Witaj
Gość

Wątek: Gladiator [Glad]  (Przeczytany 382813 razy)

  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1650 dnia: Październik 03, 2009, 01:38:11 pm »
ale w terenie to takie farbki pomyłka? Wiem że mamy SM ale od czasu kiedy zjada charge nie jest taki fajny. Można nas fajnie zakitować.
a teraz idź i przetestuj swoje genialne pomysły w czymś, co jest L2 a nie tylko używa tego samego klienta...
I'm offline.


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1651 dnia: Październik 03, 2009, 02:18:59 pm »
ale w terenie to takie farbki pomyłka? Wiem że mamy SM ale od czasu kiedy zjada charge nie jest taki fajny. Można nas fajnie zakitować.
a teraz idź i przetestuj swoje genialne pomysły w czymś, co jest L2 a nie tylko używa tego samego klienta...

budzisz sie z ręką w nocniku skoro nie wiesz ze SM zjada 3 charge bodajże od Helbounda/CT2 lub Kamaela.


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1652 dnia: Październik 03, 2009, 03:01:29 pm »
ale w terenie to takie farbki pomyłka? Wiem że mamy SM ale od czasu kiedy zjada charge nie jest taki fajny. Można nas fajnie zakitować.
bo to jest build przede wszystkim pod oli, na open mozesz chodzic od biedy w -5dex +5str, ale nie wiem po co bo ten dex i tak Ci gowno da


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1653 dnia: Październik 05, 2009, 11:48:33 am »
Każdy z Was ma część racji z tymi farbkami. Tak naprawdę to z -9 dex wraz z -2 dex z seta IC to glad ma aż 19 dexa :) i takie ustawienie TYLKO i wyłącznie sprawdza się na oli ewentualnie na mas chociaż nie gwarantuje zwycięstwa zawsze i z każdym. Natomiast w każdym innym przypadku (wieksza część gry) NAPRAWDĘ nieprzyjemnie się gra z takimi statami i glad jest bardzo powolny, a wręcz irytujący. Piszecie czy 40-60 atak speeda to duzo czy mało, na to każdy niech sobie sam odpowie natomiast z doświadczenia wiem że glad z -7 dex (5 dye i 2 IC) na bufku na a.speed i dansie dalej jest stosunkowo wolny, ale takie ustawienie jest po prostu, mimo wszystko najbardziej uniwersalne. Można jeszcze spokojnie zrobić +3str-3dex i +2str -2con co z -2 dex z IC da tylko -5 dex jako jeszcze bardziej ofensywny build, no i na koniec stary, "dobry" +5str -5 con ale z racji nowych kronik zwłaszcza GF nie opłaca sie go używać.  Wiem ameryki nie odkryłem, ale naprawdę szkoda się kłócić dalej o build glada, bo chyba juz wszystko zostało powiedziane. Kończąc - całkiem fajnie sprawuje sie gladi na GF sądząc z ostatnio wklejonych filmików, myśle że nawet bez aż tak wykreconych itemów może dawać nadal radę. Aha gram na abyss x3 jak coś. Pozdro.                                                         
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 12:20:51 pm wysłana przez sato79 »


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1654 dnia: Październik 05, 2009, 03:21:22 pm »
ja gram tyrantem w hvy, mam 15 dexa i daje rade, wiec nie wiem czemu glad z dashem nie dalby. na 83 to jest wykret, bo glad daje sonic move -> bariera -> podchodzi do ofiary -> wb -> msf -> tss + cos i jest gf, wczesniej tez nie powinno byc problemu, w koncu glad ma dystansowki


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1655 dnia: Październik 06, 2009, 11:21:28 am »
heh, ale ty grasz tyrkiem, a tyrek ma jeden z największych a.speedów i speedów w grze więc nawet przy takim ustawieniu (15dex) jest NORMALNY (nie wolny, a nawet bardzo wolny jak gladi). Tak w ogóle porównywać tyrka a.speed i speed do glada to jak porównywać porsche do poloneza - tego nie da się porównać.
Natomiast co do drugiej części, to wyglada to tak bardzo często tylko w teorii bo w praktyce jest trochę gorzej, bo glad z 19 dexa biega mizernie nawet na SM, a to tylko kilkanaście sec., nawet jak dobiegnie nie walnie pełną mocą bo soniki zeżre SM, a wiadomo że przeciwnik jak dostanie WB to raczej będzie wiał, dalej gladi moze dostać jakiegoś syfa na speeda lub sleepa i wtedy już jest naprawdę ciężko. Ale na pocieszenie oczywiście zostaje że jak już dobiegnie i walnie TSS lub DSS a nawet SB efekt może być niezły :), a już to co robi ten gladi na jednym z ostatnich filmików (wiem wiem top sprzęt :)) nastraja mimo wszystko pozytywnie. Swoją drogą wie ktoś jakie on ma dye ?


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1656 dnia: Październik 06, 2009, 12:37:41 pm »
Gladem ktory sypie skillami a wy sie martwicie o atk.speed?

Cytuj
dalej gladi moze dostać jakiegoś syfa na speeda

Nawet jak masz +50 dex i dostaniesz cos na speed a przeciwnik ma wiecej IQ niz cegla to i tak ciebie zabije.

Cytuj
lub sleepa i wtedy już jest naprawdę ciężko

Jak ci chodzi o nukera to lol z tym sleepem jak o healera to nie wiem za bardzo co on moze ci zrobic.


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1657 dnia: Październik 06, 2009, 02:33:14 pm »
heh, ale ty grasz tyrkiem, a tyrek ma jeden z największych a.speedów i speedów w grze więc nawet przy takim ustawieniu (15dex) jest NORMALNY (nie wolny, a nawet bardzo wolny jak gladi). Tak w ogóle porównywać tyrka a.speed i speed do glada to jak porównywać porsche do poloneza - tego nie da się porównać.
przesadzasz, tyrant ma 20% wiecej a.speeda (ale tak w ogóle co za roznica?) i mniej speeda bez krolika/wilka
Natomiast co do drugiej części, to wyglada to tak bardzo często tylko w teorii bo w praktyce jest trochę gorzej, bo glad z 19 dexa biega mizernie nawet na SM, a to tylko kilkanaście sec., nawet jak dobiegnie nie walnie pełną mocą bo soniki zeżre SM, a wiadomo że przeciwnik jak dostanie WB to raczej będzie wiał, dalej gladi moze dostać jakiegoś syfa na speeda lub sleepa i wtedy już jest naprawdę ciężko. Ale na pocieszenie oczywiście zostaje że jak już dobiegnie i walnie TSS lub DSS a nawet SB efekt może być niezły :), a już to co robi ten gladi na jednym z ostatnich filmików (wiem wiem top sprzęt :)) nastraja mimo wszystko pozytywnie.
zapomniales, ze glad bardzo efektywnie zabija z dystansowek
Swoją drogą wie ktoś jakie on ma dye ?
pewnie -9dex ^^


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1658 dnia: Październik 06, 2009, 04:22:45 pm »
Na bank ma -con, 6250 cp na 83 lvlu to bardzo malo jak na glada. Ot, po prostu setup nastawiony pod party pvp z healerem, a nie na solo ganki.
...


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: -1

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1659 dnia: Październik 08, 2009, 12:16:30 pm »
Ludzie mam pytanie co do pvp gladem, chodiz mi o to podbigasz do kolesia walisz do z triplse sonic slash a potem wlasnie czy ladujemy focusy czy od razu walimy z double sonic slash?


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1660 dnia: Październik 08, 2009, 01:48:59 pm »
podbiegasz do gościa walisz z bustera i tss dopiero, później zależy z kim. Jak mag to można sie pokusić i wrypać dss bo może padnie, jak heavy to się ładujesz i jedziesz.


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1661 dnia: Październik 08, 2009, 04:28:12 pm »
nie lepiej buster/blaster/rage/ladowanie/buster i tss? :f


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1662 dnia: Październik 09, 2009, 01:27:12 am »
Na maga jak juz dobiegniesz, to storm+buster+tss, bo to kombo zabije go na 99%. Opcjonalnie mozna pojsc na wymiane nukow, jak mag nie wpakuje slowa jest bez szans. Z innymi klasami imo po każdym skillu zjadajacym ladunki ladujesz sie na max, puszczasz 2xaoe, nastepny skill(dss czy tss czy blaster- jeden uj), znowu 2x aoe i tak az uklepiesz enemy. Chyba, ze walka z tankiem, to tylko tss/blaster+ladowanie, bo moze mp zabraknac. W sumie żadnej filozofii w tym nie ma, glad to atm jedna z najlatwiejszych postaci w prowadzeniu.
...


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1663 dnia: Październik 09, 2009, 01:02:06 pm »
niby fakt, ale do szczęścia trzeba płynnie umieć wprowadzać comba i pilnować targetu dla pewności P


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1664 dnia: Październik 09, 2009, 04:36:23 pm »
Że tak się zapytam którą postacią w L2 jest teraz jakaś głebsza filozofia? ; p
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1665 dnia: Październik 09, 2009, 04:38:07 pm »
Że tak się zapytam którą postacią w L2 jest teraz jakaś głebsza filozofia? ; p

dager?


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1666 dnia: Październik 10, 2009, 02:27:05 am »
I bish. Nie dosc, ze musi leczyc to jeszcze oganiac sie od stada wscieklych daggerow ;)
...


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1667 dnia: Październik 10, 2009, 11:39:22 am »
Bishem się zgodzę, bo jeszcze całkiem niedawno sam miałem cardi i widziałem co muszę robić, a co mnie jeszcze by czekało na wyższym lvlu (czyli za jakieś 2 miechy hardcorowego grindu, ale nvm) ale dagger? Serio to jest jakiś większy kłopot wlecieć shadow stepem i wbić szybko staba + 2-3 blowy? Na większość to wystarczy, a jak nawet przeżyje (destro, tyr, glad) to i tak przy aktualnym reusie to kwestia sekundy by władować kolejną serię z ew. detargetem dla next staba.

Land rate blowów po 79 jest tak śmiesznei wysoki, że AKTUALNIE gra daggerem serio nei jest większym wyzwaniem niż kiedyś. Owszem, to wymaga ODROBINĘ więcej manualności od nukera (vortex + slug - gf ), ale doprawdy niewiele więcej... Na mass PvP to wiadomo jak to bywa. Poleci w ciebie salwa assistującego party, to składasz się i cudów nei ma nawet na full buffie. Zanim padniesz, sam pewnei zdejmiesz ze swoim party kilka  celów.

PS. Po dogłębszych przemyśleniach, dochodzę do wniosku, że gra tankiem wymaga jeszcze jako takiego ogarnięcia. I to chyba tyle w tym temacie.

Tymczasem życzę dalszego miłego obliczenia czy potrzeba 1 skilla, czy aż 2, żeby złożyć każdego. Srsly strong PvP ; p
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1668 dnia: Październik 10, 2009, 01:02:40 pm »
ale dagger? Serio to jest jakiś większy kłopot wlecieć shadow stepem i wbić szybko staba + 2-3 blowy? Na większość to wystarczy, a jak nawet przeżyje (destro, tyr, glad)

chyba oprócz TH. On raczej nie może bić blowow na pałe jak reszta. Więc obieganie i detarget troche wymaga wprawy.


Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1669 dnia: Październik 10, 2009, 02:04:03 pm »
ale dagger? Serio to jest jakiś większy kłopot wlecieć shadow stepem i wbić szybko staba + 2-3 blowy? Na większość to wystarczy, a jak nawet przeżyje (destro, tyr, glad)

chyba oprócz TH. On raczej nie może bić blowow na pałe jak reszta. Więc obieganie i detarget troche wymaga wprawy.
tak ofc ogarnianie detargetow ... kto uzywa detargetow majac mirage?


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1670 dnia: Październik 10, 2009, 10:28:03 pm »
Jakie propozycje certyfikatów dla gladiatora ?


  • Wiadomości: 390

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1671 dnia: Październik 14, 2009, 11:04:09 pm »
Ciekawy manual jak NIE powinno się grać gladem. (w zasadzie jak w ogóle się nie powinno grać)
W dodatku filmik z offa. Pod koniec widać różnice re-use skilli między gracia a GF.

http://www.youtube.com/watch?v=1ZQmXcwwb9Y
o czym ty znowu pieprzysz? nie gram na wrath i gral nie bede...jak umiesz czytac to bys wyczytal, ze przenosimy sie na nowego dexbounda /rpg club. jakich nas rushowaliscie? o ile sie nie myle to od miesiaca nie jestem w ph, a dh na epiki nie chodzi. btw. jesli to byly 2 pt to nie mam pytan =]

skoncz juz wreszcie klamac czlowieku, bo jeszcze troche i zaczniesz wlasnej matce wmawiac, ze jestes synem Baracka Obamy i Paris Hilton...
p.s dales mi minusa i mi sie przykro zrobilo raziel :<

Wiemy lol :<


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1672 dnia: Październik 15, 2009, 06:53:37 pm »
Ciekawy manual jak NIE powinno się grać gladem. (w zasadzie jak w ogóle się nie powinno grać)
(...)
Hmm ciekawe, czemu. W końcu wygrywał te PvP.
IMO liczy się efekt końcowy, a nie sposób wykonania :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1673 dnia: Październik 15, 2009, 07:47:32 pm »
ja tam tylko zauważyłem że czasem nie rypał skilli z najwyższego charge...


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #1674 dnia: Październik 15, 2009, 08:35:06 pm »
To, że enemy byli jeszcze gorsi niz on nie znaczy jeszcze, ze tak sie powinno grac. Widywalem gorszych niz on, ale do najlepszych mu daleko.
...