Witaj
Gość

Ankieta

Który Soft jest wedlug Ciebie najlepszy ?

L2J
L2JFree
L2JEmu
L2JDream
L2JDot
L2JMatrix
L2JArchaid

Wątek: Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft  (Przeczytany 1675 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft
« dnia: Kwiecień 10, 2009, 03:21:26 pm »
Chcę poruszyć temat , który jest dla wielu osób kontrowersyjny . Mianowicie , który L2J pack jest według Ciebie najlepszy .


Oczywiście proszę o potwierdzenie swojej opinii pewną ilością argumentów . Krytyka ( konstruktywna ) także mile widziana . Taki temat będzie mógł dać ludziom pewien punkt widzenia , który pack i dla czego właśnie ten wybrać .


 :)



Mój głos idzie na rosyjskie pliki L2JDream . Dlaczego ? Ponieważ wyróżniają się z pośród innych wieloma nowościami , dodatkami , nie konwencjonalnym użyciem skryptów ( mowa tu o questach itp )

- Duże zaplecze gotowych dodatków ( przydatnych na Hight-rate )
- Wiele dodatkowych komend uprzyjemniających grę
- rozbudowany panel administratora
- pliki Htm dostępne w 2 wersjach językowych ( rosyjski oraz angielski )
- Poprawa wielu skilli , często brałem i dodawałem ich skille do mojego serwera , który stał na L2JFree ( były lepiej napisane )
- Co do kodu ( source ) to nic nie powiem bo kod jest dostępny tylko dla wąskiego grona developerów L2JDream
- Zapowiedź otwarcia source ( dostępność dla wszystkich )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 11:17:02 am wysłana przez Matim »


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2009, 04:17:11 pm »
l2jarchid interlude

/Matim : Napisałem , że jeżeli już piszesz to trzeba napisać swoją opinie , plusy , minusy i inne rzeczy , które zobrazują cały projekt,ostrzeżenie słowne .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 04:19:35 pm wysłana przez Matim »
rpg x5 [gh85]


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:05:13 pm »
Ja Ci powiem Tyle że ktoś może sobie argumenty przeczytac i moich wiadomościach - wiele razy napisałem dlaczego l2j nightly a nie inny - chcesz wlepiaj mi "-", ale takimi tekstami nikogo nie zmusicie do wyrazania swoich opinii.



  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 10

Odp: Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:18:51 pm »
Skoro temat został poruszony po raz enty, nieomieszkam napisać co sam o tym mysle. Nightly owszem, bardzo dobre rozwiązanie, jednak dla serwerów typowo low ratowych bez większych urozmaiceń, stabilne oraz funkcjonalne. L2Emu, dawny obiekt mojej obserwacji. Jakiś czas temu świetne możliwości tych plików dawały duże nadzieje a najbardziej chyba dla serwerów typowo PvP oraz high ratowych. Aktualnie zdaje się jednak gonić konkurencje taką jak chodźby L2JFree, które stało się znacznie stabilniejsze oraz z wieloma bardzo przydatnymi fukncjami, wbudowany silnik geo (świetny pomysł).

Jest to oczywiście niezbyt szczegółowy opis. Mam ogromny sentyment co do plików L2Emu, jednak patrząc na to wszystko jak wygląda aktualnie, postepy to jednak postawiłbym na L2JFree... tak, zdecydowanie L2JFree.

+1 DLA L2JFREE
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 09:21:35 pm wysłana przez @ve »
Serdecznie pozdrawiam.


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:23:02 pm »
Naprawdę nie wiem o co Ci chodzi . Poprosiłem tylko o to aby każdy krótko napisał swoje zdanie . Czy to takie ciężkie ? Myślę , że taki temat może się przydać gdy każdy zdefiniuje dlaczego wybiera dany pack . Usunąłem Twój post nie dlatego , że wole coś innego L2J , ale dlatego , że sam napisałeś , że nie masz zamiaru więcej opisywać . Minusów nie będę Ci wstawiał . Sam pomyśl dlaczego , ale co chwile wydaje mi się , że Ty się starasz prowokować ciągle . Prosiłem pisz po Polsku , ale dalej pisałeś...nie wiem może mi się coś przywidziało . Anyway tak myślałem , że z tego tematu wyjdzie kupa ''gówna" zamiast coś co powinno przynosić profity ..


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2009, 10:07:10 pm »
Pisałem po ang zeby koledzy troszku podumali i przetłumaczyli co napisałem - jeżeli ktoś inny tego nie może odczytac sory - not my problem.

Ten temat - spoko super - i bardzo dobrze ze powstał ale ileż można pisac po raz n-ty co jest super a co nie - to dalej jest l2j.

Mało też tutaj znajdziesz osób co przedstawią racjonalne argumenty czego ten pack a nie inny. Jeden powie ze ten ma config super a ten co innego - i tak się będą opierac nie świadomi co i jak działa w core czy dp.

Sory @ve ale Twoja wypowiedz jest na poziomie i w ogóle ale wnioskuje po niej że nie zadałeś sobie nawet trudu sprawdzenia czym technicznie się różnią - jakośc napisanego kodu javy. Nic do Ciebie nie mam i uważam Cię za wporzo gościa ale tak ja myslę.

Teraz Mati przyczepie się Twojej wypowiedzi:

Cytuj
- Duże zaplecze gotowych dodatków ( przydatnych na Hight-rate )

Dla mnie fiat jest super szybkim samochodem bo ma fajne bajery jak zderzak.

Cytuj
- Wiele dodatkowych komend uprzyjemniających grę

więcej potencjalnych problemów z działaniem javy/JVM i reszty śmieci

Cytuj
- pliki Htm dostępne w 2 wersjach językowych ( rosyjski oraz angielski )

Załaduj oby dwa i zobacz jakie pierdoły się przy tym włączają

Cytuj
- Co do kodu ( source ) to nic nie powiem bo kod jest dostępny tylko dla wąskiego grona developerów L2JDream
Jak skomentujesz komputer nie wiedząc co ma w środku - ważna jest obudowa.

Cytuj
- Zapowiedź otwarcia source ( dostępność dla wszystkich )

i tu zrobią najgorszy błąd. Bo chłopaki się męczą a teraz inne sępy (emu, archid) żucą się na ich kod wy wydrzec all co najlepsze.

Dlaczego ja Wybrałem l2j nightly (Dla Ciebie mathim)

-Przejrzystośc kodu

Nie ma porozrzucanych rzeczy po kilku klasach

-Ładnie ułorzone funkcje

Są dobrze porzemyślale - nie na od picu.

-Zarządzanie pamięcią

Można zobaczyc że łądnie te pliki wykorzystują pamięc dostępną dla nich.

- i wiele więcej pierdołek o których nie chce mi się pisac bo i tak zostane zjedzony przez troli ;)

To Cya
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 10:09:06 pm wysłana przez Maślan »


  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 10

Odp: Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:38:41 pm »
Sory @ve ale Twoja wypowiedz jest na poziomie i w ogóle ale wnioskuje po niej że nie zadałeś sobie nawet trudu sprawdzenia czym technicznie się różnią - jakośc napisanego kodu javy. Nic do Ciebie nie mam i uważam Cię za wporzo gościa ale tak ja myslę.

Wiesz Maślan, nię będę pisać za wiele bo sam za wiele nie wiem. Nie będę także pisał dokładnie o czymś, o czym tak naprawde tylko udało mi się usłyszeć. Nie rozpisywałem sie specjalnie, bo nie miałem pewności. No a wiesz sam zapewne jak niepotwierdzone czy też sprzeczne informacje prowokują kłótnie. Nie jestem ani developerem, ani też nie brałem udziału przy niczym wielkim. Napisałem tylko co wiem z własnego doświadczenia i co ja widzę. Jest to jaknajbardziej tylko moja opina, bez podpisywania się pod słowa bądź wypowiedzi osób trzecich. Chyba offtopu nie robię?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 11:41:07 pm wysłana przez @ve »
Serdecznie pozdrawiam.


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:54:24 pm »
Sory @ve ale Twoja wypowiedz jest na poziomie i w ogóle ale wnioskuje po niej że nie zadałeś sobie nawet trudu sprawdzenia czym technicznie się różnią - jakośc napisanego kodu javy. Nic do Ciebie nie mam i uważam Cię za wporzo gościa ale tak ja myslę.

Wiesz Maślan, nię będę pisać za wiele bo sam za wiele nie wiem. Nie będę także pisał dokładnie o czymś, o czym tak naprawde tylko udało mi się usłyszeć. Nie rozpisywałem sie specjalnie, bo nie miałem pewności. No a wiesz sam zapewne jak niepotwierdzone czy też sprzeczne informacje prowokują kłótnie. Nie jestem ani developerem, ani też nie brałem udziału przy niczym wielkim. Napisałem tylko co wiem z własnego doświadczenia i co ja widzę. Jest to jaknajbardziej tylko moja opina, bez podpisywania się pod słowa bądź wypowiedzi osób trzecich. Chyba offtopu nie robię?

Offtopu nie robisz.

Takie tematy na forum niczym nie dowodzą bo nie ma tu dużo "specjalistów" z którymi można podyskutowac na tematy który pack lepszy.

Bo jak na razie wprowadzenie takiego tematu to będą posty typu "Ten lepszy bo ma więcej configów"

Moimi postami nie chce nikogo obrazic ani spamowac bez myśle.


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Dyskusja + Ankieta , Ulubiony Soft
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2009, 12:54:07 am »
Do tej pory uznawałem, że l2j bo rdzenny, bo pracowali nad nim naprawdę konkretni, bo pierwszy jakiego wypróbowałem i tak dalej. ohowanie i ohiwanie skończyło się na update'ach które miały miejsce przez ostatnie pół roku. Cały czas modują pliki, które w gruncie rzeczy mogłyby zostać w pierwotnej postaci. Naprzykrzają w ten sposób życie serwerów (chociażby przepisanie wszystkich configów na nowo bo zrobili standaryzację). Drugi cios to robienie update, które na samym starcie wywalają w oknie szereg NPE, wyjątków oraz błędów tak głupich jak pomyłka w nadaniu dostępu do metody.
Jeżeli prowadzi się własny serwer to aż strach zrobić aktualizację, bo ich błędy trzeba najpierw poprawić a ludzie czekają...
Zagłosowałem na l2j... i żałuję. Powolutku zaczynam odchodzić od przekonania, że jest to w ogóle dobre oprogramowanie, ze względu na nastawienie developerów. Przecież sami piszą do każdej instrukcji możliwość wystąpienia wyjątku a zapominają, że trzeba przed commitem chociaż raz włączyć i sprawdzić czy nie jest coś skaszanione.

Czekam na cud. To znaczy, że znajdą się osoby kompetentne, które pokażą temu projektowi i jego devom właściwy kierunek.




« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 09:50:15 pm wysłana przez impos89 »
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea