Witaj
Gość

Wątek: Bless Online  (Przeczytany 5821 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Bless Online
« dnia: Styczeń 27, 2016, 03:41:31 pm »
albo czekac z niecierpliwoscia na rozwoj Bless Online  :)
O jakiejkolwiek optymalizacji w tej grze to Ty zapomnij, Steparu wiele razy się na ten temat wypowiadał, to taki człowiek, jeden chyba z popularniejszych na jutub od gameplayów, nie wspominając, że jego sprzęt jest sporo ponad przeciętną większości graczy.
Wiadomo, że optymalizacja Wiedźminów, GTA to inna bajka w porównaniu do MMO ale taki drop fps fest jaki można doznać w Bless wybija się z tłumu swoją mizerną optymalizacją wśród innych MMO. Silnik UE3, nimo pytań.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H3vNzbQZ3LQ[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 03:47:20 pm wysłana przez xRelapse »


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Bless Online
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2016, 04:29:31 pm »
L2 jest na UE2.5 i to co żółtki wyciągają z tego zdechlaka przechodzi ludzkie pojęcie, optymalizacja jest wręcz zajebista jak na tego trupa. MMO łatwiej zoptymalizować, MMO robi się na PC, a RPG już nie, trzeba wypuścić wersję konsolową, żeby hajs się zgadzał i to jest główna przyczyna ograniczeń nałożonych na grę itd.
Chodziło mi bardziej o to, że gry jak Wiedźminy nie mają mass pvp i potem ludzie przychodza na fora mmo i płaczą po mass pvp, że ścina a w wieśku mieli 60 fps na FHD.
Tak czy siak to co dzieje się w Bless przy zergach to przesada.


Odp: Bless Online
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2016, 05:23:03 pm »
Nie wiem jak na UE3 mozna spierdo*** optymalizacje, zobaczymy za pol roku moze poprawia. W Wildstarze tez byla tragedia, potem poprawili


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Bless Online
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2016, 06:13:52 pm »
obejrzałem filmik i stwierdzam, że wygląda to o niebo lepiej niż np. bdo,
skoro rozgrywka jest i tak taka sama jak we wszystkich nowych mmo, a główne różnice to gui i nazwy klas, to pozostaje porównać:
- animacje, nie wygląda jak z anime dla 25letnich fanów bajek
- tekstury, nie męczą oczu tęczowymi kolorkami z toną rozmyć od shaderów

zabawne jest komentowanie optymalizacji gry opierając się o słowa jakiegoś jutubowego zagrajmera, autorytet jak sam skurwysyn XD
nie wspominając już, że aktualnie trwa beta, a premiera jest zapowiedziana gdzieś na 2017, więc wszystko się jeszcze może drastycznie poprawić.


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Bless Online
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2016, 06:43:42 pm »
obejrzałem filmik i stwierdzam, że wygląda to o niebo lepiej niż np. bdo,
skoro rozgrywka jest i tak taka sama jak we wszystkich nowych mmo, a główne różnice to gui i nazwy klas, to pozostaje porównać:
- animacje, nie wygląda jak z anime dla 25letnich fanów bajek
- tekstury, nie męczą oczu tęczowymi kolorkami z toną rozmyć od shaderów

zabawne jest komentowanie optymalizacji gry opierając się o słowa jakiegoś jutubowego zagrajmera, autorytet jak sam skurwysyn XD
nie wspominając już, że aktualnie trwa beta, a premiera jest zapowiedziana gdzieś na 2017, więc wszystko się jeszcze może drastycznie poprawić.
aktualnie to dzisiaj wystartował oficjalnie w KR a bet było wiele i wszyscy którzy grali rozmawiając na TS stwierdzali jedno że optymalizacja pozostawia wiele do życzenia, aby przetestować jednak w KR musisz skołować/wykupić konto  bo bez ID nie zarejestrujesz się, miałem testować razem z innymi po BDO ale ogólnie nie przypadło mi do gustu, dopiero po info z TS z ciekawości zacząłęm czytać posty/recenzje i było wiele na temat złej optymalizacji, później zajrzałem na kanał Steparu, który testuje wszystkie MMO praktycznie na rynku - filmik jest zawsze lepszym potwierdzeniem niż randomowy post więc nie wiem skąd ten ból dupy jak wszystko widać jak na obrazku, nie grzeje mnie to ani nie ziębi jeśli chcesz to spróbuj, każdy znajdzie coś dla siebie

możliwe, że coś poprawili bo jak o tym gadaliśmy podczas ich gry to była cbt3

jak znasz sEEEEb to zapytaj on tam miał duże parcie na blessa, pewnie gra teraz u KR
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 06:55:54 pm wysłana przez xRelapse »


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Bless Online
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2016, 07:03:29 pm »
pierwszy wynik z googla - still beta
http://2p.com/40064403_1/BLESS-will-Unveil-Open-Beta-Schedule-on-Jan-15th-by-Natalie-Kuhn.htm

nie spieszy mi się, zagram może jak będzie wersja EU, a post wyżej był kierowany w twoją obiektywną krytykę :D


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Bless Online
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2016, 07:17:19 pm »
pierwszy wynik z googla - still beta
http://2p.com/40064403_1/BLESS-will-Unveil-Open-Beta-Schedule-on-Jan-15th-by-Natalie-Kuhn.htm

nie spieszy mi się, zagram może jak będzie wersja EU, a post wyżej był kierowany w twoją obiektywną krytykę :D
racja, OBT pojebało mi się, to nie jest moja krytyka tylko wrażenia z opinii/materiałów które przekazuje dalej, nie wziąłbym na poważnie postu jakiegoś ogóra z blaszakiem z allegro, który płacze, że mu fps dropią ale po narzekaniu ludzi na ts z ciekawości sprawdziłem czy steparu ma jakieś filmiki i fps lecą na łeb na szyję (w każdym mmo praktycznie mass pvp to mała ilość fps ale tutaj często będzie trudno target złapać albo było trudno bo może optymalizacja teraz to inny poziom)
najlepiej samemu przetestować ale jak ja nie mam czasu/ochoty na testowanie każdego nowego produktu. dobrym rozwiązaniem jest dla mnie zajrzeć na yt gdzie koleś  ma 60mln wyświetleń z testów mmo i w wielu z nich nie tyle co zagrał 1h i wrzucił filmik na yt tylko przegrał wiele godzin (na jutub mmo to niszowy target) więc chciałem sobie potwierdzić czy to co wypisują na forach zawiera chociaż trochę prawdy, dla jaj by sobie tego nie wrzucał a recenzje ma całkiem fajnie rozpisane ze szczegółami  więc to wciąż lepsze źródło niż każda inna strona z mmo która zamyka się do ogólników, a bo osom graphics, a bo rybki można łowić bla bla i wiele niepraktycznych dodatków

po tylu latach znajomości mmo żaden potworek mnie nie jara, szukam contentu pvp podobnego do l2 i otwartego świata bez durnych battlegroundów i bezpiecznych dungeonów, dla bdo będę grać tylko dla gvg/node/siege/spontan daily pvp+grindowanie bezmózgich moobów aby wyfarmić gear i nie być na hita tylko utrzymywać się powyżej średniej serwera
ps. wiele wodotrysków możesz wyłączyć/zredukować suwakiem
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 07:20:53 pm wysłana przez xRelapse »


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Bless Online
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2016, 07:29:55 pm »
mnie takie dropy fpsów nie dziwią, kod się optymalizuje dopiero w ostatnim etapie tworzenia przy dużym udziale feedbacku testerów i rożnych konfiguracji sprzętowych. W patch notach z aktualnej bety widać, że dodają ciągle nowe mechanizmy/kontent a nawet i 2 klasy, więc pewnie są daleko od zakończenia prac :P

ciekawostka jaką wyczytałem - w 2 tygodnie stycznia na dostęp do bety zapisało się 200k+ graczy z kr, zapełniając 12 serwerów.


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Bless Online
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2016, 08:00:15 pm »
ciekawostka jaką wyczytałem - w 2 tygodnie stycznia na dostęp do bety zapisało się 200k+ graczy z kr, zapełniając 12 serwerów.
To normalne u nich, podczas CBT3 w KR w 2014 w 7 dni na testy do Black Desert zapisało się ponad 230k.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 08:08:02 pm wysłana przez xRelapse »


  • ozborn
  • L2Emi- serwer partnerski
  • Wiadomości: 65

  • Pochwał: 1

Odp: Bless Online
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2018, 10:23:48 pm »
jak tam bless? podobno kolejki i co chwile nowy serwer.


  • Wiadomości: 448

  • Pochwał: 0

Odp: Bless Online
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2018, 12:54:23 pm »
Tragedia +duper bug juz 2dni dzialajacy co inteligetniejsi to refoundery i zwrot kasy chca
"WoW KILLER"  hahaha


  • ozborn
  • L2Emi- serwer partnerski
  • Wiadomości: 65

  • Pochwał: 1

Odp: Bless Online
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2018, 11:00:41 pm »
Niezły "next gen". w kilkanaście godzin cap lvl, a potem nuda. Brakuje zapowiadanego end gameowego contentu. Po wbiciu max lvl pozostaje robić dungi w nieskończoność albo biegać po PK. op w chooy.


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Bless Online
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2018, 12:53:03 am »
pooglądałem największy stream w trakcie headstartu i to co się tam działo było czystą żenadą... za 150usd xD
nie wiem na co liczyli wydawcy w NA, jeżeli gra nie dostała żadnego reworku a zfailowała w 2ch regionach rok wcześniej...


  • Wiadomości: 313

  • Pochwał: 0

Odp: Bless Online
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2018, 03:38:53 pm »
najwieksze gowno zaraz po revelation(ale to f2p byl w sumie) ostatnich lat.