Witaj
Gość

Wątek: Sorcerer/ss [Sorc]  (Przeczytany 129882 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Sorcerer/ss [Sorc]
« dnia: Grudzień 10, 2005, 12:28:39 am »
Tutaj opisujcie wszelkie taktyki co do tatuazy,questow,broni,armorow itp. dla danej klasy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 06:11:21 pm wysłana przez Marc1n »


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 31

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2006, 03:16:20 pm »
Sorcerer jest to postac która doskonale sprawdza się w walce ze wszystkimi którzy nie używają broni dystansowych (dięki skillowi slow który spowalnie przeciwnika znacząco) oraz z magami (wbrew pozorom) gdyz ma z nich optymalny cast speed i m atk (wygrasz pod warunkiem że ci pierwszy sleep wejdzie) poza tym jest to idealna postać na sige i różne walki (doskonały przykla MarcinPL z Shadowness który ma wygranych pvp od ch*** i jeszcze troche :) ) oraz do expienia też jest dobra

Sprzęt:
do 52 standardowo karmian set + laska c grade jakć jak cie nie stać na złoźenie lepszej  to sage staff
od 52 Soes + avadon set zwiększający p def i cast speed

Dye
+5 Wit -5 Man
+5 int  -5 Man
ew. +5Con - 5 Str


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2006, 02:21:26 pm »
Postać Sorca mnie zainteresowała. Chciałem z początku robić necrosa, ale pewien temat zasiał we mnie wątpliwości...
Też chciałbym znać różnice między tymi klasami, zwłaszcza jeżeli chodzi o walki z innymi graczami(PvP, sieg itd.)


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 31

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2006, 08:49:05 pm »
ja ci moge przyblizyć troche postać Sorcerera

Na PvP
-1vs1
Jeden z najlepszych, jeżli jest tylko na sell bufach to tylko inny mag go może pokonać
-Mass PvP
Miotasz kulami ognia jak oszalały i sporo ludków padnie zanim zginiesz :)

Na Sige
-Atak
strzelasz w gości na murach jak w kaczki
-Obrona
gorzej, bo nie ma dobrej obszarówki (tu rządzi SpS)

na itd. :)
w sumie dobra postac ale są ciekawsze, o twoją silą są bufferzy jakich masz pod bokiem (z buffami propheta, empower i wild magic shilen eldera i dancami Blade dancera można zniszczyć każdego :) )


wady:
-monotonna postac jednak (jednak są gorsze)
-jesteś uzalezniony od many (za to nie lubie magów)


  • Wiadomości: 62

  • Pochwał: 0

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2006, 10:14:20 am »
Sorki ale nie jestem zbyt wtajemniczony w te skróty i np: co to jest to soes?(ja znam tylko takie oznaczenia dla teleportu) i np avadon set? Mam jeszcze pytanko co do tattoo tzn jakie tato jest najlepsze dla Sorcerera? AA i sorki za tak banalne i proste pytania ale jestem poczatkujacym;)


  • Wiadomości: 111

  • Pochwał: 0

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2006, 11:01:37 am »
soes to staff of evil spirit, a avadon set to avadon robe + avadon circlet + avadon boots+ avadon gloves:) a najlepsze tatoo to chyba tatoo of nightmarish +1250 do mp i coś tam jeszcze:) ja na początku też nie kumałem o co chodzi z tym skrótami więc cie rozumiem :)


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2006, 07:51:13 pm »
Mam zamiar wybrać Sorecera. Czy ktoś może napisać, jaka klasa jest jego piętą Antharasową ( :P ), jakie można stosować kombinacje (przykłady), oraz czy Demon Tunic(i Stockings) jest dobrym wyborem od lvlu 40 (nie chodzi mi o cenę)?

..:EDIT:..
Ooo, i jeszcze jedno :) Czy ktoś może mi wyjaśnić, co to jest dye?(może i n00berskie pytanie, ale ja tego po prostu nie wiem) :wink:

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 31

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2006, 10:40:20 pm »
zamiast demon set lepiej wziąć karmian set, jest to wyprubowane i prawie każdy przyzna racje że jeżeli masz karmian tunic i stokings + gloves to masz premie do cst speed który jest ważny bardziej niż niewieka premia do m atk i więcej mp przy demon secie

dye i cloak to są taki tatułaże nie wiem jak na officjalu ale tutaj zwiększają np siłe albo +5 albo +3 zależy od serwera i zmniejszają coś np kondycje o -5/-3

klasy z którymi sorcerer ma problemy? Spell Howler i jego przeklęty slince, każda postać która ma slince (taki skill który blokuje rzucanie czarów u maga to jest zabójcze), zbuffowany przez propheta + Blade Dancer/ Sword singer łucznik bo krytyk bardzo często przerywa rzucanie czaru + odbiera spoooro hp na tych buffach, wojownika pokona każdego, summonera też daggerów też bez problemu jeździ


  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2006, 03:27:35 am »
Cytat: Soulern
Mam zamiar wybrać Sorecera. Czy ktoś może napisać, jaka klasa jest jego piętą Antharasową


kazdy mag ma te sama - maly pdef i malo hp, z tymze human ma ze wszystkich magow najwiecej (nie licze ol/wc), gram wlasnie sorcererem na globalu gdzie wszystko dziala i bardzo mi pasuje ta postac. Stawiam na szybkosc ktora jest dla mnie najwazniejsza u magow czyli zawsze set armor i weapon dajacy cast speed (na razie karmian i homu/aqmen) matk ma dobry + sleep/sleep cloud, slow, decay, cancel. Jego 2 wada to maly speed ale to ma kazdy human.
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • Wiadomości: 29

  • Pochwał: 1

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:23:04 pm »
Poprawka: od 52 lvlu nie soes tylko valahalla. Jest jednoreczna i mozesz tarcze nosic.
Marex-necro 60+ (sainTs)


http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp">http://r1.fodey.com/1166be6748e884215ac60a80f7456935c.1.gif" border=0 width="499" height="127" alt="Ninja!">


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 31

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2006, 09:23:51 pm »
ale vahalla jest dobra i tak jeżeli serwer posiada działające na vahalli SA :acumen wtedy sie zgodze że vahalla jest lepsza niż soes a przynajmniej powinno sie ją nosić w plecaku żeby acumen zładować :)


  • Wiadomości: 107

  • Pochwał: 0

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2006, 04:12:42 pm »
Tak szczerze plz...
Mam 45 sorca... slysze duzo ze do pvp i pve sps jest lepszy... zastanawiam sie czy nie zmienic profy(lepiej mi sie gra czym co jest w jakis sposob lepsze)
Jak sorc sobie radzi z sps?I czy sie szybciej od niego expi?
Każdemu zdarza się być głupcem
przynajmniej przez pięć minut dziennie.
Mądrość polega na tym,
by nie przekroczyć limitu. xD


  • ******
  • Wiadomości: 1139

  • Pochwał: 16

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2006, 03:00:43 pm »
http://files.filefront.com/GludioSiegeShortavi/;5038634;;/fileinfo.html  Tutaj masz high-lv sorca podczas siege. Warto sciagnac, szkoda tylko ze film jest tak krotki.. Moze dlatego ze atakujacy przegrali siege ? ^^


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2006, 10:22:21 am »
Co daje skill "DECAY" u sorca??

W c3 SPS i SH dostali skilla typu SHADOW SPARK i SOLAR SPARK a sorc nie wiec sorc jest teraz slabszy od spsa i sh ?
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 23

  • Pochwał: 0

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2006, 03:03:06 pm »
Nie jest przez to słabszy, po prostu twórcy uznali, że tak będzie lepiej i tyle. Sorc jest postacią na tyle zbalansowaną, że nie trzeba mu wiele nowych skilli jak SH czy SPS.


  • Wiadomości: 322

  • Pochwał: 4

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 07, 2006, 09:34:11 am »
Cytat: Nightbird
Co daje skill "DECAY" u sorca??



Zjada cp/hp, cos jak poison w sumie, w zaleznosci od klasy-szybko/wolno
przyklad:
raz wrzucony decay w maga np w sps'a zjada cale cp w szybkim tempie, poprawiony drugi raz zjedzie cale hp.
w lucznika np w HE na wyjechanie calego cp-2 wrzuty, cale hp-ponownie 2 wrzuty.
generalnie zastosowanie tego widze przeciwko tankom (slow/decay) i w postacie ktorych nie da sie wyslipowac. Jest nad czym myslec ;].
btw w C4 kazdy debuff zadajacy obrazenia wybudza ze slipa (jak decay/poison etc) tzn nie ma mozliwosci slipowac bez konca przeciwnika i wyjezdzac go decayem, co wiecej w C4 ponowienie sleep'a w postac na sleep'ie jest nie możliwe.

Dohid: Trochę pogmerałem, ale sens wypowiedzi został niezmieniony. Oszczędność postów.
Nemo est casu bonus.
offensive|Fenomen +20 Rogue
Hindemith Full C5


  • Wiadomości: 133

  • Pochwał: 0

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 18, 2006, 12:13:40 pm »
Co Sorc takiego ma że może dorównać sps ,sh czy takiemu nekro? sps i sh mają wiecej ofensywnych czarow bo dochodzi im flare . my mamy tylko prominance , nawet na 3 profie jesteśmy jakby z tyłu - sps/sh 2 vortexy My tylko 1. nasz najmocnijeszy czar konczy sie z powerem 108 , sps/sh maja flary za 135. z zalet sorca jakie udało mi sie zauważyć to to że <chyba> prominence jest lekko obszarowy - bo gdy moj kumpel z niego walil to robił area dmg(a moze to był poprostu bug?) . Więc czy ktoś potrafił by mi powiedzieć jaki jest atut sorca (procz zbalansowanego m atack/cast spd) który da mu szanse bycia "fajnym,żadkospotykanym magiem". czy jest to poprostu postać zapomniana od C2 przez twórców gry ?

Trochę zmieniony przez Dohid.


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 18, 2006, 02:45:09 pm »
Cancel+Slow, sorc jest rzedziej spotykany niz sps czy sh ale moim zdaniem jest rownie dobry i nie ma sie czego przy tamtych wstydzic o-o


  • Wiadomości: 284

  • Pochwał: 1

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 18, 2006, 02:57:17 pm »
ma najwczesiej surrendera ktory rekompensuje mu solarsparka... zas vortexy maja overhit przez co nie trza mu sparkow...


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 22, 2006, 07:40:13 pm »
czy na c5 wchodza jakieś zmiany osłabiajace badz polepszajace sorca, zastanawiam się kogo wziąśc bo necra maja podobno osłabic, i jeszcze jedno czy dla sorca dye to takie ktore daja wiecej int czy może jakeis inne??


  • Wiadomości: 133

  • Pochwał: 0

Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 22, 2006, 09:58:12 pm »
w c5 to raczej tylko pograsz na oficjalu - z tego co słyszalem to piraty nie dostaną raczej prawa uzywania ;] a co do skili z c5 - to na oficjalnej stronce z magow czary dostaja tylko warlok i nekros - w dodatku nekro to przyzywanie kosci :D , wiec za bardzo na skile to nie licz :P


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 22, 2006, 10:11:39 pm »
magowie beda o duuzo oslabieni... jego sleep przy rzucaniu teraz trwa pol sekundy (zalezy czy bufy masz) a na c5 rzucasz go 5-7 sekund i nastepnego sleepa dopiero za 40 sekund do minuty
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 23, 2006, 08:15:37 pm »
w Sorcu z reguły idzie się w jedną z dwóch dróg ...

1. Full w m.atk - czyli demon tunic itp tuniki, w staffie empower
2. Full w casting spd - karmian /avadon, acumen w mieczu
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 24, 2006, 08:04:18 am »
Dodatkowe rpopozycje Dye:

Moc czarów: -3 Wit + 3INT, -5 MEN +4 Wit
Szybkość czarowania: -3 Int +3Wit, -5Men +4 Wit

#EDIT by Dohid
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Sorcerer/ss [Sorc]
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2006, 09:46:07 am »
Cytat: walker
witka wszystkim . na moim serwie zbiera sie na wipe i zamierzam zrobic sobie maga. sps był dla mnie zbyt prostoliniowy : sleep ,hydro,sleep,hydro... z kolei SH to zawsze 30% serwera , a nekro , no nekro to overkiller a ja nie lubie grać najmocniejszymi postaciami :) więc moją uwage przykuł sroc.  I tu moje pytanie , co on takiego ma że może dorównać sps ,sh czy takiemu nekro? sps i sh mają wiecej ofensywnych czarow bo dochodzi im flare . my mamy tylko prominance , nawet na 3 profie jesteśmy jakby z tyłu - sps/sh 2 vortexy My tylko 1. nasz najmocnijeszy czar konczy sie z powerem 108 , sps/sh maja flary za 135. z zalet sorca jakie udało mi sie zauważyć to to że <chyba> prominence jest lekko obszarowy - bo gdy moj kumpel z niego walil to robił area dmg(a moze to był poprostu bug?) . Więc czy ktoś potrafił by mi powiedzieć jaki jest atut sorca (procz zbalansowanego m atack/cast spd) który da mu szanse bycia "fajnym,żadkospotykanym magiem". czy jest to poprostu postać zapomniana od C2 przez twórców gry ?

1. Sorc jest wyrównany: słabszy niż SH, za to szybszy, i mocniejszy, oraz wolniejszy od SpSa
2. Sorc ma 2 czary AoE(cze jakoś tak :P), a reszta ma tylko jeden
3. Sorc ma najwięcej HP.
4. Ten twój kumpel mógł puścić Rain of Fire(efekt podobny do Aqua Splash SpSa, tylko czerwone)/flame strike(czar z Human Wizarda)/Blazing Cricle(dookoła niego powstałaby fala ognia)
5. Sorc w ogóle jest najlepszy, może sobie zakładać co chce i w ogóle :P Gratuluję wyboru, i witaj w klubie :D

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel