Witaj
Gość

Wątek: Laptop Asus  (Przeczytany 4134 razy)

  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Laptop Asus
« dnia: Marzec 19, 2009, 11:10:00 pm »
Otóż, jestem posiadaczem laptopa ASUS F3KE coś tam, ale nie o to chodzi. Była tam zainstalowana Vista, więc przeinstalowałem system XP (piracki). Ostatnio laptop zaczął mi się nagrzewać, huczeć, samemu wyłączać, próbowałem to naprawić "domowymi" metodami, tzn. przeczyściłem otwory, jednakże nic to nie pomogło. Pomyślałem sobie, że wyślę go do siedziby ASUS'a, aby mi go naprawili, gdyż jest na gwarancji. Problem w tym, czy się nie przyczepią, że jest inny system, że jest piracki itp. Jak sądzicie przyczepią się czy nie ?  :oops:
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2009, 12:44:25 am »
wslij im bez dysku.

edit - nie zapomnij zdjac ramki z dysku zeby mogli zamontowac jakikolwiek dysk :D Ew jak nie za bardzo sie da dostac do hdd to przeinstaluj na nowo viste albo daj im prosto po formacie, to ze masz piracki system raczej na pewno bedzie powodem, zeby nie przyjac laptopa na gwarancje :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2009, 12:46:30 am wysłana przez bylyforumowicz »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2009, 08:19:51 am »
wslij im bez dysku.

edit - nie zapomnij zdjac ramki z dysku zeby mogli zamontowac jakikolwiek dysk :D Ew jak nie za bardzo sie da dostac do hdd to przeinstaluj na nowo viste albo daj im prosto po formacie, to ze masz piracki system raczej na pewno bedzie powodem, zeby nie przyjac laptopa na gwarancje :)
qft
Tylko powiedz Papa dla laptopa na jakis miesiac, moze dwa :)
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2009, 11:31:48 am »
Eee ? Moja siostra go potrzebuje, więc dwa miesiące czy jeden nie wchodzą w grę. Marc1n myślisz, że się nie przyczepią ? Bo ja myślałem, czy po prostu nie sformatować i oddać takiego wyczyszczonego zupełnie :P .
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2009, 11:50:36 am »
Otóż, jestem posiadaczem laptopa ASUS F3KE coś tam, ale nie o to chodzi. Była tam zainstalowana Vista, więc przeinstalowałem system XP (piracki). Ostatnio laptop zaczął mi się nagrzewać, huczeć, samemu wyłączać, próbowałem to naprawić "domowymi" metodami, tzn. przeczyściłem otwory, jednakże nic to nie pomogło. Pomyślałem sobie, że wyślę go do siedziby ASUS'a, aby mi go naprawili, gdyż jest na gwarancji. Problem w tym, czy się nie przyczepią, że jest inny system, że jest piracki itp. Jak sądzicie przyczepią się czy nie ?  :oops:

A czy laptop czasem nie traci gwarancjo po rozkręceniu ? Po przeinstalowaniu systemu automatycznie tracisz gwarancje.


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2009, 12:12:44 pm »
Wiem, że po rozkręceniu traci gwarancję, ale po przeinstalowaniu systemu, to pierwsze słyszę.
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2009, 02:53:01 pm »
Eee ? Moja siostra go potrzebuje, więc dwa miesiące czy jeden nie wchodzą w grę. Marc1n myślisz, że się nie przyczepią ? Bo ja myślałem, czy po prostu nie sformatować i oddać takiego wyczyszczonego zupełnie :P .
To nie jest wada oprogramowania. Co myslisz, ze oni beda sobie sprawdzac legalnosc calego softu? No co Ty. Przeciez mogles kupic powiedzmy sobie Windowsa XP i na nim go zainstalowac - nic im do tego.
Tylko ASUS ma najgorszy serwis gwarancyjny i te 1-2 miechy to jest czas realizacji w ich wypadku.
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2009, 04:31:17 pm »
Otóż, jestem posiadaczem laptopa ASUS F3KE coś tam, ale nie o to chodzi. Była tam zainstalowana Vista, więc przeinstalowałem system XP (piracki). Ostatnio laptop zaczął mi się nagrzewać, huczeć, samemu wyłączać, próbowałem to naprawić "domowymi" metodami, tzn. przeczyściłem otwory, jednakże nic to nie pomogło. Pomyślałem sobie, że wyślę go do siedziby ASUS'a, aby mi go naprawili, gdyż jest na gwarancji. Problem w tym, czy się nie przyczepią, że jest inny system, że jest piracki itp. Jak sądzicie przyczepią się czy nie ?  :oops:

A czy laptop czasem nie traci gwarancjo po rozkręceniu ? Po przeinstalowaniu systemu automatycznie tracisz gwarancje.

Roznie moze z tym byc, raczej nie powinno sie stracic gwary, pod warunkiem ze wymienia sie "latwo wymienialna" czesc, np gdy do dysku jest tylko jakas 1 klapka. Jesli jest pod plombami to najlepiej przedzwonic do serwisu i sie spytac o mozliwosc wyjecia dysku.

BTW Marc1n- w swoim zyciu spotkalem sie z sytuacja kiedy notebook grzal sie jak cholera, bo sterowniki od plyty glownej sie zrabaly, reinstalacja systemu oraz ponowne zgranie sterownikow pomoglo, podczas gdy przesmarowanie pasta, podmienianie modulow chlodzacych nic nie dawalo. W tym przypadku moze byc tak, ze sterowniki pod windows xp sa lekko lewe w tym modelu notebooka (tez tak bywa, ze nie da sie postawic jakiegos systemu operacyjnego na pewnych lapkach).


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2009, 05:49:33 pm »
Na razie spróbuje reinstalla systamu zrobić i formata, bo miesiąc czy dwa nie wchodzą w grę. Najwyżej jak to nie pomoże, to oddam ze do siedziby Asusa. Może to być wina tego, że komputer jest zawirusowany? Bo moja siostra odkryła jakąś stronkę www.zajebiście.pl i się uparła, żeby ściągać z niej nowe odcinki tego serialu co leci na TVN'ie "Brzyduli" i myślę, że to też może być jakiś powód.
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2009, 07:34:26 pm »
Otóż, jestem posiadaczem laptopa ASUS F3KE coś tam, ale nie o to chodzi. Była tam zainstalowana Vista, więc przeinstalowałem system XP (piracki). Ostatnio laptop zaczął mi się nagrzewać, huczeć, samemu wyłączać, próbowałem to naprawić "domowymi" metodami, tzn. przeczyściłem otwory, jednakże nic to nie pomogło. Pomyślałem sobie, że wyślę go do siedziby ASUS'a, aby mi go naprawili, gdyż jest na gwarancji. Problem w tym, czy się nie przyczepią, że jest inny system, że jest piracki itp. Jak sądzicie przyczepią się czy nie ?  :oops:

A czy laptop czasem nie traci gwarancjo po rozkręceniu ? Po przeinstalowaniu systemu automatycznie tracisz gwarancje.

Roznie moze z tym byc, raczej nie powinno sie stracic gwary, pod warunkiem ze wymienia sie "latwo wymienialna" czesc, np gdy do dysku jest tylko jakas 1 klapka. Jesli jest pod plombami to najlepiej przedzwonic do serwisu i sie spytac o mozliwosc wyjecia dysku.

BTW Marc1n- w swoim zyciu spotkalem sie z sytuacja kiedy notebook grzal sie jak cholera, bo sterowniki od plyty glownej sie zrabaly, reinstalacja systemu oraz ponowne zgranie sterownikow pomoglo, podczas gdy przesmarowanie pasta, podmienianie modulow chlodzacych nic nie dawalo. W tym przypadku moze byc tak, ze sterowniki pod windows xp sa lekko lewe w tym modelu notebooka (tez tak bywa, ze nie da sie postawic jakiegos systemu operacyjnego na pewnych lapkach).
Wiem, Apple np teraz na to cierpia ze maja lewy soft i sie grzeja, jakkolwiek jak zainstalowal cale oprogramowanie co mial na plytach i to dziala to w sumie dziwiloby mnie to, ze wina bylby tylko system.
Oczywiscie jezeli takie cos jest to znowu gratuluje dla ASUSa super patentow ktorymi juz przegonil dawno HP. Czemu oni nie moga zrobic normalnej czujki jak IBM i miec problem z glowy?
HATE ME MOAR!


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2009, 07:35:54 pm »
Na razie spróbuje reinstalla systamu zrobić i formata, bo miesiąc czy dwa nie wchodzą w grę. Najwyżej jak to nie pomoże, to oddam ze do siedziby Asusa. Może to być wina tego, że komputer jest zawirusowany? Bo moja siostra odkryła jakąś stronkę -_-'iście.pl i się uparła, żeby ściągać z niej nowe odcinki tego serialu co leci na TVN'ie "Brzyduli" i myślę, że to też może być jakiś powód.

Oczywiście, że może. Tak samo komputer się przegrzewa, jak odpalisz nową grę na max detalach i AA x16 na lapku sprzed dwóch lat, to podobnie z wirusami.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2009, 07:38:42 pm »
Komputer nie powinien sie przegrzewac w wielogodzinnym stresie 100% CPU/GPU/RAM. Dlatego jak sie kreci to sie robi mu STRESS roznym softem zeby testowac stabilnosc. Laptop powinien spelniac takie same normy, jezeli niespelnia to poprostu LOL.
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2009, 01:23:50 pm »
Komputer nie powinien sie przegrzewac w wielogodzinnym stresie 100% CPU/GPU/RAM. Dlatego jak sie kreci to sie robi mu STRESS roznym softem zeby testowac stabilnosc. Laptop powinien spelniac takie same normy, jezeli niespelnia to poprostu LOL.

true story, poki nie robisz overclocka nie ma znaczenia jak dlugo bedzie z kompa wyciskane max i jeszce troche , sprawny ma pozostac sprawny. przegrzewanie sie raczej swiadczy o jakims problemie


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2009, 01:38:35 pm »
Ale nie, on dobrze chodził, można było na nim pracować cały dzień itp. tylko ostatnio0 się zrąbał, to go dzisiaj oddałem do formata, mam recorvery cd tak, że nie będzie problemów z oddaniem do ASUS'a.
Tak po za tym, da się wymieniać napędy w laptopach ? Bo tak się składa, że niektórych płytek mi nie czyta, a czasami trzeba kilka razy wkładać płytę.
Tak w ogóle to ten model laptopa: http://www.ceneo.pl/801591
Acha i jeszcze jedno, gwarancja obejmuje obudowę laptopa ? Bo pojawiło się takie pęknięcie na rogu klawiatury mniej więcej wygląda to tak:
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2009, 08:28:37 pm wysłana przez Zovi »
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2009, 01:16:43 pm »
Zalezy czy uznaja ze to wina obudowy czy wina usera
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2009, 02:52:36 pm »
Czyli jestem z góry skazany na porażkę :| .
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Laptop Asus
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2009, 11:20:40 pm »
Sprobuj napisac im "wada konstrukcyjna/materialowa", czasami pomaga.