Witaj
Gość

Wątek: Laptop  (Przeczytany 1088 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Laptop
« dnia: Maj 26, 2009, 05:36:33 pm »
Jaką firmą się kierować<?>
Do 2000-2500 zł. Typowo biurowy.
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • Wiadomości: 79

  • Pochwał: 11

  • Recenzent&Redaktor
Odp: Laptop
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2009, 08:31:34 am »
Zależy do czego ten laptop "biurowy" do pisania w wordzie czy do jakiś projektów np w AutoCAD? jak do pisania to tak za 1000 super duper kupisz;p choć lepsza będzie maszyna do pisania:)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Laptop
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2009, 08:49:16 am »
chcesz sie kierować _firmą_ przy wyborze lapciaka w tym przedziale cenowym? Nie polecam :D
Jedyny lapciak, który kupiłbym ze względu na firmę to IBM. Reszta nie ma znaczenia.
A czym ja bym się kierował kupując lapciaka do prac typowo biurowych, jak napisałeś?
1. ciężar (w końcu to _jest_ komputer przenośny)
2. długość czasu pracy na bateriach
To tyle. Dodatkowo zobaczyłbym,
- wyposażenie w porty komunikacji. Standard WiFi - najlepszy N, ale raczej w tym przedziale cenowym go nie znajdziesz. Szybciej G. Standardami B i A w ogóle nie zawracaj sobie głowy :) FireWire czy też IEEE1394 jest bardzo rzadko używanym portem. Chyba, że planujesz podpinać kamerę cyfrową wyposażoną w ten port. Nie przypominam sobie innych urządzeń wykorzystujących tą magistralę. Więc dla mnie to jest zbędny gadżet w 99% zastosowań. A podbija cenę :D Obowiązkowo oczywiście RJ45. Bluetooth, jeśli masz komórę i zależy Ci na wymianie danych pomiędzy urządzeniami (np. synchronizacja terminów). Aczkolwiek via USB można dokładnie to samo.
- wielkość klawiatury/klawiszy - od niej zależy komfort pisania. Czy klawisze numeryczne są wydzielone. Jeśli arkusz kalkulacyjny będzie głównym narzędziem do pracy na nim, to istotny szczegół.
To tyle co mi przychodzi "na gorąco" do głowy.

NIE polecam HP. Ostatnimi czasy wpuścił serie felernych lapciaków. Płyty główne padają jak muchy. HP w UK wymienia sprzęt na nowy bez mrugnięcia okiem. O ile pamiętam problem dotyczy 2ch serii. Jak wrócę z urlopu i będę pamiętał, to napiszę o które serie chodzi i dam linka do info. Tutaj nie mam, a nie chce mi się po raz drugi tego szukać :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;