Witaj
Gość

Wątek: Laptok! ~2.5k, 2.7k  (Przeczytany 3438 razy)

  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Laptok! ~2.5k, 2.7k
« dnia: Lipiec 20, 2013, 08:50:20 pm »
Dobry! Laptoka kupuję!

Do milionów rzeczy go potrzebuję! Musi być w stanie choć trochę pozwolić na montaż materiału w HD, obróbkę RAWów, poprawne odpalanie gier komputerowych i mieć klawiaturę numeryczną. 6GB+(czyli 8GB najlepiej), procesor i5/i7, grafika konkret, USB3, nagrywarka dysków optycznych, koszt do ok. 2700 złotych, mobilność. Zamierzam do niego podłączać prawdziwy monitor, gdy będę siedział bardziej stacjonarnie, ale stacjonarnego komputera nie można wziąć ze sobą poza miejscem jego stacjonowania, więc odpada.

Mimo wyśrubowanych wymagań znalazłem dwa takie laptoki, z naciskiem na ten Lenovo.
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-y580-i5-3210-8gb-1tb-gtx660-w8.bhtml
http://www.amigopc.pl/dell_17-3721_i7-3537u_8gb_173_1tb_8730m_lin_2ynbd-p-126317-42-29.42.html (szerszy opis na http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7366140)

Zastanawiam się tylko, czy nie przeoczyłem w nich czegoś, co mogłoby je skreślić - wszak nie są jakieś BARDZO drogie, a (może złudnie?) wyglądają na porządny kawałek sprzętu... Raziel? :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2013, 08:52:16 pm wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2013, 10:06:40 pm »
Lenovo wyglada niezle, choć 2 porty USB 2.0 to troche mało (mysze, klawisze i po portach :P)
Matryca 15,6" może być trochę mała. Zależy co chcesz robić.
I osobiście nie bardzo lubię rozwiązań z 2ma kartami grafiki.

A tego dela to nie ma na magazynie :) co chcesz kupowac :P

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2013, 12:00:35 am »
Od siebie dodam, że lepiej mieć dysk SSD na system i duperele, niesamowicie uprzyjemnia korzystanie z kompa

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2013, 12:40:36 am »
Siur, ino jak dysk SSD to lepszy laptop z 2ma dyskami - SSD na system i tradycyjny na dane. Bo z jedynym SSD to problem z miejscem. Szczególnie jak autor coś przebąkiwał o obróbce filmów...
A żadne z powyższych rozwiązań raczej nie pomieści się cenowo w przedziale branym pod uwagę.

Pozdrawiam
PS. O obróbce filmów na dyskach zewnętrznych radzę zapomnieć.
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2013, 01:01:46 am »
MastJedi, pracuję przy montażu materiałów w HD z bitrate do 40MBps, które trzymam na terabajtowym dysku podłączonym przez USB 3.0, i wbrew pozorom nie jest jakoś tragicznie. Rzekłbym nawet, że jest dokładnie tak samo jak gdybym je trzymał na dysku twardym (inna sprawa, że mój dysk to zombie). :P No, ale SSD wypada z gry tak czy inaczej w związku z przedziałem cenowym, który mi na to raczej nie pozwoli.

Matryca jest mała, ale zastanawiam się, czy właśnie dzięki temu nie zyskam na punktach do mobliności - zwłaszcza, że gdy będę robić coś ciekawszego, to podłączę sobie monitor 22" i to, że "dodatkowy" ekran laptopa nie jest taki prostokątny, jaki mógłby być, mi nie będzie specjalnie przeszkadzać. Chyba, że to mylne założenie? To będzie mój pierwszy własny, osobisty, prywatny laptop i nieffiem, może faktycznie siedemnaście cali posiadane przez cały czas jest sporą zmianą na plus?

A tamten drugi najwyżej dojdzie, aż tak się z zakupem nie spieszę.
Czyli co, ten Lenovo jest dokładnie taki, jak trzeba i nie rozglądać się za niczym innym?

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 18

  • AD Carry
Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2013, 03:38:32 am »
I osobiście nie bardzo lubię rozwiązań z 2ma kartami grafiki.

W Lenovo nie ma dwóch kart graficznych, tylko jedna plus integra z proca :P A 660M spokojnie wystarczy. Złącz USB ma 4 a nie 2 (2x 3.0 i 2x 2.0) i w sumie jedyna bolączka to wspomniany brak dysku SSD ;)


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2013, 04:00:39 am »
Zamierzam do niego podłączać prawdziwy monitor, gdy będę siedział bardziej stacjonarnie, ale stacjonarnego komputera nie można wziąć ze sobą poza miejscem jego stacjonowania, więc odpada.

zwłaszcza, że gdy będę robić coś ciekawszego, to podłączę sobie monitor 22"

Wiem, że często rozumiem to co piszesz trochę, a może i całkowicie inaczej niż ty, ale z tego co tu zostało napisane wywnioskowałem, że grał w gry będziesz w chwilach w których pojawi się dostęp do monitora 22, czyli najprawdopodobniej w domu. To samo tyczy się montażu filmów, ze względu na to iż te czynności to właśnie coś ciekawego (przynajmniej dla mnie). Skoro tak a nie inaczej, to ja osobiście odradzam kupowanie drogiego laptopa, który ma być do wszystkiego. Sam posiadam 2 laptopy i komputer stacjonarny.

Dlaczego mam 2 laptopy ? Ponieważ mój pierwszy laptop kupiłem w przedziale cenowym od 2 500 - 3 000 zł. Okazało się iż laptop ten nie jest ani przyjemny w użytkowaniu jako laptop przenośny. Głównie dlatego, że jego specyfikacja sprzętowa jest dość dobra. Z czym wiąże się jego ciężar, nagrzewanie się i szybkie zużywanie baterii. Ani też nie jest on dobry jako stacja robocza ze względu na małą przekątną ekranu 15, jak również podzespoły, które niestety nie są w stanie dorównać tym, które zainstalować można za tą cenę w komputerze stacjonarnym.

Ponieważ często zmieniam miejsce zamieszkania patrz Polska <-> Norwegia potrzebowałem czegoś co będzie mobilne, jako że pierwszy laptop nie spełniał moich oczekiwań, postanowiłem zainwestować i kupiłem laptop za 5 000 zł z procesorem Intel Core i7 jak i 8 GB Ramu. Okazało się iż laptop ten można przenosić, aczkolwiek jako sprzęt przenośny z przekątną ekranu 17 i takimi podzespołami nie spełnia on w jakimkolwiek stopniu swojej roli. Jako stacja robocza wypada tu zdecydowanie lepiej, aczkolwiek nie jest to coś co pozwala nagrywać i montować rozbudowane filmy w hd.

Po tym wszystkim zdecydowałem się kupić dość solidny komputer stacjonarny z grafiką GeFroce GTX 680 na pokładzie, jak również dobrze zastanowiłem się kiedy i gdzie będę go częściej potrzebował. W moim przypadku padło na Norwegię (jestem tu zdecydowanie dłużej niż w Polsce) Tam gdzie trzeba został laptop i służy tylko i wyłącznie do przeglądania internetu i poczty.

Podsumowując według mnie, na podstawie doświadczeń z tym związanych proponuję dobrze się zastanowić nad tym co tu nabazgrałem, wziąć sobie to do serca i kupić tani, średniej wielkości, bardzo lekki i z dobrą baterią laptop jako coś co będzie zabierane w drogę. A na stację roboczą dozbierać trochę kasy i kupić coś co będzie nadawało się do grania w gry i montażu filmów w hd. Tu polecam kupić procesor z minimum 4 rdzeniami. Wbrew pozorom zmontowanie bardzo pociętego filmiku, który trwa chociaż 10 minut nie jest wcale takie przyjemne i proste na komputerze, który sobie z tym nie radzi. Do tego laptop średniej klasy z pewnością nie wystarczy :)

Pozdrawiam.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2013, 12:20:52 pm »
Heheh Naito, ścianą tekstu poświadczyłeś to co ja staram się uświadamiać użyszkodnikom od lat.
- laptop ma byc lekki i pracować jak najdłużej na bateriach, w końcu to komputer przenośny. A to niestety "kłóci się" z wyposażeniem - matrycą, grafą, prockiem a co za tym idzie i z osiągami.
- nie bez powodu komputer stacjonarny nazywa się desktop czyli nabiurkowy
Ja nigdy w życiu nie kupię sobie laptopa z własnej nieprzymuszonej woli, jeśli tylko nie będę go potrzebował używać "w trasie". Przez co rozumiem pracę, a nie zabijanie czasu w autobusie/samolocie.

Soulern
Słowo-klucz podkreśliłem :P
(...) które trzymam na terabajtowym dysku podłączonym przez USB 3.0,(...)
Można jeszcze poszukać rozwiązania z gniazdem STATA wyprowadzonym na zewnątrz lub eSATA. Byłoby jeszcze szybciej. Ja jak  się bawiłem filmami (wieki temu :P) to miałem do dyspozycji tylko dyski wewnętrzne albo USB 1.0 i 2.0 albo  dysk serwera.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2013, 12:08:56 am »
Wracam do tematu, sup Naito

Wiecie, przejrzałem wszelkie plusy, minusy, przecinki i kropki, i pierwszy laptop pierwszym laptopem, ale wciąż muszę kupić laptopa, nie komputer stacjonarny, i będę go potrzebować również do określonych zadań (te wymienione to oczywiście ekstrema, nie będę cały dzień siedział i naprzemiennie obrabiał filmy w 2K i grał w Crysisa 3, ale na montaż musi mi pozwolić nonetheless). Zresztą wkrótce nie będę mieć stałego "domu", będę musiał się przemieszczać między swoimi miejscówkami i ciągle musi mi towarzyszyć komputer, a łatwiej nosić ze sobą torbę z laptopem (i ewentualnie pudełko z monitorem :p), niż tachać skrzynkę i niezbędne peryferia do skrzynki.

Ach, MastJedi - ale ja już teraz realnie formalnie pracuję nad materiałami (1920x1080, ok. 40MBps, plus pliki audio 24/96) przechowywanymi na dysku zewnętrznym, podpiętym pod to moje podkreślone USB 3.0 i bardzo dobrze mi się z takim setupem współpracuje, nie rozumiem czemu twierdzisz, że jest inaczej? :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2013, 12:14:09 am wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2013, 08:19:35 am »
No ja to podkreśliłem, że może na 3ce "się da". Nie mam doświadczeń z USB 3.0 ino ze starszymi rozwiązaniami (FireWire, USB 1.0, 2.0, ethernet). A skoro Ci pasi, to luz :).

A jeśli ten Lenovo Ci leży to ja bym go brał. Pamiętaj, że Lenovo to IBMy.
Przynajmniej kiedyś.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Odp: Laptok! ~2.5k, 2.7k
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2013, 04:36:14 pm »
No ja to podkreśliłem, że może na 3ce "się da". Nie mam doświadczeń z USB 3.0 ino ze starszymi rozwiązaniami (FireWire, USB 1.0, 2.0, ethernet). A skoro Ci pasi, to luz :).

A jeśli ten Lenovo Ci leży to ja bym go brał. Pamiętaj, że Lenovo to IBMy.
Przynajmniej kiedyś.

Pozdrawiam

Nadal Lenovo nalezy do IBM.
Doloz sporo wiecej i bierz MacBook Pro Retina :P

15-calowy: 2,4 GHz z wyświetlaczem Retina

    Czterordzeniowy Intel Core i7 2,4 GHz
    Turbo Boost do 3,4 GHz
    8 GB pamięci 1600 MHz
    Pamięć masowa flash o pojemności 256 GB1
    Procesor graficzny Intel HD Graphics 4000
    NVIDIA GeForce GT 650M z 1 GB pamięci GDDR5
    Wbudowana bateria (7 godzin)2

Cena 9499 :)