Witaj
Gość

Wątek: Monitor LCD panoramiczny.  (Przeczytany 7814 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Monitor LCD panoramiczny.
« dnia: Sierpień 29, 2008, 01:02:41 pm »
Zna sie ktos na monitorach ?

oplaca sie kupic taki monitorek ?

http://allegro.pl/item424180398_samsung_19_943nwx_5ms_8000_1_czarny_fvat_sklep.html


i moje pytanie

1) dobrze sie gra na panoramicznych czy gorzej niz na zwyklych (glownie chodzi o FPP a w drugiej kolejnosci MMORPG)
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 70

  • Pochwał: 0

  • lolcat.com -------->>>> Rawr!!!
Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2008, 01:55:42 pm »
Co do 1) Ostatnio przeniosłem się ze zwykłego na panoramiczny 22. To od razu ,,K**** jakie to wszystko duże, no po prostu nie byłem przyzwyczajony, grało się dziwnie w FPP ale po 2 tygodniach szło się przyzwyczajić i według mnie o wiele lepiej gra się niż na zwykłym. CO do MMORPG już na początku widać o wiele lepiej się gra. To jst moje zdanie. Pozdr
L2 Azure Nanaki x15: Mundrek WC 78/SH 72 --->>> Off

Dragon Network Dragon x15: My all six char --->>> Off 4ever

L2 Dex & Frienz Roxy x5: E1ess4r BH lvl 36 --->>> On o___O???

No Life ProOwnzorMod v. 0.9999 --->>> On/Off Only w nagłych przypadkach nie cierpiących zwłoki.


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2008, 02:03:39 pm »
Nowe plaskie, monitory przede wszytskim nie mecza tak oczu, co dla nalogowych graczy nie jest bez znaczenia. Dlatego ja osobiscie polecam.

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2008, 04:06:45 pm »
ale nie wiem czy panorama czy zwykly lcd.
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2008, 04:09:27 pm »
Panorama. Kupowanie teraz zwykłych LCD, jeśli mają posłużyć na dłużej, nie ma sensu - coraz więcej nowych programów/gier jest przystosowanych na panoramę.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2008, 09:04:19 pm »
Tym bardziej ze wszystkie nowe lcd 22 cale wychodza w wiekszosci jak nie jedynie jako panoramiczne a ceny
sa niewiele wieksze od 19 wiec lepiej poszukaj '22

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 144

  • Pochwał: -2

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2008, 09:14:01 pm »
oplaca sie kupic taki monitorek ?

http://allegro.pl/item424180398_samsung_19_943nwx_5ms_8000_1_czarny_fvat_sklep.html

mamy takie w szkole  :P dobry monitor

w domu mam 22" (asus vw222u) wszystkie gry wygladaja lepiej niz na kwadracie, przy 24" mozna otworzyc prawie wszystkie okienka w L2 ;>


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2008, 09:43:13 pm »
Ale przy 1920x1200 czyli defaulcie od 24" zdycha komp conieco ;)
w L2 ofc! :)
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2008, 08:32:11 am »
kup se zotac gtx 280 jakiś dobry procesor to nie wymięknie ... tylko ta cena



wiadomo coś już o tych procesorach core i7


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2008, 09:34:51 am »
kup se zotac gtx 280 jakiś dobry procesor to nie wymięknie ... tylko ta cena



wiadomo coś już o tych procesorach core i7

Olać geforca 280  lepiej lepiej 4850 w crossfire lub 4870 tez starczy, a co do core i7 to premiera podobno pod koniec miesiaca

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2008, 09:38:02 am »
a jaka różnica czy Zotac, czy EVGA, czy BFG w wypadku tego GTX260?
Tak, będą za jakiiiiiś czas, początkowo odmiany high-endowe, potem mid i low endowe sprzętu pod core i7
GTX260>Radeon4870
9800GTX+>Radeon4850
w syntetyki nie grasz ;)
No ale jakość/cena to Radeon miecie
i btw, nikt o grafike nie pytał, tylko proca.
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2008, 11:34:22 am »
a jaka różnica czy Zotac, czy EVGA, czy BFG w wypadku tego GTX260?
Tak, będą za jakiiiiiś czas, początkowo odmiany high-endowe, potem mid i low endowe sprzętu pod core i7
GTX260>Radeon4870
9800GTX+>Radeon4850

w syntetyki nie grasz ;)
No ale jakość/cena to Radeon miecie
i btw, nikt o grafike nie pytał, tylko proca.


tu by mozna dyskutowac.. kazdy swoje chwali a prawda jest taka ze w roznych testach/grach zawsze któras ma przewage
a za cene gtx260 masz crosfire z 2 x 4850 i platforme znacznie wydajniejsza, za cene 9800GTX+  masz 4870 i tez wieksza wydajnasc

Cytuj
i btw, nikt o grafike nie pytał, tylko proca
bylo stwierdzenie o grafe  i pytanie o proca
Co do core i7 pazurki pokaze dopiero przy pamieci dd3, no moze i naczej w koncu pamiec ddr3 bedzie mogła pokazac swoja wyzszosc
na tych prockach i magistrali bo jak na razie jej kupowanie mija sie z celem.

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2008, 11:49:47 am »
a nie lepiej 280 trochę lepsza jest ale i dorsza... ale i tak wole 4870
a poza tym i tak mogę tylko pomarzyć bo nie mam w kompie pci-e i tydzień temu spaliła mi się ostatnia grafika jak miałem ( geforce 6600 gt)

Zeszliście troche z tematu? ;]// Sys
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2008, 01:35:28 pm wysłana przez System »


  • Wiadomości: 144

  • Pochwał: -2

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2008, 02:12:20 pm »
grafika nie ma znaczenia, hd4850 styka
najwazniejsze w L2 jest taktowanie procesora


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2008, 04:43:02 pm »
grafika nie ma znaczenia, hd4850 styka
najwazniejsze w L2 jest taktowanie procesora

ma znaczenie.. l2 jest na silniku unreala,  wiecej obiektów z cieniami wiecej odbic (dla kazdej widzianej postaci) daje lacznie
duze obciazenie dla karty co nie zmienia faktu ze duza role pelni wlasnie procek i ilosc pamieci i wspolpraca miedzy tymi elementami

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2008, 04:49:26 pm »
a idzie jakoś normalnie odpalić l2 na vista 64 ??


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2008, 04:55:04 pm »
a idzie jakoś normalnie odpalić l2 na vista 64 ??

bez problemu.. osobiscie takiej uzywac i 3-5 okienek smiga jak trzeba :-)

no i oczywiscie 64b jest niezbedna jak chcesz miec widziane wiecej niz 3,25gb ramu

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 17, 2008, 04:57:54 pm »
Ostatnio mialem okazje popykac na laptopie z panorama  -  jej, jak ciezko wracalo sie na kwadrat ...
Jezeli uda mi sie wymienic monitor - to tylko panorama - zupelnie inny komfort grania ;)


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2008, 05:08:22 pm »
a idzie jakoś normalnie odpalić l2 na vista 64 ??

bez problemu.. osobiscie takiej uzywac i 3-5 okienek smiga jak trzeba :-)

no i oczywiscie 64b jest niezbedna jak chcesz miec widziane wiecej niz 3,25gb ramu
chyba se 8 gb kupie ^^


Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 17, 2008, 05:20:01 pm »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 17, 2008, 05:54:02 pm »
Cytuj
tu by mozna dyskutowac.. kazdy swoje chwali a prawda jest taka ze w roznych testach/grach zawsze któras ma przewage
a za cene gtx260 masz crosfire z 2 x 4850 i platforme znacznie wydajniejsza, za cene 9800GTX+  masz 4870 i tez wieksza wydajnasc
9800GTX+ jest ok 50pln drozszy od HD4850 od normalnego producenta, powiedzmy sobie obydwa od Gainwarda, oferta na allegro
GTX260 jest tak samo ok. 50pln drozszy od HD4870 od Gainwarda obydwa lala
a idzie jakoś normalnie odpalić l2 na vista 64 ??
Ja tak mam wlaśnie. Przy jednym kliencie - 0 problemow, przy wiecej niz jednym - themida sie odpala i utrudnia odpalenie, ale po kilku/kilkudziesieciu crashash wkoncu odpalisz nastepnego itd.
http://www.l2guru.com/forum/showthread.php?p=2885105#post2885105

??
Tam nic nie jest udowodnione...
- Nie ma porownania prockow na razie, ale i na 100% wyjdzie, ze przy tak samo taktowanym powiedzmy quadzie i dualu bedzie to samo w fps, bo L2 siada na jedno jadro, a reszta zadan idzie na reszte rdzeni
- O RAMie nic nie ma, a powinni wspomniec, ze to, ze ktos ma 8gb nie da mu wiekszej wydajnosci w L2. Aplikacja 32bitowa nie wezmie wiecej niz 4gb RAMu, bo ogranicza to architektura.
- O grafice jest napisane za przeproszeniem z LOL pojeciem. Zwiekszanie takie jak on zrobil na tej karcie nie zmieni praktycznie nic i nie zmienilo. Liczy sie architektura, czyli sam rdzen karty, a nie kilka mhz w to czy wewto.
- O tym, ze Vista jje wiecej zasobow - OMG, niemozliwe :) Ale jak widac roznice male
A teraz kilka głupot które tam są, a w praktyce już wytestowałem, albo jeszcze nie dodali ich tam:
- Procesor zmienia wiele, srednio AMD na taka sama ilosc FPS potrzebuje 200mhz wiecej niz Intel, widac bardziej L2 kocha Intela, ale to kosmetyczne roznice.
- Lineage2 nie korzysta z wielu rdzeni, ale ma inteligente przypisywanie. Jezeli odpalisz sobie dobrze skonfigurowanego frapsa'a/winrara/media playera i L2, to L2 bedzie na jednym rdzeniu, a tamte na reszcie, ale dalej nie jest to wielowatkowość jednak.
- Rozdzielczość ma znaczenie, nie wiem jak on to sprawdzał, czy mu się Fraps zawiesił, ale jest to tak naturalna sprawa, że to się musi zmienić. Wieksza rozdzielczosc -wiecej pixeli na ekranie - wiecej do roboty. Backdoor MoS na 1280x1024 na moim kompie to ponad 110 fps, na 1680x1050 ok 70 fps w tym samym miejscu.
- Karta graficzna zmienia wiele. Po przesiadce(co robilem na goraco i zajelo mi tylko tyle co wylaczyc gre, wylaczyc kompa, wlaczyc kompa, wlaczyc gre)z HD3870 na HD4850 z ok 80 fps podskoczylo mi w tej samej lokacji na ponad 110fps(to ten MoS o ktorym pisalem)
- L2 ma tak poryte "algorytmy", że poprostu żal. Raz to proc coś ogranicza, a raz grafika, co śmieszniejsze, dzieje się to dynamicznie. Raz będziesz zmieniał usatwienia grafiki od ALT+P do wszystkiego ON, łącznie z AA/Shaderami itd i się fps zmieniać będą o 2-3 klatki, a raz Ci z 70 na 7 fps.

Jego skopiowany post po krótce mija się troche z tym, co ja już sam wytestowałem i jestem pewien w 100%.

Co do Monitorów, imo Iiyama/Eizo pown póki co, bo Sony już nie robi niestety samych monitorow :(
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 17, 2008, 06:41:10 pm »
Cytuj
9800GTX+ jest ok 50pln drozszy od HD4850 od normalnego producenta, powiedzmy sobie obydwa od Gainwarda, oferta na allegro
GTX260 jest tak samo ok. 50pln drozszy od HD4870 od Gainwarda obydwa lala

Tylko wez jeszcze pod uwage ze 9800gtx+ potrzebuje lepszego zasilacza (dlatego ja wybralem 4850 by nie zmieniac z chiefteca 400W na cos mocniejszego), 2 ze na 9800gtx+ mozesz pomarzyc o pasywie, i co ogolnie wiadomo 9800+ jest juz maksymalnie
podkecona wersja
, a goly 4850 jej duzo nie ustepuje a raczej symbolicznie (2-3 fps) a na niekrótych grach wyprzedza

a poza tym 4850 tez ma swoje wersje OC 

http://www.benchmark.pl/recenzja/show/recenzja_id/1090

i 9800gtx+ moze.... dym wachac :-)

wiec rownie dobrze mozna podkrecic radka i bedzie lepszy.. i gdzie gtx260 jest o 50 zl drozszy?
najnizsza cena 4870 to 749 zl (allegro) a gtx260 to 929zł   wiec to juz 200 zl 
nie no jasne gtx260 za 720zl tez znajdziesz na allegro i zeby bylo smiesznie aukcja komputronika  szt. 1 :-) bo na stronie nie ma takiej
inna sprawa ze te tansze maja nizsze taktowania.
wiec tak mozemy w koło :-) cale szczescie kazdy ma wybór i nie ma co sie klocic

Cytuj
Ja tak mam wlaśnie. Przy jednym kliencie - 0 problemow, przy wiecej niz jednym - themida sie odpala i utrudnia odpalenie, ale po kilku/kilkudziesieciu crashash wkoncu odpalisz nastepnego itd.

wszystko zalezy od serwera i klienta na DN  odpalilem max 6 okien dalej juz kwestia procka i ramu, grafy

Cytuj
O RAMie nic nie ma, a powinni wspomniec, ze to, ze ktos ma 8gb nie da mu wiekszej wydajnosci w L2. Aplikacja 32bitowa nie wezmie wiecej niz 4gb RAMu, bo ogranicza to architektura.

ale jak ktos jedzie na 2-3 oknach to automatycznie wieksza ilosc ramu sie przydaje bo kazde kolejne okno aplikacji  bierze swoje

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 17, 2008, 07:48:48 pm »
9800GTX+ to nie jest żadna podkręcona wersja, tzn nie jakoś super specialnie, różni się jednak bardziej hardware i jaknajbardziej można ją dalej kręcić(w lol poście z blaha o kompach gościo kręci ją jeszcze o 10% w góre na standardowym chłodzeniu). Nie wiem więc o czym mówisz. Pobieralność mocy ta sama w praktyce. Głośność - Ati głośniejesze. Temperatury - ATI się przegrzewało i przy ostrym użytkowaniu, bez fanfixa miałeś tempy po 130C prawie na rdzeniu i resety kompa. Wersje OC to jakaś paranoja - każdy może zrobić sobie to sam. Wymiana chłodzenia to drobnostka, jedyne normalne niestandradowae chłodzenia montowane w "OCowanych kartach" robi HIS(IceQ coolery) oraz Gainward(zmienia dmuchawy na normalny wentylator z heatpipami), no kilka firm też, ale już imo bez rewelacji.
Aha i mam HD4850, więc po sobie widze jakto z nim jest. PS: OCowane wersje kart mają niższy stosunek wydajność/cena niż zwykłe - chłyt maketingowy(c)AniMruMru
GTXów po 800PLN na allegro jest jak psów, bo je wiozą na mase ze stanów i sprzedają. Jak kupisz od normalnej firmy, to zazwyczaj nawet gwara na nic Ci się nie przyda + GTX ma PhysX'a :) BTW, GTX260 spadnie z ceną na dniach, bo wchodzi do produkcji GTX260-216 i ma mieć cene jaką teraz ma GTX260, z tym, że wydajnością jest tak pomiędzy starym GTX260 a GTX280 ;)
Co do Visty 64bit i Themidy - to, że po modyfikacjach klienta na działanie z DN działa bezproblemowo, to nie znaczy, że normalnych Gameguardem i Themidą i współpraca z normalnym serverem (Official) to działa. Problem z odpaleniam okien nie zależy od ilości RAM którego mam wystarczająco, CPU, czy Grafy, conajwyżej jak one płynnie będą działały. Na XP odpaliłem Lineage2 ponad 30 razy, potem mi się nie chciało ;)
Każde kolejne okno aplikacji bierze swoje, ale nie jak jest odpalane z tego samego pliku i nie ma wprowadzonych instrukcji na branie dodatkowego RAM. Lineage2 tego nie ma - bierze 4gb RAM, jak masz 8GB. BTW: Jakby brało wszystko, to by były crashe windy, że nie ma pamięci albo maxymalna zamuuuuuuuuuuuuuuuuła.
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2008, 09:54:52 am »
najnowsze testy 260 "216"  vs 4870  :P

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Gigabyte_GTX260_core_216_vs._Sapphire_Toxic_4870_Vapor-X-1169/strona/3322.html


btw  "Na XP odpaliłem Lineage2 ponad 30 razy, potem mi się nie chciało"      ale ze co? masz 30 kont zeby kazde zalogowac?
ja mowie o pelnym odpaleniu gry na kazdym oknie.

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Monitor LCD panoramiczny.
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 28, 2008, 12:16:03 pm »
Panowie widzieliście te ceny teraz? :O
Koszmar!
Lineage 2 Classic EU