Witaj
Gość

Wątek: Lineage II Chaotic Throne  (Przeczytany 12315 razy)

  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Lineage II Chaotic Throne
« dnia: Maj 31, 2008, 11:09:26 pm »
Witam.

Jako że za około pół roku kupuję nowy komputer i zamawiam szybszy internet, oraz z powodu ukazania się ostatnio na rynku wyjątkowej edycji kolekcjonerskiej L2 zawierającej najnowszy dodatek postanowiłem wreszcie przejść na retaila!

Zastanawiam się jednak...

Czy Lineage II jest grą, która nadal przyciąga mnóstwo ludzi? Czy dodatek Kamael jest już tylko uwiecznieniem całej serii, czy początkiem jej dalszej chwały? Pytanie to kieruję do graczy retailowych, którzy siedzą już na Chaotic Throne i mogą spojrzeć na sprawę obiektywnie. Czy warto, po pięciu latach (w sumie jeszcze trochę więcej czasu minie, zanim zacznę przygodę... tak do jesieni) inwestować w (drogą, skądinąd) edycję kolekcjonerską Lineage II  i liczyć na przyjemną grę z tysiącami ludzi (stałymi bywalcami ale i nowymi, z którymi mógłbym wspólnie expić czy walczyć)? Ile ludzi gra w Lineage II na retailu? Serwery są wyludnione czy wręcz przeciwnie? Może są już jakieś pierwsze objawy "wymarcia" tego wspaniałego MMO..?

Pytania mogą wydawać się nieco głupie, ale przejście na oficjalne serwery to poważna i kosztowna (zwłaszcza przy moich kolekcjonerskich zapędach) decyzja. Więc krótko i zwięźle, po raz ostatni: czy nadejście Chaotic Throne to początek końca, czy początek "nowej ery" w świecie Lineage II? Jak to wygląda z obserwacji na liczbę aktywnych graczy na serwerach? Jak zapowiadają się losy gry na najbliższe kilka lat?

P.S. Temat umieściłem w tym dziale, gdyż dotyczy on Chaotic Throne, dość luźno, ale mam nadzieję, że moderatorzy nie będą aż tak "dokładni".


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2008, 07:11:40 am »
Chaotic Throne jest zarówno zgubą, jak i chwałą Lineage. Wielu nowych graczy (głównie azjaci) zauroczonych kamaelami dołączyło do gry. Wprowadzono nową rasę, w gracii wchodzi nowy kontynent. Jednak cała gra straciła swój klimat, swoją niepowtarzalność. Coraz bardziej jest podobna do WoW'a, traci swój główny atut - system klanowy, siege i PvP. Dodatkowo te wszystkie udziwnienia w CT coraz bardziej pokazują, że gra przechodzi z walk pomiędzy graczami do nudnego (często wkurzającego) grindu. Dla mnie dobre Lineage zatrzymało się na C3(kiedy buffy były człowiekowi ZBĘDNE i nie musiałem wykupować dodatkowych 6 kont) albo na Interlude (IMO najlepsza część Lineage jeżeli chodzi o grę na high ratach). A co do edycji kolekcjonerskiej to polecam ci ją kupić. Serwery wcale nie są wyludnione, dodatkowo jest teraz jeszcze luna. Lineage nie umrze - dopóki będą stały privy. Z tej prostej przyczyny, że privy są tworzone przez graczy dla graczy, a nie jak retail przez biznesmenów do cieci, z których można wyciągnąć te 300 zeta miesięcznie).


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2008, 08:38:41 am »
Umarłem ze śmiechu po raz pierwszy dzisiaj :D
Official to ZUO!
Elkond, piszesz o azjatach - nie masz z nimi i tak styczności, bo mają swoje servery, rozwijanie się gry określasz jako jej cofanie, bo chyba nie nadążasz za tym co się dzieje, bo w nowe kroniki nie grałeś. "Traci system klanowy/siege/PvP" - a to się zdziwiłem, klany są porobione na chore ilości ludzi. 120ludzi ma clan lvl8, a potem to jeszcze leci w górę, na siege pododawano nowe opcje w związku ze zmienionymi buffami od noblessa, symbolami które najlepiej się sprawdzają właśnie na siege, oraz samymi zasadami, a poprostu pvp - dodawanie coraz to nowych skilli, co daje możliwośc nowych rozwiązań na pvp czynni jest ciekawszymi i dłuższymi. Też źle? Buffy w L2, chyba były dla Ciebie zbędne, byś się nie ośmieszał chodź. A Interlude nigdy nie było na high-ratach, albo C4patched, albo L2j.
Cytuj
Serwery wcale nie są wyludnione, dodatkowo jest teraz jeszcze luna. Lineage nie umrze - dopóki będą stały privy. Z tej prostej przyczyny, że privy są tworzone przez graczy dla graczy, a nie jak retail przez biznesmenów do cieci, z których można wyciągnąć te 300 zeta miesięcznie).
Luna to najgorszy przykład, bo ludzie od razu zrażają się do L2, jak widza 95% servera na bocie. Privy miały już jedną nagonkę ze strony NCsoftu, drugą fakt, że zapowiadają, chodź jej nie ma, ale określania: "priv jest dla ludzi", to mnie rozwalają. To ja mogę dopisac, że dla zacofanych, bo na privach się gra w to, co na officialu było 2 Lata temu. Retail jest dla graczy, a nie dla ludzi co panikują o kasę,  chodź ten problem zawsze da się rozwiązac(jak siedzisz na forum to i mógłbyś kasę na offa wykołowac), a nie dla tych co narzekają i chyba ich czas jest niewarty, bo uważają, że privy są tip-top. A nazywanie ludzi na offie Cieciami - opanuj się.
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2008, 04:21:25 pm »
Primo: sam gram na retku od czasów C4
Secundo: O ile sobie przypominam któś ostatnio ukradł pliki IT...
Tertio: Privy są dla zacofanych? Ja tam wolę grać na Abyssie niż na Bartz'ie - może i na abyssie nie działa dużo rzeczy ale przynajmniej nie ma Kamaeli, Fantasy Island i tych nowych broni dynasty.
Quadro: Lineage umiera. Właśnie po to NC$OFT wydaje nowe dodatki. Nie lepiej było zostać na c3-c4 ewentualnie Interlude? A PvP jest już wystarczająco rozbudowane w stosunku do jakiejkolwiek innej gry. Można by raczej zbalansować grę niż dodawać do niej jakieś bzdurne dodatki.

Reasumując - co za dużo, to niezdrowo. Konto na retku oddałem kumplowi, niech przynajmniej zobaczy jak wygląda porządny Hellbound. Privy są dla mnie uosobieniem czystego L2. Nie są robione dla kasy. Są robione dla grania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2008, 04:24:10 pm wysłana przez Elkond »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2008, 05:11:12 pm »
Ogólnie nie mam sił wycytowac wszystkiego i LOLowac na temat wszystkiego ale jedno mogę potwierdzic:
Cytuj
Są robione dla grania w BUGI
:oops:
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2008, 05:11:22 pm »
Cytuj
Privy są dla mnie uosobieniem czystego L2. Nie są robione dla kasy. Są robione dla grania.

Oki to zrób z kolegami MMO i pozwól grać wszystkim za darmo... To logiczne, że każdy za swoją pracę chce jakiegoś wynagrodzenia :)

Jeśli wierzysz, że dotacje na privach są jedynie na utrzymanie serwera to się mylisz ;)


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2008, 06:52:11 pm »
Cytuj
Primo: sam gram na retku od czasów C4
Secundo: O ile sobie przypominam któś ostatnio ukradł pliki IT...
Tertio: Privy są dla zacofanych? Ja tam wolę grać na Abyssie niż na Bartz'ie - może i na abyssie nie działa dużo rzeczy ale przynajmniej nie ma Kamaeli, Fantasy Island i tych nowych broni dynasty.
Quadro: Lineage umiera. Właśnie po to NC$OFT wydaje nowe dodatki. Nie lepiej było zostać na c3-c4 ewentualnie Interlude? A PvP jest już wystarczająco rozbudowane w stosunku do jakiejkolwiek innej gry. Można by raczej zbalansować grę niż dodawać do niej jakieś bzdurne dodatki.

Reasumując - co za dużo, to niezdrowo. Konto na retku oddałem kumplowi, niech przynajmniej zobaczy jak wygląda porządny Hellbound. Privy są dla mnie uosobieniem czystego L2. Nie są robione dla kasy. Są robione dla grania.
Moim zdaniem gdyby wszyscy mieli takie podejscie jak ty to swiat by stanol w miejscu, bo wszyscy by narzekali ze po co cos zmieniac skoro jest ok. Pomysl sobie ze gdyby l2 stanol na tym c3-c4 to gra byla by strasznie monotonna a tak to to zawsze masz jakies urozmaicenie, a NCSOFT wydaje nowe kroniki bo wie ze stojac w miejscu daleko nie zajedzie. Aha co ci przeszkadzaja te kamale, dynasty i inne "nie potrzebne rzeczy", jak ci sie nie podoba to nie graj a nie narzekaj i nie wygaduj bzdur bo potem ludzie mysla ze po co mam isc na offa skoro moge grac na tym swoim privie c4 :shock:
Ja jako gracz privow zazdroszcze ludzia z offa poniewaz srednio co +/- pol roku dostaja nowa kronike i moga sie cieszyc nowymi pomyslami firmy NCSOFT, moze czasami im cos nie wychodzi ale wkoncu czlowiek uczy sie na bledach...


  • Wiadomości: 374

  • Pochwał: 2

  • Slutty McSlut Fan
Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2008, 08:55:03 pm »
Witam.

Jako że za około pół roku kupuję nowy komputer i zamawiam szybszy internet, oraz z powodu ukazania się ostatnio na rynku wyjątkowej edycji kolekcjonerskiej L2 zawierającej najnowszy dodatek postanowiłem wreszcie przejść na retaila!

Zastanawiam się jednak...

Czy Lineage II jest grą, która nadal przyciąga mnóstwo ludzi? Czy dodatek Kamael jest już tylko uwiecznieniem całej serii, czy początkiem jej dalszej chwały? Pytanie to kieruję do graczy retailowych, którzy siedzą już na Chaotic Throne i mogą spojrzeć na sprawę obiektywnie. Czy warto, po pięciu latach (w sumie jeszcze trochę więcej czasu minie, zanim zacznę przygodę... tak do jesieni) inwestować w (drogą, skądinąd) edycję kolekcjonerską Lineage II  i liczyć na przyjemną grę z tysiącami ludzi (stałymi bywalcami ale i nowymi, z którymi mógłbym wspólnie expić czy walczyć)? Ile ludzi gra w Lineage II na retailu? Serwery są wyludnione czy wręcz przeciwnie? Może są już jakieś pierwsze objawy "wymarcia" tego wspaniałego MMO..?

Pytania mogą wydawać się nieco głupie, ale przejście na oficjalne serwery to poważna i kosztowna (zwłaszcza przy moich kolekcjonerskich zapędach) decyzja. Więc krótko i zwięźle, po raz ostatni: czy nadejście Chaotic Throne to początek końca, czy początek "nowej ery" w świecie Lineage II? Jak to wygląda z obserwacji na liczbę aktywnych graczy na serwerach? Jak zapowiadają się losy gry na najbliższe kilka lat?

P.S. Temat umieściłem w tym dziale, gdyż dotyczy on Chaotic Throne, dość luźno, ale mam nadzieję, że moderatorzy nie będą aż tak "dokładni".
1 za pul roku to juz beda  nowe kroniki , i moze sie duzo zmienic .
2 oczywiscie ze przyciaga duzo ludzi .
3 oczywiscie ze oplaca sie inwestowac . off to nie priv gdzie za 300 $ pro playerzy moga sobie kupic super ownujacy sprzet . zabawa jest swietna . niekt ci nie wyskoczy z draco + 50 ... a opozatym grajac na privach durzo tracisz , tracisz popierwsze swietna zabawe . lineage 2 np x100 to juz nie to samo co standardowy off.
4 . ja niedawno zaczolem grac i na brak towarzystwa nie narzekam , ogulnie gra sie swietnie :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2008, 09:01:03 pm wysłana przez [czesiu] »



  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2008, 12:33:20 am »
Ilość błędów ortograficznych w ostatnich dwóch postach mnie dobija :(

A co do tematu, to akurat nowe kroniki tylko urozmaicają i balansują grę. Ponadto nie znam ani jednej osoby z retaila, która narzekała na wprowadzenie Kamaeli albo nowego zestawu broni (lol totalny).

Ogólnie to:


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2008, 08:09:17 am »
Albo Czesio się nauczy zasad ortografii, albo dostanie bana na venta :D
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2008, 08:37:38 am »
Po pierwsze to nie jest 300 zeta miesiecznie tylko 40 z ogonkiem - chociaz ja widzialem US prepaidy za 36zł ...
Po drugie - za przeproszeniem -_-'enie ze priv jest lepszy od offa jest nie na miejscu. Po roku z ogonkiem grania na abyssie całkowicie odechciało m isie tam grać. Miliard trzysta bugów, zero balansu (bo kto to wydział żeby overpowered DUelist rozpieprzał całe party? Nawet bodajze mam screena jak moim duelistem rozpierdzieliłem całe party - żal), z dupy klan system mowiący, że mogą być tylko 3 klany w ally (LOL?!), korupcja - jak grałem to enemy mieli jakies uklady z gmami i dostawali EQ - żal ?. Nie mowiac o ekonomice, dzieli ktorej na 69 lvl skrafcilem sobie dooma i to z trudem, biegając z slsem z focusem.
A co do kamaeli - imo -_-'iste ro zwiazanie, swietnie mi sie expi z takim w party. Dowalic jeszcze jakoegos archera, wziąć buffek i jest swietny exp. Real target + hex + dmg archera to ostra jazda.
Ogolnie to tez bylem przeciwny nowej rasie i tych wszytskich pierdoł ale jednak nowe skille to ejst swietna rzecz. Zamiast rąbać kilka lat z tymi samymi skillami,  to ja dziekuje - miedzy innymi dlatego quitnąłem :P

Ogolnie to retail>priv, sorry, pod kazdym aspektem. Nawet tu znalazlem dosyc przyjemny klan :P

Cytuj
Albo Czesio się nauczy zasad ortografii, albo dostanie bana na venta

Tobie sie należy - za wykiwanie nas dwa razy - raz z tym PP a dwa ze zmuszaniem wszystkich do questa :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2008, 08:44:41 am wysłana przez Dev »
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 03, 2008, 05:05:07 pm »
kiedy grasz samemu - 40zł
kiedy grasz z kumplem (któremu fundujesz granie) i ciągasz ze sobą party duali jako bufferów - 300, 400 zł miesięcznie


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 03, 2008, 05:46:08 pm »
To nie wina NCSoft, że opłacasz tyle kont. Równie dobrze można grać na jednym koncie, ewentualnie dokupić drugie i mieć tam buffera czyli 80 zł na miech.

Btw kumpel jak się nazywa... Walker Texas Ranger ?


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2008, 07:11:03 pm »
nie zczaiłem ostatniego...a spróbuj grać na retku bez bufferów kiedy nie jesteś w zadnym klanie


  • Wiadomości: 374

  • Pochwał: 2

  • Slutty McSlut Fan
Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2008, 07:20:20 pm »
Co to za problem lol ... dokupujesz z kumplem jedno konta na pul czyli wychodzi wam teraz okolo 60 zl miesiecznie i macie tam buffera ...



  • Wiadomości: 159

  • Pochwał: 0

  • Nie ważne skąd, ale dokąd idziesz
Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2008, 07:36:10 pm »
Pomysł z buferem, jak najbardziej ok, nawet jeśli jesteś w klanie, bo nie zawsze i nie wszędzie dostępny jest support. Ale gra bez klanu to już niestety porażka. Wiem to z praktyki, totalna nuda. Tylko szkoda, że na Franzu trudno o konkretny polski klan.
Server Franz Carthus    Shilien Templar  85
                                   Spellhowler        75
                                   Necromancer     75
                                   Gladiator           75


Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2008, 07:58:18 pm »
To nie wina NCSoft, że opłacasz tyle kont. Równie dobrze można grać na jednym koncie, ewentualnie dokupić drugie i mieć tam buffera czyli 80 zł na miech.

Btw kumpel jak się nazywa... Walker Texas Ranger ?
nie zczaiłem ostatniego...
popatrz na pogrubione


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 03, 2008, 08:46:05 pm »
gram uczciwie, nie korzystam z takiego gówna jak boty


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2008, 09:13:13 pm »
Hmm 400 zł = 10 kont. 1 opłacasz kumplowi, a 9 pozostałych to Twój bot train, brzmi logicznie. Dobry kolega z Ciebie btw.

Aaa czekaj, grasz legit. To jaką grasz klasą, że potrzebujesz aż 8 bufferów ? I niby jacy to ? WC/PP/SE/EE/OL/kamael/BD/SWS ? I jak, alt+tab przez 9 kont, żeby się buffnąć/podleczyć co jakiś czas i co 2 min reinvite BD i SWS ? Ponadto grasz legit, więc sam to wszystko wyexpiłeś ?

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2008, 09:16:39 pm wysłana przez Frohike »


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2008, 06:43:39 am »
tak jak mówisz tylko zamien kamaela na ES.
a gram spellhowlerem
i robie tak jak mowisz alt+tab przez 1 kont.
a kiedy nałogowo grasz z kumplem przez pół roku po 8-10h dziennie, to wyxpienie takiej bandy nie jest trudne
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2008, 06:46:11 am wysłana przez Elkond »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:33:32 am »
Mów mi tak jeszcze, ahahaha.
Rozumiem grac na 3y konta, ale na 10legit się nie da, nie ma bata.
2 opcje, albo Walker, albo pierniczysz 3potrzy. Wybieram drugą opcję, bo to co gadasz jej kompletnie bez sensu.
Pomysł z buferem, jak najbardziej ok, nawet jeśli jesteś w klanie, bo nie zawsze i nie wszędzie dostępny jest support. Ale gra bez klanu to już niestety porażka. Wiem to z praktyki, totalna nuda. Tylko szkoda, że na Franzu trudno o konkretny polski klan.
Husaria jest y00000 :D A tak co do klanu. Jednonarodowe klany na dłuzszą mete dają troszke ciała w porównaniu z mieszanymi złozonymi z lepszych playerów.
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2008, 10:23:41 am »
Ja tam nie narzekam na granie bez bufferów (ewentualnie z pp48 na tyle), jakoś to idzie :P. Jak musze to expie (mimo ze gram tankiem) i wcale nie narzekam - nawet problemów nie mam. Nie wiem z czym ty masz problem, do dobrego expa solo wystarczy tylko pp, do solo cata wystarczy pp na 48 i VRka.
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 374

  • Pochwał: 2

  • Slutty McSlut Fan
Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 04, 2008, 10:50:09 am »
gram uczciwie, nie korzystam z takiego -_-'a jak boty
a kto tu mowi o bocie lol ... dual box rox



  • Wiadomości: 159

  • Pochwał: 0

  • Nie ważne skąd, ale dokąd idziesz
Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 04, 2008, 12:13:38 pm »
Ja mam na plecach SE, na dodatkowym koncie. Dla mojego ST i SH wystarczające w zupełności. Ostatnio zastanawiam się czy może nie zrobić sobie PP, ale na razie szkoda mi na to czasu. Jak bym go robił to oczywiście na tym samym koncie co SE, zmiana PP na SE i odwrotnie to mała chwilka.

Co do klanów na Franzu, to prawda, na jednorodny klan nie ma szans, ale żeby chociaż Polacy byli w większości. Chociaż jak znam życie to pewnie z "ruskimi" trzeba się będzie poukładać.
Server Franz Carthus    Shilien Templar  85
                                   Spellhowler        75
                                   Necromancer     75
                                   Gladiator           75


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Lineage II Chaotic Throne
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 04, 2008, 02:16:09 pm »
O dziwo odkryłem ostatnio że Rosjanie też znają angielski !! :O
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired