Witaj
Gość

Wątek: Mentoring System  (Przeczytany 4902 razy)

  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 1

  • Andariel
Mentoring System
« dnia: Listopad 28, 2011, 11:33:23 am »
Mentoring System
W Goddess of Destruction został wprowadzony nowy system „niańki” , który dla nowych graczy, jak i tych długo nie obecnych pozwoli na komfortową grę, jak i również daje korzyści osobom z poziomem 85 i wyższym.



Opiekun

Opiekun musi posiadać poziom 85 lub wyższy i być przebudzonym by móc podpisywać kontrakty. Możemy to sprawdzić w oknie przyjaciół (ALT+Y)ale tylko osoby spełniające wymogi opiekuna jak i ucznia widzą tą opcje. Mamy także możliwość zerwania kontraktu lecz wiąże się to z konsekwencjami (przez 7 dni brak możliwości przyjmowania nowych uczniów), natomiast uczeniowi nie są wymierzane żadne kary za anulowanie umowy.  W tym samym czasie możemy „niańczyć” 3 uczniów, (należy pamiętać że nie muszą być z tego samego klanu co my) za co zostaniemy wynagrodzeni buffami zwiększającymi experience  i skill points o 10% jak tylko uczeń będzie zalogowany  . Za każym razem gdy uczeń osiągnie odpowiedni poziom, jego mistrz drogą mailową otrzyma „Clementi Mark” w ilości odpowiadającej poziomowi ucznia. Przy ich pomocy możemy kupić przedmioty takie jak gemy od A do R95 grade, element al stones od S do R99 grade oraz przedmioty zwiększające szanse powodzenia przy ulepszaniu, jak i wiele innych rzeczy np. enchanting scroll’s, codex books, enchanting skills dla przebudzonych umiejętności i wielle innych. A wszystko to kupujemy u „Mentoring Assistant”. Kiedy uczeń osiągnie 85 lvl dostajemy „Proof of graduation”, które możemy wymieniać na rzeczy R grade.



Uczeń

Aby zostać uczniem główna postać musi mieć poziom większy niż 40 lvl aniższy niż 85 lvl oraz musi być to nowy gracz lub konto nie aktywne przez 3 miesiące. Na począdku swojej przygody ze swoim mistrzem otrzymasz „clementi cetrifcate” a po osiągnieciu 85 lvl  evidence of graduation” ( które możemy wymienić na 40 (proof fo graduation"). Uczeń może mieć tylko jednego opiekuna. Uczeń otrzyma buffy jak w przypadku opiekuna, z tą rożnicą że znacznie lepsze. 7 typów buufa od ISS Enchanter (tylko 1 dostajemy w zależności od klasy jaką gramy) oraz buff zwiększający xp/sp rate o 200%, buffy będą automatycznie przyznawane jak tylko opiekun zaloguje się do gry. Po zdobyciu 85 lvl’u nie będziemy już mogli korzystać z tych buffów. Aby zostać opiekunem należy odczekać 5 dni i znaleźć sobie uczniów.


System ten zapewne przekona nie jedną osobę do powrotu do l2, osiągniecie poziomu 85 z takimi buffami wydaje się nie być niczym wielkim!. Nieco inaczej wygląda wynagrodzenie opiekunów. Buff zwiększający xp/sp rate na pewno jest przydatny jak i również wymiana clementi mark lecz ile uczniów tak na prawdę dotrwa do 85 poziomu? i czy god spowoduje tak wielkie bum by przyciągnąć wielką ilość nowych graczy? w realiach krajach azjatyckich jest to możliwe lecz patrząc na Europe USA mam co do tego wątpliwości, a bez dużej ilości nowych graczy można zapomnieć o kupnie broni r grade w tym systemie.


źródło:l2gc.com/ www.lineage2.com

P.S. Poprawiłem błędne informacje
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2011, 10:38:42 pm wysłana przez Arteias »


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

  • Sloth
Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2011, 12:02:46 pm »
Poza paroma ortografami tłumaczenie jest dobre:p
Ale juz jakiś czas temu zastanowiło mnie to:



(...) 7 typów buufa od ISS Enchanter oraz w przypadku zdobywania doświadczenia wspólnie ze swoim mistrzem dostaje buff zwiekszającym xp/ i sp o 200%.   (...)


To wspólne zdobywanie dośw. może być tylko wtedy jeśli Mentor ma powiedzmy lvl 85 a uczeń minimum 74 żeby działało :p
BO przy więcej niż 11lvl różnicy exp nie leci... Jeśli się mylę proszę o wytłumaczenie xd


  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 1

  • Andariel
Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2011, 12:21:37 pm »
Z tego co znalazłem to wystarczy że opiekun będzie zalogowany :)
zaraz uzupełnię info


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2011, 06:21:48 pm »
dzieki, dowiedzialem sie czegos nowego w oczekiwaniu na GoD !!

przy okazji chcialbym sie przywitac na forum i zproponowac nagrodzic autora plusem za jego prace.

pozdrawiam i sorry za brak polskich znakow


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2011, 06:26:38 pm »
muc -> móc

Bardzo przydatne info, troszeczkę zmień formatowanie :)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2011, 10:01:02 pm »
COs jest nie tak - Ja 85, kumpel własnie założył nowe konto i jak próbuję go dodać jako terminatora ( :P ) to mi pisze, ze ON nie ma jakiegoś wymaganego itemu. Dam odpowiedź, jak znajdziemy co potrzeba.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 1

  • Andariel
Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2011, 10:05:18 pm »
Info z L2gc.com mówi że można przyjmować ucznia od 1 lvl natomiast strona lineage2.com że dopiero od 40, więc możliwe że w go można tylko od 40 lvlu mieć mistrza.


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 10

Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2011, 10:19:18 pm »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2011, 10:23:42 pm »
Dostałem info z ally, ze min lvl to 40.
Zobaczymy :)
A w takim razie ta tabelka jest nieaktualna - pokazuje otrzymywane marki dla 10/20 i 30go lvla :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2011, 10:26:17 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2011, 11:40:08 pm »
Mentor w praktyce.
-Trzeba mieć 40lvl żeby mieć mentora
-buffy nie mają ograniczenia czasowego, o ile mentor jest w grze.













« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2011, 11:44:15 pm wysłana przez r3ni »
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2011, 07:39:27 pm »
COs jest nie tak - Ja 85, kumpel własnie założył nowe konto i jak próbuję go dodać jako terminatora ( :P ) to mi pisze, ze ON nie ma jakiegoś wymaganego itemu. Dam odpowiedź, jak znajdziemy co potrzeba.

Pozdrawiam
To samo mam,koles mial mi dac mentora ale napisal ze mu  wyskakuje kom ,ze nie mam jakiegos itemu(mam 52 lvl)ocb ? :o


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mentoring System
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2011, 11:04:40 am »
No więc wszystko jasne. Uczniem może zostać ta postać, która zmieniła 2gą profesję PO wejściu GoDa. Ten item dostaje się jako nagrode po tym queście.
ALE
To co znalazłem:
Cytuj
Now, we all know there's been a little bit of rage from everyone regarding the Mentee's Certificate, especially considering the way things were worded on in the patch notes. However, fear not! cafunfox discovered that you can indeed get the Mentee's Certificate still; its just a slightly round-about way of doing it.

So, we already know that you get a Mentee's Certificate from the LV40 Path to Awakening gift. If you had done your 2nd class change pre-GoD, you were not eligible to pick up this (or previous) gifts on those characters.

While that is true, there is a relatively simple (and quick) solution to this issue.

1.) You will need a character that has not done the second change.
1.a) If you don't have one, then make one.
1.b) It has to be on the same account as your character you want a Mentee's Certificate on.
2.) Level your alternate character to LV38, and do your class change.
3.) Once you have completed your class change, log out.
3.a) Log in on the character you want a Mentee's Certificate on.
4.) Visit http://truly-free.lineage2.com/path and claim the LV40 gift.
5.) You will be able to pick up the gift on the character you ACTUALLY want it on, at the Dimensional Merchant. No transferring of packages or anything required.

And just like that, you're done!

Don't know how to claim your item? Well, its the same as all of your previous ones. You're just logged in on a character that is different than the one you specified on the website.

I just finished leveling an alt 1-40 to get my Mentee's Certificate on my Berserker, who had hit LV40 a day or so before GoD was implemented. And I was definitely one of the people raging about not being able to get my scroll; I had stopped leveling because I thought I'd be able to get it!

So there you have it, quick and simple instructions on how to get your Mentee's Certificate if your character was 40+ pre-GoD.
Źródło: http://boards.lineage2.com/showthread.php?t=220937

Super :) Już kasuję chary i robię miejsce dla 40ek :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;