Witaj
Gość

Wątek: Skróty klawiaturowe  (Przeczytany 1133 razy)

  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

Skróty klawiaturowe
« dnia: Styczeń 01, 2011, 02:29:57 pm »
ostatnio przerzuciłem się z myszki z macrami na zwykłą + klawiatura i mam pytanie: kiedy ustawiam "enter chat" i ustawiam sobie bindy wszystko jest w porządku, ale kiedy robie restart l2, skróty wracają do domyślnych ustawień, czy to jest normalne? za każdym razem po wejściu do gry muszę ustawiać skróty na nowo czy można to jakoś zmienić żeby były na stałe? Z góry dzięki za odp.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Skróty klawiaturowe
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2011, 03:33:51 pm »
Zmień ustawienia w grze, zaakceptuj nowe, sprawdź czy działają jak powinny. Jeśli działają, to zrób alt-tab do windowsa i poszukaj bodaj w folderze system (w folderze z grą, nie z windowsem :P) pliku options.ini. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy -> właściwości -> zaznacz "tylko do odczytu". Tylko, że wtedy już nic więcej w ustawieniach (łącznie z np. rozdzielczością) nie zmienisz, więc warto się zastanowić, czy aby na pewno jesteś gotów na zastosowanie tego sposobu.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

Odp: Skróty klawiaturowe
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2011, 05:01:15 pm »
Nie wiem czy problem leży w options.ini, w samym pliku nie ma zapisanych skrótów klawiszowych, jest jedynie wzmianka o "enter chat", tym bardziej, że nigdy nie miałem i nie mam problemu z zapamiętaniem innych opcji jak rozdzielczość, dźwięk itd.. Tym samym sposób z "read only" nie działa. Przejrzałem wszystkie pliki .ini w systemie i nie zauważyłem żeby w którymś było zapisane przyporządkowanie skrótów klawiszom.. Czy ktoś się orientuję jaki plik za to odpowiada?