Witaj
Gość

Wątek: Nowy Classic od NC West...  (Przeczytany 113404 razy)

  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 09, 2018, 07:10:30 am »
Czyli nie ma legalnego sposobu aby oznaczyć Agro moby w grze? Np ,,*"

Jak grasz 10 lat w l2 to wiesz ktore sa agro a ktore nie :)
Skoro jest taki zerg i wszedzie ludzie to mozesz zaobserwowac tez czy na innych sie agruja jak przebiegaja obok mobow :P
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 07:13:50 am wysłana przez born2b3wildLOL »


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 09, 2018, 01:43:48 pm »
https://forums.lineage2.com/topic/4591-issues-status-update-1082018/

jutro mają zrobić coś z dropem adeny, może coś się zacznie kręcić


  • Wiadomości: 250

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 09, 2018, 03:24:47 pm »
https://forums.lineage2.com/topic/4591-issues-status-update-1082018/

jutro mają zrobić coś z dropem adeny, może coś się zacznie kręcić

Gdzie tam jest napisane, że coś mają zrobić? Jedyne co Hime do tej pory pisał, to że wysłali zapytania do różnych działów Dev Teamu, bo jak sam napisał "nie są pewni czy ten drop rate był zamierzony czy nie". Równie dobrze odpowiedź może być, że jest to intencjonalne i tak pozostanie.

Prawda jest taka, że jeśli po najbliższym maint. wszystko będzie dalej wyglądało tak samo, to kolejek bym się już raczej na Giran nie spodziewał.


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 09, 2018, 05:04:49 pm »
Jutro chyba maintance jest, więc "można liczyć, że coś zrobią" z tym dropem, cień nadziei jest


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 09, 2018, 05:28:52 pm »
a gdzie tam, *naprawią* drop to zaraz poleci coś na store, kluczą jak moja szefowa z wypłatami za urlopy i udają greka,a nic tu raczej przypadkiem nie jest... lepiej poczekać z miesiąc i przekonaćsię, czy raczej pozbawić do reszty złudzeń w jaką stronę to idzie. za miesiąc to wciąż będzie młody serwer i może z jako taką szczątkową ekonomią

to nie ma sensu... im więcej się naczytać ich forum tym bardziej mam tego dość. Sami gracze chcą brnąć w ten ich system, wydawać tam kasę już oni więdzą po co, jeden na start dał 200$ ( dwuletnie  konto  na Skelth !) nikogo to nie dziwi , większość najchętniej wykopałaby freeplayowców żeby same VIpy mogły grać i z grubsza admini nie będą się jakoś opierać. Pewnie zrobią tak że raty x1 czyli normalne będą miały vipy a reszta ten crap który jest teraz... przynajmniej wiem że nie o takie granie mi chodzi i mogę w końcu skończyć spamować to forum a z serwerem dać se spokój bo nie warto .

« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 08:05:20 pm wysłana przez alfheimr »


  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #455 dnia: Październik 09, 2018, 07:43:34 pm »
Prawda jest taka, że jeśli po najbliższym maint. wszystko będzie dalej wyglądało tak samo, to kolejek bym się już raczej na Giran nie spodziewał.

+1


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #456 dnia: Październik 09, 2018, 08:34:17 pm »
Hime napisała :

https://forums.lineage2.com/topic/4591-issues-status-update-1082018/?page=6

"Hi all, there will be a scheduled maintenance tomorrow that will resolve some of the issues. Confirmation of the issues and fixes will be in the maintenance notice that will be available in a few hours as we finalized the details."

W ciągu kilku godzin poznamy co maja zamiar naprawić.


  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #457 dnia: Październik 09, 2018, 08:36:31 pm »
Hime napisała :

https://forums.lineage2.com/topic/4591-issues-status-update-1082018/?page=6

"Hi all, there will be a scheduled maintenance tomorrow that will resolve some of the issues. Confirmation of the issues and fixes will be in the maintenance notice that will be available in a few hours as we finalized the details."

W ciągu kilku godzin poznamy co maja zamiar naprawić.

Dowiemy się czy jest jeszcze nadzieja dla tego serwera :P


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #458 dnia: Październik 09, 2018, 08:42:34 pm »
Hime napisała :

https://forums.lineage2.com/topic/4591-issues-status-update-1082018/?page=6

"Hi all, there will be a scheduled maintenance tomorrow that will resolve some of the issues. Confirmation of the issues and fixes will be in the maintenance notice that will be available in a few hours as we finalized the details."

W ciągu kilku godzin poznamy co maja zamiar naprawić.

Dowiemy się czy jest jeszcze nadzieja dla tego serwera :P

Jeśli nie zrobią czegoś ze spoilem oraz dropem adeny, to raczej nie ma sensu tam grać bez wydawania pieniędzy.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 08:45:40 pm wysłana przez grifcio »


  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #459 dnia: Październik 09, 2018, 08:46:12 pm »
Hime napisała :

https://forums.lineage2.com/topic/4591-issues-status-update-1082018/?page=6

"Hi all, there will be a scheduled maintenance tomorrow that will resolve some of the issues. Confirmation of the issues and fixes will be in the maintenance notice that will be available in a few hours as we finalized the details."

W ciągu kilku godzin poznamy co maja zamiar naprawić.

Dowiemy się czy jest jeszcze nadzieja dla tego serwera :P

Jeśli nie zmienią tego teraz, to raczej nie ma sensu tam grać bez wydawania pieniędzy.

Bez wydawania pieniędzy nawet nie będziesz wstanie się zalogować  hahaha ale prawda jest taka ze ten serwer ma jednego niewyobrażalnego plusa który będzie trzymał nawet tych co nie płacą a mianowicie brak ruskich.


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #460 dnia: Październik 09, 2018, 08:48:32 pm »
Hime napisała :

https://forums.lineage2.com/topic/4591-issues-status-update-1082018/?page=6

"Hi all, there will be a scheduled maintenance tomorrow that will resolve some of the issues. Confirmation of the issues and fixes will be in the maintenance notice that will be available in a few hours as we finalized the details."

W ciągu kilku godzin poznamy co maja zamiar naprawić.

Dowiemy się czy jest jeszcze nadzieja dla tego serwera :P

Jeśli nie zmienią tego teraz, to raczej nie ma sensu tam grać bez wydawania pieniędzy.

Bez wydawania pieniędzy nawet nie będziesz wstanie się zalogować  hahaha ale prawda jest taka ze ten serwer ma jednego niewyobrażalnego plusa który będzie trzymał nawet tych co nie płacą a mianowicie brak ruskich.

Najlepsze są random dc z konta, zapomnij później, że się zalogujesz, normalnie katastrofa.


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #461 dnia: Październik 09, 2018, 10:16:48 pm »
Strasznie co poniektórzy tu wyolbrzymiają sprawę. Wcale nie jest tak, że `płać albo nie pograsz


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #462 dnia: Październik 09, 2018, 10:27:06 pm »
Strasznie co poniektórzy tu wyolbrzymiają sprawę. Wcale nie jest tak, że `płać albo nie pograsz

Skoro dla ciebie to wyolbrzymianie, że mając 25 lvl nie stać mnie na szoty, szoty dla summona, to coś normalnego, to ok:).
Każdy ma normalne życie, prace itp, nie widzę dalszego progresu bez wydawania kasy na l2 store, a expienie takie jak teraz jest mija się z celem, grałem od c2, ale to co tutaj zrobili, to jedno wielkie nieporozumienie. Spoiler na serverze nie istnieje, niczego nie wyciągniesz, powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 10:32:08 pm wysłana przez grifcio »


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #463 dnia: Październik 09, 2018, 10:31:49 pm »
Strasznie co poniektórzy tu wyolbrzymiają sprawę. Wcale nie jest tak, że `płać albo nie pograsz

Skoro dla ciebie to wyolbrzymianie, że mając 25 lvl nie stać mnie na szoty, szoty dla summona, to coś normalnego, to ok:).
Każdy ma normalne życie, prace itp, nie widzę dalszego progresu bez wydawania kasy na l2 store, a expienie takie jak teraz jest mija się z celem, grałem od c2, ale to co tutaj zrobili, to jedno wielkie nieporozumienie.

Wydaje mi się, że dużo ludzi ma ten sam problem - grali 10 lat temu na c1-c6 i myślą, że to ta sama gra tylko odświeżona. Classic to całkiem inna bajka. Przede wszystkim mozolna i niestety z dużą barierą wejścia dla graczy, którzy nie mieli z tą kroniką styczności. Ja pograłem łącznie 3 dni, krafcę właśnie top NG, cały czas stać mnie na shoty i oddałem już z 50k na klan, ale bez sensu się przerzucać argumentami anegdotycznymi...

Na ten moment to co determinuje co i gdzie możesz farmić to średni lvl broni w party. Przez to, że drop jest zjebany gra się mozolnie czy to płacąc miliony w L2 store czy nie wydając złotówki. Możesz się odrobinę zboostować wydając $ zamiast adenę na shoty, ale to tyle. Reszta itemów głównie procentowo boostuje xp, co jest nijak użyteczne w momencie kiedy problemem jest adena.

Główny problem tego servera to rozbalansowanie zdobywania adeny w stosunku do potencjalnie zdobywanego XP. Jeśli ktoś wypisuje, że to czyste P2W bo L2 store to musi nie mieć zielonego pojęcia o tej kronice albo na grze na jednym servie dłużej niż rok. I argumentem nie jest `bo wprowadzo`. Pewnikiem oni sami nie wiedzą co mają w planach do końca roku a Wy już wywróżyliście z fusów jakieś broszki i koszulki z innej gry...


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #464 dnia: Październik 09, 2018, 10:36:22 pm »
Strasznie co poniektórzy tu wyolbrzymiają sprawę. Wcale nie jest tak, że `płać albo nie pograsz

Skoro dla ciebie to wyolbrzymianie, że mając 25 lvl nie stać mnie na szoty, szoty dla summona, to coś normalnego, to ok:).
Każdy ma normalne życie, prace itp, nie widzę dalszego progresu bez wydawania kasy na l2 store, a expienie takie jak teraz jest mija się z celem, grałem od c2, ale to co tutaj zrobili, to jedno wielkie nieporozumienie.

Wydaje mi się, że dużo ludzi ma ten sam problem - grali 10 lat temu na c1-c6 i myślą, że to ta sama gra tylko odświeżona. Classic to całkiem inna bajka. Przede wszystkim mozolna i niestety z dużą barierą wejścia dla graczy, którzy nie mieli z tą kroniką styczności. Ja pograłem łącznie 3 dni, krafcę właśnie top NG, cały czas stać mnie na shoty i oddałem już z 50k na klan, ale bez sensu się przerzucać argumentami anegdotycznymi...

Na ten moment to co determinuje co i gdzie możesz farmić to średni lvl broni w party. Przez to, że drop jest zjebany gra się mozolnie czy to płacąc miliony w L2 store czy nie wydając złotówki. Możesz się odrobinę zboostować wydając $ zamiast adenę na shoty, ale to tyle. Reszta itemów głównie procentowo boostuje xp, co jest nijak użyteczne w momencie kiedy problemem jest adena.

Główny problem tego servera to rozbalansowanie zdobywania adeny w stosunku do potencjalnie zdobywanego XP. Jeśli ktoś wypisuje, że to czyste P2W bo L2 store to musi nie mieć zielonego pojęcia o tej kronice albo na grze na jednym servie dłużej niż rok. I argumentem nie jest `bo wprowadzo`. Pewnikiem oni sami nie wiedzą co mają w planach do końca roku a Wy już wywróżyliście z fusów jakieś broszki i koszulki z innej gry...

Nie chce niczego wróżyć, ale własnie sam wymieniłeś rzeczy, które tutaj po jakimś czasie będą , brożki, koszulki, cloaki, to samo jest na Koreańskim Classicku, chcą od graczy wyrwać jak najwięcej kasy, to samo na Naia jest. Nie wierze, że tutaj tego nie będzie. Na chwilę obecną zmuszają ludzi do tego żeby kupować vipa oraz shoty z l2 store. Granie tutaj, a na skelth, to dwie różne rzeczy, tam chociaż na początku jak graliśmy było ciebie stać na szoty oraz itemy, tutaj, to zapomnij.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 10:38:30 pm wysłana przez grifcio »


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #465 dnia: Październik 09, 2018, 10:47:22 pm »
Strasznie co poniektórzy tu wyolbrzymiają sprawę. Wcale nie jest tak, że `płać albo nie pograsz

Skoro dla ciebie to wyolbrzymianie, że mając 25 lvl nie stać mnie na szoty, szoty dla summona, to coś normalnego, to ok:).
Każdy ma normalne życie, prace itp, nie widzę dalszego progresu bez wydawania kasy na l2 store, a expienie takie jak teraz jest mija się z celem, grałem od c2, ale to co tutaj zrobili, to jedno wielkie nieporozumienie.

Wydaje mi się, że dużo ludzi ma ten sam problem - grali 10 lat temu na c1-c6 i myślą, że to ta sama gra tylko odświeżona. Classic to całkiem inna bajka. Przede wszystkim mozolna i niestety z dużą barierą wejścia dla graczy, którzy nie mieli z tą kroniką styczności. Ja pograłem łącznie 3 dni, krafcę właśnie top NG, cały czas stać mnie na shoty i oddałem już z 50k na klan, ale bez sensu się przerzucać argumentami anegdotycznymi...

Na ten moment to co determinuje co i gdzie możesz farmić to średni lvl broni w party. Przez to, że drop jest zjebany gra się mozolnie czy to płacąc miliony w L2 store czy nie wydając złotówki. Możesz się odrobinę zboostować wydając $ zamiast adenę na shoty, ale to tyle. Reszta itemów głównie procentowo boostuje xp, co jest nijak użyteczne w momencie kiedy problemem jest adena.

Główny problem tego servera to rozbalansowanie zdobywania adeny w stosunku do potencjalnie zdobywanego XP. Jeśli ktoś wypisuje, że to czyste P2W bo L2 store to musi nie mieć zielonego pojęcia o tej kronice albo na grze na jednym servie dłużej niż rok. I argumentem nie jest `bo wprowadzo`. Pewnikiem oni sami nie wiedzą co mają w planach do końca roku a Wy już wywróżyliście z fusów jakieś broszki i koszulki z innej gry...

Nie chce niczego wróżyć, ale własnie sam wymieniłeś rzeczy, które tutaj po jakimś czasie będą , brożki, koszulki, cloaki, to samo jest na Koreańskim Classicku, chcą od graczy wyrwać jak najwięcej kasy, to samo na Naia jest. Nie wierze, że tutaj tego nie będzie. Na chwilę obecną zmuszają ludzi do tego żeby kupować vipa oraz shoty z l2 store. Granie tutaj, a na skelth, to dwie różne rzeczy, tam chociaż na początku jak graliśmy było ciebie stać na szoty oraz itemy, tutaj, to zapomnij.

grałem na początku Skeltha i na prawdę gra mi się tutaj dużo łatwiej tylko dlatego, że znam kronikę. Nie wiem, może chodzi tutaj o nastawienie - dużo graczy przyzwyczajonych do szybkiego progressu podejmuje głupie decyzje `finansowe`, które w wielu przypadkach skończą się rage quitem na 40 lvlu bo chłopaki dalej z NG latają i ledwo na shoty starcza. Dzisiaj przez godzinę handując na rynku zarobiłem z 20k bo ludzie nawet nie sprawdzają sklepów obok Ciebie.

Cloaki i broszki wymieniłem właśnie jako kwintesencję wróżenia z fusów. Jedynym odnosnikiem do czegoś takiego są KR servery, które stoją X lat dłużej i rządzą się całkiem innymi prawami jak z resztą cały rynek azjatycki. Nawet jeśli coś takiego wprowadzą - to za parę lat. Ja bym się raczej skupiał na ocenie tego co jest w sklepie dostępne teraz. I to nie jest nic czego nie nadrobisz godziną dziennie dłużej.


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #466 dnia: Październik 09, 2018, 10:58:59 pm »
Strasznie co poniektórzy tu wyolbrzymiają sprawę. Wcale nie jest tak, że `płać albo nie pograsz

Skoro dla ciebie to wyolbrzymianie, że mając 25 lvl nie stać mnie na szoty, szoty dla summona, to coś normalnego, to ok:).
Każdy ma normalne życie, prace itp, nie widzę dalszego progresu bez wydawania kasy na l2 store, a expienie takie jak teraz jest mija się z celem, grałem od c2, ale to co tutaj zrobili, to jedno wielkie nieporozumienie.

Wydaje mi się, że dużo ludzi ma ten sam problem - grali 10 lat temu na c1-c6 i myślą, że to ta sama gra tylko odświeżona. Classic to całkiem inna bajka. Przede wszystkim mozolna i niestety z dużą barierą wejścia dla graczy, którzy nie mieli z tą kroniką styczności. Ja pograłem łącznie 3 dni, krafcę właśnie top NG, cały czas stać mnie na shoty i oddałem już z 50k na klan, ale bez sensu się przerzucać argumentami anegdotycznymi...

Na ten moment to co determinuje co i gdzie możesz farmić to średni lvl broni w party. Przez to, że drop jest zjebany gra się mozolnie czy to płacąc miliony w L2 store czy nie wydając złotówki. Możesz się odrobinę zboostować wydając $ zamiast adenę na shoty, ale to tyle. Reszta itemów głównie procentowo boostuje xp, co jest nijak użyteczne w momencie kiedy problemem jest adena.

Główny problem tego servera to rozbalansowanie zdobywania adeny w stosunku do potencjalnie zdobywanego XP. Jeśli ktoś wypisuje, że to czyste P2W bo L2 store to musi nie mieć zielonego pojęcia o tej kronice albo na grze na jednym servie dłużej niż rok. I argumentem nie jest `bo wprowadzo`. Pewnikiem oni sami nie wiedzą co mają w planach do końca roku a Wy już wywróżyliście z fusów jakieś broszki i koszulki z innej gry...

Nie chce niczego wróżyć, ale własnie sam wymieniłeś rzeczy, które tutaj po jakimś czasie będą , brożki, koszulki, cloaki, to samo jest na Koreańskim Classicku, chcą od graczy wyrwać jak najwięcej kasy, to samo na Naia jest. Nie wierze, że tutaj tego nie będzie. Na chwilę obecną zmuszają ludzi do tego żeby kupować vipa oraz shoty z l2 store. Granie tutaj, a na skelth, to dwie różne rzeczy, tam chociaż na początku jak graliśmy było ciebie stać na szoty oraz itemy, tutaj, to zapomnij.

grałem na początku Skeltha i na prawdę gra mi się tutaj dużo łatwiej tylko dlatego, że znam kronikę. Nie wiem, może chodzi tutaj o nastawienie - dużo graczy przyzwyczajonych do szybkiego progressu podejmuje głupie decyzje `finansowe`, które w wielu przypadkach skończą się rage quitem na 40 lvlu bo chłopaki dalej z NG latają i ledwo na shoty starcza. Dzisiaj przez godzinę handując na rynku zarobiłem z 20k bo ludzie nawet nie sprawdzają sklepów obok Ciebie.

Cloaki i broszki wymieniłem właśnie jako kwintesencję wróżenia z fusów. Jedynym odnosnikiem do czegoś takiego są KR servery, które stoją X lat dłużej i rządzą się całkiem innymi prawami jak z resztą cały rynek azjatycki. Nawet jeśli coś takiego wprowadzą - to za parę lat. Ja bym się raczej skupiał na ocenie tego co jest w sklepie dostępne teraz. I to nie jest nic czego nie nadrobisz godziną dziennie dłużej.

Chciałbym żeby było mnie stać na głupie decyzje finansowe...., na razie mam zalogowane boxy na evencie żeby móc coś zarobić.


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0



  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #468 dnia: Październik 10, 2018, 12:41:14 am »
Nie oszukujmy się F2P zawsze oznacza P2W, nie ważne że clasik jest inną kroniką niż c1, bo prawda jest taka że dropy i wszystko nie zmieniło się tak po prawdzie od tamtego czasu a jedynie wymagana ilość expa, może opisze swoją dosyć krótką przygodę z tym serwerem bo raptem tygodniową wymieniając plusy jak i minusy tego serwera, ale coś czuję że tych będzie więcej :/

Zdecydowanie na plus zasługuję zbanowanie graczy ze wschodu, nie jestem rasista ale jakość community na prawdę się podniosła, sama morda się cieszy kiedy wiesz że po napisaniu do losowej osoby nie dostaniesz odpowiedzi w stylu "cyka, jakiś minusów czy plusów lub czegoś wypisanego cyrlica".
Druga sprawa nie ma takiego factora jakiego ruskiego napędzają na każdym serwerze, gdzie wchodzą tylko żeby zniszczyć rynek na serwerze i quitanąć.

Mimo zbanowania chlewu za wschodniej granicy online cieszy oko, nie widziałem pustych spotów a kolejki na serwerze mówią same za siebie, nawet na twitch.tv po wystartowaniu tych serwerów lineage 2 przeżywa drugą młodość, ale pechowo na tym plusy się kończą.

Teraz przejdźmy do tej smutniejszej sprawy.

Sami twórcy już na początku nie popisali się profesjonalizmem i po mimo zadeklarowanego startu n a 03.10 serwer wystartował dzień później.
Druga sprawa że classic okazał się nie do końca być tym czego wszyscy oczekiwaliśmy, stał się w dużej mierze po prostu maszynką do zarabiania dla NCsoftu, zrozumiałe jest że twórcy chcą zarobić na swoim dziele ale wyrzucanie graczy którzy nie donatuja na rzeczy tych co wpłacają pieniądze z serwera jest po prostu dziecinadą, w godzinach 18-22 wejście na serwer graniczy z cudem, już po odczekaniu swojego, w momencie wejścia na nasz upragniony serwer dostajemy errora z wiadomością "client will be closed"  i karuzela spie*dolenia kręci się dalej.

Teraz co do systemu F2P jest oczywiście ale to tylko pozory, rate expa jak i gry został tak ustawiony że dopiero po kupnie VIP 4 mamy raty takie jakie zostały zadeklarowane, aktualne raty na tym serwerze nie są jak to pisali twórcy x1 a w okolicach exp x0.75 drop/spoil x0.25 dopiero po wykupieniu 4000 NCcoinów za równowartość 40-50$ możemy się cieszyć oficjalnymi ratami.
Tutaj znajduję się porównanie EU jak i NA serwera https://www.twitch.tv/videos/319666259 widać gołym okiem że NCsoft wykpił po prostu swoich graczy.

Ze względu na taki wpływ VIPA na grę zaczeło się kategoryzowanie graczy ciągle widać na czacie wiadomości typu "Polskie CP szuka xxx (wymagania Vip 3-4)" które dodatkowo uprzykrza grę graczom którzy nie są brani do pt ze względu na różnice w grubości portfela, ci co mają Vipa nie biorą graczy bez do pt bo zaniżają i tak już niskiego dropa.

Kolejną dosyć brutalna kwestią jest rzeczywiste P2W już w tym momencie na serwerze a twórcy zapowiedzieli że będą rozwijać jeszcze bardziej l2Store, w tym momencie mamy do kupna:

-VIP 4 który zwiększa XP/SP +25% jak i Drop o 50% i PvE damage o 10% który w momencie kiedy nie macie broni jak i shotów dużo zmienia.
-Runy na 50% XP/SP
-Mid-Grade Scrolli który można kupić po zakupie 2 poziomu Vipa zwiększający dodatkowo 40% expa
-Special Fruit Buff który działa jak taki dodatkowy CoV(trochę słabszy) ale dodatkowo zwiększa exp o kolejne 5%

W tym momencie gracz który dotuje ma 120% expa i 50% dropa/spoila który w grze daje niemiłosierna przewagę, drop jak widać na filmiku powyżej. A exp wygląda tak że w momencie gdzie normalny gracz bez tych wszystkich bonusów wbija 35-40% to gracz dotujący już osiąga lvl co też nie powinno być dużym problemem dla kogoś kto planuje grać dla siebie i się nie ścigać z nikim ale w rzeczywistości wygląda to tak że przy zostaniu zabitym my tracimy 4% expa kiedy gracz dotujący traci 1% ze względu na różnice w szybkości w levelowaniu. Od razu uprzedam że on też traci te 4% ale w tym czasie co Doter odbije sobie te 4% my zrobimy raptem 1%. (120% bonusa + 20% mniej traconego expa podczas śmierci z Vip 4). Takie coś spowoduje dodatkową "nagonkę" na graczy bez wykupionych wszystkich bajerów za realna $$$.

Adeny na tym serwerze jest bardzo mało, póki co normalni gracze muszą sobie z tym jakoś radzić i uszczuplać swój budżet na shoty bądź już ich w ogóle nie używać kiedy to l2Store za realna gotówkę ingeruje w rynek gry krasnoludków i sprzedaje shoty wedle potrzeb graczy co jeszcze dodatkowo potęguje przepaść pomiędzy graczami F2P a P2W.

Kolejna dosyć straszna kwestia są "Reward Coiny" które nie są dostępne dla wszystkich graczy a jedynie dla graczy z VIP 3+ gdzie zabijając moby gracze(Donatorzy) dropią coiny(same wpadają do EQ, niewymienialne taka dodatkowa premium waluta) i mogą je wymieniać na matsy(Wszystkie jest dosłownie każdy rodzaj matów istniejący w grze) co jak na moje już kompletnie zabiło klase Spoila na serwerze a zachęca do klepania mobów 24/7 czyli Bota

Patrząc na ten sklep w skrócie, 120% expa, Shoty, Dodatkowy damage Z Vipa normalny gracz względem donatora leveluje 4-5x wolniej jak i nie jest w stanie się ubrać co kończy się na zderzeniu z "ścianą". Jak ktoś jest nie zorientowany bardzo fajnie to opisał jeden z użytkowników na oficjalnym forum ( https://forums.lineage2.com/topic/4465-the-great-wall/ ) co odbija się na całej ekonomi serwera jak i na niechętnym udziale graczy na pvp czy różnych eventach typu siege gdzie ryzykują stratę %.

Tak w skrócie wygląda gameplay na tym serwerze.

Co do administracji na ten moment ciężko powiedzieć za krótki okres czasu minął od startu serwera ale czytając oficjalne forum gdzie jest więcej żali aniżeli tych dobrych opinii o serwerze raczej nie wróży to też dobrze.

Edit1: Najlepsza opcja https://i.imgur.com/mk1ohPX.png  hahaha hahaha hahaha

Ten post nie ma na celu zniechęcenia graczy do dalszej gry czy udziału na serwerze, ale bardziej ma przestrzec i opisać sytuacje na serwerze. Ja osobiście radzę tym co planują zacząć grę na tym serwerze przygotować 50$ na start na zakup Vipa jak i 30$ miesięcznie na przedłużanie "Abonamentu"
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 05:17:57 pm wysłana przez Nexusetti »


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #469 dnia: Październik 10, 2018, 01:22:21 am »
Jak ktoś ma tyle płacić to niech poczeka miesiąc aż ogarną raty.


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #470 dnia: Październik 10, 2018, 01:33:09 am »
Pod tym linkiem jest mała "prezentacja" sytuacji na serwerze :)

https://www.captiongenerator.com/1127042/NcSoft-Lineage-2-Classic-3-October



  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #471 dnia: Październik 10, 2018, 06:55:07 am »
A ludzie narzekali na innove.Tam nie robili takich walkow jak tu z questem na ssy i dropem adeny
udajac ze to niby bagi zeby jak najwiecej kasy od ludzi wyciagnac oOo.

Ogolnie to i tak fajnie ze L2 nie jest martwe skoro nowe community nie przychodzi a graja
tylko starzy wyjadacze .4 offy postawione i kazdy z full capem.


  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #472 dnia: Październik 10, 2018, 07:15:15 am »
Wszyscy pięknie i mądrze piszecie, ale jak spojrzymy na sytuację z innej strony to można dojść do następujących wnioskow:
-na razie drop adeny jest na poziomie 0.25 i ludzie kupują shoty i dodatkowy exp. Nc jest zadowolony bo ma kasę i dopoki to wystarczy nie musi wprowadzać itemow które dają bezpośredniego bosta którego nie da się nadrobić  tylko poprzez granie wiecej.
-dodatkowo warto zauważyć  że na razie kupienie vipa  w grze daje lepszego boosta niż kupienie za te same pieniądze samej adeny od graczy (100k to około 20$). Jeśli podniosą drop adeny ludzie będą woleli kupić adenę( bo ceny spadną ), a za adenę kupią sobie szoty masy itd... co spowoduje że ncsoft będzie zmuszony szukać zarobku poprzez dodawanie itemow które bezpośrednio podbijają staty... I to one są zlem!!
Każda zmiana niesie za sobą ryzyko popsucia  sytuacji a nie jej naprawienia.
Musimy sobie zadać pytanie czy lepsze jest dotowanie na ss i exp czy itemy.. bo chyba w f2p nikt nie wierzy....
-


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #473 dnia: Październik 10, 2018, 09:53:43 am »
Główny problem tego servera to rozbalansowanie zdobywania adeny w stosunku do potencjalnie zdobywanego XP. Jeśli ktoś wypisuje, że to czyste P2W bo L2 store to musi nie mieć zielonego pojęcia o tej kronice albo na grze na jednym servie dłużej niż rok. I argumentem nie jest `bo wprowadzo`. Pewnikiem oni sami nie wiedzą co mają w planach do końca roku a Wy już wywróżyliście z fusów jakieś broszki i koszulki z innej gry...
Nie do końca mogę się zgodzić. Da się grac, ale ja np. na start zrobiłem spoila by trochę chociaż się odbić.
Serwer jak na retail jest nieogarnięty - masa bugów, ja widzę te drobne, ale pytanie, czy ktoś to w ogóle kontrolował technicznie.
Questy masakrycznie zabugowane, jak na l2jotach, nie zgadzają się informacje wyświetlane w zakładce questów z faktycznym progresem, wskazówki, reward za questy, exp i drop w wielu miejscach zwalony, moby w niektórych miejscówkach mają 5x mniejszy exp, sp i drop niż by to wynikało - pod Dion, Northern Mining Zone u dwarfów - moby np. na 18lvlu dają 100xp i 2sp. Nie wiem, czy te pliki w ogóle by się nadawały na betę. W takim bałaganie można się zastanawiać, czy te raty to bug czy feature.
O ile stopień trudności to faktyczny hardkore, to nie do końca teraz wiadomo czy to było zaplanowano czy najzwyczajniej coś zjebali.

Nie rozumiem też innych rzeczy - wyszło, że to pierwsza część classica, ale Innova czy Koreańce mają już kilka kronik do przodu, czy będą to jakoś gonić czy updaty będą wchodzić normalnym cyklem - w ten sposób będziemy chyba 2-3 lata do tyłu. Mnie nie przeszkadza, ale w historii NCSoft pierwszy raz występuje taka sytuacja.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #474 dnia: Październik 10, 2018, 10:02:52 am »
Juji napisał:


Hello All,

Apologies for my delayed response. We plan to resolve all of the issues above including drops/adena/spoil and the XP Loss Upon Death this week. I will share more details on these two once we receive the patch from Dev.

Best Regards,
Juji