Witaj
Gość

Wątek: Black Desert Online  (Przeczytany 74218 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2015, 10:39:00 pm »
spasibo)


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2015, 11:06:13 am »
Czemu obecne każde MMORPG tworzące assassyna tworzy skille z animacjami polegającymi na wymachiwaniu sztyletem/sztyletami/sierpami/mieczami jak pijamy oszołom, awanturnik w barze z napojami wyskokowymi. Pewnie to kolejne przyzwyczajenie z L2 ale dla mnie assassyn cechował się precyzyjnym  jednym dźgnięciem a raczej jego próbą (czyt. staby z L2) a nie kręceniem swoją bronią dookoła siebie jak zdesperowany, ociężały otoczony hordą wrogów drwal z siekierą.
Subtelne dźgnięcia a wymachiwanie bronią przeczą teorii assassyna - moim zdaniem.

Miałem dostęp do 50 lvla Kunoichi i jeśli ktoś szuka dynamiki na wzór L2 związanego z tą klasą to może się rozczarować - ale pamiętajcie, że to moje subiektywne zdanie.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 11:09:03 am wysłana przez xRelapse »


Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 02, 2015, 01:11:34 am »
lepsze to od archejga i marchewek bdzie?


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 02, 2015, 02:38:29 pm »
lepsze to od archejga i marchewek bdzie?
Każda gra ma swoje minusy i plusy, jak mam wstępnie opisać bo ile można poznać grę przy alfach/betach i innych bzdetach to:
+ możliwość skradania się i czołgania, całkiem fajna rzecz w MMORPG gdy leżąc w buszu przebiega koło Ciebie zerg

+bitwa o zamki (dla ludzi szukających namiastki L2), ale jeszcze jak to się wszystko odbywa to nie wiem bo miałem dostęp do postaci u koreańców - u mnie to wyglądalo jak na filmiku u tego gościa :D
https://www.youtube.com/watch?v=CNxoi4pJqho

+wojny gildi - kolejny aspekt z L2

+ładna, stonowana grafika, świat po prostu zachwyca swoją pięknością, zmoczone ciuchy podczas deszczu i inne pierdółki

- Kunoichi - odpowiednik asasyna czyli daggerów z L2 jakoś nie wywarł na mnie dużego wrażenia

- pełno tamerów u KR (OP klasa, tak jak kiedyś w Interlude hordy archerów)

- bicie world bossów wygląda tragicznie, są statyczne i wygląda to jakbyś był na dyskotece lub przypomina star warsy
https://www.youtube.com/watch?v=Cn1voEtFV5M
http://www.youtube.com/watch?v=2NKZ0AN5IeU
- brak liczb obrażeń (nie widzisz ile zadajesz dmg), tylko jak pasek hp spada dla Twojego wroga

- okrojona liczba klas do wyboru na starcie EU (ze względu na dysbalans - chcą to poprawić, jedyny plus) ale jak ktoś chce wystartować np daną klasą a nie będzie jej na starcie to ma czekać kolejny x czasu? dla mnie chyba największy minus

- możesz na mapie zaznaczyć dowolny obszar w który postać automatycznie Ci pobiegnie a Ty możesz iść na kawę, trochę to żmudne, wolałem teleporty w L2

http://mmorpg.org.pl/tagi/black%20desert

Tylko bierz ten link z artykułami z przymrużeniem oka, zazwyczaj redaktorki ekscytują się nad wszystkim a w rzeczywistości gówno wiedzą o długiej rozgrywce w MMORPG (w jednej grze)
Jak sobie coś przypomnę to dam znać.

PS. Możesz sam przetestować u ruskich, angielski patch jest+musisz łączyć się za pomocą VPN np z Rosji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 06:09:03 pm wysłana przez xRelapse »


  • Wiadomości: 408

  • Pochwał: 4

    • Kanał YT
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 10, 2015, 01:17:57 pm »
Czyli jedna rzecz już jest, nie ma sztucznych stron konfliktu (WoW, AA), a są klany to na +
RB statyczne, bez dupereli jak w WoW. +
Grafika poważniejsza, nie cukierkowa, ala Wow. +

ile osób w party ?


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2015, 03:24:24 pm »
jak zobaczylem bicie bossa mysle ze wybral bym tibie
TOP player z Polshy PepsiQQ "gracze w naszym cp to topka eu, takze jak liczysz ze fakt ze bocimy oznacza = brak skilla, to sie zdziwisz:D"


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2015, 04:27:30 pm »
Czyli jedna rzecz już jest, nie ma sztucznych stron konfliktu (WoW, AA), a są klany to na +
RB statyczne, bez dupereli jak w WoW. +
Grafika poważniejsza, nie cukierkowa, ala Wow. +

ile osób w party ?
Nie wiem czy przerobią to na EU/NA bo wiele ma się zmienić, bossów też chyba ma być więcej ale w oryginalnej wersji od KR/JP to party praktycznie nie istnieje oprócz siege :D Solo dzienne bossy, grind na zwykłych moobach aby ukończyć dzienne questy i dalej farma, farma, farma dla dropu/silverów, może w przyszłości coś się zmieni i wypuszczą u nas już bardziej dopracowany party system... o dzieleniu expa w pt nawet nie wspomnę a mooby i tak padają szybko, potki na hp/mp mają śmieszny reuse+niektóre ataki same ładują mp


  • Wiadomości: 275

  • Pochwał: 0

Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2015, 05:59:44 pm »
jak zobaczylem bicie bossa mysle ze wybral bym tibie
To zostało stworzone żeby rozpieprzyć myszki/klawiatury graczy, i biznes się kręci.


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2015, 09:01:33 pm »
http://forum.blackdesertonline.com/index.php?/topic/571-bdo-pvp-system-explained/
Ładnie wytłumaczony aktualny pvp system (który może ulec zmianie ale nie musi na EU/NA serwerach). Daum założyło dział z sugestiami aby zmienić wiele rzeczy tak aby gra była bardziej pod europejskie standardy graczy. Ile z tych propozycji i pomysłów zobaczymy w grze to przekonamy się tylko wtedy gdy wystartują z serwerami ;)


  • Wiadomości: 275

  • Pochwał: 0

Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 12, 2015, 06:16:36 pm »
Relapseł to jest gra typowo dla noliferów jak l2, czy dorosły causual też może czerpać jakąś tam przyjemność z tego czegoś?


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 12, 2015, 08:13:58 pm »
Relapseł to jest gra typowo dla noliferów jak l2, czy dorosły causual też może czerpać jakąś tam przyjemność z tego czegoś?
Może, do 50 lvl to jest taki wstęp, później % lecą wolniej jeśli chodzi o lvl, jak miałem dostęp do rangera 53 lvl u skośnookich to na siege i tak była zabawa zważywszy na to, że tam większość gildii topowych jest 56+, fajnie jest się zaczaić w krzakach leżąc czekając ze znajomymi na pojedyńcze ofiary oddzielone od stada (gdy kucasz lub się kładziesz, czołgasz itd to twój nick znika i wtapiasz się w tło chyba, że masz oczojebny czerwony strój  :D) Jak ogarniesz pracowników, ogród i inne pierdoły to się często dorobisz lepiej niż na grindzie.

Większość gildii rekrutuje dopiero od 21 lat, czasami od 18.


Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 13, 2015, 04:12:20 am »
Relapseł to jest gra typowo dla noliferów jak l2, czy dorosły causual też może czerpać jakąś tam przyjemność z tego czegoś?

Nikt juz nie wydaje gier dla noliferow, jolo ;)


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 17, 2015, 04:19:12 pm »
Przedsprzedaż (pre-orders) ruszyła.
https://www.blackdesertonline.com/preorder/


Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 19, 2015, 02:49:57 am »
16 poziom na ru becie, nie jest najgorzej zobaczymy jak na 50.


Ocena:
- Lepszy combat niz w AA(action - http://form1ca.ru/media/bdo/calc/calc_04ranger.html kalkulator w ang),
- Dobra optymalizacja(na siege)
- Lvluje sie solo (grind+story line q - pare szt. grind)
- Gear nie ma wymagan lvlowych = powerlvl altow/znajomych
- na end game farmisz kase -> pvp/siege/bitwa o ala fortece
- Na PvP imo zerg vs zerg (taktycznie srednio) - bo nie ma healerow, ale trzeba sie ustawic itd.
- nie ma swietej trojcy (ala tank-heal-dps) - wszyscy co 6sek. zra poty, a no i wizard moze cos tam pohealowac/buffowac.
- questy gildyjne, guild wary, pk jako takie(jak cb zabija mozesz gear stracic i tracisz exp np. 2% - 3-4h farmy)
- na end game farmi sie w pt na top spotach albo solo
- quest tracker (podbiega ci do lokacji)
- sa pety, ktore zbieraja dropa(musisz miec najlepiej 3 do farmy na hlvlu)


grind grind grind -> gear -> enchanting, w miedzy czasie pvp/siege/forty/guild questy/daily questy ... (labor system/crafting itd. ale mozna tylko grindzic - identycznie jak w archeage) ...

World Bossy/raidbossy (bijesz sie z innymi -> pkuja) , mozna krasc drop itd. wiec zaleznie od tego jak bdzie pk wygladalo moze byc calkiem milo.



btw.
Jakby ktos chcial wyprobowac na becie RU, to sciagasz launchera -> wpisujesz maila/haslo -> masz konto, sciaga CI gre 30gb, potem wrzucasz zangielszczenie na reddit jest auto installer(wrzucasz do folderu z gra i dajesz apply).

wtfast -> robisz konto -> aktywujesz -> odpalasz wtfasta (free) czekasz az sie zaladuje(reklamy) -> custom game (bin 64bit bdo) + launcher gameneta (cos na O folder w programfiles)
Custom proxy -> RU2(RU1 blokniete)...


tyle

http://www.blackdeserttome.com/forums/index.php?threads/black-desert-fast-leveling-guide.238/
farm guide


Najwazniejsze:

Ta gra jest jak ArcheAge, tutaj musisz wiedziec co robic od startu, headstart min. 2 dni(preorder- 50 euro) lub 100 euro(4dni headstartu to olbrzymi boost).


update:
farma w tej grze na end game jest solo, pt farm aktualnie nie istnieje, ewentualnie ktos farmi obok ciebie i lockujecie spota(supportujac sie na pvp o niego).
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2015, 05:51:21 pm wysłana przez PepsiQQ »


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 19, 2015, 03:21:24 pm »
Pre order jest też za 30 euro ;) I tyle około będzie wynosić gra, z tym, że w pre orderze dostajesz 24h headstartu i inne drobniejsze rzeczy. Wziąłem za 50, ten za 100 jakoś się nie opłaca ale to tylko moje skromne zdanie.

Jeśli komuś zależy na dopracowanym wyglądzie postaci to jest możliwość zapisania profilu postaci, który stworzyłeś żeby później nie tracić czasu przed startem, można w folderze odpowiedzialnym za to trzymać tylko jeden profil postaci własnoręcznie edytowany.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2015, 10:46:56 pm wysłana przez xRelapse »


Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 21, 2015, 10:45:53 am »
Pre order jest też za 30 euro ;) I tyle około będzie wynosić gra, z tym, że w pre orderze dostajesz 24h headstartu i inne drobniejsze rzeczy. Wziąłem za 50, ten za 100 jakoś się nie opłaca ale to tylko moje skromne zdanie.

Jeśli komuś zależy na dopracowanym wyglądzie postaci to jest możliwość zapisania profilu postaci, który stworzyłeś żeby później nie tracić czasu przed startem, można w folderze odpowiedzialnym za to trzymać tylko jeden profil postaci własnoręcznie edytowany.

Podasz info jakies dokladne co i jak, to najwazniejszy element:D


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 21, 2015, 11:40:38 am »
Tutaj możesz nawet pobrać.
https://www.reddit.com/r/blackdesertonline/comments/3cibqc/character_customization_files_daum_official_site/

https://www.reddit.com/r/blackdesertonline/comments/35hv23/tutorial_cool_character_customizations_by_others/

Z tym, że od nich masz azjatyckie rysy twarzy i wątpię, że będą działać u nas, proponuje stworzyć postać na becie i zapisać pliczek ;)

Fajnie łukiem gnębi się klasy krótkiego zasięgu  :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mz0EKssiRrw[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2015, 07:28:54 pm wysłana przez xRelapse »


Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 22, 2015, 04:31:47 am »
LUK/WIZARD TOP CLASSY NA NOD WARY/SIEGE, ja robie wizarda na start bo bdb. farmi i jest top na mass pvp.


W zasadzie przez 1szy miesiac to tylko farma mnie interesuje, ale jak postac jeszcze do tego na mass pvp jest super to op :P ale na 1v1 ssie.


Odp: Black Desert
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 22, 2015, 05:56:27 am »
grindfest bez pvp
jak kogoś pkniesz to masz dosłownie prze-je-ba-ne

inaczej:

mass pvp nody/gvg(ustawki ?- tylko czy jest sens)/siege(nie ma na starcie)


pvp pt v pt nie istnieje, bo sie farmi w tej grze solo, na szczescie na EU nie bedzie tych chujowych mega serwerow z trylionem channeli, wiec prawdopodobniestwo pvp o spota bdzie wieksze.


na ru wyglada to tak. panowie(na ts3) zajebali mnie, dwoch wiernych ziomkow przelogowuje sie na sryliardowy channel zabija ich i wraca do siebie na kanal i farmi. i takie to pvp:D


BDO jest ok, ale imo to jedna wielka nie wiadoma:
a) trzeba poczekac jak to bdzie w praktyce w eu wygladalo, gdybac mozna sobie ile sie chce, ale szczerze gdyby nie p2w aspekt w ArcheAge to nawet o BDO bym nie myslal.


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 22, 2015, 09:49:44 am »
LUK/WIZARD TOP CLASSY NA NOD WARY/SIEGE, ja robie wizarda na start bo bdb. farmi i jest top na mass pvp.


W zasadzie przez 1szy miesiac to tylko farma mnie interesuje, ale jak postac jeszcze do tego na mass pvp jest super to op :P ale na 1v1 ssie.
Łucznik jest średni do farmy (średni, nie mylić z tragicznym, na koniu fajnie daje radę nawet z aoe) ale do PvP/Siege jedna z najlepszych klas o ile nie najlepsza.

A taki ninja to odwrotność L2, dobry na pvp 1v1 lub lekko większe, do farmy bdb ale słaby na siege :D Plum ma bardzo ladne skille - wizualnie, chyba najładniejsze jak dla mnie ze wszystkich klas.
Dobrze, że jest GTA Online dopóki to wystartuje  :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 09:59:05 am wysłana przez xRelapse »


  • Wiadomości: 408

  • Pochwał: 4

    • Kanał YT
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 22, 2015, 11:23:14 am »
mag pod pve/pvp przypomina się AA ;p
jeśli kiedykolwiek w to zagram to tylko naruto samuraiiii
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 11:26:48 am wysłana przez RedWind »


  • Wiadomości: 275

  • Pochwał: 0

Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 22, 2015, 03:29:34 pm »
A to to ma być darmowe, czy trzeba subskrypcje co miesiąc kupić? A jeśli darmo, to są jakieś głupie ograniczenia typu mniej opcji czatu, handlu, itp? Oczywiście w stosunku do płacących.


  • Wiadomości: 408

  • Pochwał: 4

    • Kanał YT
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 22, 2015, 03:55:00 pm »
Z tego co wiem to jest B2P, czyli jak Guild Wars ;p min 30 Euro
+ item shop
+ preorder
https://www.blackdesertonline.com/preorder/?trcode=WHE001

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 04:00:38 pm wysłana przez RedWind »


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 27, 2015, 02:59:30 pm »
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 03:32:04 pm wysłana przez xRelapse »


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Black Desert Online
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 03, 2015, 05:48:02 pm »
Jeśli ktoś chcę spróbować BDO na CBT1 a nie kupił jednego z pre orderów to ma szansę otrzymać klucz (9 grudnia koniec zapisów i rozdanie kluczy).
https://www.blackdesertonline.com/events/cbt1/ApplyForm.html

Został dodany śnieg (wersja KR)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HtsFlntwWP8[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2015, 10:13:16 pm wysłana przez xRelapse »