Witaj
Gość

Wątek: Idealny High Rate ? Jaki?  (Przeczytany 23929 razy)

  • Wiadomości: 643

  • Pochwał: 10

  • L2Cerberus/L2DC developer
    • L2Cerberus
Idealny High Rate ? Jaki?
« dnia: Luty 03, 2011, 02:14:01 pm »
Wiec tak jak w temacie. Czego oczekujecie od serwera high rate? Co by sprawiło że właśnie tam będziecie grać?

Proszę żeby wypowiadały się tylko osoby które maja coś konstruktywnego do powiedzenia. Liczę na jakieś pomysły, przykłady.
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Let's Kick Python Out of L2J.



  • Wiadomości: 875

  • Pochwał: -1

Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2011, 02:24:01 pm »
-dobre pliki
-możliwość osiągnięcia top eq, nie tylko przez donate
-bez głupich pomysłów typu hero status za donate, albo enchanty 100%
-enchant rate- retail like

hmm ciezko tak wymyslac bez konkretnych pytań

Zgłaszać trollowanie do moderatora trzeba. 55% tylko brakuje do zablokowania konta Prokrastynator'owi



  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

  • L2Cerberus Administrator
    • L2Cerberus Gaming Network
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2011, 02:39:19 pm »
Chodzi nam tutaj o to, abyście napisali co wg Was jest warte wprowadzenia do sewera HR, czego stare wygy ale i również noobki szukają żeby gra była przyjemnością i żebyście nie myśleli o szukaniu nowego projektu.

Najciekawsze pomysły, które spotkają się z zarówno naszą aprobatą jak i innych graczy będą wykorzystane przy tworzeniu naszego nowego projektu HighRate, nad którym prace ruszyły już jakiś czas temu.

Nasz Team swoją przygodę z Lineage2 jako gracze zakończył już dawno temu, dlatego potrzebujemy waszego, świeżego spojrzenia


Pozdrawiam,
Corvax


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2011, 03:39:22 pm »
Zacznijmy od startu. Rozumiem, że nie macie żadnego swojego pomysłu na taki server, co jest moim zdaniem wielkim minusem.

Więc.. według mnie, start na takim serwerze powinien wyglądać tak:

1. Początek/Zaczęcie.

  • Lokacje startowe, bez zmodyfikowanych moobów czy coś w tym stylu. Oczywiście na 1 lvlu.
  • W każdej lokacji startowej musi się znajdować GK, NPC Buffer, GM Shop i jeżeli macie zamiar coś takiego zrobić, to "Server Info" npc w którym było by zawarte NAJLEPIEJ w kilku językach wszyyystkie informacje o serwerze. Zaczynając od rat/ustawień enchantu etc, potem respawny rb, potem dokładnie opisane lokacje na których się farmi, data startu, informacje o hero itp. Najfajniej by to wyglądało tak, że najpierw wybieramy język potem powinno być kilka 'przycisków' dzięki czemu gracze mogą w szybki sposób znaleźć odpowiednie informacje.
  • Itemy na start: Dla mysticów MAGE itemy od No grade do C grade. Dla Fighterów oczywiście fighter itemy od No grade do C grade, myślę, że chyba żadna z klas u figherów typu tank/glad się nie popłacze, że zamiast dostać duale C grade i powiedzmy composite, dostaną PL'ke i daggera. Biżuterie, szoty od NO do C grade, mana poty, hp poty, po 100 soe/resów.
  • Rate serwera, tutaj wszystko powyżej x500 za dużo nie zmienia, bo i tak 'samemu' się dostosowuje raty na Custom zonach.


2. Enchant:

  • Z doświadczenia hajdzrejtowskiego wiem, że najlepiej się gra przy enchancie Safe +5 / Max + 12/13 Enchant rate: 50% blessem 55% Najciekawiej wygląda wtedy pvp, sety zazwyczaj każdy ma powbijane na 6 coby to mieć bonusik.. I przede wszystkim nie 'karze' to nowych graczy na dłuuuugie odrabianie start. :) Oczywiście na pewno będzie czuć różnicę pomiędzy graczem grającym już miesiąc aniżeli nowym, no ale gdzie tak nie jest? Aczkolwiek ta różnica nie będzie aż tak zauważalna jak w przypadku innych Hr'ów.

    3. Główna waluta:

  • Często administratorzy HR'ów mają problemy, z ustaleniem co może być na serwerze główną walutą.. Jeszcze kilka serverów wstecz nie byłem pewien, jakie jest najlepsze rozwiązanie.. Ale teraz jestem na 100% pewien, dzięki serverowi scryde. Więc.. najlepiej jest, gdy na farmach nie lecą jakieś custom monety czy coś w tym stylu. Najlepiej jest, gdy wszystko opiera się na Adenie! Wtedy i rynek jest rozbudowany, bo będzie można zauważyć shopy sprzedające/kupujące bronie/sety/attri/biżuterie itp.


4. Farmy:

  • Tu jest często spór, na serverach hr'towych bardzo często widzimy Party farmy, na które rzeczywiście na początku chodzą całymi party, ale wraz z upływem czasu wszystko się -_-' i zaczynają się kombinacje w stylu: Ty -_-' patrz, on soluje! Czy też: hmm, dobierając się w 3 idzie się 10x szybciej dofarmić na tej pt farmie niżeli w całe pt. Chodzi mi o to, że na serverze HR nie zrobicie Party Farme która będzie mogła funkcjonować od początku.. Co rickert na to radzi? Na początku, żadnych tego typu party farm, niech clany walczą o miejsce na zwykłych "pojedynczych" farmach. :) Party farmę dodać po 2 tygodniach i zrobić ją rzeczywiście jako PT farmę.
  • Co do pozostałych farm to nie mam pojęcia, bo każdemu się nie dogodzi, więc najlepiej by było, gdybyście sami mogli to poustalać.


5. Epic RB / RB..

  • Na wielu serverach są takie błędy z retailowymi lokacjami, że idzie się nieźle uśmiać.. Ja wiem, że Was stać na dużo więc i dużo będę wymagał pisząc to co teraz piszę. :) Więc.. Retailowe lokacje są w porządku, ale nie na high rate. A to dlaczego? Pvp o antka/valakasa/zakena/aq nie toczy się obok RB tylko przed wejściem do RB ew. nie kiedy w środku, zanim on wstanie. Jak to powinno wyglądać na Hr'ach? Lokacje dla AQ/Baiuma oraz te RB imho są dobre, ale walczyć o RB na takiej lokacji jak Zaken, czy też bić rb na takiej lokacji w której jest Zaken to samo zuo na hr'ach.. Nie wyobrażam sobie również walki/targetowania przy tym jak ma się na 'plecach' wielkiego antka czy valdka. ^^ Imho lokacje dla AQ/baiuma/Antka/Fryty/beletha/baylora/valakasa mogą zostać, ale takie RB jak Antek/Valdek/Frytka/Ew. Baium powinny być zastąpione jakimś innym wyglądem, lub po prostu Custom rb.
  • Czyli w skrócie.. zastanowić się nad lokacjami, wyglądem RB.. Czy trzeba zmieniać wszystkie lokacje? A może tylko kilka lub żadnej? Respawn.. moim zdaniem najlepiej by każdy z epicków miał taki sam Resp(najlepiej 24h) i by była auto notka na annocuements, że TAKI i TAKI rb się właśnie zrespawnował.
  • Drop RB... Hmm 100% na 1 sztukę epic jwls z danego RB. Dużo blessów, GC masterek i zwykłych, Life Stony, CRP za ubicie RB, po każdej sztuce attry powiedzmy powyżej 10 kamyczków z każdego rodzaju(Tak wiem, wychodzi że będzie 20 ale attri nie wkłada się tylko do broni). I do tego jeszcze Custom moneta*(Napiszę o co mi chodzi przy GM Shopie).
  • Dodatkowe RB - Czyli RB po powiedzmy 4h respa, które dropią jakąś tam ilość Attri stone, blessów, LS'ów, GC/Masterek. Oczywiście jakieś dobrze dobrane lokacje dzięki którym PvP będzie 'przednie' + notka na anno, że ten i ten rb wstał. :>


6. Atrybuty:

  • Kolejna kwestia, z którą każdy HR ma problem. A mianowicie, jaki maksymalny lvl, jak ciężko ma się je zdobyć, oraz w jaki sposób je zdobyć.. Ja to widzę tak, w broni max 300, w armorze 120. Ileś tam % dropu na farmach + z Epicków/Dodatkowych RB. Żeby za łatwo po prostu nie było, a party z 2 bishopami dało się ubić.. Przy 150 attri w broni, dmg DD na Bishów nie jest powyżej 4/5k więc ciężko jest(baa imho nawet się nie da) ubić pt z 2 bishopami ogarniętym OL'em i tankiem, a dzięki 300 attri na pewno ten DMG będzie wystarczający by pvp nie trwało tak długo, aż jakimś fartem debuffy wejdą w bishów, ktoś dostanie laga albo po prostu się znudzą i pójdą.


7. Buffer:

  • Combo buffy, resisty, wc/pp/se/ee/bd/sws/ol/kraś/kot/koń. Brak takich bufów jak Counter Critical, czy tak jak niektóry servery.. empower echo itp. :) Żaden buff powyżej 81+
  • Scheme buffer.


8. GM Shop/Co ma być w gm shopie oraz jak to powinno się zdobywać..? :<
  • W GM shopie powinny być itemy od NG do S84 Grade, potki, resy/soe i wszystko to, co jest potrzebne.


8.1 Jak powinno się zdobywać dane itemy?
  • Wraz z wbiciem 76 powinno być nas stać na full S grade, dzięki czemu będziemy mogli już bić na Farm zone, Na Dynasty weapon powinno się farmić szybko i spokojnie. Na Icarus Weapon powinno się farmić trochę 'długo' ale znowu nie cały dzień.. Set moim zdaniem jest ważny i nie powinno się go mieć w chwilę, co zapobiegnie szybkiemu OE na 10+++
  • Teraz pytanie.. a co z vesperami? Ano to, że moim zdaniem najlepiej jest, gdy głównym setem w grze jest Dynasty set s80, czyli.. w ogóle nie powinno być vesper setów według mnie.. A co z vesper bronią? Otóż wyżej w jednym z podpunktów napisałem o Custom monecie* ja bym to widział tak, że jest to moneta która leci z Epicków i po ubiciu powiedzmy 10 epicków(1 epick - 1 moneta) możemy kupić broń vespera. Wychodzi więc na to, że o broń vespera będzie najciężej i zdobyć będą ją mogły tylko clany.. No tak tylko weźcie pod uwagę to, że po pierwsze tą broń za łatwo się nie 'złoży' potem wbij attri i enchantować będzie ją można tylko blessami, więc dużej przewagi nie będzie, a na pewno będzie to miłe dla "sidów" które się potworzą na servery i możliwe jest to, że dzięki temu będzie więcej pvp o epicki bo będzie warto.


Cóż, wall of text, ale jak się pyta to i się z tym powinno liczyć, mam nadzieje że ktoś to przeczyta i się wypowie co myśli. :)



//Ryane
Nie pamietam kiedy ostatni raz komus dalem plusa, wiec trzeba to zmienic. Masz plusa za ten text, ktory z pewnoscia przyda sie autorowi tematu :)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 04:29:38 pm wysłana przez Ryane »
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 68

  • Pochwał: -3

  • Każdy Ponad Każdym
    • Ostry Hardcore!
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2011, 04:12:21 pm »
A mnie bardziej by się podobało  Buffer: Wszystko prócz REsistów/Cova/powa/pofa. Gm shop do s grade atrii z gc dropa powyżej s trzeba składać normalnie u crafta za matsy recki itp.  A reszta jak wyżej. I  Rate fmm powiedzmy 200x


  • Wiadomości: 357

  • Pochwał: 1

Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2011, 04:44:18 pm »
Jeśli chodzi o moją opinię to najlepiej by było zrobić ulepszoną kopie scride.eu

czemu ?
- bo to najlepiej przemyślany i zbalansowany serwer pvp na jakim grałem.

zanim admin zacznie myśleć nad serwerem radzę wejść i pograć tam parę godzin. Przetestować , sprawdzić i skopiować dobre pomysły.

Ja bym skopiował na pewno:

pvp arene
+ co godzinę zmienia się lokacja , na scryde jest tylko giran.
+ minimalnie większy drop z pvp, na scryde leci stanowczo za mało elemental stonów.
- usunąć opcję healowania u npc,

farmy
*spoil zone
*enchant zone
*lifestone zone
*farm zone (adena,elemental stony)

auto eventy
+zmniejszył bym delay tu jest 90 min 60 imho naprawdę wystarczy

event coiny

buffer
jest idealny w sumie to nic bym u niego nie zmieniał, schemat full buff (kot,koń,3rd,combo,resisty)
po glebie wstajemy na fullbuffach nawet kiedy nie mamy na sobie nobla.

raid bossy
- troche bym zmienił lokacje bo za prosto na scryde "zaje*ać" drop z rb.

vote event

kolor nicku = pvp points

bardzo podoba mi się na scride to ze wszystko kręci się koło jednego miasta. Wszystkie farmy są mniej więcej w jednym rejonie nie da się teleportować po całej mapie dzięki temu jest więcej pvp. Więc to bym też skopiował, czyli brak global gk! :p

GM shop tez bym "skroił" all grade w sklepie epiki enchanty cloaki belty pelerynki etc. Itemy drogie zeby opłacało się enchantować tylko blessami i crystalami.


@PSN: pardinek
pogram: bc2, bf3, mw, mw2, mw3, bo, bo2, moh, moh wf,  fifa11 pogram !


  • Wiadomości: 442

  • Pochwał: 10

  • offline.
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2011, 06:10:02 pm »
Nie no Rickert fajnego posta walnal ;p
Moze safe farme?
Tylko jaka? z guardami [dagger shadow step i pk wiec dla niego to nie problem] czy farma np jak na berserku w hunter village. Tam pk nie ma tylko co z botam?  :oops:


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2011, 06:19:37 pm »
Farmę na berku tą w hunters to jeszcze ja zrobiłem ale w/e. Imho safe farma nawet dla nowego nie będzie opłacalna, więc w/e czy będą tam boty. Zresztą jest fajny sposób na boty taki jak na Scryde.


@Pardi
Na Scryde dużo rzeczy sprawia, że jest nudno. Na innych serverach częęęsto biliśmy 18 v 27 czy coś w ten deseń. Ale masz rację, warto byście tam weszli i dużo pomysłów zabrali + dużo dodali, to było by jeszcze lepiej.
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 643

  • Pochwał: 10

  • L2Cerberus/L2DC developer
    • L2Cerberus
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2011, 08:02:44 pm »
Chce tylko dodać (to do postu Rickerta) że mamy pomysł na serwer, ale nie chcemy zrobić ani kopii innego serwera, ani jakiegoś przeciętnego serwerka, na pewno skorzystamy z wielu waszych pomysłów.
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Let's Kick Python Out of L2J.



  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2011, 08:50:09 pm »
Fajnie by było, gdybyście je przedstawili. Oraz tak mniej więcej swoją wizję, by gracze nie przesadzali powiedzmy macie kontekst na zrobienie Enchantu max +12 a nie którzy lubią enchant do +30.
Anyway pytanie graczy o takie rzeczy nie wróży dobrze z tego powodu, że nigdy na 100% nie jesteś pewien czy osoby które 'głosowały'/podawały podobne propozycje w ogóle wbiją na server, a co dopiero zagrają na nim dłużej.


edit: Tu nie chodzi o kradnięcie pomysłów, tu chodzi o udoskonalenie czegoś, co jest dobre - a może być znacznie lepsze.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 09:04:01 pm wysłana przez Rickert »
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 357

  • Pochwał: 1

Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2011, 09:20:54 pm »
Tu nie chodzi o kradnięcie pomysłów, tu chodzi o udoskonalenie czegoś, co jest dobre - a może być znacznie lepsze.

++

a wiele rzeczy na tym scryde.eu jest po prostu -_-'
@PSN: pardinek
pogram: bc2, bf3, mw, mw2, mw3, bo, bo2, moh, moh wf,  fifa11 pogram !


  • Wiadomości: 817

  • Pochwał: 0

  • eat my sh1t
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2011, 10:47:54 pm »
imo itemy s84 / protectiony tylko z jakiegos koks rb coś jak tiat aby każdy random nie mógł biegać w tym,
to samo tyczy się enchantów muszą być trudne do zdobycia fajniej się gra gdy masz broń na +8 i jesteś koksem :P.
do tego aby wartosci dmg były zbliżone do retailowych np. żeby glad nie bił po 1.3k z banana, dagger po 2k z backstaba na fullstacku, mag po 700 z bronią 300 ele, soulhound po 300 itp. :)
Aerith - saggi 78
Nanaki - gh 78
Celes - swm 79
rpg club x5 - gh 85
rpg club x15 - mm 85

the end


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2011, 10:50:52 pm »
Dokładnie, przeczytaj moją propozycję co do zdobycia broni s84(Uważam, że lepiej jest bez setów) No chyba.. że to będzie Freya. :)
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 817

  • Pochwał: 0

  • eat my sh1t
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2011, 10:53:07 pm »
vesper sety sux s grade dosyć łatwe do zdobycie i farma na dynasty
Aerith - saggi 78
Nanaki - gh 78
Celes - swm 79
rpg club x5 - gh 85
rpg club x15 - mm 85

the end


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2011, 10:55:53 pm »
Mhm dokładnie.
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2011, 11:05:14 pm »
Ale czemu tylko dynasty? Bądźmy rozsądni i pójdźmy dalej. Niech te lepsze sety/bronie lecą z RB czy czego tam chcecie. Nie cały set od razu, ale niech będzie szansa na to :). Ja to bym chciał te Frey-a bronie bo fajnie wyglądają :P. Icarusy i Dynasty są takie monotonne :P
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 817

  • Pochwał: 0

  • eat my sh1t
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2011, 11:06:20 pm »
freya kornika i tak lipna lepsza ge lub gf  :P
Aerith - saggi 78
Nanaki - gh 78
Celes - swm 79
rpg club x5 - gh 85
rpg club x15 - mm 85

the end


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 03, 2011, 11:07:50 pm »
freya kornika i tak lipna lepsza ge lub gf  :P

Gracia to syf 70% bostu do damage proszę Cię gdzie tu wyrównanie między średnim graczem, a nowym? Na frey-i masz 40% co daje jakąś szanse każdemu w pvp :).
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 817

  • Pochwał: 0

  • eat my sh1t
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2011, 11:12:05 pm »
chyba po to się farmi w l2, żeby byłą ta różnica między nowym a starym graczem zresztą na freyi by było tak samo..
Aerith - saggi 78
Nanaki - gh 78
Celes - swm 79
rpg club x5 - gh 85
rpg club x15 - mm 85

the end


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2011, 11:13:19 pm »
To raczej jest nie zależne od kroniki. Lepiej zrobić przemyślany enchant jeżeli już jest myśl taka, że HR postoi z 1miech i po tym miechu jeszcze nowi dojdą.
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 817

  • Pochwał: 0

  • eat my sh1t
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2011, 11:14:27 pm »
btw kiedy wstaje ten idealny high rate?
Aerith - saggi 78
Nanaki - gh 78
Celes - swm 79
rpg club x5 - gh 85
rpg club x15 - mm 85

the end


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2011, 11:16:16 pm »
To chyba pytanie retoryczne :D?

Rickert
Kronika to jedno, enchant to drugie. Uwierz mi, że nie każdego gracza solującego stało by na w bijanie atri do seta i broni jednocześnie. Dlatego mówię o Frey-i bo ten bost do dmg nie jest AŻ tak duży jak na GE/GF, co daje nowemu graczowi szansę w pvp.

Kazu
Farma to jedno, ale sory bez przesady. To ma być High Rate PvP, a nie High Rate z cholerną ilością farmy. Uwierz mi ludzie 2x szybciej odejdą z takiego gdzie jest dużo farmy, niż z takiego gdzie łatwiej się wyfarmić.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 11:18:41 pm wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2011, 02:51:17 pm »
Itamsy s84 Mid grade i Top grade powinny byc retai licke albo bardzo trudne do zdobycia, reszta tak srednio :) oraz fundationy w sklepie do vespera za wieksza cene niz zwykłe itemki! :)


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 1

Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 04, 2011, 03:16:42 pm »
A więc tak, najważniejsza jest dla mnie sprawa enchantu i farmy, z mojego punktu widzenia powinno to wyglądać tak:

1. Enchant:
a)Najlepiej żeby było jak na retailu. Safe +3, dla armoru dwuczęściowego +4, Szansa na udany enchant powinna być między 50 a 66%. Maksymalny enchant między +12 a +16. Przy szansie 50%- maksymalny enchant +12;a  przy szansie 66% i kolory też retailowe. W żadnym wypadku nie róbcie enchantu typu safe +10, max +25, szansa 75% bo 80% ludzi jak coś takiego przeczyta na stronie serwera to nawet na serwer nie wbije, w tym ja. To jest jedynie dobre dla no-life :D. Enchanty powinny być w miarę trudne do zdobycia, nie powinno ich być w sklepie, tylko na farmach dropić. Ktoś tam wyżej pisał o serwerze Scryde, też tam ostatnio wbiłem zoabczyć, ale po godzinie zrezygnowałem- serwer ma dopiero ponad tydzień, a co 3-5 osoba sprzedaje bronie +16, nie którzy nawet sety +16, gladiator mnie zabił dwoma strzałami z sonic blastera po czym pisze, żę jestem lamą, tylko, że on broń + 16 z 7 lvl atrybuta, a ja w secie morai +0, więc takie coś zniechęca do serwera.
b)atrybuty: jeśli mowa o atyrbutach to szansa na wejście też 50% i maksymalny lvl 4, gdyż wyższe psują balans.
c) augmentation: szansa na wejście skila nie powinna wynosić więcej niż 15%. Najlepiej między 10 a 15%

2. Farm zone
Powinny być minimum 4 farmy:
a) farma dla nowych graczy z pk quardem
b) farma enchantów
c) farma atrybutów
d) farma life stonów
d) farma giants codexów
f) party farma- na której lecą wszystkie wymienione wyżej rzeczy z odpowiednią szansą i nie powinno ich być w sklepie. Nie wiem czy stawiacie serwer na kronice Epilogue czy Freya, ale najlepsze sety i bronie z danej kroniki powinny lecieć na farmach. Jeżeli będzie to Freya, to w gm shopie powinny się znajdować sety i bronie vespera tylko. Natomiast części setów elegia i bronie te najlepsze powinny dropić ze specjalnych customowych bosów i  na każdej z farm lub tylko na party farmie z małą szansą, powiedzmy 0,20 % na każdy part, tak, żeby po 2 godzinach farmy się miało z 1 part swojego seta. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ jak już zobaczymy kogoś w secie elegia, to będziemy napewno wiedzieć, że ma go wbitego pomiędzy +3, a +6, gdyż raczej nikt by nie enchantował go na + wyżej zwykłymi enchantami i zapobiegnie to nadmiernemu encahantowi jak pisałem w punkcie pierwszym, jedynie ludzie mogą enchantować sety vespera tak na +8, żeby mieć takie same statystyki jak elegi +3, więc vespery też powinny być stosunkowo drogie.

3. Raid Bossy:
a) Level wszystkich epików powinien być zwiększony do +80, quest itemy na wejście do nich do kupienia w sklepie. Jakieś teleporty by nawet można wprowadzić, zwłaszcza do Zakena, gdyż dosyć długo się tam idizie. Fajnie by było jak by miały retailowy czas respawnu.
b) Custom Bossy: powinny być obowiązkowo i umieszczone w jakiś obszernych komnatach, żeby pvp dobre było przy nich, oczywiście dobry drop. Drop powinien wpadać to tego party, któte zada największe obrażenia, a jak go nie będzie to żeby na ziemię leciał, nie róbcie tak, że ten kto przyjdzie da ostatni cios bosowi to cały drop ma w ekwipunku ;D. Czas respawnu tych bosów powinien wynosić między 4 a 6 godzin i powinno być ich stosunkowo dużo najlepiej około 10, tak żeby każdy miał możliwość zobaczenia takiego bossa. Na innych serwerach jakich grałem ze 100+ online było od 3 do 5 takich bosów, lecz tu po udanym serwerze lov rate na ten high napewno minimum 500+ online będzie, więc dlatego taka liczba bosów, można też wprowadzić informację w grze jak się boss pojawi.

4.Olimpiada:
a) rozdanie hero: co 1 lub 2 tygodnie
b) limit enchantu: wprowadzony limit enchantu do +6
c) moja refleksja: 1 z rzeczy która mi się nie podoba w tych wyższych kronikach to właśnie system olimpiady, bardzo mały stadion i te bufy, chciałbym taką olimpiadę jaka jest na kronice interlude czyli ogromna arena i tylko self buffy. W końcu każdy może tu wyrazić swoją opinię :)

5. NPC Buffer:
a) czas trwania: minimum 2 godziny dla wszystkich buffów
b) ilość buffów: max 36( łącznie z tańcami i śpiewami )
c) rodzaj buffów: powinny się znajdować wszystkie buffy: bufy z 3 profesji, konik, kot, buffy kraftera i oczywiście nooblese

6. Siege:
Co tydzień lub 2 o wszystkie zamki

7. Subclassa :
a) bez questa
b) maksymalna ilość: 3

8. Nooblese:
do kupienia w sklepie, oczywiście stosunkowo drogi, aby zapobiec podkładką na olimpiadzie ;D

9. Certyfikacje:
Skrócony quest

10. Miejsce farm:
Chciałbym aby jedną z lokacji było Pagan, Hot Springs, Isle of Player, Forbidden Gateway, Cementary oczywiście z dodanymi ciekawie wyglądającymi potworkami :)

11. Dodatkowe NPC w giran:
a) npc ze statystykami: z top clanem, top pvp, top pk
b) npc do enchantowania skili
c) npc ze zmianą subklasy, u którego można zabrać każdą subklase, a nie typu, żę na cardyala w kościele lub maga w ivory tover.

12. Główna waluta: to adena

13. Zabezpieczenie przed botami


//Ryane
kolejny plus za pomoc
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2011, 05:38:10 pm wysłana przez Ryane »


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Idealny High Rate ? Jaki?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 04, 2011, 03:35:00 pm »
Ktoś tam wyżej pisał o serwerze Scryde, też tam ostatnio wbiłem zoabczyć, ale po godzinie zrezygnowałem- serwer ma dopiero ponad tydzień, a co 3-5 osoba sprzedaje bronie +16, nie którzy nawet sety +16, gladiator mnie zabił dwoma strzałami z sonic blastera po czym pisze, żę jestem lamą, tylko, że on broń + 16 z 7 lvl atrybuta, a ja w secie morai +0, więc takie coś zniechęca do serwera.

Aha, fajne rozumowanie, czyli najlepiej by było gdybyś ty wbił na serwer i każdego zaczął składać na pvp/pvparenie nawet tych, którzy(zapierniczają.. cenzura) -_-'ą, by to mieć? Zrozumcie, że jeżeli wbijacie XX czasu po kimś i z nim walczycie, to nie będziecie wygrywać. I skończcie -_-'ć(Mówić - lolcenzura), że to nie fair, bo to tak jakby powiedzieć ee(jacie!) -_-' ja mam szkołę a on nie - więc gra więcej.. soz to nie fair! Jeżeli by tak było, że nowy wbija i nie musi -_-'ć(gonić) za starymi to by było nie fair w drugą stronę...


P.S. Radzę zrobić tak jak na scryde, mimo że nie miałeś nobla - a padłeś to i tak masz buffa.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 03:38:12 pm wysłana przez Rickert »
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted