Witaj
Gość

Wątek: Studia  (Przeczytany 1040 razy)

  • Wiadomości: 575

  • Pochwał: -1

Studia
« dnia: Sierpień 02, 2009, 12:34:37 pm »
Mam pytanie. Otoz mieszkam od 4 lat w Belgii, natomiast chcialbym studiowac w Polsce. U mnie nie mamy matury. Kazdy rok szkolny jest podzielony na 4 semestry i 2 egzaminy z kazdego przedmiotu obejmujace material z calego polrocza (w grudniu i w czerwcu). O tym czy przechodzi sie do nastepnej klasy decyduja punkty zgromadzone w ciagu roku i podczas egzaminow. Lacznie 180, zeby zdac potrzeba polowe, czyli 90. Dodatkowo podczas ostatniego roku w liceum, uczniowe pisza tak zwane TFE, czyli prace na dowolony temat (20-40 stron). Ta praca jest oceniana i liczy sie jako normalny przedmiot. Nie mamy zadnego egzaminu koncowego (jedynie te polroczne egzaminy o ktorych wspomnialem). W Polsce podczas selekcji studentow patrzy sie na mature, ktorej miec nie bede! Teraz to pytanie chcialbym studiowac na UE lub na UAM w Pozaniu, lecz nie wiem na jakiej zasadzie moglbym zostac przyjety.
"Na tym świecie istnieje zło zrodzone z dobra. Istnieje również dobro zrodzone ze zła" by Lelouch Lamperouge
I'm OFFLINE


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Studia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2009, 10:55:09 pm »


  • Wiadomości: 575

  • Pochwał: -1

Odp: Studia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2009, 11:16:07 pm »
eee zapomnialem, ze juz to napisalem
"Na tym świecie istnieje zło zrodzone z dobra. Istnieje również dobro zrodzone ze zła" by Lelouch Lamperouge
I'm OFFLINE