Witaj
Gość

Wątek: Flame, dyskusje itp.  (Przeczytany 571328 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1050 dnia: Kwiecień 27, 2011, 12:03:49 pm »
Jakie itemki składalibyście pod hybrydę Eza? Sam będę to zapewne jeszcze długo testował, ale miło usłyszeć opinie innych.

Dodam, że wolałbym by był to ez AD z dodatkiem AP niż na odwrót, chyba że da się uzyskać balans między dwoma wyjątkowo skuteczny. Testowałem póki co takie itemki jak rageblade i zacząłem hex. składać, ale nie zdążyłem. Buty to na coldown reduction, bo trzeba spamować tymi skillami, ale takie zawsze pod AD składałem.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 757

  • Pochwał: 7

  • Over-LoL-E.D.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1051 dnia: Kwiecień 27, 2011, 01:38:04 pm »
może guinso + hextech ? ja go buduje raczej na AP więc ciężko mi coś doradzić :#
想うだけでは叶わないけど、想わなければ始まらない。


  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1052 dnia: Kwiecień 27, 2011, 01:45:20 pm »
Alarion, po 1-sze nigdzie nie pisałem o jego CC. Po 2 nie gram nim na rankach tylko na normalach gdzie sfeedowanie się w early nie jest jakieś super trudne. Mimo wszystko bez feeda też daje rade. Combo Atma + IE naprawdę dają rade.

Co do Ez'a to chyba Rageblade+Hextech+Trinity jako core.


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1053 dnia: Kwiecień 27, 2011, 02:14:39 pm »
Alarion tak, ale Garen to postać, która w połączeniu z pierwszym lepszym CC supportem bardzo łatwo się karmi na ludziach.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1054 dnia: Kwiecień 27, 2011, 02:30:50 pm »
@Alarion
Garen wcale nie jest taki zly.W early z lux/morgana ma 1st blooda jezeli uda sie jej zbindowac przeciwnika.Judgement w early ma chory dmg, a sam Q skill zadaje chore ilosci z takim przelicznikiem.Teraz kwestia cc.Spojrzmy na takiego Olafa, ktory nie ma cc a kosi jak szalony, to samo xin, master yi, shaco, trunde.
Jakies 50% postaci melee ad nie ma cc, ale to nie znaczy ze sa slabi.

Co do hybryda ezreala to polecilbym sprawdzenie:
a) Manamune+archangel staff
b) rush hextecha.



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1055 dnia: Kwiecień 27, 2011, 07:20:14 pm »
olaf, trundle, xin mogą przynajmniej do jungli i np. taki skill trundla jak pilar jest całkiem przydatny w team fight'ach gdzieś w jungli.

W early wsytarczy na garena uważać. Nie sfarmi się nic na początku, to potem jest gorzej niż useless. To tak jak gadanie, że jak trynd sfarmi to jest groźny i potem cioty na low elo się go boją i każą banować ( >.<). Tryndowi się nie pozwala farmić na początku tylko się farmi na nim. Z garenem już tak różowo może nie jest, ale wsytarczy go nei feedować. 
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1056 dnia: Kwiecień 27, 2011, 07:23:16 pm »
Xin ma CC, podrzut i doskok, Trundle ma jakieś CC, ale zawsze się w jungli bierze lizarda, a to już slow. A garenem nie pójdziesz do jungli, ani też nie doskoczysz, dlatego potrzebuje CC supportu.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1057 dnia: Kwiecień 27, 2011, 07:25:01 pm »
a sam poza dobrym early (tak jak pisałem wyżej, wystarczy grać przeciw niemu carry) potem ssie pałę i wiruje sobie w end game, gdzie każdy go olewa i bije inne targety. Stracony slot w teamie i tyle.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1058 dnia: Kwiecień 27, 2011, 08:07:37 pm »
Xin ma CC, podrzut i doskok, Trundle ma jakieś CC, ale zawsze się w jungli bierze lizarda, a to już slow.
Trundle NIE MA CC, slow nie jest cc.Tak samo moge powiedziec, morde ma duzo cc dzieki rylaiowi i hextechowi.Lizard i itemy sie nie licza.
@alarion
Nie dac sie sfeedowac garenowi.W takim wypadku musisz stac pod turretem i nie wiem jak bedziesz last hitowal, bo kawalek za turret i juz Q od Garena.Nie pisz glupot jak nim nie grales, jego dmg nie jest taki slaby.Dodatkowo mozna go robic pod semitanka z przyzwoitym dmg, nie wierzysz?Chodz zagramy.
Nie dasz sie sfeedowac garenowi = nie masz farmy, bo pod turretem nie dasz rady lasthitowac.W tym czasie garen zbierze 60 creepow, Ty jakies 30 i po zlozeniu yommu bedzie Cie karal.



  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1059 dnia: Kwiecień 27, 2011, 10:23:31 pm »
Problem z Garenem jest w Twojej głowie Alarion, nie mówie że jest to TOP TIER, nie mówie że ma najlepszy damage ale napewno nie można o nim powiedzieć że jest słaby. Właściwie to wcale Ci się nie dziwię że postrzegasz Garena jako meatshielda bez damage'u bo większość ludzi którzy nim grają robią build typu Sunfire + Tankowe Itemy, no to wtedy nie ma się co dziwić że nie maja obrażeń i KSują z ulti.



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1060 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:31:57 pm »
gram w 90% carry bijącymi z regularów na odległość (Kasadin to wyjątek i jest mi ciężko nim w early dobijać). Jakoś nparawdę nie mam problemów w tym, żeby ta świnia ,mie nei dotknęła prawie w ogóle (szczególnie jak gram miską i ezem).

Sorry, ja zdania nie zmienię, chociaż kumpel 1 gra gra nim bardzo dobrze i nieźle się sprawuje w trzymaniu solo lini na early. 
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 757

  • Pochwał: 7

  • Over-LoL-E.D.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1061 dnia: Kwiecień 28, 2011, 12:02:10 am »
szukam pomysłów na AS/AD Kassadina

any ideas ?
想うだけでは叶わないけど、想わなければ始まらない。


  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1062 dnia: Kwiecień 28, 2011, 02:08:30 am »
Ja pierdziu ostatnio samych tardów mam już nawet do rankedów mi się szczęście skończyło. Jak myślicie jaką postacią można ciągnąć dobrze gry?


  • Wiadomości: 757

  • Pochwał: 7

  • Over-LoL-E.D.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1063 dnia: Kwiecień 28, 2011, 03:44:40 am »
Ja pierdziu ostatnio samych tardów mam już nawet do rankedów mi się szczęście skończyło. Jak myślicie jaką postacią można ciągnąć dobrze gry?
np




btw. czy tylko ja doszedłem do wniosku, że Irelią gra się najlepiej na midzie :#?
想うだけでは叶わないけど、想わなければ始まらない。


  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1064 dnia: Kwiecień 28, 2011, 05:58:11 am »
Jak taka irelka sobie przyfarmi porządnie na solo linii to później dominuje gre.

Znalazłem prze koxa :D Xin Zhao, najlepiej na jungle.


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1065 dnia: Kwiecień 28, 2011, 07:05:12 am »
Xin tak, ale na jungle? Bierzesz Xina i na mida.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1066 dnia: Kwiecień 28, 2011, 07:52:59 am »
Wg mnie Xin ma najlepsze ganki ever, charge > podbicie > hit, hit, hit > +1. Ta postać ma power, mam nadzieję że go nie znerfią :>.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 07:55:08 am wysłana przez Vascius »


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1067 dnia: Kwiecień 28, 2011, 12:19:36 pm »
Ja pierdziu ostatnio samych tardów mam już nawet do rankedów mi się szczęście skończyło. Jak myślicie jaką postacią można ciągnąć dobrze gry?
np




btw. czy tylko ja doszedłem do wniosku, że Irelią gra się najlepiej na midzie :#?
To nie ranked, a irelią najlepiej się gra na solo więc mid też jest cool.
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1068 dnia: Kwiecień 28, 2011, 01:52:16 pm »
Gangi Shaco (szczegolnie moje  :D) > gangi xina, gangi nocturna > gangi xina.Moglbym jeszcze pare wymienic, ale mi sie nie chce.Xin jest zbyt dobry na lini, zeby go do jungli posylac, gdzie nie sfarmi sie tak jak na lini.

@alarion
To, ze Ciebie kazden Garen nie moze dotknac to nie moja wina.Garen to typowy camp busher, ktory stoi w krzakach, czeka az ktos pomysli ze recalla spalil i gg +1 frag.Dodatkowo jak masz garena na lini to jestes na topie/bocie, wiec tym bardziej Garen ma szanse do Ciebie podejsc.

Co do Irelii, bullsh1t.Gralem wczoraj Irelia.Staty na poczatku 6/0, fajnie fajnie skladam ludzi w 2v1, a nasz epicki fiddle wbil sobie 3/10.Przeciwnicy byli bardziej sfeedowani niz ja (moje staty na koncu 17/10, a fiddle 3/17).Sam nie wygrasz gry z tard teamem, no i mielismy uber alistara + cassiopeie.



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1069 dnia: Kwiecień 28, 2011, 02:05:08 pm »
ostatnio zaczalem grac troche rankedow solo z kumplem, ktory bardzo dobrze ogarnia tankow. Ma nienajgorsze elo, wiec jest zazwyczaj 1 i on banuje, a nie jakies tardy co krzycza, zeby banowac trynda i karthusa (>.<), a konkretne bany zawsze sobie ustalamy na skype

Dzieki temu ze on umie grac tankiem lub junglerem (czyli to czego ja nigdy sie nei naucze, bo mam calkowicie mentalnosc carry) ja uzupelaniam to czego brakuje. Dobre picki --> duzo CC, mozna w duo nawet wycerowac, na pewno latwiej niz solo calkowicie. Kupowanie wardow i pisanie ludziom, zeby tez to robili daje niesamowite efekty czasem. Myslalem ,ze na rankedach sciagania wardow i stawianie swoich przez enemy to norma, ale sie mylilem.

Nasz team moze grac nawet srednio, ale jak kazdy ma multum CC, to nie opcji, enemy musza sie poskladac. Taki biedny trynd w enemy teamie nawet na endlesie uciec nie mogl, nie wspominajac o biciu kogos, bo mu na leb stun/snear/slow i inne bajery lecialy, chlopak mimo checi, skonczyl z statami 2/10/x.

Swoja droga epic bylo, jak koles biegl w strone smoka majac jakas 1/3hp, ja czekalem w krzakach (bylem juz lekko feedniety, bo ostatecznie mialem chyba 10/0/12) i odpalilem ulti jednoczesnie z soplem. Koles mial 0% szans na reakcje, by odpalic w ogole ulti, bo calosc to nie byla nawet sekunda.

Dobre picki to 50% rankeda...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1070 dnia: Kwiecień 28, 2011, 03:05:53 pm »
Żebyś się tym Xinem nie przegarmił na linii jak będziesz z jakimś noobem.


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1071 dnia: Kwiecień 28, 2011, 07:16:47 pm »
Mial ktos moze taki problem,ze ciagle bylo czarno i "skip waiting for stats".Klikasz ten przycisk.IP za ta gre nie dostales, w historii tez jej nie ma, dodatkowo zagralem kolejna gre, pozniej zrobilem reloga i dalej nie ma...
To jest ta gra gdzie gralem kassadinem (tirius wie ktora ;p).Tak wgl to tez nie masz jej zapisanej Tirius :D



  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1072 dnia: Kwiecień 28, 2011, 07:26:27 pm »
Mial ktos moze taki problem,ze ciagle bylo czarno i "skip waiting for stats".Klikasz ten przycisk.IP za ta gre nie dostales, w historii tez jej nie ma,
Na rankedzie wczoraj w nocy.
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 202

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1073 dnia: Kwiecień 28, 2011, 09:21:52 pm »
Zmiany - subiektywnie GP na plus, może i denowania brak i kaski mniej, ale przy 1 philo stone i runkach na mp regen wręcz spamuje Q, boli tylko cd W i E, mogliby to w końcu obniżyć o jakieś 5 s na start. Co do Aliego - jeszcze nim nie grałem po reworku, Fiddle - w jungli - nerf draina zauważalny do 2/3 lvlu tego skilla, natomiast lane o wiele lepszy ; dark wind kara mocno i w tf'ie bez creepów ten silence jest koszmarny, na + jeszcze zasięg feara - chociaż czy to jest aż taki buff? i tak tier 3, bo łatwo go skontrować.
Ez.. jak najbardziej zmiany na +, chociaż trzeba być troszkę cierpliwym. Grałem dwa razy i szczerze to lepiej gra mi się tym , który poniżej opiszę.
Runki : 25 arm pen, mp regen / lvl
Masterki : 21/0/9
Itemki : manamune i archangel - zapewnia spory mana regen (z tymi dwoma + runy i jest coś koło 75 na max lvlu) , w ciul many i przede wszystkim zastrzyk ad i ap , który pozwala na tym mid game na pełne wykorzystanie spelli. Oczywiście można kupić za to jednego hextecha lub zacząć od shen + gunso. Jak dla mnie ez jest mega papierowy i ten escape mechanism u niego słabiutki, rzadko kiedy tak naprawdę pomoże. Hextech w overallu da mniejszy boost zarówno w ad i ap, da wprawdzie lifesteal i spellvampa, ale mnie to nie przekonuje.
Ostateczny build : Manamune, Archangel, Buty na cdr (nie mogłem się zdecydować co kupić), Rabbadon i sklejałem już Hextech'a , ale gra się skończyła. Fragów 11, asyst 13, kasa była przede wszystkim z creepów, karthus pozwolił mi farmić na midzie ;]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 09:31:48 pm wysłana przez ArchonQQ »


  • Wiadomości: 757

  • Pochwał: 7

  • Over-LoL-E.D.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #1074 dnia: Kwiecień 28, 2011, 10:11:03 pm »
ja się ostatnimi czasy jednak przekonałem do AD Ez'a

btw. dmg Rubmle'a z Q jest jakiś strasznie duży oO, ale 'zasięg' tego spela jest trochę przerysowany...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 10:14:41 pm wysłana przez mpxx24 »
想うだけでは叶わないけど、想わなければ始まらない。