Witaj
Gość

Wątek: Szukam kogoś do pomocy w stworzeniu serwera IT  (Przeczytany 1813 razy)

  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Szukam kogoś do pomocy w stworzeniu serwera IT
« dnia: Kwiecień 26, 2020, 04:38:03 pm »
Witam, od jakiegoś czasu sie nosze z zamiarem stworzenia serwera L2, potrzebuje jednej max dwóch ogarniętych osób do pomocy.

Serwer będzie na kronice Interlude i na plikach L2j, dlatego że z Java mam większe doświadczenie i myśle że będzie więcej mozliwosci konfigurowania paczki do własnych potrzeb, pliki na razie nie wybrane, ale pewnie skonczy sie na wyborze między aCis a Lucerą.

Raty x10 - 50 wszystko wyjdzie w praniu, na pewno będzie dużo pracy i nie nastawiam sie na szybkie otwarcie, z góry mówie że nie robie tego tylko dla kasy z dotacji, jeśli będzie starczało na opłaty i nie bede musiał dokładać to wystarczy, ale wiadomo jak serwer wypali pewnie będzie na tym zarobek do podziału.

Ze swojej strony gwarantuje VPS dla testów który będzie cały czas UP.

Czego wymagam, przede wszystkim bardzo dobrej znajomości gry i pojęcia o javie, bazach danych, znajomości GIT, obsługa InteliJ lub eclipse.

Zainteresowanych zapraszam na PW z krótkim przedstawieniem swojej osoby.


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Szukam kogoś do pomocy w stworzeniu serwera IT
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2020, 06:12:01 pm »
Zanim odtrąbisz wojsko do wymarszu zapoznaj się najpierw z obydwoma wymienionym projektami.
Szczególnie, że Deazer nie udostępnia kodu źródłowego, a aCis nigdy nie był przetestowany pod dużym obciążeniem - śmiem powątpiewać, by dźwignął 1k+ graczy. 
Do tej pory, co sami zresztą uczciwie przyznają, ich system movement nie nadaje się do postawienia live serwera.

Przy wyborze javy, 4/5 czasu spędzisz na łataniu i dopisywaniu funkcjonalności. I będzie trwało to miesiącami.
Dodatkowo stabilność będzie  taka sobie - java wymaga restartu co kilkanaście godzin, l2off może chodzić dniami.

Z drugiej strony, po 15(17?) latach od powstania emulatora ludzie grają na takich buglandach, że zaprzecza to wszystko rozwojowi cywilizacji i pozbawia wiary w ludzkość...  więc może Ci się udać.
Czego Ci życzę.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Szukam kogoś do pomocy w stworzeniu serwera IT
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2020, 08:57:03 pm »
Wiem że lucera ma api zamast kodu żródłowego. Po ostatnich poprawkach acis ma już chyba movement nadający się na live z tego co forum widziałem, ale to bez znaczenia bo do "live" mi daleko, sam napisałem że trzeba będzie bardzo dużo pracy. Co do l2off to jaką paczke byś polecił która ma aktualne wsparcie?


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Szukam kogoś do pomocy w stworzeniu serwera IT
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2020, 07:39:24 am »
Sam nigdy serwera nie prowadziłem, więc nawet moje potencjalne uwagi szczegółowe nie miałyby większego sensu.
To co pisałem powyżej miało charakter ogólny, Ty się teraz pytasz już o szczegóły.
Nic tak naprawdę nie wiem o tym co zamierzasz, więc cóż mogę podpowiedzieć?
Podpowiedzieć tylko mogę, że nie jest to takie proste jakim się na pozór wydaje.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Szukam kogoś do pomocy w stworzeniu serwera IT
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2020, 09:45:45 am »
Dlatego napisałem że będzie dużo pracy i ja wiem że to nie jest proste :) ja sie nie nastawiam na start serwera w tym roku, poprawić i przetestować wszystko zajmie dużo więcej :) Mysle jednak że jak ktoś ma fundusze trochę pojęcia to jest to do zrobienia.