Witaj
Gość

Wątek: Nowy w Giran - kilka pytań  (Przeczytany 3736 razy)

  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Nowy w Giran - kilka pytań
« dnia: Listopad 19, 2018, 12:55:51 pm »
Cześć i czołem,

Niedawno zacząłem grać na Giran. Aktualnie mam spoilera 20 lvl, przyszłego PRa 20lvl (planowany MAIN) i jestem w trakcie expienia boxa Propheta.

Dawno nie grałem na tak niskich rate'ach. Wcześniej, najniższe na jakich grałem to x2. Stąd kilka pytań:

1. Czy ma ktoś jakieś rady odnośnie zarabiania adeny? Spoilerem jakoś idzie, ale to nadal nie jest coś, co daje mi możliwość sfinansowania sprzętu. Pozwoliło mi to jedynie na kupno łuku (chyba) top NG
2. Z ilu boxów można korzystać? Czy można odpalić dwa klienty (dwa różne konta) na jednym komputerze?
3. Czy warto zacząć się już rozglądać za klanem, czy raczej nikt mnie nie przyjmie przed 40lvl?
4. Jakie questy należy robić? Słyszałem o queście na 25 lvl w Gludin, na darmowy armor, ale nie jestem pewien ile w tym prawdy :P
5. Czy ceny itemów maleją wraz z upływem czasu/z rozwojem serwera?
6. Czy opłaca się inwestować mamonę w VIP?

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS
Jeśli jakiś klan, lub CP byłoby zainteresowane wspólną grą - zapraszam do kontaktu :P
Planuję grę długodystansową, a nie na 2-3 miesiące.

Elo, melo, 350

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2018, 01:40:20 pm wysłana przez Anerr »


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy w Giran - kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2018, 03:49:15 pm »
1 .  -
2.  3 gry mozesz miec lacznie odpalone
3.  Klan jest spoko pod bonusa na expa ,ewentualna pomoc ze zdobyciem wiedzy o classicu
4.  Na 25 quest na armor to napewno .
5.  Ogolnie tak powinny taniec ale z tym drop rejtem moze byc ciezko przez co najmniej 2-4 miechow
6.  Vip ofc .Lepszy exp drop (heeh) world chat msg no i scrolle na expa 30% na 20 min


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy w Giran - kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2018, 10:38:12 am »
Dzięki za odpowiedź  :)

Jeśli ktoś jeszcze ma coś do dodania, to byłbym wdzięczny :P


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy w Giran - kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2018, 08:50:16 pm »
W tej chwili klany rekrutując średnio od 35+ - są wyjątki w jedną i drugą stronę.

Ceny na itemy na razie się nie zmieniają, za to na materiały rosną, spoil to dobry wybór.
Widzę ruch w Dwarven Village, ludzie robią alty spoile. Ceny mogą znów spaść xD

Z boxem na plecach ogarniesz PR + PP, ja na 33 miałem topowy D grade ze sklepu (najpierw elven bow kupiony od gracza), na 35 + elven jewelery set, cały czas na shotach ale bez potionów.
Shoty nie kupuj drożej niż 9a, każda inna oferta to praktyczna grabież.

Adena? Do 40 lvlu w rachubę wchodzą 3 lokacje - Orc Barracs, Ant Nest/Wasteland(mrówki), i chyba Partisans Hideway, ale tego ostatniego sam nie wiem, sam tam nie expiłem, ale widziałem masę botów.
Był bug na queście Sweetest Venom (18lvl Dark Elven Village), dawał 3200a zamiast 1000a ale to chyba naprawili (nie sprawdzałem, czytałem na shoucie)
Na 35 masz daily mission  :noob: (Alligatior Island, zabijasz Nos'y) dla tych którym się spieszy. Nie robię tego, bo jest co prawda niby dużo expa, ale konkurencja do questowych mobów duża, wole spokojnie farmić adenę.

Quest na zbroję Moon Set D grade zaczynasz w Gludin Village na 25 lvlu od NPC (nie pomnę nazwy) pomiędzy armor shop - blacksmith shop, nie jest trudny,  tylko trzeba się nabiegać, poza tym jest party, czyli niekoniecznie sam char musi zadać finalny cios, questowe itemy lecą random do party.
Dokładny opis masz na https://l2wiki.com/classic/Main_Page. Poszukasz sobie. Dostajesz do wyboru (light/robe/heavy) D gradowy armor o statystykach mid D grade


3 x box to exp jednak słabo idzie, optymalnie to 2 x box, czyli np pr + pp, ale jak kto lubi, widziałem na 30+ tripleboxy.

Kłopoty zaczną się po 40+, ale jeśli mądrze zagrasz spoilem i spokojnie bez pośpiechu ogarniasz przynajmniej C grade.
Dalej nie wiem, nawet na shoucie mało kto handluję B grade, jeśli admini nic nie zmienią to posiadanie dwarfa to będzie konieczność.
I w sumie tak powinno być.
Gdyby ogarnęli problem bociarni to byłby cud, miód i orzeszki, słaby drop adeny mi nie przeszkadza.
Serwer miał być trudny i jest trudny.
W chwilach wolnych i dla rozrywki proponuje zrobić chara do pekowania. Botów.
Mogę dać namiar w których miejscówkach expią późniejsze boty farmerów i adena sellerów.

Z tego co czytałem classic ustawiony jest raczej pod magów, nawet scrolle jako reward są tak zaprojektowane(acumen, empower, brak haste).
Ja akurat nie lubię, to gram łucznikiem.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy w Giran - kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2018, 08:48:34 am »
Dzięki wielkie! Duża dawka info.

Z tego co widzę, dużo osób ma lekkie parcie na szkło i skupia się wyłącznie na levelach.

Skupię się teraz na farmieniu adeny, może uda mi się ogarnąć broń top D w najbliższym czasie.

Co najlepiej spoilować? Póki co, skupiałem się na Iron Ore, bo miało dobry rate i mogłem to robić bez szotów. Niestety, level urósł i teraz jest o wiele ciężej znaleźć jakieś dobre miejsce.


  • Wiadomości: 133

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy w Giran - kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2018, 09:07:14 am »
Co najlepiej spoilować? Póki co, skupiałem się na Iron Ore, bo miało dobry rate i mogłem to robić bez szotów. Niestety, level urósł i teraz jest o wiele ciężej znaleźć jakieś dobre miejsce.

Iron ore, varnish, coal. I tak do końca gry :D


  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: -1

Odp: Nowy w Giran - kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2018, 04:47:15 am »
Dorzucę się do pytań. w jakim czasie można wbić ten 40 lvl, bo myślę o zrobieniu Destro+WC+Spoil


  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy w Giran - kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2018, 11:23:10 am »
Dorzucę się do pytań. w jakim czasie można wbić ten 40 lvl, bo myślę o zrobieniu Destro+WC+Spoil

Nie sądziłem że na tym forum jeszcze kogoś z Sacredów spotkam  :o

Co do pytania, wbicie 40 lvl takim zestawem to kwestia miesiąca przy normalnym trybie grania, czyli +-4h po robocie. Do 20 lvl to wbijesz te wszystkie postaci w ciągu 1 dnia. Od 25-ego schody się zaczynają bo zaczyna trochę mozolnie iść jak się w pojedynkę expi. Od 35  masz daily quest na 5kk expa tylko lepiej używać z głową bo będzie brakowało potem SP.

PS. Radzę odpuścić serwer, widziałem l2j bardziej ogarnięte. tragedia.