Witaj
Gość

Wątek: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn  (Przeczytany 10877 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« dnia: Sierpień 06, 2013, 08:17:01 am »
Cześć wszystkim po długiej przerwie :D
A teraz do rzeczy. Czy ktoś z was planuje grać? Można by się zgadać i  razem popykać.

Jakby ktoś nie wiedział to start OB pklanowany jest na 10/11 sierpnia. 20 sierpnia ma się rozpocząć early access dla posiadaczy pre-orderów a 27 jest oficjalny start.


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2013, 06:25:57 pm »
tam nie ma pvp :oops:
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2013, 07:13:19 pm »
Ale będzie ;) Zgodnie z  tym co Square mówiło to w niedługim czasie po premierze dodadzą następujące tryby: 1v1, 2v2, 4v4, 8v8 gildia vs gildia i wspomnieli coś o wojnach na dużą skalę (server vs server ?)


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2013, 10:42:15 pm »
pvp na arenach ssie  :oops:  open pvp >>> rest of
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2013, 10:31:47 pm »
Square obecnie to już nie ta sama firma co 20 lat temu nie wierz w nic co mówią ludzie z tej firmy. Jedyne na co lecą od wielu lat to kasa.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:26:30 am »
Square obecnie to już nie ta sama firma co 20 lat temu nie wierz w nic co mówią ludzie z tej firmy. Jedyne na co lecą od wielu lat to kasa.
Akurat tam Japończycy już mają swoją działającą wersje i podobno jest bardzo fajna i o niebo lepsza od pierwszej edycji która okazała się totalnym failem.

Tak czy siak ostatni jak i aktualny CEO Square to totalni -_-
Zamiast zrobić re-make np. Final Fantasy 6 (lub jak kto woli 3) to oni robią jakieś cholerne karcianki na smartfony i handheldy

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2013, 08:23:10 am »
Może i SE to nie ta sama firma co za czasów FF7,8,9 ale nadal potrafią zrobić dobrą grę.
Ja grałem na wszystkich 3 CB jakie były i grałem również w wersję 1.0 i muszę powiedzieć, że dla mnie poprawili praktycznie wszystkie rzeczy, które mnie denerwowały.

Dla chętnych oficjalny rozkład ogłoszony wczoraj przez Naoki Yoshida - jakby ktoś nie wiedział to producent FFXIV :P
- Open Beta 17-19 sierpnia (osoby, które grały na CB mają wstęp od 16)
- early access dla ludzi z preorderem  zaczyna się 23 sierpnia
- oficjalny start 27 sierpnia

Na OB będzie 20 lvl cap, aby beta testerzy za bardzo do przodu nie wypruli. Po OB nie będzie wipe. Ponadto na OB będą dostępne już nowe klasy i areny PvP. Mass PvP (walki o  terytoria) nie jest jeszcze do końca gotowe i dostępne będzie z pierwszym dodatkiem.

Osoby płacące abonament dostaną słodkie pety i mounty w zależności od tego jak długo już płacą :D

Ja osobiście już mam zamówiony preorder ^^

Japończycy nie mają jeszcze działającej wersji, bo start na całym świecie jest w ten sam dzień ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2013, 08:28:20 am wysłana przez Bacar »


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2013, 02:36:40 pm »
Square obecnie to już nie ta sama firma co 20 lat temu nie wierz w nic co mówią ludzie z tej firmy. Jedyne na co lecą od wielu lat to kasa.
Akurat tam Japończycy już mają swoją działającą wersje i podobno jest bardzo fajna i o niebo lepsza od pierwszej edycji która okazała się totalnym failem.

Tak czy siak ostatni jak i aktualny CEO Square to totalni -_-
Zamiast zrobić re-make np. Final Fantasy 6 (lub jak kto woli 3) to oni robią jakieś cholerne karcianki na smartfony i handheldy
Dla mnie ta firma przestała istnieć jak się skończył squaresoft a zaczął squarenix, ale fakt na porządnych remekach częsci 6-9 zarobili by 5x tyle co na wszystkich swoich mmo i single player razem wziętych z ostatnich lat. Już 11 cześć jako mmo była słaba a teraz po failu z 14 wątpię czy ludzie wrócą i bedą chcieli zostać na dłużej, a znając square to prędzej zamkną serwery niż przejdą na f2p jak by im znowu nie wyszło.


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2013, 05:51:29 pm »
Square obecnie to już nie ta sama firma co 20 lat temu nie wierz w nic co mówią ludzie z tej firmy. Jedyne na co lecą od wielu lat to kasa.
Akurat tam Japończycy już mają swoją działającą wersje i podobno jest bardzo fajna i o niebo lepsza od pierwszej edycji która okazała się totalnym failem.

Tak czy siak ostatni jak i aktualny CEO Square to totalni -_-
Zamiast zrobić re-make np. Final Fantasy 6 (lub jak kto woli 3) to oni robią jakieś cholerne karcianki na smartfony i handheldy
Dla mnie ta firma przestała istnieć jak się skończył squaresoft a zaczął squarenix, ale fakt na porządnych remekach częsci 6-9 zarobili by 5x tyle co na wszystkich swoich mmo i single player razem wziętych z ostatnich lat. Już 11 cześć jako mmo była słaba a teraz po failu z 14 wątpię czy ludzie wrócą i bedą chcieli zostać na dłużej, a znając square to prędzej zamkną serwery niż przejdą na f2p jak by im znowu nie wyszło.

FFXI nadal istnieje i nadal spora część osób gra. FFXIV: ARR nie ma co porównywaćdo XIV, bo praktycznie wszystkie błędy wyeliminowano i dodano ogrom nowego contentu. Po prostu gry z serii FF nie są dla każdego. Grając w FF oczekujesz świetnej wciągającej na wiele godzin historii i to właśnie oferuje FFXIV: ARR. Od czasu L2 to pierwsze MMO, które mi naprawdę pasuje i w którym będę płacił abonament. Wcześniej naprawdę pokładałem nadzieje w GW2, ale wyszło słabo i tylko kasę wtopiłem. Dobrze, że mi się udało odsprzedać to "cudo" :P
Tak się zapytam z ciekawości grałeś chociaż w XIV? nie mówie już tutaj o XIV:ARR.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2013, 05:54:27 pm wysłana przez Bacar »


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2013, 06:10:52 pm »
Grałem dwa tygodnie w wersje 1.0, dzieki bogu że zaplacilem za gre jakies 40zl. Pewnie sprawdze wersje 2.0 po starcie bo nie trzeba drugi raz gry kupowac.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2013, 06:13:07 pm wysłana przez Shen »


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2013, 09:56:09 pm »
Square obecnie to już nie ta sama firma co 20 lat temu nie wierz w nic co mówią ludzie z tej firmy. Jedyne na co lecą od wielu lat to kasa.
Akurat tam Japończycy już mają swoją działającą wersje i podobno jest bardzo fajna i o niebo lepsza od pierwszej edycji która okazała się totalnym failem.

Tak czy siak ostatni jak i aktualny CEO Square to totalni -_-
Zamiast zrobić re-make np. Final Fantasy 6 (lub jak kto woli 3) to oni robią jakieś cholerne karcianki na smartfony i handheldy
Dla mnie ta firma przestała istnieć jak się skończył squaresoft a zaczął squarenix, ale fakt na porządnych remekach częsci 6-9 zarobili by 5x tyle co na wszystkich swoich mmo i single player razem wziętych z ostatnich lat. Już 11 cześć jako mmo była słaba a teraz po failu z 14 wątpię czy ludzie wrócą i bedą chcieli zostać na dłużej, a znając square to prędzej zamkną serwery niż przejdą na f2p jak by im znowu nie wyszło.

FFXI nadal istnieje i nadal spora część osób gra. FFXIV: ARR nie ma co porównywaćdo XIV, bo praktycznie wszystkie błędy wyeliminowano i dodano ogrom nowego contentu. Po prostu gry z serii FF nie są dla każdego. Grając w FF oczekujesz świetnej wciągającej na wiele godzin historii i to właśnie oferuje FFXIV: ARR. Od czasu L2 to pierwsze MMO, które mi naprawdę pasuje i w którym będę płacił abonament. Wcześniej naprawdę pokładałem nadzieje w GW2, ale wyszło słabo i tylko kasę wtopiłem. Dobrze, że mi się udało odsprzedać to "cudo" :P
Tak się zapytam z ciekawości grałeś chociaż w XIV? nie mówie już tutaj o XIV:ARR.
Grałem we wszystkie częsci FF którą uważam swoją drogą za świetna serie oprócz XIV, tak jak mówisz grając w FF oczekuje się wciągającej na wiele godzin historii co jest swoistą wizytówką tej serii, a to wyklucza dla mnie gra mmo, dodatkowo wszystkie jrpg nie są dla wszystkich, nie wiem jak to jest w XIV ale w XI było czuć namiastkę tego japońskiego klimatu i to nie był klimat jaki znamy z l2 i innych mmo z tamtego kraju.

Ps: nie mam zamiaru wypisywać tutaj recenzji tej gry i moja wypowiedz nie odnosiła się do gry tylko do firmy którą uważam za bardzo słabą obecnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2013, 10:03:44 pm wysłana przez Grande »


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2013, 10:58:39 pm »
skoro firma nie wpadla na to ze open pvp jest zajebiste to i ja zgadzam sie z Grande, firma hu-_-
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2013, 04:59:23 am »
skoro firma nie wpadla na to ze open pvp jest zajebiste to i ja zgadzam sie z Grande, firma hu-_-

gry pod open pvp musza byc pod nie budowane, wiec jako reborn wersja odswiezona - nie mogli tego zrobic, ale jeszcez rok, wyjda ddr4/haswell refreshe ludzie pokupuja w koncu i witamy w ArcheAgeu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x8XgnTI8X_g[/youtube]


Oglądam streamy od tygodnia, za pare dni nowy pcet kurwa może sobie do października obczaje koreańca czy coś:D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2013, 12:18:42 pm wysłana przez PepsiQQ »


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2013, 04:13:37 pm »
a no tez pokladam cala nadzieje w AA :D zajebiscie ze party sklada sie z tylko 5 osob, mniej wkur.. sie. Szkoda ze to tak odleglby projekt w EU
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2013, 08:51:57 am »
a no tez pokladam cala nadzieje w AA :D zajebiscie ze party sklada sie z tylko 5 osob, mniej wkur.. sie. Szkoda ze to tak odleglby projekt w EU

Wiesz zbytnio to też bym się nie napalał.

Jak będzie F2P a będzie na 50-70% to będzie lipa, najlepiej by było jakby zrobili B2P+Cash shopa, ale zobaczymy. Siege nie są dobrze zrobione, jak tego nie poprawią to kicha, P2W w Korei(pkt. pracy z doty do 56k normalnie możesz mieć max 1.4k dziennie) dodatkowo crafting ssie. No i zaczeli robić dużo, dużo safe zon'ów, ale Koreańczycy płaczą u nich na forum, także może coś ruszą.


Wiesz to, że tam gra  w styczniu wystartowała a u nas 1.5 roku po premierze gdzieś wystartuje to -/+, do końca roku będzie translacja, w między czasie w Korei poprawią sporo rzeczy, potem CBT1/2/3, Open i start pewnie pod koniec wakacji/jesień 2014.


Może do tego czasu dostaniemy już taką solidną wersję koreańską (z kwietnia 2014), zazwyczaj jest właśnie dobre 3-6 miesięcy opóźnienia, także :) Poza tym Trion Worlds, wydawca gry na zachodzie to porządna firma(RIFT), jak dobrze pójdzie to może nawet dostaniemy start z ówczesnym patchem do AA w Korei i później będą opóźnienia.

"-" Jest taki, że w EU/NA żadna gra oprócz WoWa/EvE się na P2P nie utrzymała a to nam źle wróży, bo F2P to masa dzieci, botów i dużo porządnego community w takie coś nie zagra, ale miejmy nadzieję, że popyt na amerykańskim rynku(bo to on będzie czynnikiem przesądzającym o formie opłat) będzie na tyle duży, że puszczą P2P, lub ewentualnie dobry B2P+kolorki/exp boosty.






  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2013, 12:15:09 pm »
zajebisty system ma chyba RuneSpace III czy jakos tak, gracze ktrozy placa abonament maja swoje serwery, a gracze f2p swoje. O tym jaka dota bedzie na F2P zdecyduje TrionWorlds, a tak jak napisales firma dobra wiec i jest nadzieja. Konto premium powinno byc glowna forma zarabianie tego systemu, co w efekcie daje nam P2P + gimbaze bez P2W.
btw. Ja tam lubie gimbaze na serwerach, jest sie czym "zywic"   :oops:
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 18, 2013, 10:33:38 am »
Jak coś to polacy idą na moogle [ nowy serwer]  i część starych graczy którzy nie chcą od zera zaczynać gra na sargantanas


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 18, 2013, 02:06:31 pm »
Najnudniejsze MMORPG w jakie kiedykolwiek grałem. System walki to jakiś joke. To coś nie ma nawet OPEN WORLD. Świat podzielony na miliard lokacji (samo miasto początkowe ma ich 3 przez co większość czasu spędzimy na wczytywaniu ). Ogólnie sto lat za murzynami. I jeszcze P2P.  hahaha
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2013, 09:16:48 am »
Siemka wszystkim. Mam takie pytanko odnosnie platnosci  , otoz czy 30  dni free maja tylko posiadacze pre ordersow? czy wszyscy? Nastepnie jak wyglada forma platnosci (Euro/Dolar) no i na jakiej zasadzie (karta/przelew/etc)????


P.S Sorry że nie napisałem z polskimi znakami>>>


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2013, 06:19:30 pm »
Peace and love yo.

To jest temat do prezentacji / informacji a nie nauka posługiwania się google

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2013, 10:39:34 pm »
zeby tak od razu kasowac? :P


odnosnie prezentacji to jest slaba, tak jak i gra
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 26, 2013, 03:08:27 pm »
Siemka wszystkim. Mam takie pytanko odnosnie platnosci  , otoz czy 30  dni free maja tylko posiadacze pre ordersow? czy wszyscy? Nastepnie jak wyglada forma platnosci (Euro/Dolar) no i na jakiej zasadzie (karta/przelew/etc)????


P.S Sorry że nie napisałem z polskimi znakami>>>
Po zakupie gry masz darmowe 30dni.
Gra ktoś w ogóle? Zastanawiam się czy nie dać tej grze drugiej szansy, w końcu grałem aby parę godzin na open becie. Z tego co widzę są aby dungeony nie ma PVP. Niech mi ktoś kto kupił powie czy warto jeżeli podejdzie się do niej bardziej casualowo.
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2013, 04:48:35 pm »
Ja gram ;) Serwer Moogle ING: Hayame Kisumi. Bardzo fajnie mi się gra. Nie żałuje ani 1zł, które wydałem. PvP jest w formie areny (1vs1, team vs team), ale dopiero od 35lvl (przynajmniej tak było na betach).
Fabuła jest bardzo fajna, dungi są ciekawie i bardzo przyjemne, no i ten klimat który jest naprawdę mega.
Jeżeli szukasz solidnego MMO to powinieneś być zadowolony.


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:07:09 pm »
No fajnie ale nie da się postaci na żadnym EU serwerze zrobić bo są full :/
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:41:20 pm »
Odswiezaj, wbilem na moogle po paru minutach. Mam darmowe 15 dni a potem zobacze co dalej, jesien idzie w cos bym pogral do wiosny.