Witaj
Gość

Wątek: Najlepszy Dagger na X15  (Przeczytany 3419 razy)

  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

Najlepszy Dagger na X15
« dnia: Styczeń 17, 2011, 06:45:52 pm »
Witam.  Chcualbym sie dowiedziec jaki dagger i jaka suba do niego jest najlepsza na DN x15.
Prosze o wiele propozycji z wyjasnieniem dlaczego oraz + i - sub.
Chodzi mi głownie o:
-th/pal
-pw/sws
-aw/bd
Z góry thx :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 08:29:21 pm wysłana przez IlikePlacki »
Biniu - He/Wk  79lvl
Clan-BenarePL
Ally-blood
Pro kille nukerów


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2011, 09:11:03 pm »
Nie podałeś po co konkretnie chcesz mieć daggera, czy to gra dla zabawy, oly czy pvp/mass pvp
aw/bd to kiepski wybór, czysty aw z tańcami i to w zasadzie tyle.
pw/sws to dobry wybór, świetny self, najlepszy evasion. Typowy oly farmer, postać przyjemna w prowadzeniu i samowystarczalna. Polecam
th/pal -tank/dagger i każdy powinien wiedzieć co to potrafi ^^ a potrafi duzo, z full buffem robi ładną miazgę, do tego wytrzyma długo. Postać ogarnia sie na pvp(lepszy od pw/sws), ale z oli jest gorzej.
IMO z tego zestawu ja bym wybrał pw/sws, bo jest samowystarczalny, wystarczy pp/bd i masz praktycznie full buff. Jest szybki, ma dobry resist i w pt się przyda.
Zabrakło mi tu pw/tk i sk/aw, którzy także są warci uwagi

EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...


  • Wiadomości: 779

  • Pochwał: 5

  • DN forum staff member
Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, 10:26:44 am »
PW/ES







wybacz Thorns xD



  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 04:04:47 pm »
Dzieki tobie tez Elvin :p
Chodzi mi o pvp i w duzej miarze tez o exp.
A a jezeli chodzi o pw/sws, th/pal i pw/tk mozna cos wiecej?
Chodzi mi glownie o wady i zalety ale itak DUZY + dla was
Biniu - He/Wk  79lvl
Clan-BenarePL
Ally-blood
Pro kille nukerów


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2011, 05:12:16 pm »
Elvin ma racje PW/ES tez jest bardzo dobry. Wracając do tematu:
W zasadzie wszystko zostało opisane w innych tematach na temat sub, ale tak w skrócie:

Th/Pal średnio radzi sobie na oli i to jest jego największa wada. W PvP dobrze się sprawuje, a z full buffem potrafi dużo namieszać. Skille paladyna znacznie zwiększają jego przeżywalność (heavy sety, tol, stun,slam) do tego jako th ma dasha(dogoni wiele klas) i tricka, switcha co w sumie daje 5 detargetów(+mirage). Duży dmg przy dużym defie. Cóż chcieć więcej? Dodatkowo wiele osób nim gra, a to o czymś świadczy. Ma najgorszy skill z 81( exciting adventure z TH), co jest kolejną wadą. Do expa potrzebuje dual boxów

PW/SWS to typowy oli farmer, wygrywa prawie z każdym, co niewątpliwie jest zaletą. W PvP z full buffem gorzej sobie radzi od th/pal, ale to oczywiste w końcu jest to sub typu dagger/support. Jego przydatność w party jest pożądana ze względu na songi. Niesamowity speed, m.def i evasion znacznie zwiększają jego przeżywalność co jest dużym + (jako postać bez suby z tankiem). Jest w stanie wygrać z każdym i to przy dużej szansie. Do farmu nie potrzebuje multiboxów, jest praktycznie samowystarczalny. Do tego ma najlepszy skill z 81(Wind Riding) i z 79(Dodge). Bardzo dobry char

PW/TK to postać uniwersalna. Dobrze radzi sobie wszędzie (oli, pvp, mass, siege). Świetny def + wysoki dmg, do tego największa przeżywalność z wymienionych daggerów ( 2 tole, dobre cubicki) jest szybki. Najlepsze skille z 81( drugi tol i wind riding). Niedoceniana postać( większość woli zrobić sk/aw albo th/pal, nie wiem z czego to wynika), z kroniki na kronikę coraz lepszy. Niestety do expa także potrzebuje boxów( tak jak th/pal).

Najlepiej jakbyś doczytał istniejące już tematy o tych subkach, o wiele więcej się dowiesz, bo to temat rzeka i w jednym poście ciężko zawrzeć całą wiedzę dotyczącą tych sub. 


EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2011, 07:17:21 pm »
Nie no  zaje.....
Wielkie dzieki i ogromny +++++++++++++++ naprawde na takie posty az chce sie czytac
Biniu - He/Wk  79lvl
Clan-BenarePL
Ally-blood
Pro kille nukerów


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2011, 04:35:18 pm »
Jeszcze cos gadalem z kolegami i innymi i mowia ze PW jest do dupy i w ch.. slaby to prawda czy porpostu nie znaja sie na grze?
Biniu - He/Wk  79lvl
Clan-BenarePL
Ally-blood
Pro kille nukerów


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2011, 05:39:59 pm »
Twoi koledzy zapewne nigdy nie grali nożownikiem i stąd takie teorie. Prawdopodobnie także nigdy nie widzieli ogarniętego PW w akcji, ale tak jest na Dragonie x15, gdzie top daggerem jest(albo był, dawno nie zaglądałem  na x15) Alex- grajacy TH.

EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...


  • Wiadomości: 372

  • Pochwał: -1

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2011, 05:41:43 pm »
Pw nie jest słaby tylko trzeba wiedziec jak nim grac, jak juz sie go dobrze ogarnie gra ta klasa sprawia wiele przyjemności. :)


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2011, 06:12:57 pm »
Boomer   kolega gra na arenie TH i mowi ze Pw jest slaby bo mam maly hp/cp czy cos.
Ja osobiscie tez gralem TH i powiem ze " nozownik " jest zaje a wiec wlk dzieki
Biniu - He/Wk  79lvl
Clan-BenarePL
Ally-blood
Pro kille nukerów


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2011, 06:35:25 pm »
Jeśli twój kolega patrzy na przydatność klasy pod względem hp/cp to znaczy że jest ostatnim noobem xD Zresztą od razu wiedziałem, że gra TH, inaczej nie mówił by tak. Sorki, ale musiałem to napisać. Wracając do tematu TH jest dobry, bo jest wyśrodkowany(hp/cp itp.), ale to nie oznacza ze jest najlepszy. Najbardziej missuje z daggerów(brak focus deatha, dzięki temu skillowi pw/aw mocniej biją, nie zapomnijmy tez o skillach z 79 i 81 ). Można go fajnie subnać, dlatego jest "fajny". Granie elfami wymaga ogarnięcia postaci, dopiero wtedy w pełni można wykorzystać ich potencjał i czerpać radość. Prawda jest taka, że daggerowi nie jest aż tak potrzebne hp/cp, a raczej p.def i resisty oraz buff na crit.dmg.

EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2011, 07:46:44 pm »
Powiem Ci ze fajnie mi sie gra PW mimo lvl 50 na razie :D
Dobry wybor dla poczatkujecych i zaawansowanych bardzo polecam
Biniu - He/Wk  79lvl
Clan-BenarePL
Ally-blood
Pro kille nukerów


  • Wiadomości: 779

  • Pochwał: 5

  • DN forum staff member
Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:48:22 am »
Well, ja PW się trochę nagrałem.
I prawda jest taka, że wszystko zależy od kroniki i aktualnych ustawień na DN. Bo grać na IL np aw/ps to była maszynka do przeprowadzania małych mordów (Thorns pamiętasz Wofla?:D - tzn baty mu składałem 1v1 ale i tak respect dla tego nuba  :P) przez zwiększony a.speed i zbugowane summony (o jak ja płakałem jak merrowa naprawili xD)

Anyway, daggerem nie gra się łatwo, ale jak się ogarnie wszystko, co kiedy i jak robić to jest to strasznie wdzięczna postać  :)
Ja grałem w czasach gdy każdy punkt w statystykach się naprawdę liczył (teraz to jest coraz więcej buffow, skilli i innych śmieci), wiec gdy decydowałem jaka postać zrobić, kierowałem się tym, co dla daggera jest najważniejsze - a.speed, speed, evasion.
I PW wypadł najlepiej w tym porównaniu (th ma najniższa eva ze wszystkich daggerow, wiec wybierałem tylko tak naprawdę pomiędzy PW i AW i tu szczerze to przyznam zadecydowało to ze poszedłem na łatwiznę)

Ale tak jak wiele osób tutaj napisało, i z resztą zgodnie z najstarszą zasadą L2 - postać jest tak dobra, jak dobry jest gracz.
A wybór daggera - to wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz postaci. Ja grając daggerem podszedłem do sprawy racjonalnie - tankow/x i tak będzie ciężko ubic, więc zostaje walka vs nuker i vs archer (bo nie oszukujmy się, jak bije sie dwoch dobrych graczy dagger vs dagger to wygrywa ten komu system gry przyzna więcej szczęścia).
I właśnie dlatego zrobiłem PW/ES, to był młotek na nukerów
+ ogromny m.def
+ TP dzięki któremu jeszcze dlużej się stało (a na fullbuffie PW/ES ma taki sam m.def jak /sws i /tk, a wciaz dzieki tp zbiera tylko polowe)
+ bardzo duze evasion i speed, to pierwsze aby chwile postac, drugie zeby szybciutko uciekac/poscig xD)
+ niezly dmg dzieki focus death
+ stun od nowego summona

- cubici, prawda jest taka, że nie przydają się zbytnio
- smieszny p.def, niby jakos wynagradzany przez tp, ale to wciaz smieszna rzecz
- smieszny wyglad  :D

Na temat innych klas (nie wszystkich, ale thorns moglby cos napisac o th/pal) wypowiem sie kiedy indziej  :D)

Pozdro.


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:53:41 am »
Well, ja PW się trochę nagrałem.
I prawda jest taka, że wszystko zależy od kroniki i aktualnych ustawień na DN. Bo grać na IL np aw/ps to była maszynka do przeprowadzania małych mordów (Thorns pamiętasz Wofla?:D - tzn baty mu składałem 1v1 ale i tak respect dla tego nuba  :P) przez zwiększony a.speed i

Woolf  hmm ,  on mial nick  woolf2000     czy jakoś tak?   to pamiętam,    początki były rożne, wpierw musiałem nauczyć się z nim walczyć, gdy już  opanowałem pvp z aw/ps  też dostawał baty  :D  ale ogólnie trzeba przyznać  że dobrze grał tą klasą
(w domu może znajdę gdzieś screeny)



Na temat innych klas (nie wszystkich, ale thorns moglby cos napisac o th/pal) wypowiem sie kiedy indziej  :D)

Pozdro.

pal/th....  fajny jest   :D

może coś więcej po pracy :)

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 162

  • Pochwał: 1

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:26:28 pm »
A ja na valkyrii zrobiłem sobie th/wk, miał jeszcze zbugowany atk speed w light armorach, więc biegałem w robe, żeby mieć atk speed normalny. Ale przez to miałem niższy p def,evasion i speed na dashu.
Ale mimo to baaardzo mi się ta postać podobała. Pomimo, że na valkyrii musiała być max 80 lvl.
+ buff od kota!
+ transfer pain! Jak przyzwiesz divine beast to na full buffie masz worek z 16k hp!! Która ma 2k m def/p def, i sieka krytami jak łucznik. Teraz znerfowali transformacje i można z raz na 30 min odpalić, więc trzeba dbać o bestie :).
+ cubiki: anchor i smart cubic, nie raz dupę mi ratowały. Raz miałem pvp 3 vs 1. Na dwóch wlazły anchory a na daggera root :P.
+ warrior i mage bane!! chyba zawsze wchodzi, tylko trzeba mieć homka do castowania.
+ kotek co recharguje manę, na 1 vs 1 przydawał się gdy mana potki nie wyrabiały
+ większy m def niż czysty th
+ summon friend
+ skille th: mirage!! dash!!
+ arcane disruption , często wchodzi, w połączeniu z mage bane robi z maga kalekę
+ feline king , bije mocno, ma roota. Jak ktoś ucieka, to kotek zawsze dogoni, biega jak mały motorek.

- th nie ma focus death :/
- można mieć jednego summona naraz :D Więc trzeba kombinować, np. summonujesz feline dla buffka, chowasz i wyjmujesz kinga do walki.
- erase wkurza :)


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: Najlepszy Dagger na X15
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:40:42 pm »
Wniosek: Każda normalna( czyli bez typu pw/sps itp.) suba z daggerem ma bardzo duży potencjał i to od gracza zależy w jakim stopniu ją wykorzysta. Im lepiej, tym większa satysfakcja z gry i wygranych pvp:) Każda taka suba ma swoje wady i zalety i każdą można "wymiatać"

EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...