Witaj
Gość

Wątek: Klasy samowystarczalne  (Przeczytany 14054 razy)

  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Klasy samowystarczalne
« dnia: Kwiecień 08, 2009, 05:20:55 pm »
Pierwszy post więc Witam :)

No właśnie, co do tematu, czy właściwie są klasy samo wystarczalne? Myślałem o PS pod cata ale podobno na wyższych lvlach solować nim nawet w catsach nie idzie. Myślałem też o SE, empower+inquisitor i jazda.

Co myślicie? Czy są klasy które naprawdę można wyexpić solo bez używania innej postaci do 78?:>

pozdr.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2009, 05:34:14 pm »
Expienie solo to mordega ... ta gra nie jest nastawiona na gre solo.

Jasne, ze mozna pojechac np. SH na solo - zawsze na bialych mobkach z 1/2 HP lub zielonych z 1 HP, ale to nudne ;).
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2009, 05:36:29 pm »
Każdą postać można wyexpić solo do 78 :P

Ale, zakładając, że petów też nie chcesz używać, to najszybciej chyba soluje warlock i ee (ee imo szybciej od se dzięki clarity, bo mobki zawsze znajdziesz na 2 hity, a jak nie to poprostu potrzebujesz większego OE na broni ;) )

Albo SH :) też mu się w sumie mp nie kończy ;p
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 05:38:26 pm wysłana przez Falconek »


  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2009, 06:06:11 pm »
Nie no, pety wchodzą w grę. Z tym że z tego co widziałem dosyć wolno się je expi :(


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2009, 06:15:31 pm »
pety szybciej sie expi niz gracza :p

w sumie zalezy o jakiej kronice mowimy ale imo samowystarczalnej klasy nie ma

teoretycznie SE, emp +inquisitor ..... tylko ze se to najbardziej zapomniana postac w te grze i bedzie ci ciezko o jakies konkretne party, ani to nie leczy zbyt wybitnie, ani jakichs wyjatkowych bufkow nie ma a za rechargera to i tak robi ee w party


  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2009, 06:35:53 pm »
Mówimy o gracii :)

Jeśli chodzi o Se to widziałem ich w wielu party, wszystko dzięki ich świetnemu vampiric rage :)

Z tymi petami to nie wiem jak jest, lvlowałem peta równo z postacią i pet jest 10 lvli do tyłu :<


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2009, 06:40:10 pm »
ES / PS
ES- 1/2 i 1 lub ew 2x
PS - 1 i 2x imo
ES'em na interl0de expilem do 77 bez wiekszych problemów - hom-conver  i dc set. jesli expilem na 1 to byly shadow duale.


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2009, 06:45:02 pm »
summon Alarion


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2009, 07:05:07 pm »
Mówimy o gracii :)

Jeśli chodzi o Se to widziałem ich w wielu party, wszystko dzięki ich świetnemu vampiric rage :)

Z tymi petami to nie wiem jak jest, lvlowałem peta równo z postacią i pet jest 10 lvli do tyłu :<

Ale na h lvl i tak każdy Wc będzie brał..
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2009, 07:22:08 pm »
dla samego vr nikt se do pt nie wezmie :p se nie ma nic co zainteresuje end game party i czego nie maja inni buferzy ktorzy miejsce w takim end game party maja "gwarantowane" jak wc, ol czy ee


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2009, 09:47:15 pm »
w l2 każda klasa jest samowystarczalna jeżeli chodzi o expa wystarczy mieć wilka i lac moby z których leca herby

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2009, 11:38:23 pm »
w l2 każda klasa jest samowystarczalna jeżeli chodzi o expa wystarczy mieć wilka i lac moby z których leca herby

wilk + herby =/= samowystarczalnosc ;>

imo l2 to nie gra solowa, i po prosu takiej klasy nie ma ktora solo moglaby duzo zdzialac. Od biedy costam summonerzy moga :D ale na bufkach, tancach, songach i tak duzo lepiej sobie poradzi niz an selfach


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2009, 03:31:59 am »
tia... kumpela, PS z ostatnim sumonem. Soluje Water dragony. Miała tylko SE na 2boxie po VR. Fakt, jak "się podpiąłem" ze moim Elephantem, to szło szybciej na full bufie, ale beze mnie też tam łaziła. A ja to tylko byłem od dokarmiania smoczka i podnoszenia dropów. ech, taki żywot...
Wcześniej, zanim dostała tego knighta, solowała WoA oraz pierwsze komnaty IT.

Tia. PSem absolutnie nie da się grać solo engame...

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2009, 11:56:52 am »
dla samego vr nikt se do pt nie wezmie :p se nie ma nic co zainteresuje end game party i czego nie maja inni buferzy ktorzy miejsce w takim end game party maja "gwarantowane" jak wc, ol czy ee

hmm..
holy resistance - razem z divine protection od cardi będzie 60 holy resist (albo 50, nie pamiętam dokładnie) a większość średniozamożnych fighterów idzie teraz w divine w broni (ciągle najwięcej ma fire/water, ale divine to już nie taki ewenement jak kiedyś)
POWind w final - w sumie dla healera POWater da jedynie dodatkowy mp regen, ale z mana gain a później i mass recharge to nie jest aż tak potrzebne. A dla DD, czy lepszy będzie crit damage z COVa, czy crit rate z POWind to pewnie będzie zależało od setupu party. Meele też na pewno nie pogardzą dodatkowym VR.
Scar of shillen w final - hex dla meele
Root - jeśli wysoko zenchantowany, nie mówcie że się nie przydaje w archer party :) WC ma trance, więc jedno i drugie daje dodatkowe możliwości

nie próbuję przekonywać, że SE>EE , ale na pewno regularnie grająca SE 79+ to postać nie do pogardzenia i lepsza od random EE :)

Dwa poważne minusy SE to słaby rez i brak pr, ale to w zasadzie sprowadza się do adeny: kupowanie brezów dla cardi i bsoe ;p


  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2009, 01:39:22 pm »
Zboczyliśmy troszkę z tematu ;) Jeśli chodzi o pomoc petów, to jakie i dla kogo? Np pet dla solującego sobie np. pod goddard TH? :P


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2009, 01:42:30 pm »
tia... kumpela, PS z ostatnim sumonem. Soluje Water dragony. Miała tylko SE na 2boxie po VR.
PS + SE != solo. OP pytał o postać, która nie potrzebuje drugiej, żeby expić ;)

większość średniozamożnych fighterów idzie teraz w divine w broni
Głównie łucznicy :P Taki dagger to co najwyżej robi holy, jak go stać żeby mieć 2 AS'y z full elementem (holy do expa + xxx do pvp).

Scar of shillen w final - h4x dla meele
/fixed

Na max lvl to dodaje 40% dmg!

Btw nie narzekajcie na SE, bo jeśli nie mówimy o end game pvp party, to wciąż jest to świetna postać!

Zboczyliśmy troszkę z tematu ;) Jeśli chodzi o pomoc petów, to jakie i dla kogo? Np pet dla solującego sobie np. pod goddard TH? :P
Wilk albo ten pet buffer dla warriorów (zapomniałem nazwy).


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2009, 02:40:41 pm »
Pierwszy post więc Witam :)

No właśnie, co do tematu, czy właściwie są klasy samo wystarczalne? Myślałem o PS pod cata ale podobno na wyższych lvlach solować nim nawet w catsach nie idzie. Myślałem też o SE, empower+inquisitor i jazda.

Co myślicie? Czy są klasy które naprawdę można wyexpić solo bez używania innej postaci do 78?:>

pozdr.

Samowystarczalne? Chodzi o Faping tak? To wydaje mi sie ze summonerzy sa dobrzy.ES ma ta koze(jak kogos to kreci to why not),PS ma ta babe cien no a Warlock ma koty(chory czlowiek w sumie O_o).


  • Wiadomości: 140

  • Pochwał: 0

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:29:51 am »
samowystarczalna klasa??destruch z pole i bd/wc na boxie xD


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:36:41 am »
samowystarczalna klasa??destruch z pole i bd/wc na boxie xD
już nie jest samowystarczalna ;)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2009, 02:46:43 am »
tia... kumpela, PS z ostatnim sumonem. Soluje Water dragony. Miała tylko SE na 2boxie po VR.
PS + SE != solo. OP pytał o postać, która nie potrzebuje drugiej, żeby expić ;)
Tylko ten SE był potrzebny na Water Dragony. O ile wiesz co to za stwór :P Na WoA/ImperialTomb ganiała solo. 100% solo. A biorąc pod uwagę, ze engame summonerzy mają własnego PoFa...
Aaa i druga koleżanka - ES - solo na Varce na generałach. Oczywiście 78 :D
Ja sobie soluję SH (6x na razie, ale co tam). Również soluję SE i BH. A ostatnio nawet solowałem Varkę na mainie - Elephant.
Ino wymagane małe dodatki - SH i SE ganiają z kookaburrą (71 obecnie) a BH i HP z wilczkiem (69 atm).
Także uważam, że każdą klasą idzie solować. Kwestia wyposażenia i spotu.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2009, 02:47:17 am »
Każdy spot z herbami jest do ogarnięcia przez summonera. Od 76 lecę na Varce i solo mogę ogarnąć każdy spot tam. Kłopot zaczyna się, jeżeli od jakiegoś mobka dostałbym silence, co blokuje mi możliwość leczenia kota. Jeżeli w tym czasie działa vampiric herb to nie jest to kłopot, w przeciwnym wypadku zdarzają się drobne potknięcia.

Jeżeli do broni dołożymy jeszcze element (jakikolwiek) to najsłabsze mooby na varce padają na slash + 1-2 hity. Many summonowi nie brakuje, tym bardziej, że poza herbami mamy jeszcze recharge dla niego. Jest też wg mnie jedną z najtańszych postaci w utrzymaniu.

Przedstawię setup który daje mi exp (bez resupla) na całą dobę:

-3k spirit ore (do rzucania warrior servitor co 5 minut) 500x3k = 1,5kk adeny
-250 healling potów (przydają się, jakby rzuciły się więcej niż 2 mooby) grosze
-200 crys A (lub proporcjonalnie więcej crys C jeżeli nie mamy jeszcze kinga) = około 1,5-2,5 kk (zależy po ile dorwiemy crys, a C wyjdą taniej jeszcze)
-100 bsss, czasem się na spam heal przydają, gdyby zrobiło się ciężko przez jakąś chwilę = 200k adeny
-60 haste potionów + 60 magic haste potionów grosze
- 35 compresed beast soul shots paczuszek. Przydatne, bo w 1 jest 500 ss-ów, ważą 15x mniej niż ta sama ilość kupiona jednocześnie i są nawet tańsze = około 300k za 35 paczuszek

Doba expa kosztuje mnie około 4kk adeny(!). Zysk na czysto adeny jest około 8-10kk + w cholerę matsów (800 a bones, a skin, 90 sop itd) jakieś life stony 76, commony A (mamy kryszę A za free) + oczywiście quest na recki S. Na dobę wyciągamy około 2,8k varka mane = 3,5 małych recek lub 1 duża. Zysk zależnie od recek jakie nam się trafią, to 10kk-300kk. Średnio 120kk.

Wnioski nasuwają się same :)
Zakładam, że mamy przynajmniej A armor (DC robe) i weapon S z elementem. Jeżeli nie stać nas na S, to A też się ogarnie, ale możemy się spodziewać, że będzie szło troszkę trudniej.

Mowa oczywiście całkowicie solo, bez boxów itp.
Any questions? :P

Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2009, 03:04:55 am »
O ile wiesz co to za stwór :P
Wiem :P

Kłopot zaczyna się, jeżeli od jakiegoś mobka dostałbym silence, co blokuje mi możliwość leczenia kota.
Z ciekawości - można użyć UD kiedy summoner dostanie Silence?



Który summoner jest najbardziej samowystarczalny? :>


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2009, 03:12:43 am »
No to skoro wiesz, to również wiesz, że bicie go solo nie jest prostą sprawą i nie należy do "normalnego" grindu :)
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 10, 2009, 03:29:25 am »
Tak, wiem :) Zwróciłem tylko uwagę, bo temat jest o solowaniu, a Ty jako przykład podałeś Water Dragony i PS z bufferem na plecach :P

Pozdrawiam :)


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Klasy samowystarczalne
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:18:09 am »
Średnio 120kk.

Czyli 5kk na godzinę. Największe wrażenie robi nie tyle sama kwota (bo na twoim levelu możesz zarabiać więcej), ale to, że uzyskujesz ją solo, bez jakiegoś specjalnego sprzętu i to już od 76 lvl (no, chyba że na 76 był mniejszy zysk).

Czy jakbyś dobrał sobie jakiś support do duo (albo jaką postać potrzebujesz) to zysk wzrósłby ci dwukrotnie (tak aby było dalej 5kk na głowę)?