Witaj
Gość

Wątek: Początki w L2, tworzenie postaci.  (Przeczytany 15693 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Początki w L2, tworzenie postaci.
« dnia: Lipiec 03, 2007, 10:09:05 pm »
POCZATKI Z LINEAGE

Początki w grze wcale nie muszą być trudne szczególnie jeżeli jest to twoja pierwsza postać. Ten poradnik ułatwi Ci start.

1. Jezeli zaczynasz gre na starcie masz mozliwosc otrzymania nowych bonusow dla nowych postaci takich jak sprzet, soul shoty, potiony czy inne specjalne itemy ktore pomogą Ci rozpocząć przygodę z Lineage.

Taktyka na początek

Na poczatek polecam po odpaleniu gry pojawić się u Newbie Helpera który ma nam wiele do zaoferowania. Po rozmowie z nim nad nasza postacią pojawi się kursor kierunkowy do questa. Należy za nim podążać do wybranego NPCta i ktorego ten kursor nam wskazuje i wziąć od niego questa. Po skaczeniu questa dostajemy  itemy/kase/exp ktore oferuje nam dany quest. ALe to nie wszystko po wykonaniu kazdego z questow nalezy wrocic natychmiastowo do Newbie Helpera ktory daje nam dodatkowe nagrody za kazdego questa i natychmiastowy skok expa. Po wykonaniu 1 questa od razu dostaniemy 3 lvl nastepnie 5 kolejno 9, 12, 12, 18. Od najnowszej kroniki quest na pierwsza profesje mozemy wykonac juz od 18stego lvlu nie jak bylo poprzednio od 19. Mimo ze zeby zmienic profesje musimy miec 20. Ale to nie jest problemem bo jezeli quest na profesje skonczymy na 18/19 lvlu natychmiastowo skaczemy na 20 lvl :).

Na starcie nie oplaca nam sie kupowac sprzetu bo dostajemy go od Newbie Helpera (tzn. dostajemy armor No-Grade TOP juz chyba na 12 lvlu jezeli dobrze pamietam) a bron bierzemy z kuponow ktore daje nam wlasnie newbie helper. Kazdy taki kupon mozemy zamienic na bron ktora mozemy nosic w reku 3h ale dostajemy tych kuponow kilkanascie wiec starcza spokojnie do 20 lvlu na NO - Grade(mi sie udalo zrobic 20 na jednym kuponie).

Po 20 musimy niestety zmienic troche taktyke bo juz nie dostajemy takich ułatwien jak na samym poczatku. Tutaj musimy expic sami tzn. jak ktos lubi moze robic questy wg. mnie byly juz nieoplacalne poza kilkoma m.in na wedke i jakimis pojedynczymi jezeli brakuje nam kasy. Zapewne nie stac was na TOP D bron i armor wiec go nie kupujcie. 20-40 lvl robi się bardzo szybko i szkoda na to adeny. Zainwestuj w COMMON ARMOR a na bron D dostaniesz kupony po zrobieniu pierwszej profesji (wystarczy jej na zrobienie 40). Jezeli chodzi o expienie w tym przedziale to polecam Kamaloke. Sa to takie mini raidbosy w specjalnych lokacjach ktore mozna rozwalic w 2/3 osoby. Do danej lokacji teleportuje nas NPC ktory jest w danej wiosce na twoj lvl. Na wasz znajduje się w DION. Jezeli widzisz na rynku ze ktos pisze "LFC for Kama" (tłum. Szukam party na Kame) to koniecznie do takiej osoby napisz i dołącz do party, niedosc ze dostajemy za to duzo expa moga nam takze wypasc wartosciowe przedmioty tj. weapon, armor, enchanty.

Niestety po 40 kamaloka jest juz nieoplacalna. Tutaj przydaje się dołączyć do jakiegoś klanu tuż przed zrobieniem drugiej profesji. Klany za dołączenie do akademii i nabicie 40+zrobienie 2 profy bardzo czesto oferuja TOPowy sprzet C. Jezeli jednak nie chcesz dołączyć do zadnego klanu (chociaz uwierz mi to jest oplacalne) to polecam zarabianie poprzez łowienie i otwieranie skrzynek.

W linku ktory podam macie wszystkie questy ktore mozecie wykonac w wioskach startowych i mozecie tutaj sprawdzic co dostaniecie za wykonanie danego zadania :D
http://www.lineage2.com/Knowledge/quest.html

2. Magiczna ochrona dla Newbie Players

Nowi gracze mogą dostać różnego rodzaju ochrony (buffow) na poczatek grania dzieki ktorym szybciej beda w stanie bić lvl i wykonywać questy. Buffy otrzymac mogą od Newbie Helper ktory znajduje sie w każdym miescie startowym

Jest to następująco:

    *  Levels 10 - Wind Walk
    * Levels 11 - Shield
    * Levels 12 - Bless the Body (Fighter), Bless the Soul (Mystic)
    * Levels 13 - Vampiric Rage (Fighter), Acumen (Mystic)
    * Levels 14 - Regeneration (Fighter), Concentration (Mystic)
    * Levels 15 - Haste (Fighter), Empower (Mystic)
    * Levels 16 - Life Cubic





Od tych leweli co napisalem dostajemy dane buffy. Wszystkie poza Life Cubicem trwaja 60 minut i dostajemy je az do nabicia 61 lvlu więc jest to przydatny dodatek ktorego nie bylo wczesniej. Niestety Life Cubic konczy nam się już na 35 lvlu. Ale śmiało możemy go zastapic jednym z 3 Baby Petów (ktore po osiagnieciu 55 lvlu nie tylko nas lecza ale takze buffuja niestety sa za slabe w ofensywie zeby pomoc nam w walce):



Pety lecza tak:
Normal heals
Level 26-29 = 26 hp
Level 30-38 = 39 hp
Critical Battle Heals
Level 26-29 = 100 hp
Level 30-38 = 141 hp


Mam nadzieje ze ułatwiło wam to sprawe...

TWORZENIE POSTACI

1. Na pierwszym obrazku widzimy komnate startową, musimy odnaleźć w prawym dolnym roku przycisk create i wcisnać go...



2. Nastepnie wpisz swoje imie w miejsce na to przeznaczone (znaznaczone na rysuknu drugim).
Nick może składać się z 16 znaków lub cyfr albo jednych i drugich jednoczesnie  :bangin:.
Nie moze byc to nazwa zadnego NPC, Moba lub rzeczy z gry.



3. Nastepnie wybierz rase i klase postaci.
Masz do wyboru 5 ras:
-Human (człowiek)
-Elf (to samo mowi za siebie)
-Dark Elf (Mroczny Elf)
-Ork (tak jak u Elfa)
-Dwarf (Krasnal)
-Kamael (takie cuś  z jednym skrzydłem)
Zastanow sie koniecznie jaka postac wybierzesz poniewaz bedzie to mialo wplyl na Twoja dalsza rozgrywke bo kazda z ras ma swoje unikatowe profesje.

Klasy postaci masz dwie do wyboru jest to fighter:
-jezeli wolisz bron białą lub strzelanie z łuku wybierz właśnie jego

Lub Mystic:
-ktory walczy przyzywancami (summonami), z dystansu uzywajac swoich czarow lub wspomaga innych w walce (tzw. Buffer)

4. Nastepnie wybierz wyglad postaci (w kolejnosci):
-fryzura
-kolor włosów
-twarz



5. Kliknij na Create Character

Twoja postać jest juz gotowa...
Teraz problemem z ktorym musisz sobie poradzic jest Interfejs:



Interfejs



1. Status Window

Mozez tutaj sprawdzić poziom swojego CP, HP i Many a takze swoj level, Vitality Points/Vitality Level. Wszystkie buffy i debuffy ktore masz na sobie sa pokazane po prawej stronie od tego okna. Jezeli klikniesz na nie dwukrotnie to sie otargetujesz.

2. Target Window

To okno jest tylko aktywne kiedy masz cos na targecie. Własnie ono pokazuje informacje o wyznaczonym (targecie) przez Ciebie punkcie.  Mozesz zobaczyć nick informacje o klanie i ally danego gracza/npc'ta, albo atrybuty mobka. Zeby wylaczyc to okno wystarczy wcisnac escape

3. Shotcut Window

Sa to paski ze skillami ktore tam sobie włożysz. Aktualnie paskow jest 10 z czego na ekranie mozeszy wyświetlić 3 na raz. Mozesz zarejestrowac 120 hot keys ktore aktytwuja dany skill. Zeby przelaczyc sie miedzy p0odstawowym BARem kliknij ALT+F1-F10 zalezy na ktory chcesz sie przelaczyc

4. Chat Window

 Chat and System Message Windows
Jest to chat przez ktory porozumiewasz się z innymi graczami, masz w nim do wyboru kilka rodzai rozmowy:
Clan Chat - moga czytac tylko czlonkowie klanu
Alliance Chat - Czytaja tylko czlonkowie Ally
Party Chat Czytaja członkowie druzyny
Trade Chat Czytaja wszyscy w miescie sluzy do informowania co chcesz kupic ew. sprzedac
Shout Krzyk czytaja wszyscy w duzej odleglosci od ciebie
Hero Moga go uzywac tylko wybrancy ktorzy sa Hero

5. Menu Bar

Jest to pasek w ktorym masz do wyboru:
Character Status - po kliknieciu wyswietla Ci sie wszystkie statystyki na temat twojej postaci

Inventory -  jest to plecaczek w ktorym przechowujesz wszystkie swoje itemy


Action - Jest to okno akcji jakie moze wykonywac Twoja postać jest ono powiedzlone na 3 kategorie Basic, Party, and Social. Akcjie mozesz wrzucac na Shortcut Window.

Skills & Magic - Pokazuje Twoje wszystkie skille. Masz tutaj podzial na actywne (te trzeba włączyć) i passywne (te ktore dzialaja caly czas). Mozesz je wrzucac na Shortcut Window

Quest - To okienko pokazuje wszystkie questy ktore masz na sobie oraz co musisz w danym quescie zdobyc. Jezeli nie chcesz dalej wykonywac jakiegos questa tutaj wlasnie mozesz go wyrzucic. Mozesz wykonywac 25 questy na raz (maksymalnie)

Clan - Wyswietla wszelkiego rodzaju informacje na temat klanu w ktorym sie znajdujesz

Map - Pokazuje aktualna pozycje postaci. Jezeli chcesz zobaczyc caly swiat kliknij wlasnie w ta ikone

System Menu - W tym menu masz do wyboru takie przyciski jak Opcje, Exit, Restart, Macro itd.


6. Party Window - pokazuje wszystkich ktorzy znajduja sie razem z Toba w Party. Pokazuje ich poziom HP, MP oraz buffy, debuffy ktore na sobie maja po kliknieciu na danego czlonka druzyny.

7. Radar - Pokazuje najblizsze Twoje otoczenie i np znajdujacych sie przy Tobie ludziach. Np. na zielono pokazuje członków Twojej druzyny. Radar takze pokazuje to w jakiej strefie sie znajdujesz.

    * Szary: General fields, forbidden areas (Seven Signs area, Four Sepulchers, etc)
    * Blue: Peaceful Zone
    * Red: Altered Zone
    * Orange: Siege War Zone
    * Green: PvP Arena




-------
Poprawiony poradnik + kilka porad dla poczatkujacego
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2009, 11:42:16 am wysłana przez Materid »
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

Odp: Początki w L2, tworzenie postaci.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2009, 10:30:49 pm »
Wiem, że nie powinno się tu pisać, ale przydałoby się to zaktualizować do gracji

Można spokojnie pisać w tym temacie :) Inaczej byłby zamknięty :)
/Frohike
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 03:57:32 pm wysłana przez Frohike »


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Początki w L2, tworzenie postaci.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2009, 11:47:47 pm »
A czym to sie rozni minimalnie grafika inna btw zrobie to ale dajcie matury napisac spokojnie ^^
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Początki w L2, tworzenie postaci.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2009, 04:52:48 pm »
Poradnik porawiony po nowa kronike + dodane "TAKTYKI NA POCZATEK"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2009, 04:57:25 pm wysłana przez Materid »
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Początki w L2, tworzenie postaci.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2009, 08:38:56 pm »
Niestety po 40 kamaloka jest juz nieoplacalna.
Po 40 też warto robić :)


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Początki w L2, tworzenie postaci.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2009, 08:46:51 pm »
Na RuOffie do 44 jako tako szlo ;/ ... pozniej juz nie bylo sensu
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Początki w L2, tworzenie postaci.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2009, 08:50:48 pm »
Zawsze trochę "darmowego" expa + dropy. Oczywiście jakbyś chciał się lvl'ować tylko na tym, to Ci to zajmie dłuuugo :)


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Początki w L2, tworzenie postaci.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2009, 11:11:39 am »
No chyba ze tak ja wlasnie mowiem o glownie expieniu bo do 40 moj exp w duzym stopniu opieral sie o KAME :)


/PS. Zrobiony nowy poradnik pod interfejs :P  i tworzenie postaci!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2009, 11:42:34 am wysłana przez Materid »
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Początki w L2, tworzenie postaci.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2009, 02:29:11 pm »
49lv kamaloke da się we 2 jeszcze spokojnie zrobić z nawet ładnym expem jak na czas poświęcony kamie zwłaszcza idąc tam z vitem 4 :P, a później kama to już tylko pod dropy, zwłaszcza 81 :D




  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Początki w L2, tworzenie postaci.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2010, 12:31:18 pm »
Przydałaby się mała aktualizacja, przynajmniej cd. buffów: od 8 lvl dostajemy wszystkie, można je dostawać do 75 lvl (Cubic z tego co pamiętam mieści się w tych samych przedziałach 16-35) . Do 40 lvl otrzymujemy  Empower i Haste 1 lvl, po 40 Emp 2(?) i Haste 2. Oprócz Newbie Guide Buffy można brać również u Adventurers' Guide w każdym mieście
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 12:38:55 pm wysłana przez kamalgi »