Witaj
Gość

Wątek: Kilka Pytan + [event - The Abyss] Poradnik Kopacza (Spirit & Soul Ore)  (Przeczytany 24598 razy)

  • Wiadomości: 40

  • Pochwał: 0

Witam od dzisiaj zaczalem gra Krasnalem..Grlaem wczesnie do 57lvl Elfem lucznikiem ale mi sie znudzilo..i chce teraz troche pozarabiac kaske :)

1.Kim bedize mi lepiej zarobic wiecej kasy Warsmith czy Bounty Hunter?
2.Mam 15lvl..Kiedy bede mogl krystalizowac rzeczy..i na czym to polega....ze biore bron i rozbijam ja na krysztalki i potem sprzedaje?...jezeli dobrze mowie to powiedzcie jaka to opcja
3.Jak bede mial juz drugi poziom Creat Item to bede mogl tworzyc D grade SS...i do tego cos jest potrzebne czy tylko recepta+ mana?
4.Mam skila takiego jak Sweeper i Spoil....i jak to sie tego używa...mam Sweepera i jak podchodze do ciala potworka to nic mi nie wyskakoje niestety:/...
5.Mam opcje Dwarven Craft i Common Craft...Dwarven jest do dawania tam recept i moge miec ich tylko 50(czy moge wiecej)....A Common do czego?
6.Do czego sluzy opcja General Manuacture?
7.Czym oplaca sie bic Obuchem czyli Maczuga czy Włocznia..a moze mieczem?

Jak bede mial jeszcze jakies pytania to do pisze...Z gory dzieki za odp  :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2009, 11:06:26 am wysłana przez Koszałek Opałek »


  • Wiadomości: 85

  • Pochwał: 0

  • Drow fan
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2007, 11:42:47 am »
AD. 1 Warsmith crafting, a Bounty hunter spoiler. Warsmith zajmuję się tworzeniem przedmiotów, a Bounty hunter wyciaga matsy z ciał.

AD. 2 Krystalizować rzeczy mozesz od 20 lvl jak bedziesz miał Artisana. Tak to polaga na tym co napisałes.

AD.3 Tak będziesz mógł towrzć d grade ss. Nie są do tego potrzebne kryształki i soul ore.

AD. 4 Najpier walicz Spoil na potworka, pojawi ci się napis. Zabij potworka i jak już bedzie ciało martwe użyj sweepera.

 AD. 5 Do niczego.

AD. 6 Do wystawienia shopa do wyrobu utemków.

Ad. 7 Jak chcesz



Ps. sry ze błedy ortograficzne itp...









Jedna WIARA, jeden KLUB Barcelona AŻ po GRÓB.
PR FAN..............5* lvl


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2007, 12:35:13 pm »
1. jak grasz aktywnie i sporo to spoiler(bountry hunter) a jak malo to kowal(wystawiasz manufakture i idziesz robic cos innego)
2. kolene poziomy crystalize zdobywasz wraz ze wzrostem lvli - przeciagasz item danego grade(poza wedkami i nograde) na pole crystalize i zatwierdzasz OK (uwazaj aby nie wywalic przedmiotu do kosza (czesto nad ranem albo jak sie jest zmeczonym/pod wplywem % ) - stracilem tak kilka crapowatych armorow B :D
3.sam sie dowiesz jak wczytasz recepte - mozesz tez uzyc dropkalkulatorow/craftkalkulatorow, ktore pomoga ci zrozumiec o co chodzi - masz tam dokladnie napisane co i ile potrzeba do sklepania danego itemu
4. spoil/sweeper - tak zwany "Spoiler" rozwija tego skila (kowal rozwija Craft)
najpierw uzywasz na mobie spoil, pozniej zabijasz i jak mob po smierci swieci sie na niebiesko to uzywasz sweeper i masz dodatkowe materialy ze zwlok :P
5. Dravil napisales taka bzdure, ze az mi cie szkoda :D
common craft - do tego potrzebne za materialy z lowienia rybek. z lowienia rybek masz podstawowe recepty na olej itp. z common craftu mozesz zrobic dochodowy interes  8)
mozesz robic dye, opaski na oko, spinki do wlosow, POTIONY jakich nie kupisz w sklepie - greater swift atack potion czy greater magic haste potion (sa tylko u duska/dawna po wygranej walce o seven sings). a i recki na opaski, maski itp mozesz dostac od wlasciciela clan halli albo zamkow :)
6. dobre pytanie :D jakos zawsze sie tym nie przejmowalem - wystawienie 20 itemow (taki jest limit z tego co mi sie obilo o uszy) to kilka chwil :D
7. spoiler - to zalezy czy walisz grupowo szy pojedynczo - wg mnie lepszy blunt(obuch?)
kowal - u tego trzeba jak najszybciej wbic lvl 70+ - uzyj pole(wloczni) i bufera w party i lec na EXP


  • Wiadomości: 40

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2007, 08:38:07 pm »
Dobra to moze powiem jasno...tego krasnala chce zrobic dodatkowo..ona nie jest moja podstawowa postacia...ona ma zarabiac bardzo duzo pieniedzy...A podstawowa postacia jest Lucznik Elf:)
Wiec jaka profesje mi teraz radzisz?

Nie zrozumialem odp na 6 pytanie.

A wracajac do 5 pytanka..to np jezeli w Common Craft dodaje inne recepty?czy w jaki sposob to robie?

Czyli jezeli bede walczyl Warhsmith to mam walczyc wlucznia?ale ja raczej bede gral w pojedynke ;) tak samotnik ze mnie :P..to moze jednak wziąć ten obuch?

Pozdro dzieki za odp:)


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2007, 08:52:58 pm »
6. nigdy nie uzywalem general manufacture  :D bylo mi to zbedne

common craft - masz recepty do common craftu(sa zielone) - zdobywasz je z ryb lub z clan halli/zamkow - proste?
do common craftu masz dodatkowa ksiazke :)  Common craftem zajmowac moga sie WSZYSTKIE rasy i klasy

jak walczysz sam i nie masz buffera na plecach to lepiej wez Blunta - ale expic bedziesz przynajmniej z 5x wolniej :) (odpoczynki, pojedyncze moby ...)

ja ci nic nie radze - ja odpowiadam na pytania

jak masz duuuuzo czasu to zrob spoilera - sprzedawaj wydobyte matsy i pozniej graj  swoim mainem (lucznikiem)
jak masz mneij czasu to zrob crafta - odpalaj go rano albo na noc z wystawionym private creation za odpowiednia oplata i idz np spac, do szkoly czy pracy. po powrocie zobaczysz świeża adene w sakwie


tak w ogole to uzyj opcji "szukaj" - wiekszosc odpowiedzi na twoje pytania padla na 100% na tym forum


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2007, 09:26:52 am »
Dobra to moze powiem jasno...tego krasnala chce zrobic dodatkowo..ona nie jest moja podstawowa postacia...ona ma zarabiac bardzo duzo pieniedzy..

Nie ma tak łatwo  :( jak chcesz zarabiać kase WSem to musisz nabić 62lv by móc robić A grade o S nie wspominam  :P
Osobiście radze ci zrobić BH ale trza sie nadoginać bo nie jest to postać na chwile,ja mam tą postać na 70lv i zaniedbałem Tyranta przez to.





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 5

  • Dawniej tutaj Dilvish
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2007, 09:53:53 am »
Z mojego krótkiego (niestety) doświadczenia graniem krasnoludem na serwerach o w miarę niskich ratach (x10 - wiem wiem to nie są niskie dla was potwory :P )wynika, iż nie da się tak do końca traktować Dwarfa jako drugoplanowej postaci. Jemu własnie trzeba poświęcić sporo uwagii i choć to głupio zabrzmi, poświęcenia. Mówię tak bo nie jest łatwo (chyba że masz zgraję kumpli czy klan) lvl nim, zwłaszcza solo a BH sporo sie nabiegasz, zaś kowalem musisz też dojśc do sensownego poziomu - jak Musaszi wspomniał. To nie jest wbrew pozorom chodząca skarbonka (nie łatwa do rozbicia w każdym razie) - a przynajmniej nie sądzę.
Pozdrawiam
Żegnam panie i panowie, zapowiada się (a nawet dokonała się) kolejna długa przerwa w graniu w L2. Wyjeżdżam za granicę w poszukiwaniu pracy - cóż typówa. Serdecznie was wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia.


  • Wiadomości: 85

  • Pochwał: 0

  • Drow fan
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2007, 07:37:50 pm »

5. Dravil napisales taka bzdure, ze az mi cie szkoda :D
common craft - do tego potrzebne za materialy z lowienia rybek. z lowienia rybek masz podstawowe recepty na olej itp. z common craftu mozesz zrobic dochodowy interes  8)
mozesz robic dye, opaski na oko, spinki do wlosow, POTIONY jakich nie kupisz w sklepie - greater swift atack potion czy greater magic haste potion (sa tylko u duska/dawna po wygranej walce o seven sings). a i recki na opaski, maski itp mozesz dostac od wlasciciela clan halli albo zamkow :)


Sry nie zanm się za bardzo na Warsmithie bardziej Bounty hunter :P. Mógłbyś jaśniej to napisać do czego to służy i jak to przedewszytski robić jutro Ci dam moje gg to pogadamy. Sry za ten bład. I jeszce jedno to prawda że krasiowi trzeba poświęcic dużo uwagi... :)









Jedna WIARA, jeden KLUB Barcelona AŻ po GRÓB.
PR FAN..............5* lvl


  • Wiadomości: 40

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2007, 09:53:21 pm »
Ech to liap trudny wybor mi pozostal...namieszaliscie mi teraz w glowie...

A powiedziecie mi co moze Warthsmith a czego nie moze Bounty Hunter...takie zestawienie:)
I jakimi bronmi najlepiej operowac?Bo ja bym byl na Blunt...ale nie wiem moze wezme Pole...

A jak jest bron Top D ..Top C i Top B dla Krasia?Tak jak np dla Lucznika Top C jest Emi


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2007, 10:10:01 pm »
Lista broni...
http://www.lineage2.com/Knowledge/item.html
Nie wiem po co durne pytania.
Pomijając skille oczywiste, czyli Spoil ma spoila, a Craft crafta, to np. BH ma FakeDeath, a WS Golemy. Zresztą, też to jest w sumie na stronie...
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2007, 10:23:07 pm »
WarSmith - (zwany potocznie craftem) potrafi tworzyć itemy , tworzyć SS i krystalizować przedmioty. Może wystawić specjalny "sklepik" w którym gracze mogą za pomocą niego stworzyć itemy(przy wcześniejszym uzbieraniu wszystkich składników i recepty). Craft nie może utworzyć itemków (również komuś w General Manufacture) bez wcześniejszego wyuczenia się recepty na konkretny item (np. Recipe: Avadon Shield 60%)

Dodatkowo posiada moc przywoływania maszyn oblężniczych, które są bardzo przydatne na siegu . Po za maszynami oblężniczymi ma skill który pozwala mu przyzwać małego robota "czajnik" , który pomaga mu w walce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bounty Hunter - (zwany spoilem) potrafi wyciągnąć z mooba dodatkowe matsy (materiały) dzięki dwóm skillom: sweeper i spoil . W trakcie walki lub przed walką kraś rzuca spoila (nieraz wchodzi nieraz nie, szansa zależy od serwera), po zabiciu potwora jeśli on swieci się na niebiesko może użyć skilla sweeper aby wyciągnąc dodatkowe materiały.

Krasie mogą również spełniać rolę tanka dzięki dużej ilości HP.

Trochę to zakręcone, ale starałem się to wytłumaczyć "łopatologicznie" :D Przecież to jest proste jak budowa cepa!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2007, 10:46:17 pm wysłana przez Xyber »


  • Wiadomości: 40

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2007, 10:36:23 pm »
Ej dobra bez pojazdow ok?PO to jest forum zeby sie pytac...

Dobra to np ja wybiore Warshmitha...i jaka bronia do niego wlaczyc Pole czy Blunt?jak mi radzicie

Poprostu chce jakiejsc rady od was uzyskac :)


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2007, 10:38:59 pm »
Czy ja Cię pojechałem? Otóż nie. Po prostu wszystko Ci wytłumaczyłem. Co do broni to musisz zdecydować sam i zastanów się czym wolisz walczyć. Gdybym ja wybierał, wybrałbym Blunt-a, ale to twój wybór i wolałbym Ci niczego nie narzucać.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2007, 10:40:31 pm »
-> http://forum.lineage2.bo.pl/index.php?topic=4141.0
I WarSmith, a nie jakiś WarthSmith :P
PS. Momentami na niektórych nie mam sił...
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2007, 10:48:05 pm »
I WarSmith, a nie jakiś WarthSmith :P

Już poprawiłem :P

Cytuj
PS. Momentami na niektórych nie mam sił...

Ja również ;)


Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2007, 12:26:38 pm »
Bron - Nie mieszaj z zadnymi wynalazkami!
Jak to wyglada - Kras z wlocznia ?? Juz widzialem spoile z dualami, a jeden raz nawet z lukiem .... omg

Kras biega z toporem i tarcza.


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2007, 01:28:14 pm »
Blunt,blunt i jeszcze raz blunt  8) podaje od C grade oczywiście enchantowane i z SA-ja dawałem na haste krysze Blue
C grade War axe krysz +7
B   =     AoBA       =     +10
A   =   Elysian       =     +12/obecnie składam niestety recka 60% i może zaboleć-jakieś 50kk w plecy jak co  :( /
Do tego w zależności od posiadanego lv zbrojka jak opisana na stronie dla krasi i dobra tarcza na początek TS pużniej Doom i na koniec zmiezamy do celu jakim jest DC.
Tatoo/Dye tu polemika trwa ja mam +dex+str-con
Zbroje:
C-Composite
B-BW
A-MJ oczywiście całe sety.

Dla bajeru można założyć okulary i czapke mikołaja  :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 06:43:21 pm wysłana przez mussaszi »





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2007, 01:32:57 pm »
Blunt,blunt i jeszcze raz blunt  8) podaje od C grade oczywiście enchantowane i z SA-ja dawałem na haste krysze Blue
C grade War axe krysz +7
B   =     AoBA       =     +10
A   =   Elysian       =     +12/obecnie składam niestety recka 60% i może zaboleć-jakieś 50kk w plecy jak co  :( /
Do tego w zależności od posiadanego lv zbrojka jak opisana na stronie dla krasi i dobra tarcza na początek TS pużniej Doom i na koniec zmiezamy do celu jakim jest DC.
Tatoo/Dye tu polemika trwa ja mam +dex+str-con
Zbroje:
C-Composite
B-BW
A-DC oczywiście całe sety.

Dla bajeru można założyć okulary i czapke mikołaja  :P

Swiete slowa!
Symbol proponowany przez mussasziego jest jedynym, slusznym symbolem (dye) dla spoilera lubiacego pomykac samotnie, ale sprawdza sie tez w kazdym party.


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

  • Ja tu tylko spoiluje...
    • Brothers In Arms Ally
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 03, 2007, 03:02:29 pm »
Kras biega z toporem i tarcza.

Nie mój, na full bufach w party gdzieś to tylko i wyłącznie pole, samotnie to sobie z dualami popierniczam :]


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 5

  • Dawniej tutaj Dilvish
Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2007, 03:38:18 pm »
A ja ostatnio pokochałem Krasnoluda z dwuręcznym bluntem (tyle że na niewielu serwerach z gm shopem są a co dopiero bez). Jak on cuuudnie wygląda z wielgachnym toporzyskiem w sękatych łapskach :)))))
Żegnam panie i panowie, zapowiada się (a nawet dokonała się) kolejna długa przerwa w graniu w L2. Wyjeżdżam za granicę w poszukiwaniu pracy - cóż typówa. Serdecznie was wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2007, 05:48:07 pm »
Biega albo i nie biega. Pole jest zajebiste jak używa się Fastival Spoila, bo nie trzeba się gimnastykować. No i teraz mały przełom. Od C5 wlazła maaaaaaasa bluntów dwu-ręcznych. Jedni kraśkowie robią sobie z kraśka beke nie do zabicia, czyli jakiś defensywny set, jak doom i jakiś D. Glory+Health, a inni ofensywnie i jakiegoś dwuręcznego toporka. Krasiek jakotako nie ma skilli pod tarcze, więc tutaj widać moc dwurecznych bluntów, które naprawdę mają przewagę w P.atk. Żeby dobrze pokazać: 342 vs 281 w wypadku S-grade...to duuuuużo :)
HATE ME MOAR!


Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2007, 12:15:24 pm »
Tu macie rozwazania na temat broni krasia - nie potrzeba tworzyc drugiej dyskusji na ten sam temat:

Jaka broń lepsza???


  • Wiadomości: 40

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2007, 01:49:24 pm »
A ja mam pytanko do ludzi ktorzy juz zrobili profa Artis>WarSmith...

1.Czy im wiekszy poziom tym wiecej bede robil SS?I mnie produktow zurzywal?
2.JAk robicie SS?Kupujecie sprzet na targu czy w sklepie?Potem go krystalizojecie..kupojecie Solu Ore..i robicie SS?Jes jakas recepta na Solue Ore?
3.Ile mozemy wystawic przedmiotow?
4.Czy uzywacie rzucacie Spoila na potworki?czy to sie u nas oplaca

Tak na marginesie ja juz biegam z obuchiem ;)...lipnie by wygladal kras z Pole;)


Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2007, 02:14:05 pm »
1. Nie -> masz recke i wszystko jest zuzywane / produkowane wg. recki
2. Na Abyssie mozesz Soul Ore i Spirit Ore wydobywac w kopalni, a z krystalizacji otrzymujesz drobne ilosci krysow.
Wiecej krysztalow uzyskasz z tanio zakupionych sprzetow - musisz przeliczyc:
Cena Sprzetu/Ilosc Krysow = cena krysztalu i porownac z ofertami na rynku.
3. Normalnie 4, ale dzieki lowieniu ryb i specjalnych ticketow, ktore za to otrzymujesz mozesz powiekszyc ilosc slotow handlu
4. Jak gralem WarSmithem, to czasami wrzucalem, ale od lvl 10 w gore nie ma to generalnie sensu.

Kras wyglada dobrze tylko z Toporem ;)


  • Wiadomości: 40

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka Pytan
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2007, 02:24:46 pm »
A jak sie wydobywa Soule Ore i Sprit Ore w kompalni?mogl bys cos wiecej o tym powiedziec?....a jak moge sprawdzic ile dana bron ma krysztalkow?