Witaj
Gość

Wątek: Serwer na dłużej - L2Reborn/Valhalla/inne ?  (Przeczytany 1895 razy)

  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Serwer na dłużej - L2Reborn/Valhalla/inne ?
« dnia: Marzec 03, 2020, 01:51:58 pm »
Cześć,
Ostatnio naszła mnie ochota na L2. Szukam jakiegoś fajnego serwera na dłużej (nie chcę czegoś co szybko padnie więc raczej jakieś Low Rate). Najbardziej odpowiadałby mi Classic/Interlude, ale jak coś jest naprawdę warte uwagi to może ktoś by mnie przekonał do czegoś innego. Po przejrzeniu kilku wątków ograniczyłem listę do pozycji poniżej. Mógłby ktoś opowiedzieć o tych serwerach, pomóc w wyborze?
L2 Reborn :
- Z jednej strony bardzo podoba mi się polityka NO BOX/No BOT. Pytanie jak to się ma do rzeczywistości - co z maszynami wirtualnymi/dodatkowym PC obok. Czy ktoś to sprawdza i banuje podejrzane przypadki.
- Sami admini przyznają, że jest nadal dużo bugów mimo iż sporo poprawiają. Pytanie jaka jest polityka wobec osób, które używają tych bugów i czy są oni uchwytni czy nie.
Valhalla
- Trochę inny/dziwny system łączenia tych serwerów + system stage. Z drugiej jest to ciekawe. Fajnie, że łączy kilka kronik.
- Wydaje się dość innowacyjny,
- Pytanie do osób - jak tu wygląda kwestia botów ? Ogólnie jakby ktoś mógł trochę napisać o tym serwerze to byłbym wdzięczny
PlayInera
- Dużo osób tutaj wypowiadało się pozytywnie, ale odpowiedzi są sprzed kilku miesięcy. Jak jest obecnie?
- Trochę kronika mi nie zbyt odpowiada... Ale może mnie ktoś przekona :) Jak z balansem?
- Podobne pytanie jak wyżej - jak kwestia botów?


Jak znacie inne podobne serwery warte uwagi to prośba o wiadomość


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 0

Odp: Serwer na dłużej - L2Reborn/Valhalla/inne ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2020, 02:03:27 pm »


Valhalla
- Trochę inny/dziwny system łączenia tych serwerów + system stage. Z drugiej jest to ciekawe. Fajnie, że łączy kilka kronik.
- Wydaje się dość innowacyjny,
- Pytanie do osób - jak tu wygląda kwestia botów ? Ogólnie jakby ktoś mógł trochę napisać o tym serwerze to byłbym wdzięczny


Rozwiązania mają IMO bardzo fajne (pomijając donacje), to po prostu mapa interludowa bez hellbounda i kamaeli z postaciami ze skillami z h5 i instancjami co według mnie sporo poprawia czysty IL ale jest to server na 2 miesiące max, po pierwszych hero CPki z blackrocków, criticalstorm powoli będą przestawać grać i sprzedawać itemy za ruble, za nimi pójdą casuale czyli mechanika dokładnie taka sama jak na każdym serverze L2 w dzisiejszych czasach. Podsumowując, jeśli odpowiada Ci 2 miesięczna rozrywka to jest to OK server, na dłużej odradzam.

edit: odnośnie botów to raczej nie są one jakoś specjalnie ścigane i jest ich dużo jak wszędzie, reportowanie "topowych" cpków odradzam bo to strata czasu, oprócz $ które dostają za grę mają ochronę i wszelkie reporty są zamiatane pod dywan.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2020, 02:09:13 pm wysłana przez SizeMatters »


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Serwer na dłużej - L2Reborn/Valhalla/inne ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2020, 02:19:09 pm »
To co polecasz na dłużej?


  • Wiadomości: 181

  • Pochwał: 0

Odp: Serwer na dłużej - L2Reborn/Valhalla/inne ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2020, 02:23:10 pm »
Nie wiem bo na pozostałych dwóch serverach o których wspomniałeś nie grałem, napisałem tylko o valhalli bo z tego servera mam doświadczenie, a jeśli jesteś tzw "casualem" i szukasz klimatu sprzed xx lat to odradziłbym grę w l2 w ogóle.


  • Wiadomości: 129

  • Pochwał: 0

Odp: Serwer na dłużej - L2Reborn/Valhalla/inne ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2020, 02:31:56 pm »
Na dłużej? Serwer oficjalny classic (abonament?) lub pseudo oficjalny (Innova, gamecoast - mikrodotacje czy jak się to tam nazywa). Są boty, jest autofarm, jest rmt, jest p2w. Kwestia co komu przeszkadza a co nie, kto jak lubi grać, w jakim środowisku.

Osobiście preferuję może i krótko ale intensywnie - Interlude - jest jak sesja Gry o Tron w wersji planszowej:
- znasz mniej więcej graczy (klany),
- znasz mapę,
- znasz zasady (mechanika, zadania itp.),
- wiesz, jak kończy się Interlude (w jakim przewidywanym czasie),
- mimo to każda gra jest inna - różne decyzje, różne godziny online, różne dowcipy na Discord, ludzie spotykający się w różnych momentach i w różnych sytuacjach, inna klasa postaci którą wybrałaeś tym razem (chyba, że zawsze grasz jedną..)

+ Interlude przypomina nowy sezon serialu:
- oglądasz jak szalony wszystkie odcinki sezonu naraz (czyli zima, sezon L2), po intensywnym miesiącu-trzech masz tak zresetowany umysł, że zapomniałeś o remoncie, który dopiero co zrobiłeś jesienią,
- latem wracasz do życia na działce, plaży, rowerze, rolkach ... cokolwiek. Ładujesz baterie słoneczne, aby zimą powrócić do następnego sezonu L2 i ludzi, z którymi lubisz spędzać zimowe wieczory, grając w gry dla dzieci „o krasnoludach i elfach". Imo.. ciekawsze niż sezon serialu.

Przeważnie jesteśmy za starzy, aby grać przez cały rok. Ale zimą.. co tu robić ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2020, 02:34:23 pm wysłana przez Divah »
Diva
Karan Gurth