Witaj
Gość

Wątek: Klub malkontenta - czyli ponarzekajmy sobie trochę...  (Przeczytany 4265 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Klub malkontenta - czyli ponarzekajmy sobie trochę...
« dnia: Grudzień 14, 2011, 08:22:37 pm »
Wiem że początkowe problemy techniczne związane mogą wywołać mocno napięte dyskusje na forum i w niektórych topikach pojawiają się mocne słowa krytyki ubrane w niecenzuralne zwroty. Ten topik ma być takim zaworem bezpieczeństwa żeby jakoś przetrwać chwile zwątpienia wspólnie, wiedząc że inni gracze mają podobne problemy. Jak macie jakieś "ale" do serwerów, ludzi nimi zarządzających, zmienionej mechaniki czy nawet community które są na serwerach wywalcie to z siebie tutaj :)

Ja zacznę.

Zaczeło się na etapie instalacji bo nigdzie nie napisane były wymagania do rozpakowania i instalacji gry. O ile ściągnęła się ładnie (tu słowa pochwały bo szybkość oscylowała wokół 500kbs) to rozpakować się nie chciała bo krzyczała że za mało miejsca na dysku. Szkoda że instalator nie poinformował mnie ile chce tego miejsca. Dopiero jak wywaliłem jakieś 10gb zwalniając tym samy 23gb na dysku gra raczyła się zainstalować.

W końcu po dłuugim czasie ściągania, rozpakowywania i instalacji odpaliłem grę. Stworzyłem nową postać, uruchomiłem i ... myślałem że padnę. 3 lata temu grałem na minimalnych ustawieniach na kompie z Athlonem 1700XP (1,4Ghz), 768Ram, podkręconym radku 9500 pro i dzisiaj uruchamiając ją na C2D 2,1ghz 2GB Ramu i gf8600M myślałem że gra będzie chodziła conajmniej płynnie. A tu zonk bo haczyła tak jak niegdyś na moim staruszku. Zmniejszenie detali poprawiło nieco sprawę ale moim zdaniem to idiotyczne żeby tak stara gra tak bardzo skakała. Ja wiem że gra nie stałą w miejscu, że grafika się poprawiła, że dodano sporo elementów ale osobiście mam wrażenie że te usprawnienia graficzne nie są na tyle wielkie żeby były usprawiedliwieniem dla takich ścinek. Kiedyś na tym kompie leciutko odpalałem 4 boxy na full detalach a dziś na jednym, na średnich nie da się grać? Innymi słowy ktoś założył że dzisiaj wszyscy pod strzechą mają czterordzeniowce uzbrojone w 4GB ramu i ewidentnie olał optymalizację gry.

Jak zmniejszyłem detale jakoś poszło ale grać się komfortowo nie dało bo dokuczał drugi wielki problem gry, a raczej serwerów - LAGI! Ja nie wiem co sobie NCSoft czy tam kto to teraz prowadzi wyobrażał ale przecież to jakaś paranoja jest. Tyle lat doświadczeń z grami online i co? i oni nie spodziewali się takiej tłuszczy po zwolnieniu opłat? Przecież to normalne że cała ta wataha z privów wsparta starymi graczami którzy z sentymentu/ciekawości/chęci pogrania online wracają do L2 będą ogromnym obciążeniem dla maszyn więc trzeba by się na to przyszykować technicznie. A tutaj ciągłe lagi i maintenace. Wczoraj jeszcze jakoś grałem z ogromnymi lagami i od czasu do czasu restartowałem bo mnie łapał big lag a dzisiaj po updacie w ogóle już nie da rady się wbić.

Nie wiem ale moim zdaniem chyba trzeba poczekać do stycznia, kiedy to ludzie wrócą do szkół i robót a same serwery będą już bardziej dopieszczone a gra połatana. na razie ja osobiście L2 sobie odpuszczam, tylko od czasu do czasu zajrzę jakie jest obciążenie serwerów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 08:25:06 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Klub malkontenta - czyli ponarzekajmy sobie trochę...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:01:00 pm »
A mi wszystko ładnie chulało - Nawet na moim złomie, dało się chodzić po talking na becie. To normalnej gry się nie wypowiadam, ale do końca bety nie miałem na co narzekać.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Klub malkontenta - czyli ponarzekajmy sobie trochę...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:44:22 pm »
Wbij teraz, doslownie przed chwila dodali nowy serwer Bartz i w statusie ma Light ale w praktyce laguje tak samo jak reszta a przy NPCach jest tyle ludu że łatwiej namierzyć go przez /assist niż klikając bezpośrednio.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 0

Odp: Klub malkontenta - czyli ponarzekajmy sobie trochę...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2011, 05:44:41 pm »
ja tam nie mam lagow,tylko nieraz ping jest uciazliwy , sprawia wrazenie 0.5-0.8 s :/
od strony technicznej to cos z cieniami jest zwalone,w miastach chodzi plynnie a po zalaczeniu cieni dramatyczny spadek.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Klub malkontenta - czyli ponarzekajmy sobie trochę...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2011, 08:19:28 am »
Zaczeło się na etapie instalacji bo nigdzie nie napisane były wymagania do rozpakowania i instalacji gry. O ile ściągnęła się ładnie (tu słowa pochwały bo szybkość oscylowała wokół 500kbs) to rozpakować się nie chciała bo krzyczała że za mało miejsca na dysku. Szkoda że instalator nie poinformował mnie ile chce tego miejsca. Dopiero jak wywaliłem jakieś 10gb zwalniając tym samy 23gb na dysku gra raczyła się zainstalować.
Wystarczy pomyśleć...
1. Instalator zajmuje (strzelam) 7GB
2. Potrzebne miejsce na rozpakowanie plików z instalatora - przy dobrych wiatrach drugie tyle co instalator czyli kolejne 7GB. Czasami, jak pliki są mocno spakowane albo instalator jest zwalony - potrzeba znacznie więcej.
3. Potrzebne miejsce na pliki instalowanego programu - czyli w przypadku Lineage 2 - ok. 15GB
4. Winda potrzebuje rozsądne 10 GB wolnego miejsca do jako takiej pracy.

Reasumując - ciesz się, że zainstalowałeś to na 23 GB wolnego :D
A nie tylko narzekasz.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Klub malkontenta - czyli ponarzekajmy sobie trochę...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2012, 10:59:05 am »
Cóż próbowałem przez L2 wrócić do MMo ale jednak dam za wygraną. Mógłbym przeboleć jeszcze problemy techniczne, lagi ale dla mnie największą bolączką l2 zawsze było archaiczne sterowanie i po poznaniu WoWa też brak jakichkolwiek usprawniaczy interfejsu. Walka też jest jakaś taka ... sztywna, bez polotu, bez dynamiki, ot stoisz i odpalasz skilla.

Nie wiem po prostu nie zaiskrzyło a byłem naprawdę napalony na to że wrócę na "stare śmieci", znów zobaczę Dion, zawalone Giran, znów będzie wołanie o pt w katach/necro. No ale nie udało się. Przez chwilę zastanawiałem się jeszcze nad RoMem ale w końcu skończyło się na tym że właśnie się ściąga WoTLK i patche do niego.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 157

  • Pochwał: 2

  • "MAD DOG" SMITH
    • MMOPlay Lineage II
Odp: Klub malkontenta - czyli ponarzekajmy sobie trochę...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2012, 08:40:15 pm »
Cóż próbowałem przez L2 wrócić do MMo ale jednak dam za wygraną. Mógłbym przeboleć jeszcze problemy techniczne, lagi ale dla mnie największą bolączką l2 zawsze było archaiczne sterowanie i po poznaniu WoWa też brak jakichkolwiek usprawniaczy interfejsu. Walka też jest jakaś taka ... sztywna, bez polotu, bez dynamiki, ot stoisz i odpalasz skilla.

Nie wiem po prostu nie zaiskrzyło a byłem naprawdę napalony na to że wrócę na "stare śmieci", znów zobaczę Dion, zawalone Giran, znów będzie wołanie o pt w katach/necro. No ale nie udało się. Przez chwilę zastanawiałem się jeszcze nad RoMem ale w końcu skończyło się na tym że właśnie się ściąga WoTLK i patche do niego.
Olej retail.
http://www.youtube.com/watch?v=XAVuTEQ2hSE
- ekonomia i polityka, znacznie dalej rozwinięta niż siege co dwa tygodnie i podatki z kilku podległych npc-sklepów
- nie ma nudnej farmy: moby ewoluują, łączą się w bandy, sojusze, dowolnie zmieniają miejsce "zamieszkania", uczestnicza w życiu świata (np. mogą podjąć obronę zamku terytorium które obecnie zamieszkują...)
- obsługa fizyki: można np. rzucać sztyletami, butami czy kamieniami w przeciwników :P
itd.
Oj tam oj tam