Witaj
Gość

Wątek: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!  (Przeczytany 28357 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 19, 2011, 02:20:09 pm »
mmo to nie shooter , nie przesadzaj
retired


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 19, 2011, 02:59:35 pm »
w pvp 50 pingu robi ogromną różnicę ;) Ale da się ugrać.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 19, 2011, 04:32:40 pm »
mmo to nie shooter , nie przesadzaj

Sorry, dla mnei to jest różnica, między 90 ping (bez Battlepinga) a ~~40 z BP.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 19, 2011, 05:44:54 pm »
w pvp 50 pingu robi ogromną różnicę ;) Ale da się ugrać.

tak bo musisz wycelowac fireballem  :D , plz - w mmo wazniejsze sa lagi i utracone pakiety a to dwie rozne rzeczy (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ping oraz http://pl.wikipedia.org/wiki/Lag)
retired


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 19, 2011, 06:05:42 pm »
Pierwsze 2 zdania z linku który wkleiłeś.. Mi wierzyć nie musisz, sobie powinieneś ;p

ping — nazwa programu używanego w sieciach komputerowych TCP/IP (takich jak Internet) służącego do diagnozowania połączeń sieciowych. Pozwala na sprawdzenie czy istnieje połączenie pomiędzy hostami testującym i testowanym. Umożliwia on zmierzenie liczby zgubionych pakietów oraz opóźnień w ich transmisji, zwanych lagami.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 19, 2011, 06:19:04 pm »
mmo to nie shooter , nie przesadzaj

Sorry, dla mnei to jest różnica, między 90 ping (bez Battlepinga) a ~~40 z BP.

jeżeli chodzi o l2 to różnica 50 nic nie znaczy, totalna bzdura. ping 50ms to jest 0.05 sekundy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2011, 06:23:57 pm wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 651

  • Pochwał: 10

  • Under the flag of the Jolly Roger!
Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 19, 2011, 07:19:40 pm »
mmo to nie shooter , nie przesadzaj

Sorry, dla mnei to jest różnica, między 90 ping (bez Battlepinga) a ~~40 z BP.

jeżeli chodzi o l2 to różnica 50 nic nie znaczy, totalna bzdura. ping 50ms to jest 0.05 sekundy.

Ja bym był ostrożny z takim stwierdzeniem. Większość ludzi z forum to masterzy których czas reakcji mierzy się w tysięcznych częściach sekundy :D
[


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 19, 2011, 07:38:34 pm »
egzakli !
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 0

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 19, 2011, 08:35:43 pm »
może przy biciu mobków tak bardzo nie rzutuje... ale przy mas pvp to już inna bajka...


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 19, 2011, 09:17:03 pm »
może przy biciu mobków tak bardzo nie rzutuje... ale przy mas pvp to już inna bajka...

serio w mass pvp 0.05 sekundy ma takie znaczenie, wooow. Moze przetłumaczę, to jest piec setnych z jednej sekundy
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 19, 2011, 10:40:11 pm »
w pvp 50 pingu robi ogromną różnicę ;) Ale da się ugrać.
leze.................  :o
grajac przez jakies mmm 2-3 lata na Hinde/Phoenixie nie zauwazylem TAAAAKIEJ roznicy majac ping 150-200 ;] chyba ze cos zmienili w miedzynarodowym ukladzie jednostek miar ;]
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2011, 10:49:46 pm wysłana przez EsTeCzteryRkA »

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 20, 2011, 12:37:27 am »
Mam wrażenie że to 0.05 sekundy jest jakoś mnożone, jeżeli w tracer mamy kilku stopniową drogę do serwera to opóźnienie się nie kumuluje ? bo w wielu grach mam wrażenie że różnica 50pingu jest zauważalna gołym okiem, a 100 to już na pewno. W mmo, podczas pve tylko nie.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 0

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 20, 2011, 12:45:46 am »
nie jestem informatykiem... u mnie to wygląda tak, że jak mam ping do 50  to mogę normalnie grać,  jak jest w okolicach 100 to jeszcze jakoś ujdzie, ale 150+ po prostu odczuwam, 300... mule mi gre makabrycznie

ale jak napisałam, nie jestem specem


  • Wiadomości: 157

  • Pochwał: 2

  • "MAD DOG" SMITH
    • MMOPlay Lineage II
Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 20, 2011, 02:19:59 am »
Mam wrażenie że to 0.05 sekundy jest jakoś mnożone, jeżeli w tracer mamy kilku stopniową drogę do serwera to opóźnienie się nie kumuluje ? bo w wielu grach mam wrażenie że różnica 50pingu jest zauważalna gołym okiem, a 100 to już na pewno. W mmo, podczas pve tylko nie.
Nie jest mnożone. Inna sprawa, że klient L2 w sobie jedynie znany sposób wylicza ten ping który pokazuje na liście obok serwerów do wyboru. Zpinguj serwer normalnym DOS'owym pingiem. Nie zdziwię się jeśli pokazuje Ci 50ms, gdy w rzeczywistości jest 250+ (co w przypadku gier typu L2 nie ma i tak większego znaczenia, bo to nie shooter...)
Oj tam oj tam


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 20, 2011, 12:53:04 pm »
Czyli co, z dyskusji wynika że normalny gracz  może spokojnie grać na us, bo ping przeszkadza tylko pro gamerom z lancera?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 20, 2011, 01:14:00 pm »
Mam wrażenie że to 0.05 sekundy jest jakoś mnożone, jeżeli w tracer mamy kilku stopniową drogę do serwera to opóźnienie się nie kumuluje ? bo w wielu grach mam wrażenie że różnica 50pingu jest zauważalna gołym okiem, a 100 to już na pewno. W mmo, podczas pve tylko nie.
Nie jest mnożone. Inna sprawa, że klient L2 w sobie jedynie znany sposób wylicza ten ping który pokazuje na liście obok serwerów do wyboru. Zpinguj serwer normalnym DOS'owym pingiem. Nie zdziwię się jeśli pokazuje Ci 50ms, gdy w rzeczywistości jest 250+ (co w przypadku gier typu L2 nie ma i tak większego znaczenia, bo to nie shooter...)

Ok, powiedz mi zatem, dlaczego z BP i bez BP widzę różnicę? Wskaźnik na lancerze pokazuje mi ping~~90. Czyli jest to przekłamane i mam ping w rzeczywistości +400? (bo wg obliczeń Zojki, przy takim powinienem poczuć różnicę dopiero mniej więcej). Ja nie mówię, że z i bez BP jest ogromna różnica i nie da się grać. Ja jednak ją widzę i czuję dosyć wyraźnie. Uważacie, że zmyślam? O_o
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 20, 2011, 01:17:42 pm »
Ok, powiedz mi zatem, dlaczego z BP i bez BP widzę różnicę?
placebo
retired


  • Wiadomości: 342

  • Pochwał: 0

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 20, 2011, 01:30:22 pm »
roznice bedzie mozna odczuc ale jest ona na tyle mala, ze jedynie nieznacznie pogorszy komfort grania. zreszta jest to kwestia przyzwyczajenia sie do danej wielkosci pingow. jak dla mnie roznice w pingu 50 ms, a zalozmy 150 ms sa zauwazalne, ale w zaden sposob realnie i bezposrednio nie wplywaja na efekt grania w takie gry jak mmorpg. co innego shootery jako gry znacznie bardziej oparte na refleksie o czym zreszta ludzie juz tu mowili.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 20, 2011, 01:32:14 pm »
Ok, powiedz mi zatem, dlaczego z BP i bez BP widzę różnicę?
placebo

To samo powiesz Deliosowi? Btw, chyba skuszę się o zrobienie poglądowego frapsa z i bez BP. Jak ktoś się przyjrzy, chyba też różnicę dostrzeże.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 20, 2011, 02:13:03 pm »
z tego co wyczytalem na ich stronie bp nie eliminuje ci pinga tylko zmienia serwery przez ktore sie laczysz jednoczesnie zmniejszajac ich ilosc i eliminuje ci LATENCY czyli lagi jakie masz, a to faktycznie poprawia jakosc grania jak sie ma zdupyneta  , moze i to samo masz na mysli piszac mniejszy ping , dla mnie bp nie robil zadnej prawie roznicy ale to zalezy od neta i tyle
Cytuj
You get an encrypted tunnel connection between yourself and our server. Game packets are also been sent at a faster rate than normal. For some users it will provide faster or more stable routing options. You will use a little more bandwith than normal while using Battleping due to the send rate and encryption. The result is a lower latency and so a more enjoyable and rewarding game experience.
retired


Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 20, 2011, 02:36:51 pm »
Oczywiście, że tak. Ping pozostaje bez zmian.
Pinguj 109.105.134.179, ja przy pingu 100ms żadnego dyskomfortu podczas gry nie odczuwam (ofc z latency fixem) :)


  • Wiadomości: 157

  • Pochwał: 2

  • "MAD DOG" SMITH
    • MMOPlay Lineage II
Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 20, 2011, 02:48:53 pm »
Lagi w grach typu L2 będą spowodowane utratą pakietów, nie wysokim pingiem.  Żeby sprawdzić prawdziwy ping, zaloguj się na dany serwer i użyj jakiegoś programiku do monitorowania aktywnych połączeń. Zobacz z jakim ip jest połączony klient l2 i zpinguj te IP. Będziesz miał rzeczywisty ping gameservera - i na 99% jestem pewien że będzie on się różnił od tego co widać przy nazwie serwera podczas logowania. Żeby sprawdzić utratę pakietów daj ping -t ip.game.serwera i zostaw działające np. minutę. Wtedy będziesz miał podane ile z tego co robisz w kliencie, ginie po drodze do gameserwera. Może być też tak że nie będziesz miał straty pakietów i dobry ping a mimo wszystko okropne lagi. Wtedy problem jest po stronie serwera np. (pakiety które wysyła do ciebie giną gdzieś). Tego niestety poleceniem ping nie sprawdzisz :P
Oj tam oj tam


Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 20, 2011, 02:52:19 pm »
A jak z wiarygodnością pingowania IP serwera winmtr'em?


  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 1

Odp: Launch Date - 30 listopad serwery NCSoft Free2Play! Czytaj 1 post!
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 22, 2011, 05:04:07 pm »
Zadne placebo.

Juz nawet nie bede przywolywal starego Azure, ale wespre sie RPGclubem. Sporo osob, zarowno z Zachodniej jak i Srodkowej Europy nie wyobrazalo sobie gry na serwerach z rosyjska lokalizacja (a potem nawet z niemiecka?) mimo pingow <100. Tak jak szponiasty napisal, od samego pingu nie wszystko zalezy, a w sporej czesci od tego co po drodze sie gubi, miedzy innymi dlatego, ze zanim pakiet dotrze z punktu A do B zahacza o nascie czy dziesiat innych. I wlasnie w tym punkcie BP jest pomocny, redukujac ilosc serwererow, przez ktore sie przebijasz do celu.

Swoja droga 200 pinga robi cholerna roznice, grajac raz na niemal idealnym pingu, nie bedziesz chcial nigdy wiecej tknac czegos z takim opoznieniem, to naprawde czuc i widac (moze jeszcze w l2 nie jest az tak tragicznie, ale tez odczuwalne). Tym bardziej jesli masz jakies packets lost. Przez te 200 pinga mam na mysli lokalizacje na innym kontynencie ofc
Diablo II - retired
Lineage2 - active, innova eu ))
League of Legends - maintenance, EU WEST *truti


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

F2P startuje dzisiaj 23 listopada
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 23, 2011, 07:10:16 am »
Fre to play startuje dzisiaj na chronos/naia. Jedyna okazja dla tych co chcą grac postacią dwarf z dowolna klasa po 85lvl. Macie 7dni czyli do 30 listopada na zrobienie dwarfa na 76lvl. Jest także event x2 XP/CP trwający do 30 listopada.

Maintance wyjątkowo będzie trwało 10godzin, ponieważ naia jest przenoszona do USA, wiec oba serwery będą online ok 23-24pm.

http://www.lineage2.com/archive/2011/11/lineage2com_ncs.html
http://www.lineage2.com/archive/2011/11/naia_move_to_us.html

Czas gry obu serwerów
Naia- gmt+1 czyli europejski, olimpiada 18-24 / tw o 20 / siege o 16 i 20
Chronos  - gmt+8?, olimpiada 1-7rano/ tw - 3rano / siege 23 i 3 rano.


Przypominam ze to są serwery NCsoft a nie inova.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2011, 07:15:56 am wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami.