Warthunder
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2013, 04:21:19 pm »
zapowiadaja ze wipe nie bedzie ale tez napisali ze jesli bedzie to przynajmniej oddadza caly gold w jaki gracze zainwestuja. Co do farmy od nowa to mi nie przeszkadza bo jak wczesniej napisalem, spokojnie mozna walczyc samolotem tieru 2 z samolotami z tieru 10 i wyzej pod warunkiem ze czlowiek wie co robi i kogo kiedy ma zaatakowac. Teoretycznie wyzsze tiery sa wytrzymalsze ale wciaz kazdy jeden samolot moze spasc od 1 pocisku jak trafiony zostanie pilot albo zapali sie silnik  :afro:


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Warthunder
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2013, 09:05:14 pm »
nie przesadzaj z tymi szansami, bo jest bardzo mala, nie mniej jedna fajnie sie gra :)
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Warthunder
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2013, 09:15:31 pm »
czy ja wiem, buffalo czy haiabusa to sa genialne samoloty do dogfightow, jak wsiadziesz komus na ogon tak juz nie ma opcji ucieczki a to tylko tier 2   , sytuacja jeszcze mocniej sie "balansuje" na Historical battle gdzie jak ktos nie potrafi strzelac i manewrowac to mu odrzutowiec nie pomoze.


  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: Warthunder
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:56:54 am »
polecam polska stronke tej gierki http://warthunder.pl mozna znalesc tam sporo ciekawych pierdolek


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Warthunder
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2013, 06:59:14 pm »
Pojawiają się pierwsze rendery wersji z czołgami, jest świetnie ;)