Witaj
Gość

Wątek: Japońska muzyka  (Przeczytany 2260 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Japońska muzyka
« dnia: Grudzień 03, 2008, 11:19:42 pm »
dla zainteresowanych japońską muzyką polecam RMF NIPPON.
link: http://www.miastomuzyki.pl/radio,55,nippon

ciekawa muzyka do posłuchania można posłuchać tego czego w Japonii słucha się na co dzień i można ciekawych artystów znaleźć :D


czyli jednym słowem POLECAM


Odp: Japońska muzyka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:29:31 am »
Supcio :)

Ale w moim odczuciu Japan PoP najlepiej się z openingami ogląda:P (Video)


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Japońska muzyka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2008, 12:19:47 pm »
Niestety ze względu na komercjalizację świata trudno bedzie znaleźć prawdziwą japońską muzykę... Tym bardziej w radiu.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Japońska muzyka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2008, 03:26:44 pm »
Niestety ze względu na komercjalizację świata trudno bedzie znaleźć prawdziwą japońską muzykę... Tym bardziej w radiu.
+1

Zanikła ona razem z starożytnością. Prawdziwa muzyka azjatycka(uogólnię, OK?) była bardzo bogata i wiązała się z ważnymi uroczystościami narodowymi. Cesarz miał swoją orkiestrę, a strojenie instrumentów orkiestry cesarskiej było świętem narodowym(!!!). Korzystało się z ćwierćtonów i nie tylko(mniejsze interwały), a wokaliści śpiewali udając inne instrumenty. To tak ogółem(to co pamiętam z wykładów :P) jakby ktoś był zainteresowany muzyką azjatycką to pm, prześlę skany. Ale teraz jedyne co mi się podoba w muzyce azjatyckiej to właśnie openingi i endingi do anime. Tak jakbym miał tego słuchać, nie mówiąc już o oglądaniu teledysków(żenua)... nie, nie!, NIE!

No dobra może są takie wyjątki jak Asian Kung-Fu Generation, to mi nawet spasiło, ale ogółem ta muzyka nie jest zbyt fajna(może to z powodu ograniczeń językowych i takim naciskiem na akcentację wyrazów, trzeba o tym pomyśleć, bo np. jak zaśpiewają jakieś słowo z skokiem interwałowym w górę, a w dół może być różne znaczenie[bo tak jak pewnie każdy wie jest w językach azjatyckich], za to im się należy duży plus), no ale czasami znajdzie się coś fajnego i bardziej z serca niż z żądzy pieniędzy.


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Japońska muzyka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2008, 07:42:12 pm »
Bardzo mało jest takich artystów i trudno do nich dotrzeć. Interesuje mnie ta muzyka w dość dużym stopniu (podobnie jak celtyk i epik) i może jest coś, co mógłbyś polecić? Może nie chodzi mi o śpiew, ale utwory instrumentalne przy użyciu klasycznych, orientalnych instrumentów. Coś, co odda klimat starym klimatom samurajskim. Tak to ujmę :)
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Japońska muzyka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2008, 09:20:52 pm »
Hmm... mógłbym popytać mojej profesorki z Historii Muzyki, ew. pożyczyć i przesłać ci mailem albo czymś. Takie otwory ciężko znaleźć, bo mało jest jakiś konkretnych informacji, a tym bardziej nut starożytnych. Dlatego jest tego tak mało.