Witaj
Gość

Wątek: pingowanie retka i inne takie  (Przeczytany 3629 razy)

  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

pingowanie retka i inne takie
« dnia: Marzec 18, 2009, 09:04:18 pm »
To mój pierwszy post na tym forum, wcześniej byłem tylko lurkerem, więc na początku chciałbym się ze wszystkimi powitać.

Teraz przejdę do sedna sprawy. Mam kilka pytań dot. retaila (tak wiem, już ludzie robili tego typu topici ale moje pytania są unikalne  :wink: ). Tak więc myślę o grze na retku (wkurzają mnie lol privy i inne takie tam), ale kilka rzeczy mnie intryguje...
1. Przede wszystkim, jak mogę spingować sobie serwery retailowe. Mam badziewny net i chciałbym sprawdzić, czy to ma w ogóle sens, ale nie wiem co wpisać w konsoli żeby sprawdzić np. jaki mam ping do luny, franza czy teona?
2. Luna jest zdaje się być najmłodszym serwerem. Czy stopień wyfarmienia tego serwera jest dużo niższy niż starszych serwerów? Chodzi mi o to że jeśli miałbym grać gdzieś to najlepiej na jak najmłodszym serwie.
3. Czy łatwo znaleźć klan (najlepiej polski) który wziąłby mnie do akademii, pomógł w farmie  i finansach, a potem wziąłby mnie do klanu po 2rd?
4. Którymi postaciami warto grać? Myślałem o OL, tyrancie, PSie albo może jakimś łuku/nuku nie wiem na co się zdecydować? Chodzi o to żeby chciano mnie w klanie i pt.
5. Zakładając, że grałbym legit gdzieś po 4-6h dziennie jak długo zajęłoby mi wyfarmienie dobrego lvla i sprzętu? Powiedzmy, że dość dobrze ogarniam rynek w l2 i umiem robić interesy.
6. No dobra, a na bocie to jak długo by mi to zajęło  :D ? Wolałbym grać legit, ale 1x to wygląda na jakiś kosmiczny grind  :o .
7. Rozumiem że jak miałbym botować to musiałbym jechać na kilka accountów? Każdy dodatkowy aktywny account kosztuje więcej, aye?

Mam nadzieję że ktoś doczytał do końca tego posta. Z góry dzięki za pomoc.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2009, 04:14:16 am »
Witam, i po kolei
1. Nie wiem, gdzie pingnąć. Nie znam IP serwów. Ale pewnie są tacy co znają i się odezwą :)
2. Najmłodszy serwer = najbardziej zabotowany i wywalone w kosmos chary. Jak powstaje nowy serwer to 90% botów rzuca się na niego i lvluje chary. Bo 1sze adena będzie najdroższa na nich, po 2gie mając kasę można np. wylicytować top CH, które później można sprzedać z zyskiem itd. Zatem najmłodszy serwer wcale nie znaczy najniższe lvle i mało botów.
3. Praktycznie na każdym serwie coś się znajdzie.
4. No jak chcesz być brany do PT to tylko BD :) Ten to zawsze się gdzieś wkręci :)  Ale to TOBIE ma się fajnie grać, nie innym.
5. Nie jest tak źle. System vitality działa, kamaloka i inne takie. Przy Vit wyczerpanym do cna na drugi dzień mam 2 lvl. Fakt, że do 4go lvlu (max) to pewnie trzeba być nieaktywnym z tydzień :D
6. Nie mam pojęcia ile na bocie. I na ilu botach (znacyz ile po drodze Ci zbanują :P) Może odpowiedzą Ci co wiedzą :D A ten x1 jest lepszy niż niejeden x100 :P:P Przynajmniej masz czas na nauczeni się postaci :)
7. Tutaj też CI niestety nie pomogę. Poza tym, że za bota też musisz dodatkowo płacić :)

Pozdrawiam i gratuluję wyboru :)
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2009, 08:17:24 am »
Wybor postaci- najlepiej jest grac taka, ktora jest najbardziej potrzebna, z wlasnego doswiadczenia zauwazylem, ze najczesciej brakuje sws/wc, ale wiadomo- jak sie zrobi postac ktora nie lezy to szybko robi sie potem quita albo rerolla. PS nie jest zbyt przydatny, Tyrant imo rowniez nie jest jakos szczegolnie szukany, zwlaszcza jak nie jest jakos super wyfarmiony.

Co do botowania, zalezy to od dobieranych miejscowek, posiadanego skladu party i sprzetu, generalnie 1-75 robi sie w okolo 1,5 miesiaca, 40-75 na subie troche ponad miesiac, 75-79 to kolejne 2 miesiace, przy czym 79 to w tej chwili rozsadne minimum aby cokolwiek zdzialac, oczywiscie duzo zalezy od chara- w przypadku DD i nukerow wskazane jest aby lvl byl jednak na wyzszym poziomie niz np supportu. Oczywiscie bariera jest takze posiadanie kilku kont, ale przy odrobinie pomyslu mozna grac w L2 za darmo, przykladowo prepaid 30 na lunie kosztuje cos na poziomie 180kk, male party na ketrze/varce jest w stanie wyrobic okolo 2kkk miesiecznie, wiec kazde konto mozna oplacic z zarobionej kasy ingame i wyjsc na tym lepiej niz w przypadku posiadania 1 konta i brak const party, ktore tak czy siak warto na main charze poszukac. 


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2009, 10:59:08 am »
1. Przede wszystkim, jak mogę spingować sobie serwery retailowe. Mam badziewny net i chciałbym sprawdzić, czy to ma w ogóle sens, ale nie wiem co wpisać w konsoli żeby sprawdzić np. jaki mam ping do luny, franza czy teona?



w cmd ping + ip wybranego serwera :p


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2009, 01:30:14 pm »
(...)male party na ketrze/varce jest w stanie wyrobic okolo 2kkk miesiecznie, (...)
hmmm tylko takie pytanie mi się nasuwa, jak długo takie party akurat w tych miejscówkach, pochodzi bez zaraportowania i w konsekwencji bana? Varka i ketra to miejscówki potrzebna każdemu do questów -> dużo ludzi tam chodzi -> dużo raportów. Tak mi się wydaje. Ale może to tylko moja wyobraźnia :D Pewnie wszystko zależy od serwera.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2009, 02:08:09 pm »
chyba tylko wyobraźnia, varka i ketra jak były tak są i będą zapchane botami a ncsoft banuje 5 botów tygodniowa dla picu tylko, że niby coś robią
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2009, 03:51:23 pm »
1. Przede wszystkim, jak mogę spingować sobie serwery retailowe. Mam badziewny net i chciałbym sprawdzić, czy to ma w ogóle sens, ale nie wiem co wpisać w konsoli żeby sprawdzić np. jaki mam ping do luny, franza czy teona?



w cmd ping + ip wybranego serwera :p

a u mnie sie nie da...caly czas "uplynal limit czasu żądania"
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2009, 05:09:08 pm »
NCSoft blokuje ping :)

Wybór postaci: do sws i wc dorzuciłbym jeszcze bishopa, a z tych co wymieniłeś brałbym nukera-sps. Pozostały support (zwłaszcza BD, EE, WLK) jest raczej nadprodukcja.

Luna może i jest najmłodsza, ale stopień wyfarmienia to ma chyba jeden z największych, zresztą w sumie to bez różnicy.

Na Teonie są dwa polskie klany, które na pewno wezmą cię do akademii

Legit 61 lvl i a-grade miesiąc-półtora, 61-75 jakieś 3 miesiące 75-76 ok. miesiąc, może niecały. W sumie zależy jaką postać wybierzesz, WC jest na przykład rozchwytywany, ale na 78+ ;) Bishop i EE za to levelują bardzo szybko, bo nie są tak zależne od party-a ze znalezieniem pty też nie ma problemów.







  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2009, 06:24:33 pm »
Hmm no rzeczywiście nie da się spingować... będę musiał po prostu obczaić wszystko na trialu. To jeszcze kilka pytań:
1. Wybór postaci - nikt z Was nie wspomniał o OLku, czyżby nie był on poszukiwany na offie? Zawsze wydawało mi się że high OL na siege czy do pt nuków jest idealny...
2. Czy w grze mocno przeszkadzają wszelkiego rodzaju aimy/sniffery etc.? Podobno wylęgarnią takich rzeczy jest Teon, czy poza nim też dużo tego jest?
3. Co do tego że bish czy ee bardzo szybko farmią to rozumiem, że Turn Undead na moby ze zwiększoną ilością hp FTW? A na jakich miejscówkach można tak farmić, zwłaszcza bez pt?


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2009, 06:36:55 pm »
inqusitor ftw (czy jak to sie tam pisze dokladnie)
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2009, 07:27:13 pm »
Co do OLa, to właśnie, sam zauważyłeś
(...) high OL na siege (...)
Tylko do tego _high_ trzeba dojść. A OL to chyba ostatnia klasa, jaką biorą do party. Nawet klanowicze :D Chyba, że do traina... A i OL jest dobry do AoE nuker party.
Cytuj
(...)
3. Co do tego że bish czy ee bardzo szybko farmią to rozumiem, że Turn Undead na moby ze zwiększoną ilością hp FTW? A na jakich miejscówkach można tak farmić, zwłaszcza bez pt?
Żaden Turn Undead, tylko transformacja w Inquisitora i Divine Punishment, czy jak to się tam nazywa :) SE też to ma. 63 lvl SE z Valhala +10 i vampiry na Fotd (bodajże 73 lub 74 - nie pamiętam) mam na 2 strzały :D Odkąd dodali transformację, praktycznie lvluję SE solo, a nie jako bufer/healer w party :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2009, 11:15:04 pm »
Nu da, bo duo EE+BP w rifcie jest niby gorsze od Inquisitora ? Lol ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2009, 01:19:08 pm »
Nu da, bo duo EE+BP w rifcie jest niby gorsze od Inquisitora ? Lol ...

Jest kosztowne (czyli to słaba opcja dla nowego gracza) i w sumie naprawdę efektywne na 74+ albo lepiej na 76+ jak już można zrobić OE skilli. No i jeśli rift zapchany to wymaga cierpliwości. Ale fakt, że to fajny bajer.
Można też iść w takim duo do pagan, taniej o FODy ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2009, 01:23:52 pm wysłana przez Falconek »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2009, 02:50:57 pm »
Nu da, bo duo EE+BP w rifcie jest niby gorsze od Inquisitora ? Lol ...
Pewnie, że tak. Chodziłem nie raz z EE na hero rift z moim Elefantem i powiem Ci, że żadna IMVHO rewelacja. Poza tym na Inquisitorze chodzę SOLO, a to zawsze lepszy exp niż duo. Oczywiście kookaburra obowiązkowa. 6X inquisitor - Wampiry na FotD na DWA strzały. Przez jedną noc zrobiłem RAZ inwokacje - i bardziej z przezorności niż potrzeby.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2009, 07:44:36 pm »
Chodziłem nie raz z EE na hero rift z moim Elefantem i powiem Ci, że żadna IMVHO rewelacja. Poza tym na Inquisitorze chodzę SOLO, a to zawsze lepszy exp niż duo.
Zapominasz o fakcie, że Elefant to w takim party leecher :> EE/BP expiąc solo czy w duo raczej nie będzie/będą narzekać, że lepiej na Inquisitorze :)


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: pingowanie retka i inne takie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2009, 09:47:32 pm »
Kosztowny ? Sredniu 10-15 LS76 wyciagamy w lolduo BD + EE dziennie (3-4 godziny riftu) (nie pytaj czemu mnie biora na leech xD), wiec wychodzimy na tym na +. LS roomy trafiaja sie czesto ...


Cytuj
nie pytaj czemu mnie biora na leech xD
Wyexpią Ci BD, bo robisz zmianę suby z mainem? :P
/Fro


Net, ale mysle o 80 BD... za rok xD
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 04:05:47 pm wysłana przez Dev »
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired