Witaj
Gość

Wątek: Główna, delikatny problem.  (Przeczytany 928 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Główna, delikatny problem.
« dnia: Kwiecień 08, 2012, 11:20:38 pm »
Mistrze, pytanie z zagwozdki technicznej. Mam se starą.... płytę główną i ciutke nowszy zasilacz z 2x wiatrakiem. Dolny chodzi bez problemu, no ale tylny ma problemy. I pojawia się problem, iż zauważyłem że to wina płyty głównej - Coś się z nią ostatnio dzieje, czasem strony mi się lądują xx czasu mimo że net mam sprawny, tak jak by proc nie umiał myśleć... Przez 3 miechy? proc chodził na kręceniu do 3.6 z 2.66 na boxowym chłodzeniu. Wszystko w było w porządku, aż w pewnym momencie, płyta główna przestała robić oc, wyskakiwały errory w biosie itt. No od tego momentu usunąłem OC i lece na 2.66, no ale problemy na płycie zostały. Czasem mi się z restartuje bez sensu itt. Teraz do sedna, przymierzam się do kupna we wtorek grafy i spodziewam się że dojdzie przed zakupem płyty...(na pewno) Można próbować wsadzić tą grafe pod tą starą płytę, czy jednak wstrzymać się te kilka dni do przyjścia głównej?  No i jak ta "nowa" główna dojdzie, to chciałem jeszcze odsprzedać tą starą główną ze wszystkim - Gdyż chodzi.. z problemami ale chodzi... i zastanawiam się czy jak wsadzę to grafę i będzie chodzić to czy ona wytrzyma ten 1-2 tyg max.

Wracając do wiatrak, to na bank nie wina zasilacza , jak podłączam na sucho to kontaktuję bez problemu.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Główna, delikatny problem.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2012, 09:39:50 am »
I co z tego ze zasilacz "dziala" na sucho? Bierzesz do reki miernik, podlaczasz pod molexa, obciazasz procka Orthosem albo jakims innym stress testem i patrzysz na napiecia. Jak bedzie jakis wiekszy nagly skok/spadek to masz winowajce.
new future.


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Główna, delikatny problem.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2012, 10:44:25 am »
Mi nie chodzi o zasilacz, tylko o wiatrak w zasilaczu z tyłu. Ten proc na tej płycie z tym zasilaczem, chodził pod OC prawie 1 GHz.... a to jest dużo jak na 1 podkręcenie i przez 3 miechy nie było żadnego problemu - To jest ewidentnie wina głównej
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 10:48:03 am wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)