Witaj
Gość

Wątek: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia  (Przeczytany 7748 razy)

  • Wiadomości: 380

  • Pochwał: 5

  • pwned!
Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« dnia: Listopad 28, 2008, 09:58:54 pm »
Czyli oddaj jak najwięciej doświadczenia po śmierci ;)



Zacznijmy od tego że każdy charakter może "resać" czyli ożywać zmarłych kolegów i swoje własne chowańce (pety), ale są 4 klasy, które mają specjalną umiejętność, czyli skill


 
Resurrection

Te klasy to :
Bishop (Cardinal)
Prophet (Hierophant)
Elven Elder (Eva Saint)
Shillien Elder (Shillien Saint)


Bishop to specyficzna klasa, więcej na jej temat tutaj http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,17240.0.html




Bishop/Cardinal

Dla Bishopa polecam sety robe,które dają bonus do wit (+WIT). Na 40 levelu możesz zrobic takie tatuaże +4 WIT/-4MEN, które możesz kupić u Mammona za 1,74kk AA (drogo, ale ehh ^^) i pójść do Symbol Markera, aby takie tatuaże dodać. Inna propozycja to +4 CON/-5STR and +4 DEX/-5STR (dostępne w Grocery/Magic Shopie)

Noś robe aż do 52 i uzyskaj Blue Wolf Robe Set

Pozostań w BW aż do 61-63lvl, na 64 przestaw się na Tallum/Dark Crystal Robe Set. Takie postępowanie pozwoli zmaksymalizować % do zwracanego expa. Jeżeli zdecydujesz się na Majestic Robe Set, usuń tatuaże +4DEX/-5STR, a dodaj +1WIT/-1MEN.

Po 70+ (dla charów resanych) nie bądź zdziwiony, gdy inni nie będą chcieli twojego 'resa', tylko Blessed Scroll Of Resurection. Możesz sam zadecydować jaki bulid będzie miała twoja postać.









Elven Elder/Eva Saint

Jasny elf nie musi ubierać Robe po 56lvl, aby maksymalizować ilość % przy 'resie'. Jego podstawowy wysoki poziom WIT jest tak duży, że może biegać w dowolnym secie, nawet w Light. Uważaj na sety, które mają -WIT, będziesz musiał zmienić tatuaże!!

Sugeruje tatuaże +4WIT/-4MEN po lvl 40. Po 74 możesz zmienić na +3/-3, maksymalny zwracany exp się nie zmieni.

Podobnie jak bishop po 70+ (dla charów resanych) nie bądź zdziwiony, gdy inni nie będą chcieli twojego 'resa', tylko Blessed Scroll Of Resurection. Możesz sam zadecydować jaki bulid będzie miała twoja postać.










       Shillien Elder (Shillien Saint)  oraz  Prophet (Hierophant) posiadają skill Resurection tylko z 1. profesji, toteż omawianie tego mija się z celem, te profesje powinny inwestować w inne umiejętności :)


Źródło: http://l2info.arktic.net/rez.html

// proszę znaleźć ew błędy, poprawię jutro

/Szewa
Niech Soulern/ Hasufin zdecydują czy podkleić/dać plusa. W sumie: good job


mysle, ze nalezy sie plusik, tylko imo usun teksty w stylu "Bishop powinnien nosić (o ile to możliwe) sety robe", bo jeszcze jacys newbie pomysla ze light/heavy sie ogarnia dla healerow... anyway poprawilem troszke literowek
jeszcze jedna rzecz, zmien ten naglowek na "Czyli jak zwracać możliwie najwięcej doświadczenia po śmierci...", lub cos w tym stylu, bo to dwukrotne "jak" razi w oczy ;)
/Sknerus


//Soulern: Imo też powinien być plus, bo czegoś takiego jeszcze nie było, a się przyda. Zrobię za was brudną robotę i podkleję, a na plus poczekajmy z weryfikacją danych. Bo ja się nie znam. ^^



no to wstawiam plusika
/Sknerus
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2008, 03:14:15 pm wysłana przez SknerusKK »
 
eeh... a jeszcze pamiętam jak chodzilismy co niedziele z Strykiem do kościoła i stał taki maly Pawełek pod sklepem już, i do Strykusia "wujek wujek daj na lizaka" aż sie łza w oku kreci... a teraz o juz dorosły mężczyzna, pewnie jzu za dziewczynami sie ogląda! :)
http://www.wsku.yoyo.pl/


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2008, 01:30:41 pm »
Ja bym dal +  :) Bardzo fajna robota


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2008, 07:44:46 pm »
Zawsze zamiast czytać i nauczyć się tak długiego tekstu lepiej jest po prostu oduczyć się ginąć :)
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2008, 07:51:00 pm »
Nom , ale coś takiego można powiedziec do kazdego poradnika  :D


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2009, 11:16:15 am »
Żeby już tak całkowicie zminimalizować stratę expa dodałbym jeszcze do tego posiadanie klanu z 2lvl clan lucka i fortecy z dodatkowym clanluckiem.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • *******
  • Wiadomości: 1216

  • Pochwał: 17

  • The Soul of an Angel
Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2009, 10:47:14 pm »
clan skill zmniejszajacy strate expa? jak dobry?
"The difficulty is not so great to die for a friend, as to find a friend worth dying for"
- Homer

Retarded SuperModerator

Piszę poprawnie po polsku


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2009, 09:51:04 am »
ma ktoś może jakiś link do strony gdzie pokazane jest ile expa(nie %) traci się na danym levelu? dla uściślenia chodzi mi o 78 :P




  • Wiadomości: 136

  • Pochwał: 0

  • Wysyłam zaproszenia na lockerz.com!
Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2010, 02:43:37 pm »
poradnik jak dla mnie słaby , ponieważ jest o wiele innych sposobów na mniejszą strate Doświadczenia np. Clan Hall ;) no i tak jak koledzy napisali Clan luck , wniosek? dobry clan mniejsza strata expa po śmierci


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2010, 07:41:22 pm »
Hmm, myślę, że to dobry temat aby napisać o vitality.
Ojj, gdyby nie on nie dałoby się tak szybko wbijać lvli.
Są jego 4 poziomy:
4: Dostajesz 300 % całego doświadczenia
3: -|- 250%
2: -|- 150 %
1: -|- 100%
Gdy poziomu vitality nie masz, nie dostajesz żadnego bonusu doświadczenia. Wiem, to strasznie bolesne, jednak masz szansę na odzyskanie vitality!
Pierwszy i najłatwiejszy sposób to siedzenie offline w peace zone, czyli np. W mieście. Niektórzy mówią, że nie trzeba być w peace zone, tylko po prostu offline. A jeszcze inni, w co nie wierzę, gdyż mi to nie działa, siedzenie w mieście w trybie Online.
Drugi sposób to ponoć bicie rb. Ale nie kamaloki. Trzeba bić prawdziwego Raida.
Vitality jest bardzo opłacalne. Możesz wbić lvl nawet 3 razy szybciej, i zaoszczędzić na tym adenki.
Są też herby które odnawiają vitality. Są one pod nazwą "Vitality Repleshing Herb". Działają one w taki cudowny sposób, że gdy ubijasz mobki, to vitality zamiast spadać, podnosi się! Działa to jednak przez 4 minuty, co jest tego minusem. Przy tym, gdy użyjesz herba z twojego ciała unoszą się takie ładne, czerwone opary.
Pety tego nie posiadają, ale dalej biorą tyle expa ile biorą, tzn.
Dostajesz 15k expa. Pet zabiera ci 15%. Zostaje ci około 13k.
Teraz załóżmy, że dostaniesz 300 % więcej expa, czyli 60k. Pet zabiera ci 15%, więc zostaje ci 51k expa. Pecik też dostaje w takim razie 300 % więcej, więc expienie ich staje się banałem.
Ale w sumie z tego powodu, granie w l2 jest banalne :)


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2010, 08:50:35 pm »
Co ma vitality do zwracanego expa po rezie?

Pierwszy i najłatwiejszy sposób to siedzenie offline w peace zone, czyli np. W mieście. Niektórzy mówią, że nie trzeba być w peace zone, tylko po prostu offline. A jeszcze inni, w co nie wierzę, gdyż mi to nie działa, siedzenie w mieście w trybie Online.

Vitality rośnie niezależnie czy jesteś online/offline stoisz w mieście czy na spocie. Jak nie bijesz mobów vitality rośnie.

Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2010, 09:12:19 pm »
O rly?
Jeżeli masz rację, to vitality w tym tempie regeneruje się w bardzo wolnym tempie. Ja zazwyczaj idę do miasta, wyłączam l2 i idę spać :D


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2010, 06:33:11 am »
(...)jest o wiele innych sposobów na mniejszą strate Doświadczenia np. Clan Hall ;) (...)
rozumiem, ze Ty nigdy nie przyjmujesz reza od bishopa/EE (70-90% expa do zwrotu) tylko od razu lecisz do CH? (50% zwrotu). Powodzenia :D

pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2010, 01:03:30 pm »
kurde, posty tego burnfista dot. L2 to taka trochę tylko słabsza wersja ktosiaxxxx. ktoś się ze mną zgodzi?

A co do tego ładowania vita, to po prostu jak jestes ofline laduje sie kilkakrotnie szybciej niż gdy jestes online.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2010, 01:11:22 pm »
Tak samo pomyslalem, ktos musi tego "ktosa" kiedys zastapic na tym forum ;]


  • Wiadomości: 327

  • Pochwał: 10

Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2010, 04:20:28 am »
Wszystko fajnie, ale pierwszy post ciut za długi. Generalnie fajnie to po prostu opisali tutaj:
http://l2p.l2wh.com/resurrection.html

No i ofkorz przydałoby się opisać clan luck i residence clan luck :)

Whtever walks in my heart,
Will walk alone...


  • Wiadomości: 136

  • Pochwał: 0

  • Wysyłam zaproszenia na lockerz.com!
Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2010, 08:16:43 pm »
kurde, posty tego burnfista dot. L2 to taka trochę tylko słabsza wersja ktosiaxxxx. ktoś się ze mną zgodzi?


coś źle zrobiłem? bo widzę że od razu na mnie psy wieszasz...



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2010, 08:49:12 pm »
po prostu twoje posty są... hmm jakby to ująć delikatnie... Osoby dość początkującej, która musi jeszcze mocno się zagłębić w realia L2 ; ) Ale działaj działaj, każdy był kiedyś newbie.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 136

  • Pochwał: 0

  • Wysyłam zaproszenia na lockerz.com!
Odp: Maksymalizacja zwracanego doświadczenia
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2010, 08:56:32 pm »
Wiesz gram w tego lineage2 łącznie około roku i nie jestem tam dajmy jakimś wymiataczem , no fakt czasem coś głupiego napisze ale to dlatego ze chce się tez wypowiedzieć w danym temacie , i czasem jakas glupota wychodzi , no ale wziąłem sobie do serca to co napisałeś i postaram sie zmienić to i owo :)